Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Moćna melanholija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48412

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pon 23 Apr - 14:32

obožavao sam ceo život fotkanje, imam more slika i fotoalbuma punih. od nekog vremena ih ne volim. postali mi svedočanstvo gubitaka, što iz društva, što iz familije. nakupilo se toga očekivanog i neočekivanog previše. kad ode neko ko je "na redu" ok, ali kad ode koleginica u 35. od infarkta šok. skoro pa mi albumi deluju kao čitulje.  sad



možda jednom nešto opširnije napišem.  Rolling Eyes










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Uto 24 Apr - 15:25

biti slep..prva pomisao nam je na čoveka sa belim štapom..ali ne mislim na to slepilo,već na ono
koje čovečanstvo ima, a da to ne zna.Slepi ljudi hodaju ulicama,posmatraju svet oko sebe,ali ne vide.
Slepi ljudi se bave naukom,dobijaju priznanja, vode ratove..stvaraju umetnost..pišu knjige,tako slepi..Vode ljubav..
Stvaraju decu,koja će takođe biti slepa kroz nekoliko godina..Jer ne rađamo se slepi..već nas treniraju,uče nas kako da gledamo slepim očima..Privikavamo se polako,i zaboravljamo svet koji smo upoznali u ranom detinjstvu..I tako teče život,dok jednog dana ne postanemo poput dece,i progledamo..misleći  da smo negde drugde,ne poznajući svoj svet,u kome smo tako lepo živeli....
slepi..

Moćna melanholija - Page 2 04a86b10










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 12:57

Divan je dan a ja sam tužna.Tuga je emocija koja na sreću prolazi brzo kao i sve druge emocije.Sve je prolazno,i u toj prolaznosti,prodje nam život,a mi to jedva primećujemo...A treba živeti,jer ovo iskustvo 
nece nam se više nikad ponoviti..nikad.Mozemo živeti ponovo,ali to neće biti ovaj život,niti cemo biti svesni
                                            happy happy happy da nam je duša ista ona koju sad imamo.Moj prijatelj ne želi da razume,nije da ne moze...on ne želi.Jer velika je istina ono sto sam gore napisala,samo
ljudi nisu spremni da prihvate istinu..i uvek se bore za 
neke maglovite,nedokazive stvari..i dok to čine,zaboravljaju da žive,a život se desava bili mi toga svesni ili ne. happy happy happy happy ❤Eh  prijatelji moji život je divan,ali mi krivudamo,tražimo...bauljamo,dozvoljavamo sebi emocije..a u ovom vremenu trebalo bi da se okamenimo,da bi preživeli......


Moćna melanholija - Page 2 Unname10













Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 14:02

Poly ::
Divan je dan a ja sam tužna.Tuga je emocija koja na sreću prolazi brzo kao i sve druge emocije.Sve je prolazno,i u toj prolaznosti,prodje nam život,a mi to jedva primećujemo...A treba živeti,jer ovo iskustvo 
nece nam se više nikad ponoviti..nikad.Mozemo živeti ponovo,ali to neće biti ovaj život,niti cemo biti svesni
                                            happy happy happy



love
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 21:16

Gde god uđete vaš um je ušao pre vas...Kad odete kod prijatelja,kad ga zagrlite,vas um ga je zagrlio pre vas.

To vaš um vrsi probu.Pre nego progovorite, on uvek ispita šta da se kaže.Pre nego nešto uradite,ili ne

uradite, on proba.Um je uvek korak ispred vas...a to je stalna prozračna prepreka između vas i svega oko vas.

Zato susret nikad ne može da bude stvaran,istinit,jer je uvek nešto između...a to nešto, nikad ne možete da ukonite..

Sve ima značenje.Mozda nije očigledno,i možda ne može da se objasni.Toliko toga će ostati

neobjašnjeno još dugo vremena.Što su dublja  osećanja,to je dublja i skrivena istina.Što je

razgovor racionalniji,to je manja mogućnost da se istina otkrije,..jer um je u stanju da dokaže samo

beznačajnije istine.Dublje istine razum nije u stanju da dokaže.....

Moćna melanholija - Page 2 Mujer-13










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pet 27 Apr - 10:39

Kako sam mogla znati,kad sam nežno spuštena na tlo,da sam ustvari tada stavljena na put..Kako
sam mogla naslutiti koliki je put predamnom,i šta to uopšte znači:biti na putu...A značilo je.
Bio je to moj put,upoznavanja,opipavanja,traženja,put saznavanja,pa put sazrevanja..A, da..bio 
je tu i jedan zasebni,uporedni put,put ljubavi..Tim putem sam nekoliko puta išla,nekoliko puta zalutala,i nastavljala dalje svojim glavnim putem..Još uvek hodam tim uporednim putem koji zovemo Ljubav...
A onda ,kada se moj glavni put toliko raširio,i stvorio mnoge puteve,morala sam da biram pravi...
Još uvek se pitam,da li sam izabrala pravi.U to vreme već sam umela da se krećem i duhovnim putem,koji je vodio iznad onog glavnog,mada sad više nisam sigurna u to koji je put glavni...
Put materijalni, ili duhovni put..Krećući se u snu duhovnim putem,videla sam,kako izgleda moj saznajni,životni ,materijalni put...Bio je toliko razgranat,poput delte Nila,da sam se uplašila kako
ću,kada se približim toj delti..tim meandrima,znati kojim ću putem...Ali nekako sam znala,da
će to već doći samo,bez mog uticaja..Hodajući, stvorila sam porodicu,brak,karijeru,imala mnoge uspehe i neuspehe,i šta da vam još kažem?Još sam na putu..tu sam još,hodam..Ponekad se pokolebam,a onda nađem snage u sebi i nastavim ..Eh vidite tu na tom putu mnogo može pomoći
instikt..a na onom duhovnom,ljubavnom..emotivnom putu..intuicija..meni su pomogle i evo
jos putujem...

Moćna melanholija - Page 2 Yo_ecs10










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 28 Apr - 21:23

Sitnice koje život prikupi,u našoj sakupljačkoj strasti..prevrćem pred sobom..prazna,...
kao izduvana lutka...Mislim dubokoumne misli..kojima ne nalazim odgovore koje tražim..
A onda sakupim svoje uspomene i okrenem se zidu..Zanemela posmatram ,osluškujem...čekam..i sve sto čujem je tišina oko mene..Ti ne daješ da naslutim tvoju prisutnost..ne dozvoljavaš mi pristup svojoj svetlosti,
bez koje ne živim...ne postojim,nema me..Znam da si plava,sa tragovima ljubičastog..jer mnogo je toga što si proživela i naucila na ovom Svetu..U mom telu si naučila stvaranje,maštu, imaginaciju,volju ..Kada odeš,kada me napustiš,sa poslednjim mojim izdahom moći ćes preneti iskustvo o tome kako se u krhkom telu zene... krila velika snaga...stvaranja..velika ljubav..mržnju ćeš morati da naučiš u nekom drugom telu...jer je u mom telu i umu nije bilo..

Moćna melanholija - Page 2 Bait-110










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pon 30 Apr - 20:23

Moje vreme za pisanje je...ponoć je prošla.Evo me muzo moja i svih ljudi od pera..noćas na 
melanholičnom sastanku.. Erato..prijateljice,drugo moja,moramo i noćas pročavrljati,jer glava mi je prepuna,potreban mi je prostor.Samo ti možeš da primiš sve moje sanjarije,i maštarije,a da ti ne pripadne muka,jer ti si do sada primila Erato i veće gluposti od mojih,pa eto još inspirišeš,i daješ se
nesebično... nama smrtnicima koji se smatramo tvojom decom..Ali to bi značilo da smo polubogovi,
a to je veoma daleko od istine...onoliko daleko,koliko je ovoga trena,na svom putu udaljeno moje biće,moja životna iskra i istina,ona koja jeste..jer to je tačno tako..Životna iskra jeste sićušni delić
ONOGA KOJI JESTE,ONAJ KOJI JESTE..kada to znam,onda gde je moje pravo da sumnjam?
A kažu veliki mislioci,naši očevi filozofi,i sve Bude ovoga sveta,da uvek treba početi od sumnje,jer
ako čovek ne sumnja kako će saznati?Spoznati istinu?... happy A pošto je spoznaja naš glavni
cilj u životu,materijalnom i duhovnom..lično nisam religiozna,i o tome manje 
pišem..priznajem mudrost svih izvornih religija.Po spoznaji se razlikujemo,kao 
živa bića uopšteno, ove majke Zemlje,koju volimo bezumnom ljubavlju,i isto tako bezumno uništavamo.. happy happy happy  A onda Onaj Koji Jeste,odgovori čovečanstvu i svemu živom
na ovoj Planeti,koju On  neizmerno voli...odgovori strašno,potresno,gromovito i otrovno..MI onda trčimo u bogomolje molimo se Onome za koga verujemi da jeste..ali Onaj Koji Jeste svakako nije u tzv Božjim kućama..tamo ga nećemo naći.. happy Uzaludna potraga,uzaludna molitva...uzaludno pokajanje..


Moćna melanholija - Page 2 Dmitry10










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sre 2 Maj - 19:36

Moram prvo da osvestim svoju samoću...tek kad to uradim ,mogu medju ljude...i pridjem svojoj kreativnosti..i oslobodim se ega,sto je  teško ...veoma teško,jer ego se  vraća uvek ponovo i ponovo...
 To se  moze samo kroz samoću...ne usamljenost....Postoji velika razlika imedju ..samoće i usamljenosti..Sad sam tu.
Ponovo u meni pevaju boje,te moje prijateljice drage...Bez vas ne umem da govorim svojim pravim jezikom.
Dodjite da vas zagrlim..i da poletimo zajedno...


Moćna melanholija - Page 2 Gilles10










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 5 Maj - 14:06

Milion suza isplakanih,i još toliko,a možda i više...onih progutanih,slankastogorkog ukusa...Još
milion jecaja..glasnih i onih   bezglasnih,onih što zastanu u grlu..stežu i guše,zaustavljaju dah.
Mnogo uspešnih i bezuspešnih pokušaja..i promašaji..promašaji..Ali, to je Život,da TO je život..
A onda preispitivanja svojih postupaka..kako? zašto? love 
i setim se,da je među tim suzama,bilo i nešto malo radosnica,a jecaji su bili poneka
 utišana emocija u zanosu usputnih,a i večne ljubavi moje... happy
Susreti prijatelja,dočekane zore zajedno..u dubokim razmenama filozofija,ličnih i onih Ničeovih,
Tu i tamo ukršteni mačevi oko Bulgakova i Peljevina..ili istočnjačkih filozofija..a onda opet nazad
u svoj život..svoje bogatstvo ,svoje milione svega i svačega..zgužvanog i pretvorenog 
u običnu kašu.. happy kolaž u milionima sličica..HEJ!!!al' bi to bio dobar kolaž! happy
Još nije kasno,a nije ni prerano da stvorim takvo delo..Materijala imam na milione..a imam 
i još dovoljno života...MISLIM!

Moćna melanholija - Page 2 E5iue110










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 5 Maj - 17:12

Moćna melanholija - Page 2 Melanh10
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pon 7 Maj - 16:01

Pod tanki veo ruke sam skrila......
"Zašto si danas tako bleda?"....
---Zato što sam mu dušu nalila
gorkog bola i leda.

Kako da zaboravim? Izašao je pognut
i bolno iskrivljenih usta,
a ja sam, ne držeć se ograde stuba,
za njim trčala pusta.

"Pa to je šala!" - kriknuh kao bez duše -
"Vrati se. Umreću bez tebe,"
A on mi reče mirno i trpko: "Duva,
čuvaj se da ne nazebeš."
Moćna melanholija - Page 2 Tumblr_p7xpdbN7r91w3y4ilo1_r4_500
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pon 7 Maj - 17:33

Vezana za vreme...nesigurnu kategoriju ..držim se čvrsto,a crne ptice, svaka od njih..po jedna emocija...vuku me svaka na svoju stranu. love
Kuda ću? Neznam...Vidim danas oprečne emocije u sebi...sive ,tmurne ,nevoljne neželjene..i one radosne koje se guraju da izbiju na površinu happy happy happy
Sukob je u toku...pobednik neizvestan...Uz svetlost sveća...igraju senke ,prizivaju sećanja na tebe..dok smo zajedno ruka u ruci..gledali se ..ne ne,ne želim ta secanja sada..dok senke igraju...Negde duboko u meni stoji kamen..preko njega smenjuju se emocije..vesele, tužne ,šarene,sive, tamne..Taj kamen je uvek tu kao temelj moj..stoji,stoji,stoji... love love love


Moćna melanholija - Page 2 586-6410










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Uto 8 Maj - 14:49

Postoje neki naopaki dani,ne ne mislim na čuvenog Marfija,mada je u pravu. Ti moji naopaki dani
su nešto,što se oseća u vazduhu...kožom,kosom,noktima,i svi moji senzori su u znaku uzbune...
Koža naježena,kosa na juriš..spremna..a nokti,taj znak da sam potomak mačjeg roda.Moćna melanholija - Page 2 2bcc51da389f0011bd4da8461ec0eb57
pored zelenih očiju,koje vide u mraku...dakle nokti u pripremnom stanju..
Moćna melanholija - Page 2 E19ac234b38d51e7417ed18c1e24518b

E tih naopakih dana,a ovo je jedan od takvih...dok se krećem svojim mačjim korakom poznatim putanjama,osećam elektricitet i nevidljive strelice sa svih strana...kako ubadaju moju nakostrešenu kožuMoćna melanholija - Page 2 A5c5322c356a84e7505db708fe9776a0dok govore ljubazne reči,nevine reči,ljubavne reči,čak,strelice otrovnih vrhova ubadaju 
duboko u moju suštinu,u dušu i srce..Tih dana naopakih,u stanju san da osetim sve..podrugljivi ton u glasu,osetim tuđu zavist,neprijateljsko sićušno sevanje u nečijim očima...ali spremna sam i ja,da u munjevitim izlivima svih svojih 
ljubaznosti...ubodem,zagrebem,tamo gde ne očekuju..Moćna melanholija - Page 2 5fdacaaed652ac06c659c4f533f141ed
da u prolazu sevnem smaragdnim pogledom..i ostavim ih tako zamrznute u vremenu...dok ne svane neki potpuno drugačiji dan....dan moje blagosti i stvaralačke 
inspiracije..Utom danu prebogatom bojama i lepotom življenja...sešću pred moje drago belo platno
,i oživeti ponovoMoćna melanholija - Page 2 3bd97eddd1a7bd3aece281c92e64dfb6










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Čet 10 Maj - 14:26

Hajde da se uozbiljimo malo..stvarno sam zabrazdila.Ako budete slušali mene,ne piše vam se dobro resignJer...
Ovo je tako čudan svet....Ako ste svesni,onda se čuda dešavaju na svakom koraku.
Medjutim mi smo veoma retko svesni,i ne vidimo čuda...Veći deo vremena mi držimo 
oči otvorene...no to ne znači da smo budni.To samo znači da se pretvaramo da smo
budni,ali duboko u sebi nosimo mnoge misli,veliku zbrku...kako onda i možemo da
vidimo bilo šta...kako da čujemo poziv ljubavi?Tako da,iako su nam oči otvorene one 
ne vide...iako nam uši nisu zapušene,one ne čuju..Jer smo bez svesti,jerJER spavamo.
Dok jurimo za novcem,ko ima vremena da pogleda ruže,ko ima vremena da obrati paznju na ptice?
KO ima vremena da obrati pažnju na lepotu ljudskih bića?Sve odlažemo da bismo onog dana,kada
budemo imali sve,mogli da se opustimo i uživamo....Ali, postali smo suviše disciplinovana osoba-osoba 
koja je slepa za ruže,koja je slepa za lepotu,,koja ne može da uživa u muzici,koja ne razume ples...
MI sada razumemo samo novac.....a on nam više ne donosi zadovoljstvo...i eto depresije..tu je..

Moćna melanholija - Page 2 46f09611










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 12 Maj - 21:40

Usamljenost najvise boli... Kad neko odluči da živi sam, da sedi samo prema samom sebi u tu samoću može smjestiti bilo šta i iz sebe može izvući ono najbolje. Ali ako živiš pored nekoga a osećaš se usamljeno, to je samoća koja blokira čitav život. Sve što radiš protkano je tom strašnom notom usamljenosti i grčevitom borbom da se iz toga iščupaš. Usamljenost pored nekoga je najgora samoća koja čovjeku može da se desi.. love .
Ako je svima teško,u nama se javlja dobar osećaj,a kad su svi drugi srećni..u nama je osećaj gorčine.
Niko ne zna kakvi smo mi iznutra sem nas samih..a drugi nam izgledaju srećni...mozda je to lažno,
ali kako mi to da znamo?Možda se i njihova srca smeju,ali mi znamo za sebe,da je nas osmeh lažan,
jer nasa srca se ne smeju uopšte...srca nam možda placu i jecaju.. sad


Moćna melanholija - Page 2 807d8410










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 12 Maj - 22:38

Spavam sa njom..mirujem da je ne probudim...

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Ned 13 Maj - 17:36

Rubén Darío
MELANKOLIJA

Brate, što nosiš u sebi svjetlo koje šija,
reci mi, gdje je moje? Slijep, hodam tapkajući.
Moram se kroz vjetar i kroz oluju vući,
zaslijepio me san, izludila harmonija.

To je zlo moje. Sanjati. Poezija nije
nego željezna košulja koja mi dušu steže;
tisuću njenih bodlja ranjava me i reže,
melankolija moja od njih teške kapi lije.

I tako, lud i slijep, hodam po pomrčini
gorkoga svijeta. Čas mislim: putu nigdje kraja,
a onda mi se opet sasvim kratak čini.

I u tom teturanju uzdaha i agonije
jedva nosim teret čemera i vaja.
Čuješ li, melankolija moja teške kapi lije!

Moćna melanholija - Page 2 Tumblr_ndyypgTE8v1rwbf4ro1_500
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Uto 15 Maj - 11:54

Nakon nekog vremena uočiš tanku crtu između držanja za ruke i vezivanja za dušu.
I naučiš da voleti ne znači oslanjati se... a da društvo ne znači sigurnost.
I naučiš da poljupci nisu ugovori a pokloni obećanja. happy
I počneš prihvatati svoje poraze uzdignute glave i otvorenih očiju, uz čvrstinu odraslog čovjeka a ne tugom deteta.
I naučiš da sve puteve moraš sagraditi danas.... jer je sutrašnje tlo isuviše nesigurno za planiranje.
Nakon nekog vremena, naučiš da i sunce opeče.... ako mu se previše približiš. happy
Sadi svoj lični vrt i uređuj svoju dušu, umesto da čekaš da ti neko pokloni cveće..posadi ga sama...
I naučiš da možeš mnogo toga pretrpeti. ..da si zaista snažan ,i da zaista vrediš,jer TI si čovek.. happy

Moćna melanholija - Page 2 A71be311










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Čet 17 Maj - 15:42

Nisam više onako lepa, prošla je još jedna godina u suzama.....Pa opet, nešto me vuče da ti kažem kako je ova zima drhtala od misli kao prut pred lomljavu......

Savio si mi vreme u neku šašavu putanju, pa ga opet, ispravio......da traje...i da umnoži reči i onda kad se ne daju.

Reči........zašto se boje?

Sedili smo uz more kao dečica koja su najednom ostala sama..daleko od mame i tate.

Pokazao si mi tajne morskih dubina o kojima sam samo čitala u knjigama, a tvoji prsti, bili su nervozni i čudni.

Znaš mene, uvijek gledam ruke.......i kao da čekam rukotvorinu života.

Sve je more odnelo, ostalo je bistro lice i crveni obrazi.

Sve kockice ove igre, poslagale su se u novu i neispevanu pesmu koja će tinjati u mojoj čežnji da ti ugledam oči kao čovek.

Uvala je tiha, nema nikoga.....samo tek pokoji eho neke daleke priče o teškom životu ljudi u ona "prokleta" vremena.

Doveo si me u divljinu, a znaš koliko se bojim životinja i njihovih kandži

Ali....jednom si rekao da znaš put.......s tom mišlju, mogu ti samo dati ti ruku i više te ništa ne pitati...............


Moćna melanholija - Page 2 D2a5ae10










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pet 18 Maj - 12:29



Moćna melanholija - Page 2 646532c48cd77451f0cab2e436d947c6-d88tew3
happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 19 Maj - 10:26

Moja melanholija bila je zlatna prašina u tvojim rukama;
Po tvojim rukama raštrkan je moj život;
Ostaci moje ljupkosti zarobljeni su u tvojim rukama;
Ja sam sada, kao bočica parfema, ispražnjena.

Koliko samo slatkih muka tiho propaćenih,
kada se moja duša otimala s tajanstvenom tugom.
Ona, kojoj su poznati trikovi kako sam provodila dane
ljubeći te dvije ruke koje su ugušile moj život.

Moćna melanholija - Page 2 Tumblr_ovfljoqgqI1w3osxeo1_250
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Sub 19 Maj - 19:22

Uživam u svakom godišnjem dobu svojega života! Strpljivo pripremam svoju zemlju, sejem semenke i radim kako bi žela obilne plodove svoga truda... Prihvatam i dobro i zlo jednako kao što prihvatam izmenu godišnih doba. Uživaj u ledenoj lepoti zimskog dana i u vrućim letnjim danima, jer svako godišnje doba, svaki dan i svaki trenutak začas odlazi u prošlost, a isti takav više nikada neću doživeti. Zašto, da u zimskoj hladnoći čeznem za vrelim letom ili da u vrelim letnjim danima priželjkujem svež vetar..., svako godišnje doba prihvatam s njegovim darovima. Usklađujem se s ciklusima vremena i preobražajima......, plovim s promenom kao što brodovi plove na talasima......ja plovim sa životom...


Moćna melanholija - Page 2 162jia10
kiss










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Pon 21 Maj - 18:22

Obratite pažnju kada se nađete u prilici i promatrajte malo ljude oko sebe. Primetiti ćete kako većina njih
ima duge i zamišljene poglede u neodređenom pravcu bez treptaja.... To je nepogrešiv pokazatelj koliko je
ko prisutan u svom životu, koliko je zapravo 'ovde'.... Svi su fizički tu, ali se duhom nalaze u mentalnim 
oblacima vlastitog uma, kao da gledaju film u svom umu u kojem neprestano žale za prošlošću.... rvaju se
i bore sa prošlim krivicama i setno prebiru po uspomenama dok se istovremeno pribojavaju budućnosti....
   Tek ponekad zabljesne me poražavajuća istina: Shocked ovde smo samo treptaj oka, a naši grčevi
i naše strepnje su potpuno – frankenštajnske! Čudnovato teške i velike za jedan majušni 
dragoceni život ovde i sada. Za jednu šansu ove veličine kakvu predstavlja život na Zemlji...gde smo
okruženi ljudima, naš stid, strah, strepnja, sebičnost, samoljublje su…stravični. Nisu li? Zar nisu???? surprise


Moćna melanholija - Page 2 82fd5f11


Moćna melanholija - Page 2 35cd8ef31d6c0aa5586568324317b068










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610Čet 24 Maj - 21:23

Vraćanje u detinjstvo donosi pomešana osećanja...zamagljena sećanja na malu sobu sa dvorišnim prozorom
Svetlost dolazi samo odatle,stvarajući čudne figure,od prašine u vazduhu..Da li sam bila srećna tada?
Kažu,opiši sta osećas..ali to je nemoguće,kažem..kako da opišem neopisivo,kako da kažem neizrecivo..
I kako i zašto??A postoje takva osećanja za koje nemamo reči..samo ih osećamo..a neke osećaje je
 bolje da ne izgovorimo...bolje je.. love
Zamislim sebe kao malo dete..i rastužim se.Teško je biti dete..najteže.Teško je kad odrasteš..
najteže..teško je kad ostariš..i to je najteže..Najteže je!!!! happy


Moćna melanholija - Page 2 55679210










Moćna melanholija - Page 2 28a18c8bbacc9690ef6edd331973fcf4

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Moćna melanholija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Moćna melanholija - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Moćna melanholija
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» SRBIJO, MOĆNA SI!!! I ODBOJKAŠIMA EVROPSKO ZLATO!
» Melanholija u umetnosti
» Albreht Direr
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-