Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Filmski citati

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pon 7 Nov - 12:44

"Dat' ću mu ponudu koju neće moći odbiti" - Vito Corleone (Marlon Brando) u "Kumu" (1972.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pon 7 Nov - 12:45

"Bolje si opremljena za vođenje ljubavi nego za vođenje rata" - Don Rafael Acosta (Fernando Ray) u "Diskretnom šarmu buržoazije" (1972.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pon 7 Nov - 12:45

"Are You Talkin' To Me?!" - Travis Bickle (Robert De Niro) u "Taksistu" (1976.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pon 7 Nov - 12:46

"Ako Bog postoji, nadam se da ima odličan izgovor" - Boris (Woody Allen) u "Ljubavi i smrti" (1975.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Uto 22 Nov - 13:41

"Uvijek sam ovisila o dobroti stranaca" – Blanche Dubois (Vivien Leigh) u "Tramvaj zvan čežnja" (1951.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Uto 22 Nov - 13:42

Filmski citati - Page 5 Sedam-najlep%C5%A1ih-filmskih-ljubavnih-izjava
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Uto 22 Nov - 13:43

Filmski citati - Page 5 Tumblr_nxm72k9gKR1sm58jmo1_500
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Uto 22 Nov - 13:43

Filmski citati - Page 5 Tumblr_n921pxM6Fw1ri32xeo1_500
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Uto 22 Nov - 13:43

Filmski citati - Page 5 Balkan-citati-film-ljubav-Favim.com-3779260
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Uto 22 Nov - 13:45

Filmski citati - Page 5 Helen
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pet 25 Nov - 22:47

Mi nismo anđeli”” (1992)

Pored đavolovih (Srđan Todorović) replika: “Deco, je l’ volite brzu vožnju”?, “Ma, jok voli te, samo se pravi”, zatim baba-serinog (Eva Ras) citata posle noći provedene s gradskim zavodnikom Nikolom (Nikola Kojo): “Nikola, javi se večeras, pa da idemo negde da se zezamo”, ili replike Sonje Savić: “Nikola, nisam ti ja majka”, početkom 90-ih nije bilo tinejdžera, koji iz ovog filma Srđana Dragojevića nije naizust znao dijalog, koji Nikola vodi sa roditeljima svoje buduće žene Marine (Milena Pavlović), kao i onaj sa u njega ludo zaljubljenom Violetom (Vesna Trivalić):

Violeta (Vesna Trivalić): “Prolazim kroz pakao Niki, dva puta sam sebi pokušala da oduzmem život. Osećam da će treći put biti fatalan po mene. Zar hoćeš da me nosiš na duši”?
Nikola (Nikola Kojo): “Šta treba da učinim”?
Violeta: “Uzmi me za ženu”.
Nikola: “Učini to… što bezbolnije”.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pet 25 Nov - 22:48

“Rane” (1998)

U ostvarenju Srđana Dragojevića koje je na najbolji način opisalo socijalna i društvena kretanja 90-ih, jednu od ubedljivo najboljih replika izgovara Pinkijev (Dušan Pekić) otac Stojan (Miki Manojlović) i to nakon što zapne i slomi WC šolju:

– 2.000 dinara za šolju, 1000 za cevi, 950 za vodoinstalatera… Penzija 200 dinara. Pa, dobro za jedno dve godine ću moći da serem k’o čovek. E pa neće moći!

Pored legendarne numere folk zvezde Turbo suki (Branka Katić) “Novčanice”, među najcitiranije spada dijalog Pinkija (Dušana Pekića) i inspektora Raleta (Radoslav Milenković) u bolnici:

Pinki: “Čistio sam ćaletom pištolj i opalio je…”
Inspektor Rale (Radoslav Milenković): “Kako to da imaš pet rana”?
Pinki: “Pa, ja sam uporan dečko”!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pet 25 Nov - 22:48

“Profesionalac” (2003)

U srpskom kandidatu za Oskara za najbolji film te 2003. godine, koji je režirao Dušan Kovačević na najbolji način popularizovane su replike iz istoimene kultne predstave.

Izdvajamo, međutim, nezaboravni i krajnje demonstrativni monolog Gipsanog (Dragan Jovanović):

Gipsani: “Nije Milošević kriv. Mi smo krivi. Mi smo govna. I on zna da smo mi govna! I kad mu budemo dojadili, on će da pusti vodu, i govna će da odu”!

Demonstrant (prilazi sa palicom): “Ko je govno, bre ***** ti materina“!?

A, onda i možda najcitiraniji razgovor između novinarke (Gorica Popović), Makija (Josif Tatić) i Gipsanog (Dragan Jovanović):

Gorca Popović: “A, od čega je ovo meso”?
Josif Tatić: “Od jelena! To ti je jelenska pljeskavica”!
Dragan Jovanović: “Pojela si jelenovo dete! Bambija si pojela, debela”!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Pet 25 Nov - 22:49

Nacionalna klasa” (1979)

Možda je jedan od najtežih zadataka bilo izabrati legendarni citat među biserima čuvenog Branimira Mitrovića Flojda (Dragan Nikolić) iz kultnog ostvarenja Gorana Markovića.

No, među prva tri Flojdova citata svakako ulazi njegov odgovor budućem tastu (Rade Marković), koji mu pozajmljuje kola objašnjavajući “kako brzine idu u ha”, na šta on odgovara: “Ti ćeš da me naučiš kako idu brzine”!

Posebnu pažnju, međutim, zaslužuje Flojdovo raspitivanje kod studenta režije Mikija Bunjuela (Aleksandar Berček) šta bi bilo najbolje da nauči za prijemni za Akademiju:

– Ja znam ono što smo u školi morali… neke pesme. Znam narodnjak onaj, Ženidba Milića Barjaktara. Ono što počinje svaka pesma: Mili Bože, čuda velikoga, pa kao kad se ženi Milić Barjaktar… po celoj zemlji tražio ribu i ne može kao da nađe ribu… Je l’ to sranje?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Čet 8 Dec - 13:46

[Marching Song]
Gunnery Sergeant Hartman: I don't know but I been told...
Marines: I don't know but I been told...
Gunnery Sergeant Hartman: Eskimo pussy is mighty cold.
Marines: Eskimo pussy is mighty cold.
Gunnery Sergeant Hartman: MMM, good...
Marines: MMM, good...
Gunnery Sergeant Hartman: Tastes good...
Marines: Tastes Good...
Gunnery Sergeant Hartman: Feels Good.
Marines: Feels good.

Full Metal Jacket (1987)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:04

- Ajde bre, sta se palite, nije ona za vas. Ona je kulturna.
- Pa, lepse je s kulturnom.

Lepa sela lepo gore
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:05

Where does he learn phrases like "banging beaver" and " fuc*k God"?

* * *

You have no values. With you its all nihilism, cynicism, sarcasm, and orgasm.

Hey, in France I could run for office with that slogan, and win!

( Deconstructing Harry )
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:05

- Where are you from, boy?
- Oklahoma City, Oklahoma, sir.
- Only two things come out of Oklahoma. Steers and queers. Which one are you, boy? I don't see no horns. You must be a queer.
- No, sir.
- Stop whispering. You're giving me a hard-on.
- No, sir!
- You laughing at me, dickbrain?
- No, sir!
- Stop eyeballing me, or I'll rip your eyeballs out and skullfuck you to death.
- Yes, sir!

An Officer and a Gentleman
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:05

"You know man, you ain't nothing special. You got no manners, you treat woman like whores and if you ask me you got no chance of being no officer."

(An Officer And A Gentleman)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:05

Tyler Durden: Guys, what would you wish you'd done before you died?

Ricky: Paint a self-portrait.

The Mechanic: Build a house.

( Fight club )
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:06

- What is that button on your body armor?
- A peace symbol, sir.
- Where did you get it?
- I don't remember, sir.
- What is written on your helmet?
- "Born to Kill," sir.
- You put "Born to Kill" on your helmet and wear a peace button. Is that some kind of sick joke? Well, what does it mean?
- I don't know, sir.
- You don't know very much. Get your head and your ass wired together or I will shit on you! Answer my question or you'll stand tall before the Man.
- I was referring to the duality of man, sir. The duality of man. The Jungian thing, sir.
- Whose side are you on?
- Our side, sir.
- Don't you love your country?
- Yes, sir.
- Then get with the program. Jump on the team and come in for the big win.

Full Metal Jacket
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:06

- Di ti je kravata, cale?
- Pa, zar sinko, i u ovom paklu?
- I u paklu mora da vlada red. Nije ovo neka selendra nego civilizacija. Nismo mi seoski pekari, nego sam se ja u Beograd skolovao za pekara. A u civilizaciju postoji sistem, a u sistem smo ti tato, ti bato i ja. E, red ima da zavisi od nase familije a ne od tamo neki studenti.



- Zasto moramo da peremo zube?
- Dolaze nam gosti.
- A sta cemo da im radimo?

Varljivo leto 68'.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:06

- Jel tvoj matori oduvek bio sljakator?
- Ma jok, bio nekoliko godina u corki, pa ne moze da nadje posao u struci.
- A gde je bio, u CZ-u?
- Ma ne... Negde na moru.

Tito i ja
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:06

- Sta ti je zaboga ptica uradila?
- Ajde bre, seru odozgo, sve zasrase, i pozornicu i sliku i parole i sve... a naredba o zabrani stoke mora da se postuje.
- Ptica nije stoka.
- Nemoj ti mene da ucis.
- Onda je i narod stoka.
- Jeste, i to najveca.

Tri karte za Holivud
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610Ned 11 Dec - 11:07

Everything you're ashamed of,
all the parts of yourself that you keep secret,
everything you want to change about yourself,
it's who you are.

That's your power.

Deny it, and you're nothing.

(Fame)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Filmski citati - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmski citati
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najbolji filmski tandemi
» Filmski plakati
» Filmski kaladont
» Najlepši filmski poljubac
» Filmski žanrovi
Strana 5 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film-