Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Filmski citati

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:33

„Uzmi ljubav, pomnoži je s vječnošću i prenesi je u dubine beskraja... I imat ćeš mali uvid u ono što ja osjećam za tebe.“
(Iz filma „Upoznajte Joe Blacka“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:33

„Imala sam misli o njemu s kojima nisam znala što bih, a on je sve do jedne pročitao. Ponašala sam se kao sasvim druga žena, no nekako sam bila više svoja nego ikada.“
(Iz filma „Mostovi okruga Madison“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:33

„Ja? Ja se bojim svega. Bojim se onoga što sam vidjela, što sam učinila, onoga što jesam. A najviše od svega bojim se da ću izaći iz ove sobe i nikad u životu neću osjećati ovo što osjećam prema tebi.“
(Iz filma „Prljavi ples“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:34

„Na svijetu postoje samo četiri važna pitanja: Što je sveto? Od čega je napravljen duh? Za što vrijedi živjeti? Za što vrijedi umrijeti? I na sva četiri pitanja, odgovor je isti: Ljubav!“
(Iz filma „Don Juan de Marco“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:35

„Ljudi se zaljubljuju, ljudi žele pripadati jedan drugome, zato što je to jedina šansa da se bude sretan. Ti sebe nazivaš slobodnom, divljom. I tako se bojiš da će te netko strpati u kavez. Djevojko, ti si već u kavezu. Sama si ga stvorila... On će uvijek biti s tobom zato što, ma kamo se okrenula, od sebe ne možeš pobjeći.“
(Iz filma „Doručak kod Tiffanyja“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:35

„Trebaš voljeti, bez obzira sviđa li ti se to ili ne. Emocije dolaze i odlaze poput oblaka. Ali ljubav nije samo osjećaj, trebaš voljeti. Kad uistinu voliš, javlja se rizik od neuspjeha, rizik od izdaje. Bojiš se da je tvoja ljubav nestala, a možda samo čeka da se pretvori u nešto veće. Probudi u sebi božansku prisutnost koja spava u svima nama, u svakome čovjeku, u svakoj ženi. Upoznajte jedno drugo u takvoj ljubavi, koja se nikada ne mijenja.“
(Iz filma „To the Wonder“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:35

„Kada budeš shvatio da ostatak života želiš provesti s određenom osobom, željet ćeš da taj ostatak života počne što prije.“
(Iz filma „Kad je Harry sreo Sally“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 11 Jun - 22:36

Ljubav je strast. Opsesija. Netko bez koga ne možeš živjeti. Netko zbog koga ti se vrti tlo pod nogama. Pronađi nekoga koga ćeš ludo voljeti, i tko će isto tako voljeti tebe. Slušaj svoje srce. Život bez toga nema smisla. Putovati kroz život bez prave ljubavi je kao da uopće nisi niti živjela. Moraš pokušati, jer ako ne pokušaš, onda niti nisi živjela.“
(Iz filma „Upoznajte Joe Blacka“.)  
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:12

- Đura će ti oprostiti što te je tukao – replika Danila Bate Stojkovića alijas Ilije Čvorovića u ostvarenju Dušana Kovačevića “Balkanski špijun
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:13

Posebno, međutim, izdvajamo dijalog Ilije i njegove žene Danice (Mira Banjac):
lija (Danilo Bata Stojković): “A tu im se priključuje i švalerka ovog naučnika”
Danica (Mira Banjac): “Znači svi imaju švalerke”
Ilija: “Svi”
Danica: “Kad izdaju žene što ne bi i zemlju”!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:14

Izdvajamo i jedan od najupečatljivijih dijaloga iz autobusa firme “Krstić”:
Kondukter (Pavle Vujisić): “Pre dve godine vozio Miško za opkladu dva kilometra vezanih očiju i nigde nije ogrebao autobus”.
Brka (Danilo Bata Stojković): “Jeste vozio, da ne kažem šta.. Ma, hajte molim vas”
Pevač (Dragan Nikolić): “Nemoj! Reci da mu veruješ”
Kondukter (Pavle Vujisić): “Ti meni moga sina da nazivaš lažovom pred ovolikim svetom! Vozi Miško. Moj Miško je genija za vožnju”.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:14

Maratonci trče počasni krug” (1982)
– Dragi naš oče, umro si pred sam kraj života – ovim legendarnim citatom čuveni grobari Topalovići prate stogodišnjeg Panteliju na onaj svet. Pored Đenkinog (Bora Todorović) tepanja Kristini (Jelisaveta Sablić): “Kupačice moja”, i replika: “Njemu se ne isplati da izlazi iz groba”, i “Ko je vas poznavao ni pakao mu neće teško pasti”, najčešće je citiran “malo nervozni” Laki (Danilo Bata Stojković). Između ostalog i kada za Đenku, kojeg je slučajno spalio Maksimilijan (Milivoje Tomić) dok je popravljao kremator, kaže:
Ala je opravio, svaka mu čast! Na šta se nadovezuje Aksentije Topalović (Mija Aleksić) sa: “Ostali samo dugmići”!
Od dijaloga bez dvoumljenja izdvajamo:
Laki (Danilo Bata Stojković): “Šta će biti s kućom”?!
Bili Piton (Zoran Radmilović): “Zapaliću je”!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:15

“Varljivo leto ’68” (1984)



z ovog ostvarenja najčešće je citirano i ono: “Manje vina, manje vina” najmlađeg Cvetkovića…
No, s obzirom na to da je u centru zbivanja ljubavni život pohotnog maturanta Perice (Slavko Štimac), nije zgoreg napomenuti nekoliko replika, koje najbolje ilustruju Pericin tinejdžerski apetit: “Mesi, mesi, neće ništa da ti škodi”, kao i ključni momenat iz dijaloga sa njegovom velikom ljubavi Jagodinkom Simonović (Dragana Varagić): “Samo da ti čujem glas”.
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35425

Učlanjen : 10.09.2012


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:17

Igmanski marš

Bata Živojinović kaže sljedeće u filmu, scena kad mu sjeku pste zbog gangrene: JEBO TE BOG, TO BOLI.
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35425

Učlanjen : 10.09.2012


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Ned 18 Sep - 18:19

Rane


Miki Manojlović i Gorica Popović u sceni sexa, Gorica priča li priča, a jaši Mikija i on joj tad kaže: ŠUTI ŽENO KAD TE ******.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:38

"Iskreno, draga, nije me briga" - Rhett Butler (Clark Gable) u "Prohujalo s vihorom" (1939.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:38

"Nakon svega, sutra je novi dan"- Scarlett O'Hara (Vivien Leigh) u "Prohujalo s vihorom" (1939.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:39

"Louis, mislim da je ovo početak divnog prijateljstva" - Rick Blaine (Humphrey Bogart) u "Casablanci" (1942.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:39

"Uvijek sam ovisila o dobroti stranaca" – Blanche Dubois (Vivien Leigh) u "Tramvaj zvan čežnja" (1951.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:39

Dakle, nitko nije savršen" - Osgood Fielding III 
(Joe E. Brown) u "Neki to vole vruće" (1959.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:39

"Gđo Robinson, pokušavate me zavesti, ne?" - Benjamin Braddock 
(Dustin Hoffman) u "Diplomcu" (1967.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:40

Znam što misliš: je li ispalio svih šest metaka ili samo pet... Iskreno rečeno, zbog cijele ove gužve ne znam ni sam... Moraš si postaviti jedno pitanje: imam li sreće? Dakle, imaš li, ništarijo?"- Harry Callahan (Clint Eastowood) u "Prljavom Harryju (1971.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:40

"Dat' ću mu ponudu koju neće moći odbiti" - Vito Corleone (Marlon Brando) u "Kumu" (1972.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:40

"Bolje si opremljena za vođenje ljubavi nego za vođenje rata" - Don Rafael Acosta (Fernando Ray) u "Diskretnom šarmu buržoazije" (1972.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610Čet 3 Nov - 15:41

"Are You Talkin' To Me?!" - Travis Bickle (Robert De Niro) u "Taksistu" (1976.)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Filmski citati - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 3 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmski citati
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najbolji filmski tandemi
» Filmski plakati
» Filmski kaladont
» Najlepši filmski poljubac
» Filmski žanrovi
Strana 3 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film-