Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ravna Zemlja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 20:16

Wintermute ::
Gledaj Tony, mozemo ti i ja nesto pretpostaviti i reci da je to teorija. Ali ako ne mozemo dokazati te pretpostavke, to ne moze biti teorija u pravom smislu te reci. Teorija je nesto sto drzi vodu u realnom svetu. 

Sto se tice odstojanja Zemlje od Sunca, Zemlja se oko Sunca krece elipticnom a ne kruznom putanjom, stoga nije uvek jednako udaljena. Ako se uzme heliocentricni model kao tacan, nesto sto su dokazali naucnici u 16. veku, onda to odstojanje moze i matematicki da se izracuna.

Da, sve je to opisano u knjigama. Ali dali je taj heliocentrican model tacan? Samo teoretski mozemo reci, jer nitko nije bio na Suncu i pratio elipticku kruzni put prema zemlji.

Sto se tice matematike, ona je definirana kao znanost. Tu se neslazem bas, jer je vise jezik jedan za razumjevanje koji mozemo razumeti.

Vise sam praktican covjek, nisam nikad bio teoretski. Ali jedno bez drugog neide i to je sasvim ok.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 20:19

Samo heliocentricnim modelom moze da se razume retrogradno kretanje Marsa.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 20:23

Wintermute ::
Samo heliocentricnim modelom moze da se razume retrogradno kretanje Marsa.

Moze, ako je planeta a ne nesto drugo.

Uglavnom svaka postavljena teorija nemora biti istinita ili dokazana. Recimo ja mogu pronaci 10 tak ljudi ljekara da te proglasi ludom osobom. Crno na bijelo, e sad te pitam dali si stvarno luda osoba onda`?


Razumijes u kojem smjeru zelim ici tj. sto zelim reci stime.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 20:39

Tony ::
Wintermute ::
Samo heliocentricnim modelom moze da se razume retrogradno kretanje Marsa.

Moze, ako je planeta a ne nesto drugo.

Uglavnom svaka postavljena teorija nemora biti istinita ili dokazana. Recimo ja mogu pronaci 10 tak ljudi ljekara da te proglasi ludom osobom. Crno na bijelo, e sad te pitam dali si stvarno luda osoba onda`?


Razumijes u kojem smjeru zelim ici tj. sto zelim reci stime.

Ne moramo Mars zvati planetom, opet isto vazi, to je zakon geometrije iliti prirode, ne ljudski zakon... 
Ti mozes na taj nacin osporiti bilo sta... Da li ti kad odes u prodavnicu da kupis nesto i kasirka ili kasir ti kaze cenu, ti odgovoris: Ja ne verujem u pojam novca nego u trampu, evo vama ove moje prazne pivske flase a ja cu uzeti taj hleb.

Isto tako, kad osporavas fiziku, treba da znas da bez te nauke i njenog razumevanja ne bi imali nista. Racunar ili telefon na kom ovo kucas, isto radi zahvaljujuci fizici, hemiji, elektronici... Da ne postoji neka tamo Bulova algebra ne bi bilo racunara
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 21:05

Wintermute ::
Tony ::
Wintermute ::
Samo heliocentricnim modelom moze da se razume retrogradno kretanje Marsa.

Moze, ako je planeta a ne nesto drugo.

Uglavnom svaka postavljena teorija nemora biti istinita ili dokazana. Recimo ja mogu pronaci 10 tak ljudi ljekara da te proglasi ludom osobom. Crno na bijelo, e sad te pitam dali si stvarno luda osoba onda`?


Razumijes u kojem smjeru zelim ici tj. sto zelim reci stime.

Ne moramo Mars zvati planetom, opet isto vazi, to je zakon geometrije iliti prirode, ne ljudski zakon... 
Ti mozes na taj nacin osporiti bilo sta... Da li ti kad odes u prodavnicu da kupis nesto i kasirka ili kasir ti kaze cenu, ti odgovoris: Ja ne verujem u pojam novca nego u trampu, evo vama ove moje prazne pivske flase a ja cu uzeti taj hleb.

Isto tako, kad osporavas fiziku, treba da znas da bez te nauke i njenog razumevanja ne bi imali nista. Racunar ili telefon na kom ovo kucas, isto radi zahvaljujuci fizici, hemiji, elektronici... Da ne postoji neka tamo Bulova algebra ne bi bilo racunara

To je sve okay sto pises, no nezaboravi da ja upravljam kao i ti tu nauku. Racunaru smo ubacili 010101... da racuna. Ali mi ukucavamo infomacije i on to preradjuje tj. racuna. Sto se tice nauke, ona je isto teorija i praksa ujedno. Sa vremenom smo ekspirementirali razlicite predmete i dosli do zalkjucka da je to zakon,tj. ljudski zakon.

E sad ima razlike izmedju realne i virtualne ekspirimenta. A stvoritelj neba i zemlje ima svoj licni zakon itd.

Da imamo jedan zakon na zemlji, nebi smo nikad imali zavjere ili slicno.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 21:36

Tony ::
Wintermute ::
Tony ::
Wintermute ::
Samo heliocentricnim modelom moze da se razume retrogradno kretanje Marsa.

Moze, ako je planeta a ne nesto drugo.

Uglavnom svaka postavljena teorija nemora biti istinita ili dokazana. Recimo ja mogu pronaci 10 tak ljudi ljekara da te proglasi ludom osobom. Crno na bijelo, e sad te pitam dali si stvarno luda osoba onda`?


Razumijes u kojem smjeru zelim ici tj. sto zelim reci stime.

Ne moramo Mars zvati planetom, opet isto vazi, to je zakon geometrije iliti prirode, ne ljudski zakon... 
Ti mozes na taj nacin osporiti bilo sta... Da li ti kad odes u prodavnicu da kupis nesto i kasirka ili kasir ti kaze cenu, ti odgovoris: Ja ne verujem u pojam novca nego u trampu, evo vama ove moje prazne pivske flase a ja cu uzeti taj hleb.

Isto tako, kad osporavas fiziku, treba da znas da bez te nauke i njenog razumevanja ne bi imali nista. Racunar ili telefon na kom ovo kucas, isto radi zahvaljujuci fizici, hemiji, elektronici... Da ne postoji neka tamo Bulova algebra ne bi bilo racunara

To je sve okay sto pises, no nezaboravi da ja upravljam kao i ti tu nauku. Racunaru smo ubacili 010101... da racuna. Ali mi ukucavamo infomacije i on to preradjuje tj. racuna. Sto se tice nauke, ona je isto teorija i praksa ujedno. Sa vremenom smo ekspirementirali razlicite predmete i dosli do zalkjucka da je to zakon,tj. ljudski zakon.

E sad ima razlike izmedju realne i virtualne ekspirimenta. A stvoritelj neba i zemlje ima svoj licni zakon itd.

Da imamo jedan zakon na zemlji, nebi smo nikad imali zavjere ili slicno.  happy

Nemaš praksu bez teorije. A teoriju nemaš ako nije dokaziva u praksi. Wink
Teorija koja nije dokaziva je samo skup pretpostavki

Uvek bismo imali zavere, zavera je ljudski izum. Normalno je da svi imamo različita mišljenja, zato se ta mišljenja u nauci daju na test, kojim se dokazuje da li su tačna ili ne. Drugo je kad bi pričali o filozofiji...
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 21:41

Uglavnom smo to rijesili u vezi prakse i teorije.

Sto se tice interesa, tu nemoze puno govoriti kao pojedinci. Jer tamo gdi masa tece idu i interesi. happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 21:55

To o interesima možemo razglabati do u nedogled, i nećemo ništa saznati. To može znati neko ko je visoko u hijerarhiji, a takav nema vremena za forume. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 7 Jul - 21:59

Wintermute ::
To o interesima možemo razglabati do u nedogled, i nećemo ništa saznati. To može znati neko ko je visoko u hijerarhiji, a takav nema vremena za forume.  Laughing

To znaci da smo i mi jedan ekspiriment.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Uto 9 Jul - 21:58

happy happy happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 28 Jul - 18:45

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Čet 29 Avg - 17:57

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Čet 29 Avg - 18:00

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Ned 1 Sep - 22:57

happy happy happy


na čemu li je taj tvoj guru???


happy happy happy 


lično mislim da je ovo rekord, da je ovo rekord.

ovceee. ovceeeeeee.


vauuuuuuuuu


happy happy happy happy happy happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Uto 3 Sep - 18:41

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Čet 5 Sep - 21:37

evo najbolji dokaz da je zemlja ravna  happy


Ravna Zemlja! - Page 11 Erdevik-livada-kosaca-8




happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Uto 10 Sep - 10:18

Tony ::
dobar snimak Tony happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Sre 11 Sep - 18:29

Temu bi mogao usprediti kao 11.9.2001 kad su navodno teroristi napali SAD-a. Svi smo vjerovali taj dan da su tu oni bili, pa sa vremneom smo saznali da su kontrolirano digli oba 2 tornja u zrak itd. Youtube je pun toga, svjedoka i dokazi, video snimci itd.

Tako ja i mislim da ce jednog dana i ova istina izaci da je Zemlja ravna a ne kuglasta. Mozda cemo i to dozivjeti, tko zna.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Čet 3 Okt - 19:20

Ravna Zemlja! - Page 11 1280px11
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Sub 23 Maj - 12:42

Ravna Zemlja! - Page 11 Flat-earth-i-UN-logo
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Sre 12 Maj - 21:35

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610Sre 8 Sep - 19:33

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ravna Zemlja! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 11 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Zemlja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ravna Gora
» Ravna (Timacum Minus)
» Kosa, naš ponos
» Kuda ide ova zemlja???
» Okrugla Zemlja
Strana 11 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Geografija-