Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Sočne šnicle u crvenom sosu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Sočne šnicle u crvenom sosu Empty
PočaljiNaslov: Sočne šnicle u crvenom sosu   Sočne šnicle u crvenom sosu Sat610Uto 24 Jul - 17:25

Sočne šnicle u crvenom sosu

Sočne šnicle u crvenom sosu 668327c984c09d1bfa023193b0e1564b_header

Sastojci

Broj osoba:3 osobe 600 grama
svinjskih ili junecih snicli 4 cena
belog luka 3 veca
paradajza 1 kasika
secera 2 pune kasike
kisele ili neutralne pavlake 50 grama
parmezana ili nekog tvrdog sira (naribanog)
ulje, so, biber, origano, bosiljak


Priprema

60 min, jednostavno

1
Najpre cekicem za meso izlupati snicle, poprskati ih sa malo ulja, posoliti i pobiberiti. Zatim uvaljati snicle u brasno i prziti u tiganju na zagrejanom ulju. Kada porumene, izvaditi ih i poredjati u vatrostalnu posudu.

2
Dok se snicle prze, sitno iseckati beli luk, paradajz oljustiti i iseci na kockice. Na ulju na kome su se przile snicle kratko proprziti beli luk, zatim dodati iseckani paradajz i secer ( zbog kiselosti paradajza), so, biber i kiselu pavlaku. Kada se sos malo zgusne, posle desetak minuta, dodati origano i bosiljak i skloniti sa vatre.

3 /slika/665213/
Sosom preliti snicle, gore posuti parmezanom, poklopiti i peci u rerni (ja sam pekla pola sata na 180 stepeni). Pred kraj otkriti i ostaviti jos koji minut u toploj rerni da se zapece.


Posluživanje

Posluziti uz pire krompir, rizu, makarone uz dodatak salate.

Recept je iz casopisa Hrana i vino, odusevila me je brzina i jednostavnost pripreme a snicle su socne i mirisne. U zimskom periodu, pelati iz konzerve mogu zameniti svez paradajz

Sočne šnicle u crvenom sosu 77cba4701b1b464700334e4ee55fb6f0_view_l










love
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 40040

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Sočne šnicle u crvenom sosu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sočne šnicle u crvenom sosu   Sočne šnicle u crvenom sosu Sat610Čet 26 Jul - 9:31

Abu Dabi ::
Sočne šnicle u crvenom sosu

Sočne šnicle u crvenom sosu 668327c984c09d1bfa023193b0e1564b_header

Sastojci

Broj osoba:3 osobe 600 grama
svinjskih ili junecih snicli 4 cena
belog luka 3 veca
paradajza 1 kasika
secera 2 pune kasike
kisele ili neutralne pavlake 50 grama
parmezana ili nekog tvrdog sira (naribanog)
ulje, so, biber, origano, bosiljak


Priprema

60 min, jednostavno

1
Najpre cekicem za meso izlupati snicle, poprskati ih sa malo ulja, posoliti i pobiberiti. Zatim uvaljati snicle u brasno i prziti u tiganju na zagrejanom ulju. Kada porumene, izvaditi ih i poredjati u vatrostalnu posudu.

2
Dok se snicle prze, sitno iseckati beli luk, paradajz oljustiti i iseci na kockice. Na ulju na kome su se przile snicle kratko proprziti beli luk, zatim dodati iseckani paradajz i secer ( zbog kiselosti paradajza), so, biber i kiselu pavlaku. Kada se sos malo zgusne, posle desetak minuta, dodati origano i bosiljak i skloniti sa vatre.

3 /slika/665213/
Sosom preliti snicle, gore posuti parmezanom, poklopiti i peci u rerni (ja sam pekla pola sata na 180 stepeni). Pred kraj otkriti i ostaviti jos koji minut u toploj rerni da se zapece.


Posluživanje

Posluziti uz pire krompir, rizu, makarone uz dodatak salate.

Recept je iz casopisa Hrana i vino, odusevila me je brzina i jednostavnost pripreme a snicle su socne i mirisne. U zimskom periodu, pelati iz konzerve mogu zameniti svez paradajz

Sočne šnicle u crvenom sosu 77cba4701b1b464700334e4ee55fb6f0_view_l

Super ideja za današnji ručak Sočne šnicle u crvenom sosu 3842085980 Sočne šnicle u crvenom sosu 3554500131
Nazad na vrh Ići dole
 
Sočne šnicle u crvenom sosu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ćureći karabatak sa crnim lukom
» Brze šnicle
» Jela od svinjetine
» Ćufte u paradajz sosu
» Jela od junetine
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Kulinarstvo :: Glavna jela-