Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Pariz: Protest protiv gej brakova

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Sub 30 Mar - 0:41

Koja su vremena došla. Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 1785893904

Da se strejti prepiru oko pedera. Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 694778566



Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 3690083436 Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 1240115254 Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 3690083436










love
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Uto 4 Jun - 23:43

Gde je najgore biti gej?


Prošlog meseca Francuska se pridružila Novom Zelandu, Belgiji, Španiji i Kanadi i postala 14. zemlja koja je legalizovala istopolne brakove.

Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 93781822451ab8611cb5a9653613613_orig

U SAD brak između osoba istog pola ozakonjen je u 12 zemalja, a Brazil je počeo da „krči put“ ka takvom zakonu.

S druge strane, širom sveta besne nasilne demonstracije u znak protesta protiv istopolnih brakova.

Ovog meseca Evropska agencija za osnovna prava iz Francuske objavila je uznemirujuće podatke o lezbijskim, gej, biseksualnim i transrodnim osobama (LGBT) dobijene u najvećem istraživanju te vrste u Evropi.

Na osnovu izjava 93.000 ispitanika otkriveno je da je više od četvrtine LGBT osoba doživelo napad ili pretnju u poslednjih pet godina zbog svoje seksualne orijentacije.

Od tih incidenata, 80 odsto je neprijavljeno, zbog nepoverenja u sistem.

Istovremeno, zakonodavci Nigerije izglasali su zabranu gej brakova i van zakona stavili sve organizacije koje se bore za LGBT prava.

Evo kako se neke zemlje sveta izjašnjavaju po tom pitanju:
Zemlje u kojima je istopolni brak zabranjen (a brak definisan kao „zajednica muškarca i žene“)

Australija
Poljska
Bugarska
Rumunija
Srbija
Turska
Ukrajina

Zemlje u kojima je istopolni brak zabranjen

Južni Sudan
DR Kongo
Ruanda
Zimbabve
Honduras
Bolivija
Ekvador
Paragvaj
Venecuela
Mađarska
Belorusija
Crna Gora

Zemlje u kojima je istopolni brak legalan

Karipska Holandija (Boner, Sveti Eustahije i Saba)
Holandija
Belgija
Španija
Kanada
Južnoafrička Republika
Norveška
Švedska
Portugal
Island
Argentina
Danska
Urugvaj
Novi Zeland
Francuska

Zemlje u kojima za homoseksualne odnose preti kazna smrću

Iran
Avganistan
Ujedinjeni Arapski Emirati
Jemen
Saudijska Arabija
Irak
Nigerija
Sudan

Zemlje u kojima za homoseksualne odnose preti doživotna robija

Uganda
Tanzanija
Barbados
Mjanmar


B92










Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 4285547593


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 2lwq2yh


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Uto 4 Jun - 23:49

Istopolni brakovi još pre 85 godina

Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 55786846151694bf15a004741036685_orig

Prvi istopolni brak sklopljen je u Poljskoj i to u crkvi još pre 85 godina, iako se radilo o prevari, ženi koja je prerušena u muškarca sklapala brakove sa devojkama a zatim ih ucenjivala i tražila novac da se brak poništi.

U jeku žestokih rasprava u parlamentu i poljskoj javnosti oko istopolnih brakova televizija Bjelsat podsetila je sada na tu slavnu aferu iz 1927. godine o kojoj je izvestio tada i američki Njujork tajms.

Izvesna Janjina Bomblevičovna prerušena u muškarca, vojnika Juzefa Voronjiča, ratovala je u poljsko-ruskom ratu 1920. godine a nakon rata sa lažnim identitetom vojnika Legija Pilsudskog počela je da zavodi devojke, ženi se njima a za poništavanje braka zahtevala znatne sume novca.

Zarada je bila laka i brza pošto su prevarene neveste i njihove porodice bile spremne da plate, kako se ne bi saznalo da je brak sklopljen između dve žene a same prevarene su zbog sramote da ih okolina ne žigoše garantovale da prevara neće izaći na videlo.

Dokazano je da je, kao Juzef Voronjič, Bomblečivna sklopila brak u Vilnijusu koji je zatim poništen, a potom otputovala u Grodno na teritoriji današnje Belorusije i tamo zavela novu žrtvu i dovela je do oltara.

U ruke policije dopala je u Grodnu, pošto je u trenutku kada se sveštenik spremao da potvrdi da je brak sklopljen u crkvu upala jedna od prevarenih žena i upozorila sveštenika da sklapa brak između dve žene.

B92










Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 4285547593


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 2lwq2yh


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Sre 5 Jun - 10:15

Istospolni par živi zajedno 10 godina. Vole se i razumiju kao malo koji oženjen par. Jedno se razboli i ode u bolnicu. Stanje je loše. Partner/partnerica ga ne može posjetiti. Jer mu nije rod. Jer mu nije ništa.

Po važećim zakonima. Rolling Eyes










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Čet 6 Jun - 14:56

Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 0

Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 847004189










love
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35425

Učlanjen : 10.09.2012


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Sre 17 Jul - 22:50

Zivim u zajednici gdje je Homobrak zakonski ozvanicen. Moj ministar inozemnih poslova je Gay i ozenjen je sa svojim partnerom. Gradonacelnik glavnog grada drzave u kojoj zivim je Gay i isto ozenjen sa partnerom. Meni u okruzenju zive 3 Gay-para. I iskreno nista mi ne fali. Ti me susjedi cijene i postuju vise od tzv. NORMALNIH susjeda. Tako da ja u tom drustvu osjecam se prijatno i kao covjek slobodan. Jednostavno se nicim nisam osjetio ugrozen ili sputavan od tih ljudi. Tako da ih podrzavam u svim poljima i pravima koje zele da imaju i ostvare. Osobno nisam Gay, ovaj jedan od susjeda mi je davno rekao ovo: Tanguy, imas dobru guzu, ali ti nisi i neces biti nikad nas:) Samo sam se nasmijao i rekao hvala. Covjek je covjek, bio on hetero ili homo. I najbitnije da su ljudi ljudi. Ostalo se sve lako uklopi ako ovo funkcionira. Jel bolje za djecu gdje ih mater ili caca odbace ili gdje im se pruzi ljubav, bila od njih dvojice ili njih dvije. Za par godina ove ce teme biti paucina. I treba da budu, odkad postoji covjek postoji i homosexualizam. Nije jucer nastao i za mene nije bolest. Ovo je bilo moje osobno vidjenje. Mnogi ce mi reci ono, a kako ces djetetu objasniti zasto se 2 striceka ljube ili 2 tete?! Odgovorim im ovako, a jeste li Vi svom malom ili maloj rekli da ste mami njegovoj ili njenoj stavili penis u vaginu, pa ejakulirali i nakon toga zaceo se on ili ona?! Odgovor je, jesi budala di cu to reci. Znaci kad hocemo kazemo istinu, za koju se trudimo da od svih dobijemo. Cijenim i suprotne stavove, ima svatko svoj sud. Drugacije i ne ide komunikacija normalna. Od napisanih komentara, najvise me impresionirao od Emile. Toliko od mene za ovu temu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610Sre 3 Avg - 1:26

Sramota je govoriti da je homoseksualnost bolest, sramota je osudjivati te ljude, sramota je i greh njih tući.....Zašto? Ko ima pravo da tako sudi? Ko?
Pa oni nisu bolesni, nisu se razboleli pa postali to što jesu. Oni su se tako rodili.
To su geni, u genetskom kodu im je tako upisano, i šta je tu problem što ljudi hoće da vole onako kako osećaju i  koga već vole na način kako umeju? Da znaju drugačije onda ne bi bili gej, ali ne umeju...takvi su, a kao takvi imaju pravo na postojanje....živa bića su kao i ja, i svi dušebrižnici našeg tradicionalnog patriotskog, moralističkog slepila. Oni su postojali uvek medju nama od kako je sveta i veka...i šta je tu problem za one koji se ne osećaju tako?
Ko može njih da ugrozi?
Zar se boje da će njihova šetnja da promeni njihovo poredeljenje za gej ili strejt? Pa gluposti.
Neko se rodi sa šest prstiju, a neko bez ruku....zar i njih treba tući, omalovažavati?
Možda i anksiozne treba tući što imaju poremećaj, što da ne....pa čega se oni boje ili što su oni depresivni, drugačiji od većine? Tako i gejeve treba pobiti da nam ne kvare prosek i  ne sramote...jelda?
Ili bolje priznati da ova država nema snage suprostaviti se šačici huligana kojima nije bitno ko je kakav, nego im je važno samo da tuku....puste krv nekom....sramota.
Mislim.... strašno je ne priznavati ljudskom biću pravo na postojanje, to je naša sramota, zaista tako mislim a ne zato što sam pristalica homoseksualizma kao načina življenja.
Kao ljudsko biće smatram da je njihov život....bilo koga od njih...isto vredan kao i moj, ili vaš, i zato imaju pravo da žive i da budu ono što jesu i kakvi su se rodili.
Svi oni su nečija braća, sestre, deca....svi oni su od krvi i mesa, i šta treba da im radimo? Šta?
Da ih kažnjavamo surovim batinama ili da im branimo da dišu, da žive???????
Pa pustite ljude da žive onako kako jedino umeju, jer nikog oni ne ugrožavaju, ne bojte se to nije zaraza, neće nikog zaraziti....a oni nikog ne diraju.
Mene je sramota kao nekog ko nije tog opredeljenja da se ljudi tako žigošu i satanizuju, a sve u smislu valjda nekog patriotizma i odbrane nekih moralnih vrednosti.
Ako misle da treba da šetaju i traže neka svoja prava, neka im se to omogući, niko nije ugrožen i  niko neće biti tučen od njih da bude to što su oni ako to već nije....treba ih pustiti i garantovati pravo na postojanje i život. Zar je to mnogo, zar je to previše nemoralno? Gluposti....
U rimskom carstvu je bilo stvar prestiža imati gej vezu....
U antičkoj Grčkoj je takodje bila normalna pojava...
Otomanska Turska pored svih harema je imala i te aktivnosti....mislim, tog je bilo od kako je sveta i veka....praviti se lud da to ne postoji je naivno, a moralisati o tome danas je glupost.
Svako ima pravo na postojanje ovo je poenta priče, a ne ko je kako opredeljen....kao što moje ili bilo čije rodjenje ne sme da smeta drugom, tako i njihovo ne može i ne sme da smeta bilo kome.
Ne zagovaram ja homoseksualizam, ne reklamiram ga, ne popularišem....lično mi nije blisko takvo opredeljenje i ja sigurno neću biti u toj koloni, ali sigurno ne i u onoj rulji koja sebi dozvoljava da ih bije, pljuje i vredja....
Konkretnije nisam ja toliko ZA takvo opredeljenje, koliko sam PROTIV primitivizma i nasilja prema njima, jer se radi o ljudima....ljudima koji su takvi rodjeni.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Pariz: Protest protiv gej brakova
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pet najvažnijih kraljevskih brakova
» Novi Sad - grad propalih brakova?
» Razvod
» Pariz u Beogradu
» MASTERS TURNIR PARIZ
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-