Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Đorđe Balašević

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Rene

Elita
Elita

Rene

Muški
Poruka : 2731

Učlanjen : 27.09.2016


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Ned 13 Nov - 22:34


  • Jednom sam voleo zbilja, mislim na ljubav pravu, šašavu i silnu, vozio hiljadu milja k'o onaj ružni Francuz u prelepom filmu. Vukle me šine pod točak mašine, al' ona me spasila, sve je druge ugasila.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Pon 28 Nov - 21:02

Djole


Đorđe Balašević - Page 6 2wgawbp
Nazad na vrh Ići dole
Rene

Elita
Elita

Rene

Muški
Poruka : 2731

Učlanjen : 27.09.2016


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Pon 28 Nov - 21:35


  • Ma, 'di ćeš naći boljeg momka za te pare? Ne budi smešna drag ti možeš doveka tragati, al' nećeš naći nikog tako mi gitare,  ko će te više voleti i ko će lepše lagati.

Nazad na vrh Ići dole
Rene

Elita
Elita

Rene

Muški
Poruka : 2731

Učlanjen : 27.09.2016


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Pon 28 Nov - 21:38


  • Suviše tajni u očima, u zlatni okov je prstić pao, molio me dugi pogled da je kradem. Dovraga, kafa je gorčila, al' taj sam ukus od nekud znao. Probao sam jednom davno divlji badem.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sre 30 Nov - 21:36

Neki bi to prosto tugom nazvali... ❤ /Djole
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sre 30 Nov - 22:30

Ma sve da teče u dubinu, na dve pole svet da seče... Znam tajni gaz moje lane, most se priži gde ja stanem... Sve da vuku me konji vrani, nema meni jedne strane dok si ti na drugoj strani.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sre 30 Nov - 22:33

Đorđe Balašević - Page 6 2lln02u
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sre 30 Nov - 23:31

Đorđe Balašević

Nikom ne pričam o tome... brzo dođe taj talas i znam da ću da potonem...


Tajne su kao djevice, s njima se mora nježno... Bilo bi tako slatko naprosto im strgnuti bluzicu, a opet, čarolija je potpuna tek ako ih pustiš da se otkriju same.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sre 30 Nov - 23:32

Đorđe Balašević

Put do zvijezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe puno se lomatati po bespućima. Ne prijatelju... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.rnU tome je tajna...rnU tome je jedini trik...

.Ne boj se, imam ja priličan cug...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sre 30 Nov - 23:36

Mislim, ako nisi znala imam i ja osjećaje i onu suptilnu glupost što se zove srce...

Al' marim ja to su samo kapi vremenarnprosute k'o šaka sejmena po širokoj njivi Gospodnjoj...

Večeras treća smjena vraća tuđi dug...

/Djole
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Čet 1 Dec - 15:26

Đorđe Balašević - Page 6 2ia7o1l
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Pet 2 Dec - 20:19

Ona me voli znam, ok ne suviše al' taman dovoljno da krišom uzdiše kada me tračeri ubace u šemu.
A, onda odjednom, raspored mladeža na njenim leđima kao tajna mapa pokazao mi je u koju zvezdu treba da se zagledam i tako...

Nikad ne pričaju o njoj, a ja se ne raspitkivam.

Da ti bar s basamka gledam obraze, kad ih ne smem ljubiti...

Lole, imaš li ikoga na svetu ili bi sa mnom na put mogla? Hajde da menjamo planetu, sutra dajem oglas.

Djole
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Pet 2 Dec - 22:40

Da l' ikad pomisli uz prozor pokisli, il' je sve pomeo vetar? Hej, oči čarne, ispred kasarne


Odlutaš ponekad i sanjam sam, priznajem ne ide, ali pokušavam i uvek dodje d-moll

/Djole
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Pet 2 Dec - 22:42

U razdeljak te ljubim jer želim da se zna zbog njega razum gubim, zbog njega nemam sna.

Lako je kad te neko ni ne zavoli, tad samo tamna strana srca zaboli. Teško je kad za nekog jedinog i svog postaneš zrnce soli, teško je kad tvoj neko prestane da te voli.

Svirajte mi jesen stize, dunjo moja, al' polako da mi ne bi koja reč promakla. Sklon'te čaše i bokale, razbio bih svet od šale da je samo slučajno od stakla, dunjo moja.

Retko odlazim kući, a pišem još ređe i slike su bleđe i bleđe, pa lepe potiskuju ružne. Al' nekad poručim piće i tako to krene, pa stignem u svatove njene, sve prave su ljubavi tužne.

Što sam joj kog vraga dao belu ružu samoniklu, što li sam je povezao onaj krug na mom biciklu?

Ma, 'di ćeš naći boljeg momka za te pare? Ne budi smešna drag ti možeš doveka tragati, al' nećeš naći nikog tako mi gitare, ko će te više voleti i ko će lepše lagati.

Nema me više u tvojim molitvama, više me putem ne prate. A noć mi preti, ponoć i pusta tama kad me se samo dohvate. Više me ne voliš, kad se vraćam nisi budna, ne goriš, gasne naša zvezda čudna, lažna, srebrna stvar.

/Djole
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:10

Pa što! Da su tuđe pjesme možda bi nekako drukčije izgledalo, ovako su moje i ja radim što hoću! Neću valjda u svojoj pjesmi napisati da me ostavila.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:10

Načuo sam da je otišla, onako, bez pozdrava. A ja sam, zapravo, želio da joj priznam gdje sam bio gad. Ne, u stvari nisam htio to da joj kažem. Htio sam samo da joj šapnem posljednji put da je bila moje sve. Pazi mene „bila“ – zapravo, bila i ostala moje sve – *ebeš ga.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:10

Rekoše mi jednom da, ako možeš nasmijati djevojku, ili bar izmamiti njen osmijeh, možeš osvojiti njeno srce.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:11

Nešto sam razočaran, proći će; ili neće. Jedno od to dvoje.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:11

I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:11

Zavirio sam u nebo, ja to ne radim baš često. Blago onima koji gledajući gore misle jedino na to da li je oblačno ili ne.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:11

Hej, sada znam gdje sam griješio i gdje sam, na žalost, bio gad, a gdje, na žalost ne, i da znaš, sve sam rebuse riješio, ali ipak se ponekad još zaletim na vjetrenjače.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:12

A ona? Ona je prihvatila svaki dio mene i nikada nije tražila da se mijenjam, a promijenila me.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 0:12

Sretni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesretne. Svi primijete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi – i iskusni.
Đorđe Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 16:03


  • Nema me više u tvojim molitvama, više me putem ne prate. A noć mi preti, ponoć i pusta tama kad me se samo dohvate. Više me ne voliš, kad se vraćam nisi budna, ne goriš, gasne naša zvezda čudna, lažna, srebrna stvar.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610Sub 3 Dec - 18:16

Dobro guram, kroz život buran i mada živim dosta sretno, ja nemam nikoga konkretno…Uz kog bi bio i sretan i lud i tako miran i siguran svud, ja nemam nikog da mašta i priča mi svašta svu noć…


/Djole
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Đorđe Balašević - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 6 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Đorđe Balašević
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Đorđe Balašević
» Đorđe Balašević 24. maja na Kalemegdanu
» Koncerti i nastupi u Srbiji i regionu
» Đorđe Krstić
» Đorđe Ivačković
Strana 6 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-