Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 8 Okt - 20:10

Zbog krize u kojoj se nalazi nasa zemlja, tj. popularne tranzicije, hapsenja nashih "heroja", izdaja koje su se desvale u proslosti i teskoca narodu da sebi prizna kako je pevala pesme nekadasnjem lideru, a danas ga krivi za sve sto se desava u Srbiji, nekako vazan deo licnosti je postao i Patriotizam....

Mnogobrojni izbori iza nas, jos mnogobrojniji su ispred nas i nemoguce je neprimetiti koliko se svi oni(stranke, partije, pokreti itd) vezuju za rec PATRIOTIZAM....

Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 8 Okt - 21:11

Markoni, ja bih rekla da si pravi patriota, čim patriotizmu persiraš...Laughing

Recimo, da je patriotizam prvrženost svojoj naciji, domovini. Zaljubljenik u sve ono što tvoja zemlja ima. Ponos na sve ono što je ta zemlja.

Patrioti su osobe koji ne žale ni život za istu. Takvi su retki, ali ih ima.

Međutim, šta reći kakvi smo mi patriote, kada sam skoro u inostranstvu slušala devojku koja je na engleskom jednom Francuzu pričala takve stvari o nama kao naciji, da smo svi bili šokirani. Ustvari, želela je na neki način da se dodvori njemu, jer zna da nas ionako loš glas prati, pa je eto ona htela to da potvrdi..Tipa nije ona na našoj strani, ona je ta koja zna šta je dobro i šta su prave vrednosti, ali šta vredi kada baš živi ovde..

Prema tome, u Srbiji patriotizam odavno nema nikakav značaj...nažalost...
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 8 Okt - 21:37

Patriotizam je ljubav prema zemlji u kojoj zivis, prema narodu koji cini tu zemlju,nema veze sa nikakvim vodjama.Ume da bude koriscen u razlicite svrhe,ali verujem da ga svako oseca na svoj nacin,i na svoj nacin ga definise.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 8 Okt - 21:50

Pravi patriotiozam je voleti sve što tvoja zemlja ima, narod, istoriju i veru i to poštovati do smrti a ne do prve prilike, kada bi tvoj patriotizam bio stavljen na probu Laughing Prave patriote su pravi primeri u našoj istoriji, ali ne ovoj istoriji koja se prekraja svaki dan nego ona što je bila.

Mislim da je sva ta priča i omalovažaanje određenih ličnosti iz istorije i zalaganje da se prikažu u drugačijem svetlu od onog kakvo znamo, samo pokušaj da se ubije vera i patriotizam u jednoj zemlji , koja se ponosila time što je, i za takve priče ne dajem ni pet para Laughing










Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 8 Okt - 22:12

Otprilike svi znamo šta bi to patriotizam trebao biti. Ljubav prema svojoj zemlji, narodu, istoriji, činjenju svega što je u našoj moći da tu svoju zemlju i narod predstavimo u najboljem svetlu i postaramo se da ono što smo od predaka dobili napravimo boljim.
Toliko o definicijama, za početak patriotski bi bilo da mi sami, a da tome i decu učimo, ne bacamo djubre iza sebe gde god stignemo, a onda idemo sledeći korak, kad te sitne patriotske korake naučimo, onda možda jednom i postanemo velika nacija spremna za velika patriotska dela.
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Love

Elita
Elita

Dr.Love

Muški
Poruka : 1646

Učlanjen : 29.03.2011


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Uto 16 Okt - 14:29

Patriota je osoba koja voli svoju zemlju i sve bi učinio za nju , ali patriotizam se nikada nije isplatio nikome sem osećaja pripadnosti svom plemenu koji drugi ne umeju da cene.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Sub 20 Okt - 0:43

Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Image_10313



Nikakva stranka, politika, vjera, rasa, zajednica ova ili ona.

Samo moja zemlja. Moja gruda. Moja domovina. Patrija.

Jer od patrija je patriotizam i nastao.

Patriotizam se ne manifestira prenapadno, ne prodaje se, još manje unovčuje.

Ili ga imaš, ili nemaš.

Duboko u srcu ga čuvaš. Ne busaš se s njim u dnevno političke svrhe.

Ali kada zatreba, znaš gdje ti je mjesto.

Na braniku.

Iako znaš da ćeš možda nahebati.

Iako znaš da će opet neka đubrad to unovčiti.

Tvoje rane i tvoju krv.

Naplatiće kao svoju.

Ali, ne moreš drugačije.

Jer ti srce neda. Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? 2109348208

Možeš im samo svima hebati nanu.

Majku vam hebem, bando lopovska. Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? 3825905056










love
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35374

Učlanjen : 10.09.2012


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Sub 10 Sep - 23:33

Za mene osobno ne znači apsolutno ništa. Najbolju definiciju domoljublja dao je poznati kazališni redatelj Paolo Magelli, koji je dosta radio u HR i SRB kazalištima. Po njemu domoljublje je onaj tvoj dom gdje i odrastao, oni ljudei koje znaš iz susjedtva i ona aleja kojom si hodao/la. Sve drugo je šuplja priča. I ti u biti čuvaš i braniš svoj dom od nekih ili netkoga. A, da je tebe iz ZG briga za Gospić ili tebe iz BG briga za Kraljevo je čista laž. Što reće Čorba, za ideale ginu budale. Sve što stvorite u životu je djelo Vas samih. Nije Vam to domovina dala, ova ili ona. Ili sve što pokvarite, Vi ste krivi. A, na kraju svega, kad dođe onaj kraj ljudski, za Vas samo znaju najbliži i nitko više. Toliko o tome.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 19 Sep - 11:33

moja zemlja je ceo svet, moj narod su svi ljudi na svetu  happy

patriotizam je floskula, prazna reč koja je smišljena da naivni ratuju i ginu za bandu lopovsku na vlasti  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 19 Sep - 12:23

Patriot je onaj koji ceo svet , ne samo svoju zemlju, učini boljim mestom za život
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 356335

Učlanjen : 29.03.2018


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Ned 6 Okt - 23:02

Shvatila sam da je poželjno a i neizbežno, u svom okruženju imati neku primitivnu buzdovančinu sa malim koeficijentom iq, a ogromnim ubedjenjem da je patriJota velikih razmera...po njima tačno mogu da procenim kolika je tragedija našeg sunavrata od nekada poštenog i cenjenog naroda, do ovog u šta smo se pretvorili.Tada mi je ipak lakše u duši kad znam da nisam postala deo te i takve gomile... Cool
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Ned 6 Okt - 23:37

Emelie ::
Shvatila sam da je poželjno a i neizbežno, u svom okruženju imati neku primitivnu buzdovančinu sa malim koeficijentom iq, a ogromnim ubedjenjem da je patriJota velikih razmera...po njima tačno mogu da procenim kolika je tragedija našeg sunavrata od nekada poštenog i cenjenog naroda, do ovog u šta smo se pretvorili.Tada mi je ipak lakše u duši kad znam da nisam postala deo te i takve gomile... Cool



happy happy happy


POTPISUJEM OD PRVOG SLOVA S DO ZADNJE TAČKE .




happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 356335

Učlanjen : 29.03.2018


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Ned 6 Okt - 23:40

EROTIC MAN ::
Emelie ::
Shvatila sam da je poželjno a i neizbežno, u svom okruženju imati neku primitivnu buzdovančinu sa malim koeficijentom iq, a ogromnim ubedjenjem da je patriJota velikih razmera...po njima tačno mogu da procenim kolika je tragedija našeg sunavrata od nekada poštenog i cenjenog naroda, do ovog u šta smo se pretvorili.Tada mi je ipak lakše u duši kad znam da nisam postala deo te i takve gomile... Cool



happy happy happy


POTPISUJEM OD PRVOG SLOVA S DO ZADNJE TAČKE .




happy
  Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? L-girl-kiss happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:19

Patriota sam. Srcem i dušom. Srpkinja, ponosna na to.
Nazad na vrh Ići dole
My Name Is Nobody

Elita
Elita

My Name Is Nobody

Muški
Poruka : 4095

Učlanjen : 31.03.2011


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:33

nekad bio,od Hrvatske,Bosne do Kosova...sad kad zapuca pravac Dedinje,Senjak,Vracar,strane banke  happy happy
Nazad na vrh Ići dole
aca

Elita
Elita

aca

Muški
Poruka : 1366

Lokacija : Kod kuće

Učlanjen : 29.06.2019

Raspoloženje : Surfujem po živcima


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:44

Odličan paravan za mnogo toga.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:46

I to je tačno Aco, ali postoje i prave patriote. Ovi veliki se kriju iza paravana.
Nazad na vrh Ići dole
aca

Elita
Elita

aca

Muški
Poruka : 1366

Lokacija : Kod kuće

Učlanjen : 29.06.2019

Raspoloženje : Surfujem po živcima


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:54

Retko se, kako kažeš "velili" stvarno osećaju patriote.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:56

Oni ne. Možda ima po neki redak primerak.

O velikim patriotama se i ne zna, ne priča...a među nama su..obični ljudi sa velikim srcem koji su puno toga dali za svoju domovinu.
Nazad na vrh Ići dole
aca

Elita
Elita

aca

Muški
Poruka : 1366

Lokacija : Kod kuće

Učlanjen : 29.06.2019

Raspoloženje : Surfujem po živcima


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 22:59

Patriotizam, ne mora biti samo hrabar čin u ratu. Na koji pomisli većina ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
My Name Is Nobody

Elita
Elita

My Name Is Nobody

Muški
Poruka : 4095

Učlanjen : 31.03.2011


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 23:01

patriote su i oni sto su spavali na tetkinom kaucu,a i na podu u briselu  happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 23:04

Pa vidi, naša domovina je krvarila više puta. Zbog toga sam pomenula rat.

Naravno da nije samo to patriotizam. Svakako patriota voleći svoj narod i domovinu, takođe  ne nipodaštavaju druge koji su pripadnici drugih naroda.

E ovde to narod često pomeša. Pa budu oni, što kaže Emelie, patriJote.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 23:06

patriotizam je kad voliš svoju naciju do te mere da možeš da odbraniš nevinog pripadnika druge nacije od sebe i svojih.


  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 356335

Učlanjen : 29.03.2018


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 23:09

EROTIC MAN ::
patriotizam je kad voliš svoju naciju do te mere da možeš da odbraniš nevinog pripadnika druge nacije od sebe i svojih.


  Cool

   happy  Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? L-girl-kiss    happy
Nazad na vrh Ići dole
aca

Elita
Elita

aca

Muški
Poruka : 1366

Lokacija : Kod kuće

Učlanjen : 29.06.2019

Raspoloženje : Surfujem po živcima


Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610Pon 7 Okt - 23:20

EROTIC MAN ::
patriotizam je kad voliš svoju naciju do te mere da možeš da odbraniš nevinog pripadnika druge nacije od sebe i svojih.


  Cool
To ti je primer "ćoistva", kako bi rekao mudri Njegoš. 

Patriotizam je nešto, mnogo šire od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?   Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta po vama znaci Patriotizam i ko su Patrioti?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Neobični znaci da se u vama krije genije..
» Šta znači ,,zrelost,,?
» Šta znači ,,normalno,,?
» Znaci i enterijer
» Sta za vas znaci rijec sloboda?
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-