Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Meša Selimović

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:21

,,Moje želje su bile maglovite i rasute, sad su sakupljene u jednom imenu, u jednom liku, stvarnijem i ljepšem od mašte.“










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:22

,,Jedino u mojim očima postaješ savršenstvo.“










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:22

,,Hiljadu nečijih srećnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikad više.“










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:23

,,I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću i uvjek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom, pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac.“










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:23

,,Ljudi preziru sve one koji ne uspiju, a mrze one koji se uspnu iznad njih; Navikni se na prezir ako želis mir, ili na mržnju ako pristaneš na borbu.”










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:24

,,Žena je uvijek zanimljiva kad je zaljubljena. Tada je pametnija, odlučnija,ljupkija nego ikad. Muškarac je rastresen, ili grub, ili nerazmišljen ili plačljivo nježan.“










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 21 Jul - 22:25

“Mi smo ničiji. Uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Vjekovima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ko smo. Živimo na razmeđu svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije kao na grebenu. Otrgnuti smo, a neprihvaćeni. Ko rukavac što ga je bujica odvojila od majke pa nema više ni toka, ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. Drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom jer svoju nemamo. Mame nas kad smo potrebni, a odbacuju kad odslužimo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje, a sve se plaća pa i ova ljubav. Svako misli da će nadmudriti sve ostale i u tome je naša nesreća.”










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Sub 22 Jul - 12:17

Svijet mi je odjednom postao tajna,
i ja svijetu,stali smo jedan prema drugome,
začuđeno se gledamo,
ne raspoznajemo se,ne razumijemo se više." Meša Selimović










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Sub 9 Dec - 22:12

Meša Selimović - Page 4 2igixe1










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Sub 9 Dec - 22:14

Meša Selimović - Page 4 CgvEGH8W4AAcho2










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Ned 10 Dec - 13:32

Ja ne biram ono što imam. Ne biram ustvari nista, ni rodjenje, ni porodicu, ni ime, ni grad, ni kraj, ni narod, sve mi je nametnuto. Jos je cudnije što to moranje pretvaram u ljubav. Jer, nešto mora biti moje, zato što je sve tuđe, i prisvajam ulicu, grad, kraj, nebo koje gledam nad sobom od djetinjstva. Zbog straha od praznine, od svijeta bez mene. Ja ga otimam, ja mu se namećem, a mojoj ulici je svejedno, i nebu nada mnom je svejedno, ali neću da znam za to svejedno, dajem im svoje osjećanje, udahnjujem im svoju ljubav, da mi je vrate.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pon 29 Jan - 21:54

Hodaćemo bez razloga, radovaćemo se bez razloga, smijaćemo se bez razloga, s jednim jedinim razlogom, što smo živi i što se volimo. A kud ćeš veći razlog!"-(Tvrđava)










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Ned 11 Feb - 16:28

Meša Selimović - Page 4 19955283_1969713406649302_9215318882980462592_n










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Ned 11 Feb - 19:45

Hodaćemo bez razloga, radovaćemo se bez razloga, smijaćemo se bez razloga, s jednim jedinim razlogom, što smo živi i što se volimo. A kud ćeš veći razlog!"-










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 30 Mar - 19:48

„Nije čovjek ono što misli, već ono što čini.




„Najgore je kad ljudi šute, kad se ne objasne, pa svaka sumnja ima pravo na život. I moja i tvoja.“

„Opasno je kad se čovjek nađe sam, okružen tišinom tuđeg neprisustva, više je strahova i čudnih razgovora sa sobom.“

„Čovjek je proklet, dobar je samo kad mu je loše.“

„Slušanje je važnije od razumijevanja.“

„Tajna se duže pamti nego jasna istina.“

„Osamljenost rađa misao, misao nezadovoljstvo, nezadovoljstvo pobunu.“

„Najmanje se govori kad te se najviše tiče.“



Mehmed Meša Selimović je veliki pisac kojemu se divimo i zahvaljujemo mu na vještom otkrivanju naših unutrašnjih borbi. Ubrajamo ga među najveće pisce s ovih prostora. Rodio se 26. travnja 1910. godine u Tuzli. U rodnom gradu završio je osnovnu školu i gimnaziju, a nakon završenog studija radio je kao profesor književnosti. Život ga je odveo u Sarajevo i Beograd gdje je obnašao značajne političke i kulturne funkcije. U Sarajevu je radio kao profesor, zatim docent, ravnatelj drame, glavni urednik IP „Svjetlost“, uključen u društveni i kulturni život sve do 1971. godine, kad odlazi u mirovinu i seli u Beograd. Njegova dva romana „Derviš i smrt“ i „Tvrđava“ oplemenili su nas i podigli književnost ovih prostora na europski nivo. Pisac se oslanja na Dostojevskog, kao i na struju književnog modernizma 20. stoljeća. Selimović je stvorio osebujan izraz u kojem uživaju svi oni koji su na putu otkrivanja samih sebe. Mešina djela služe kao ogledala u kojima nam se malo toga sviđa što vidimo ili prepoznajemo u sebi. Rado primjećujemo tuđe osobine dok ne otkrijemo da smo sve to mi sami. Njegova djela ubrajamo u filozofske romane, romane toka svijesti ili pak u ispovjedni tip romana. Savršeno je osjećao ljudsku podsvijest i ono nagonsko u čovjeku što u odlučujućim trenucima ispliva na površinu. „Pozivam za svjedoka vrijeme, početak i svršetak svega - da je svaki čovjek uvijek na gubitku.“ Rečenica je iz prvog i najznačajnijeg romana „Derviš i smrt“, u kojem glavni junak Ahmed Nurudin gine od iste sile protiv koje se i digao, pobunivši se protiv nepravde. U tom nadasve psihološkom romanu prikazana je tragična priča derviša mevlevijskog reda koji traži smisao života te spoznaje čovjekovu nemoć da promijeni svoju i sudbinu svoga brata. Makar se u djelu skriva i Mešina osobna tragedija, on je uspio ono osobno i lokalno dignuti na univerzalni nivo. Najstarijeg Mešinog brata, partizanskog oficira su strijeljali partizani, krajem 1944. godine. Za svog brata on kaže: „Taj moj ubijeni brat je moja najveća tuga“. U djelu progovara: „Šta sam ja sad? Zakržljali brat il nesigurni derviš? Jesam li izgubio ljudsku ljubav ili sam oštetio čvrstinu vjere, izgubivši tako sve?...“ U njegovoj četrdesetoj godini srušio mu se svijet, sve u što je vjerovao i kleo se, palo je pod njegove noge. Ubili su mu nedužnog brata upravo oni kojima je najviše vjerovao. Interesantno je da se nasilje i prije događalo, ali ne njemu, pa vjeru nije dovodio u sumnju, a istinsko razumijevanje izgradio je na svojoj osobnoj drami. „Život je širi od svakog propisa... Moral je zamisao, život je ono što biva.“" />

.........................










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 30 Mar - 19:50

................


U sljedećem romanu, „Tvrđava“, prikazao je Sarajevo nakon hoćimske bitke. „Ne mogu da pričam šta je bilo u Hoćimu, u dalekoj zemlji ruskoj. Ne zato što ne pamtim, već što neću. Ne vrijedi pričati o strašnom ubijanju, o ljudskom strahu, o zvjerstvima i jednih i drugih, ne bi trebalo pamtiti, ni žaliti, ni slaviti. Najbolje je zaboraviti, da umre ljudsko sjećanje na sve što je ružno, i da djeca ne pjevaju pjesme o osveti.“ Radnja romana je smještena u muslimanskoj sarajevskoj sredini u 17. stoljeću. M. Selimović je uspio nenametljivo i pitomo pretočiti orijentalno - islamski senzibilitet u kojem se osjeća duh džamija, tajna derviša, sjaj i mekoća svilenih dimija i tišina koja se nameće među rečenicama punim mudrosti. Autor nam poručuje da izaberemo ljubav kao put do ostvarivanja sebe. Ljubav je uzimanje i davanje, stradanje i praštanje. Ona je jedinstvo. Ljubav, to smo mi. Otuđeni smo od svoje biti, zato smo nesigurni i puni straha. Ne nalazimo ljubavi u sebi za sebe, jer nas to nisu učili. Ne znamo voljeti, ne znamo da je sve u nama, a ne vani. Bojimo se i tako nam izmiču najvrednije stvari. Cijeli naš život je putovanje k sebi.
Meša Selimović se oprobao pišući eseje i memoare ali nije postigao takve vrhunce kao sa svojim romanima. Od nekih važnijih djela valja spomenuti „Uvrijeđeni čovjek“ (1947.), „Tuđa zemlja“ (1957.) te „Tišine“ (1961.). U autobiografskom tekstu „Sjećanja“ (1957.), govori o svom životu, književnom radu i nekim književnim i kulturnim događajima te osobama onog vremena. Za života je dobio brojne nagrade, primjerice Ninovu, Goranovu i Njegoševu nagradu (1967.). Meša Selimović umro je na današnji dan, 11. srpnja 1982. godine, u Beogradu.

Tekst: Sanja Ercegović










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 30 Mar - 22:33

Je li to mudrost, da ne očekujemo mnogo ni od sebe ni od drugih? Je li to gubitak ili dobitak, ako saznamo pravu mjeru, svoju i tuđu? Gubitak je što je ta mjera sitna, a dobitak što ne tražimo više.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 30 Mar - 22:34

Mlade djevojke zamišljaju život i vjeruju riječima. Starice se boje smrti i s uzdahom slušaju o raju.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Čet 19 Apr - 23:44

''Ona je sve sto hocu ..
Ima oblik svake zelje...''


Mesa Selimovic

Meša Selimović - Page 4 0NTAXVL










Meša Selimović - Page 4 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 20 Apr - 13:25

Ja ne biram ono što imam. Ne biram ustvari ništa, ni rođenje, ni porodicu, ni ime, ni grad, ni kraj, ni narod, sve mi je nametnuto. Još je čudnije što to moranje pretvaram u ljubav. Jer, nešto mora biti moje, zato što je sve tuđe, i prisvajam ulicu, grad, kraj, nebo koje gledam nad sobom od djetinjstva. Zbog straha od praznine, od svijeta bez mene. Ja ga otimam, ja mu se namećem, a mojoj ulici je svejedno, i nebu nada mnom je svejedno, ali neću da znam za to svejedno, dajem im svoje osećanje, udahnjujem im svoju ljubav, da mi je vrate.

Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Ned 22 Apr - 10:51

Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razlog. Pa ipak to činim, makar samo zato da još jednom pomenem čovjeka koji je unio toliko radosti u moj život.
Ali nikad ne znamo što izazivamo u drugom čovjeku riječju koja za nas ima sasvim određeno značenje i zadovoljava samo našu potrebu.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 27 Apr - 8:23

Prvo sam zapazio njene ruke. Dok je pridržavala jašmak, prisilnom kretnjom, koja je određena, bez mnogo mogućnosti, bile su razdvojene i neizrazite, jedva su se primjećivale. Ali kad je pustila tkaninu i sastavila ruke, one su odjednom oživjele, postavši cjelina. Nisu u pohod polazile naglo niti su se kretale živo, ali je u njihovom stišanom mirovanju, ili laganom lutanju, bilo toliko snage i nekog neobičnog smisla, da su neprestano prikivale moju pažnju. Izgledalo je da će svakog časa učiniti nešto važno, nešto presudno, stvarajući tako napetost očekivanja, stalnu i uzbudljivu. Mirovale su u krilu, sastavljene, obgrljene, kao da se dave u tihoj čežnji, ili čuvaju jedna drugu da ne odlutaju, da ne učine štogod nerazumno, nepomične u neprestanom talasanju što se jedva vidjelo, slično nemirnom drhatu, lakom grču od preobilja snage. Onda su se bez žurbe razdvajale, kao da su se dogovorile, i samo trenutak lebdjele, tražeći se, pa nježno padale, poput zaljubljenih ptica, na atlasno koljeno, opet zagrljene, nerazdvojne, srećne u svom sastavljenom ćutanju. Dugo je tako trajalo, i jedna se pomaknula, prstima što su se sporo i strasno grčili počinjala da gladi atlas ispod sebe, i kožu ispod atlasa, a druga je ležala na njoj, priljubljena, utišana, osluškujući nečujno pucketanje glatkog kumaša nad okruglim mermernim koljenom. Samo ponekad bi se otkinule i jedna bi pošla u samostalan pohod, da ovlaš dodirne minđušu na kraju uha stidljivo skrivenog ispod crne kose crvenkasta odsjaja, ili bi se zaustavila u vazduhu, da čuje neku riječ, pa bi se povlačila, bez mnogo zanimanja za razgovor, idući u susret onoj drugoj što je ćutala, uvrijeđena tom malom nepažnjom.
Pratio sam ih, iznenađen izrazitošću njihova osamostaljenog života, kao dva mala stvora što imaju svoju vlastitu životnu putanju, svoje prohtjeve i svoju ljubav, svoju ljubomoru, čežnju, blud, u jednom trenutku oduševljen, u drugom uplašen, zbog lude misli o zatvorenosti i besmislenosti tog sitnog života, sličnog svakom, ali je to bila brza i bezopasna misao, trenutni otkucaj drukčijeg života u meni, koji nisam želio da budim.''
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Pet 27 Apr - 8:26

Četrdeset mi je godina. Ružno doba. Suviše sam mlad da ne bih imao želje a suviše star da ih ostvarujem!..

Počinjem ovu svoju priču, nizašto, bez koristi za sebe i za druge, iz potrebe koja je jača od koristi i razuma, da ostane zapis moj o meni, zapisana muka razgovora sa sobom, s dalekom nadom da će se naći neko rješenje kad bude raèun sveden, ako bude, kad ostavim trag mastila na ovoj hartiji što èeka kao izazov. Ne znam šta će biti zabilježeno, ali će u kukama slova ostati nešto od onoga što je bivalo u meni, pa se više neće gubiti u kovitlacima magle, kao da nije ni bilo, ili da ne znam šta je bilo. Tako æu moæi da vidim sebe kakav postajem, to čudo koje ne poznajem, a čini mi se da je čudo što uvijek nisam bio ono što sam sad. Svjestan sam da pišem zapleteno, ruka mi drhti zbog odplitanja što mi predstoji, zbog suđenja koje otpočinjem, a sve sam ja na tom suđenju, i sudija i svjedok i tuženi. Sve ću biti pošteno koliko mogu, koliko iko može, jer počinjem da sumnjam da su iskrenost i poštenje isto, iskrenost je uvjerenost da govorimo istinu (a ko u to može biti uvjeren?), a poštenja ima mnogo, i ne slažu se među sobom.

Meša Selimovic "Dervis i smrt"
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Sub 28 Apr - 14:50

Svjestan da sam u tom trenutku samo sporedni dio njenog života, tješio sam se gorkom mišlju koja je počela da me progoni: da je svako nužno zatvoren u sebe i da je potpuno saživljavanje nemoguće i da je na kraju krajeva glupo žaliti za onim što je određeno samom prirodom stvari.
Pust život je gori nego ništa, a ljudi se opet drže te pustoši, ne vjerujući kako ima išta drugo. Ništa ne bi izgubili kad bi pustili ono što imaju, a boje se da ne bi dobili, zato šute i čekaju.
Lijepo je ovo osjećanje ponosa, brani nas od kajanja.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610Sre 23 Maj - 16:03

Ona je moja suprotnost.Ja nisam jednostavan, delujem uznemirujuće, sve je u meni nesigurno, nemam oslonca, tražim nemoguće..i onda sam vrlo neugodan..pa mučim sebe i druge...Neću da joj kažem, žao mi je, boli me, želio sam da me prizna kao jedinu svoju mogućnost. Ne iz sujete već iz potrebe, koja za mene znači sve, da budem bezuslovno prihvaćen na ovom prelasku u život koji se još ne pokazuje, u kojem ću biti potvrdjen ili odbačen.Kažem: odbačen a ne verujem u to..Zato sam želio da stane uza me, hvatao sam se za nju, gurao je da pobijedi oklijevanje, činila mi se dovoljno sigurna da me podrži.Ali, bilo je važno da to učini sama, od svoje volje..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Meša Selimović - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Meša Selimović   Meša Selimović - Page 4 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Meša Selimović
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» "Derviš i smrt" Meša Selimović
» Gozba bez mesa
» Salate od mesa
» Jela od mlevenog mesa
» Čorbe i supe bez mesa
Strana 4 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-