Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Svašta po nešto

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pet 4 Avg - 19:44

"Sve ima svoje, kad mrzne i vri,
kad menja boje, kad vene i zri,
sve ima svoje, početak i kraj,
tame postoje da bi prizvale sjaj... "










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pet 4 Avg - 19:45

"Tako je to sa lovom. Ne možeš je imati ni previše ni premalo.
Nikad tako puno da je ne bi poželeo još, i nikad tako malo da
ne bi moglo biti i manje. To pouzdano znam."


Dj. B.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pon 21 Avg - 6:06

Ljubav budi


Neka se ljubav budi na krilima zore,
neka ljubav bude duboko more
velika kao milijun svemira
njezna i tiha bez nemira
i neka se kradom useli u srce svacije
da svatko voli na svoj nacin, drugacije



happy
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pon 21 Avg - 6:08

Poljubac poslan vetrom



Poslat cu ti vjetrom poljubac blag, da ti kaze da da ima netko mome srcu drag,
 a Ti ga udahni da zauvijek  ostane tu, jer ja sam sa Tobom i u dobru i u zlu.
 Voli te tvojal ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Uto 29 Avg - 10:03

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Sre 4 Okt - 15:02

Svašta po nešto - Page 4 REMARK










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Ned 8 Okt - 19:40

Lepota je kao savršenstvo, nešto za čime svi težimo. Lepota je tajna koja  nas opčinjava
 i privlači iznova. A mi, obični ljudi, kao da smo stvoreni da tragamo za lepotom.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pon 9 Okt - 19:02

Od smijeha pravim saksofon

od sunca pravim put

a ti si moj kofer...










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pet 3 Nov - 16:41

„Slušaj. Dopusti da budem tvoj bog. 
Da te povedem na put koji se ni zamisliti ne da. 
Da ti ispričam priču.“

Rabih Alameddine










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Uto 7 Nov - 9:54

"Ona nikad nije izgledala lijepo. Ona je izgledala kao umjetnost i umjetnost 
ne bi trebala izgledati lijepo, trebala bi te natjerati da osjetiš nešto."
Rainbow Rowell










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Sre 15 Nov - 21:24

Tako je to sa lovom. Ne možeš je imati ni previše ni premalo.
Nikad tako puno da je ne bi poželeo još, i nikad tako malo da
ne bi moglo biti i manje. To pouzdano znam.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
srna

Elita
Elita

srna

Ženski
Poruka : 2583

Lokacija : samo nebo zna

Učlanjen : 18.10.2017


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Čet 16 Nov - 9:06

Svako živo biće, čak i mali psić, centar je univerzuma.
Anatole France
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Sub 13 Jan - 13:54

Svašta po nešto - Page 4 Tumblr_olxyp23G4p1ujva9po1_400
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Čet 18 Jan - 12:36

Mislim, ako recimo zakljucite kako je sve besmisleno, onda to ne moze biti sasvim besmisleno, jer ste vec svjesni da je besmisleno i ta svjest o besmislenosti samim tim daje neki smisao.
Znate na sta mislim? Kao neki optimisticki pesimizam.

Charles Bukowski
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Ned 21 Jan - 13:14

Svašta po nešto - Page 4 558871710f8bf97fc13384522be08c10
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Sub 3 Feb - 9:48

Svašta po nešto - Page 4 11068330_1054770071217193_3482325657523259659_n
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pet 16 Feb - 19:09

“Staro, staro, kupujem staro,
stare ljubavi, staru sreću,
stare radosti, stare mladosti,
kupujem staru odeću
Staro, ne kupujem novo ništa,
Staro za novo utočište…”


Aco Šopov










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Ned 25 Feb - 13:54

Svašta po nešto - Page 4 S8652651
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Ned 4 Mar - 12:59

Svatko svoje breme nosi i uzalud je pricati da ce neko tvoje ponijeti.... Tvoja bol nikoga nece zaboljeti onoliko koliko je zaboljela tebe, bez obzira cijih ruku djelo bila....Crpite snagu iz svoje boli. Mozda trenutno ne razumijemo neke stvari, ali odgovori ce stici u svoje vrijeme.....ja vjerujem.
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pon 19 Mar - 2:34

“Sakupljala je delove svoje duse i sklapala deo po deo. Uspela je sklopiti tu slagalicu ali jedan deo je falio. I zato ne pitaj, zasto vise nije ista.”
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pon 19 Mar - 2:34


“Kad je čovek drugačiji, suđeno mu je da živi osamljen.”
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Ruska ljubav Bismarcka   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Pon 19 Mar - 8:51

Poznati ruski pisac Edurad Topolj napisao je ljubavno-povijesni roman "Bismarck. Ruska ljubav željeznog kancelara." Roman je temeljen na gotovo nepoznatoj priči o strasnoj, romantičnoj ljubavi Otta von Bismarcka i mlade ruske kneginje Jekatarine Orlove Trubecke.

"O tvorcu njemačke imperije Ottu fon Bismarcku napisane su tisuće knjiga, ali ni u jednoj od njih ne može se ništa saznati o tajnom, intimnom životu te legendarne povijesne ličnosti svjetskih razmjera" rekao je autor Eduard Topolj koji je morao provesti prava detektivska istraživanja kako bi došao do građe za ovaj roman.

"Prije dvanaest godina pročitao sam bilješku o platonskoj ljubavi četrdesetsedmogodišnjeg "željeznog kancelara" i mlade ruske ljepotice i odlučio sam istražiti tu intrigantnu povijest koju sad mogu znati i čitatelji", rekao je autor.

Roman je strukturiran u formi eseja s neprekinutom dokumentacijskom linijom. Knjiga je prožeta citatima u osnovi kojih je prepiska zaljubljenih, memoari samog Bismarcka, svjedočenja suvremenika i arhivski dokumenti. Pri tome je autor odabrao samo one povijesne događaje koji su na ovaj ili onaj način povezani s odnosom Bismarcka i Jekatarine Orlove, između čijih sastanaka je ponekad prošlo i po pola godine.

"Kako bi se osvijetlili povijesni događaji u kojima je Bismarck sudjelovao, potrebno je bilo pročitati sveske i sveske knjiga te istražiti ogromnu arhivsku građu, a meni je bilo zanimljivo pratiti cijeli život te povijesne ličnosti, njegovu misao i maštu u vezi s iznenadnom ljubavlju prema mladoj ruskoj ljepotici", objavio je Topolj.

"Bismarck je stvorio njemačku naciju, ujedinio ju, ispunivši cilj svog života, ali radi toga je bio primoran žrtvovati ljubav prema voljenoj ženi." Prema riječima pisca, pri kraju života Bismarck je razmišljao o tome je li vrijedilo žrtvovati veliku ljubav radi ostvarivanja nekih povijesnih ciljeva i upravo je ta ideja i potaknula pisca da napiše ovo djelo.

"Roman ostavlja snažan dojam i potvrđuje misao Lava Tolstoja o tome da prave knjige trebaju potaknuti na razmišljanje", primijetio je Aleksandar Kamkin, znanstveni suradnik Instituta Europe pri Ruskoj akademiji znanosti (RAN).

- Ova je knjiga još jedan književni spomenik Bismarcku, a ljubavni roman između glavnih likova ovog djela kao zrak su svjetlosti u tamnom svijetu košmara koalicije kojoj je pripadao „čelični kancelar“.

Edurad Topolj je prozni pisac, filmski redatelj, scenarist vrlo gledanih detektivskih filmova još iz osamdesetih godina prošlog stoljeća. I od tog vremena njegovo stvaralaštvo prati ogromna popularnost među čitateljima u Rusiji. Radnja njegovih romana odvija se u raznim zemljama, ali oni su uvijek prožeti istinskom romantikom i analitičkim viđenjima onoga što se događa na stranicama knjiga.

Eduard Topolj, autor brojnih djela s oštrim sižeima, postao je poznat svojim romanom "Sutra u Rusiji" koji je još 1987., predvidio puč u SSSR-u do kojeg je stvarno došlo devedesetih godina.

Nisu manje popularni ni njegovi romani istraživanja i filmovi snimljeni po njegovim scenarijima. Među tim filmovima najpopularniji su "Mali od palube sa Sjeverne flote", "Ljubav na prvi pogled","Greške mladosti" , kao i televizijska serija "Crveni trg".

Nositelj je nagrade CK Komsomola za najbolji film za djecu i omladinu ("Mali od palube sa Sjeverne flote" ), laureat je nagrade Moskovske vlade za razvoj ruskog jezika i književnosti "Zajedno s Rusijom" , kao i nagrade međunarodnog festivala "Zlatni feniks" i mnogih drugih.


Natalija Pjetra, Rossijskaja gazeta
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: 10 najčuvenijih početaka romana u istoriji književnosti!   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Uto 17 Apr - 9:20

„U početku beše reč“ glasi uvodna rečenica Svetog pisma koju ste sigurno čuli bezbroj puta do sada čak iako nikada niste otvorili Bibliju. Verujemo da ste upoznati sa citatima i iz sledećih 10 romana koja su na maestralan način otvorili neka od najboljih dela svetske književnosti.

U slučaju da niste, nadamo se da će vas naša lista ubediti da posetite vašu lokalnu biblioteku i knjižaru i upoznate se sa ovim čuvenim romanima.


1. „Sve srećne porodice liče jedna na drugu, svaka nesrećna porodica, nesrećna je na svoj način.“ - Lav Tolstoj, "Ana Karenjina"

2. „Bio je vedar i hladan aprilski dan; na časovnicima je izbijalo trinaest“ - Džordž Orvel, "1984"

3. „Danas je umrla mama. Ili možda juče. Ne znam.“ - Alber Kami, "Stranac"

4. „Opšte je poznata činjenica da je bogatom neoženjenom čoveku žena preko potrebna“ – Džejn Ostin, "Gordost i predrasude"

5. „Ako vas stvarno zanima sve ovo, verovatno ćete prvo hteti da saznate gde sam rođen, kakvo je bilo moje bezvezno detinjstvo, šta su moji radili u životu pre nego što su me dobili i još masu takvih gluposti a la David Koperfild, ali nisam baš raspoložen da se upuštam u te stvari.“ – Džerom Dejvid Selindžer, "Lovac u žitu"

6. „Kad se Gregor Samsa jednog jutra prenuo iz nemirnih snova, ugledao je sebe u postelji pretvorenog u ogromnu bubu.“ – Franc Kafka, "Preobražaj"

7. „Sva deca, osim jednog deteta, rastu.“ – Džejms Metju Bari, "Petar Pan"

8. „Ja sam bolestan čovek… Zao čovek.“ – Fjodor Dostojevski, "Zapisi iz podzemlja"

9. „Lolita, svetlo moga života, oganj mojih prepona. Greh moj, duša moja. Lolita: vrh jezika prelazi put od tri stupnja niz nepce da bi na trećem lupnuo o zube. Lo. Li. Ta.“ – Vladimir Nabokov, "Lolita"

10. „Bila su to najbolja vremena, bila su to najgora vremena, bilo je to vreme mudrosti, bilo je to vreme ludosti, bila je to epoha vere, bila je to epoha neverice, bilo je to doba Svetlosti, bilo je to doba Tame, bilo je to proleće puno nade, bila je to zima puna očaja, imali smo sve pre nas, imali smo ništa pred nama, svi smo išli direktno u Raj, svi smo išli direktno na drugu stranu.“ – Čarls Dikens, "Priča o dva grada"


Citymagazine.rs
Nazad na vrh Ići dole
Lutajuće Srce

Master
Master

Lutajuće Srce

Muški
Poruka : 8628

Godina : 48

Lokacija : Pored vode

Učlanjen : 04.01.2014

Raspoloženje : Do kraja.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Uto 17 Apr - 9:24

Mnogo godina kasnije, pred strojem za streljanje, pukovnik Aurelijano. Buendija setiće se onog davnog popodneva kada ga je otac poveo da prvi put vidi led.

G.G.M., Sto godina samoće
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610Uto 17 Apr - 20:40

Svašta po nešto - Page 4 Slika
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Svašta po nešto - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svašta po nešto   Svašta po nešto - Page 4 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Svašta po nešto
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Sve i svašta od krompira
» Svašta se krade !
» Sve i svašta o Wiskiju
» Romantika - ili nešto drugo
» Nešto treba prećutati
Strana 4 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-