Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Pariz: Protest protiv gej brakova

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pon 25 Mar - 12:23

Pariz: Protest protiv gej brakova


Pariz -- Desetine hiljada ljudi okupile su se u centru Pariza, na završnom skupu
protiv zakona o legalizaciji istopolnih brakova i njihovom pravu na usvajanje dece.

Pariz: Protest protiv gej brakova 1055277321514f42d048bd9579455572_orig

Demonstracije su održane duž avenije Gran-Arme, od Kapije odbrane do Trijumfalne kapije.

Skup je obezbeđivala policija koja je, prema nekim izveštajima, bacila suzavac kako bi sprečila grupu demonstranata da nastavi šetnju.

Policija francuske prestonice navodi da su na skupu dve osobe uhapšene, ali da nije bilo povređenih.

Iako su prvi sati protesta bili mirni, policija je kasnije ispalila suzavac kada je oko 100 mlađih učesnika pokušalo je da probije policijski kordon i barikade kojima je ograničavana maršuta kolone.

"Oland, ostavka!", uzvikivali su ogorčeni demonstranti, pevajući francusku himnu.

Učesnike demonstracija činili su aktivisti konzervativci, deca, penzioneri, sveštenici, a mnogi prisutni pristigli su iz francuskih provincija, preneli su mediji.

Francuski Senat trebalo bi sledećeg meseca da raspravlja o zakonu, pošto ga je usvojio Donji dom parlamenta, preneo je BBC.

Socijalistička partija predsednika Fransoa Olanda i njeni saveznici imaju većinu u oba doma parlamenta.
Prema anketama, većina francuskih građana i dalje podržava gej brakove, ali je njihov broj poslednjih nedelja u opadanju. Na sličnim demonstracijama u januaru, prema zvaničnim izveštajima bilo je oko 340.000 ljudi.

Među transparentima koji se mogu videti na skupu su i "Dalje ruke od mog potomstva" i "Želimo posao, a ne gej brakove".

b92.net
24.03.2013.

Malo sam citala komentare ispod teksta.
Evo komentara sa kojim bih se slozila:


Ako nekoga volite bez obzira kako i koga ne treba vam papir od drzave ili mozda od crkve,jer odavno je ustanovljeno da ljubav nema granice isto kao i na zalost mrznja,prema tome covek moze i ima pravo da voli ili da mrzi koga zeli i kako zeli i to mu nemoze niko osporavati.Malo je cudno da se ovo desava u liberalnoj i demokratskoj Francuskoj,koja je zajedno sa ostalim zapadnim zemljama kritikovala nas zbog velike homofobije ispoljene prilikom odrzavanja parade ponosa u Beogradu 2010.Ja nisam homofob i nemam nista protiv gay ljudi i mislim da je brak nesto sto bi trebalo da bude prevazidjeno da ne kazem klise dok sa druge strane smatram da dete treba da ima oca i majku tj.roditelje razlicitog pola bilo bracno ili vanbracno.
(Jovica, 24. mart 2013 21:42)

Tema je delikatna, posebno kada se zna da kod nas
Parada ponosa zadnje godine nije odrazana.
Sta vi misite oovome?
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 0:24

Smatram da je na delu nasilje manjine nad većinom. Ogroman procenat ljudi složiće se sa tim da niko ne sme biti stigmatizovan ili na bilo koji način diskriminisan zbog svog seksualnog opredeljenja, pri čemu iznošenje seksualnog opredeljenja u prvi plan takodje na smatram normalnim. Takodje ogromna većina složiće se sa tim da homoseksualni parovi imaju pravo da legalizuju status svoje zajednice, jer to je upravo ono što homoseksualci i ističu kao jedan od problema, a to su imovinsko-pravni odnosi koje bračna zajednica reguliše. Problem je u tome što se insistira na izjednačavanju različito polnih i istopolnih zajednica i tu nastaje prvi problem, jednostavno nije isto i nismo isti, ako postoji maltene svaka imenica i u ženskom rodu a sve zarad rodne ravnopravnosti, onda nikakav problem nije da i istopolna zajednica dobije neki svoj titular jer prosto ne razumem čemu toliko insistiranje na tome da se izjednačavamo, kada evidentno nismo isti. Pri čemu je većina ovde već učinila ogroman iskorak i prihvatila njihovu seksualnu orijentaciju i pored toga što to baš ruku na srce i nije u skladu sa prirodnim zakonima.
Drugi još veći problem je usvajanje dece, jer i pored toga što ću se složiti sa tim da mnogi raznopolni roditelji to ne zaslužuju biti, istopolni parovi su izabrali put koji je "jalov" i teret tog svog izbora treba da nose, jer ipak je priroda iz nekog razloga odredila kako se radjaju deca!


Poslednji izmenio Kayser Soze dana Uto 26 Mar - 12:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 0:37

Sve bi im dao. Svima ista prava. Mješoviti brak, gej brak, lezbo brak. Sve jednakovrijedno.

Dugo sam razmišljao o djeci.

Mješovit brak, samohrane majke, samohrani očevi, gej brak, lezbo brak. Svima bi dao pravo da imaju ili da usvoje djecu. I ista prava.

Jer je istina samo jedna. Ljudi su ljudi. A neljudi su neljudi. I djeci treba samo malo sreće da ih odgajaju ljudi. U bilo kojoj od ovih zajednica. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 7:30

Kayser Soze ::
Smatram da je na delu nasilje manjine nad većinom. Ogroman procenat ljudi složiće se sa tim da niko ne sme biti stigmatizovan ili na bilo koji način diskriminisan zbog svog seksualnog opredeljenja, pri čemu iznošenje seksualnog opredeljenja u prvi plan takodje na smatram normalnim. Takodje ogromna većina složiće se sa tim da homoseksualni parovi imaju pravo da legalizuju status svoje zajednice, jer to je upravo ono što homoseksualci i ističu kao jedan od problema, a to su imovinsko-pravni odnosi koje bračna zajednica reguliše. Problem je u tome što se insistira na izjednačavanju različito polnih i istopolnih zajednica i tu nastaje prvi problem, jednostavno nije isto i nismo isti, ako postoji maltene svaka imenica i u ženskom rodu a sve za rad rodne ravnopravnosti, onda nikakav problem nije da i istopolna zajednica dobije neki svoj titular jer prosto ne razumem čemu toliko insistiranje na tome da se izjednačavamo, kada evidentno nismo isti. Pri čemu je većina ovde već učinila ogroman iskorak i prihvatila njihovu seksualnu orijentaciju i pored toga što to baš ruku na srce i nije u skladu sa prirodnim zakonima.
Drugi još veći problem je usvajanje dece, jer i pored toga što ću se složiti sa tim da mnogi raznopolni roditelji to ne zaslužuju biti, istopolni parovi su izabrali put koji je "jalov" i teret tog svog izbora treba da nose, jer ipak je priroda iz nekog razloga odredila kako se radjaju deca!


Slazem se sa Soze.Takodje mislim da nas sve maltretiraju svojom seksualnom orjentacijom.To je intimna stvar svakoga od nas.
Mozda sam ja razlicita od drugih, koga se to tice.To je moja licna stvar.Svet je u ozbiljnoj krizi.Jadna ta deca koja odrastaju u takvom okruzenju.


Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 12:16

Intimna stvar jeste ako imaš sva prava i ako nisi diskriminiran. Ako ih nemaš, pa ti dojadi čekanje da ostatku proradi svijest, boriš se za njih.
Svojedobno je u Americi bila rasna segregacija. Nije tome tako davno. Da se nisu bunili i borili, možda bi još bila. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 12:56

Abu Dabi ::
Intimna stvar jeste ako imaš sva prava i ako nisi diskriminiran. Ako ih nemaš, pa ti dojadi čekanje da ostatku proradi svijest, boriš se za njih.
Svojedobno je u Americi bila rasna segregacija. Nije tome tako davno. Da se nisu bunili i borili, možda bi još bila. Cool

Abo sva prava koja imaju "normalni" imaju i homoseksualci. Postoje samo dve stvari koje traže a koje im stvarno ne pripadaju, ni po tradiciji ni po prirodnim zakonima ako hoćeš. Neke stvari su namerno guranje prsta u oko većini, jer niko im ne bi zabranio pravo na homoseksualnu zajednicu iz koje bi crpeli sva prava koja heteroseksualni crpe iz institucije braka, ali ako postoji ženski i muški fudbal, ako postoje olimpijske i paraolimpijske igre, onda ne znam zbog čega je problem da homoseksualna zajednica bude jedan pojam, a heteroseksualna zajednica drugi. NJihov cilj je da kažu da nema razlike, e pa izvini ali razlike ima i ako je ima onda neka se to tako i kaže.
Nikada me niko kada sam se zapošljavao ili kada sam otišao u prodavnicu, sud, opštinu ....... bilo gde, nije pitao da li sam strejt ili gej, niti sam ja to isticao u prvi plan, a još manje očekivao da zbog seksualnog opredeljenja ostvarujem bilo kakva prava u oblastima koje sa mojom seksualnom orijentacijom nemaju ama baš ništa zajedničko. Po analogiji isto važi i za homoseksualne, osim ako i oni ne očekuju neku vrstu pozitivne diskriminacije samo zato što su gej Rolling Eyes.
Što se tiče dece, Država treba da bude korektor ponašanja heteroseksualnih roditelja, a homoseksualci mogu da pruže ljubav, ali je model koji pružaju krajnje diskutabilan i zbog toga ću uvek biti protiv!
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 13:58

Nije stvar u tome da su to neljudi, pa zato nismo mi, koji tako mislimo, za to da bi homoseksualci trebalo da imaju i čuvaju decu, već sam taj model oca i majke koji u normalnoj porodici ima i koji su ključni u pravilnom razvitku jednog deteta nisu u stanju da ispune. Postoje majke i očevi koji ne gledaju svoju decu iako su strejt, da se tako izrazim, ali to ne utiče na njihovo seksualno opredeljenje..ili utiče ako ćemo da se u nekom delu uhvatimo Frojdove teorije Rolling Eyes ili teorije o psihopatama koji kao najčešći razlog spominju nedostatak ljubavi majke ili oca Rolling Eyes ..Ali tu već treba ući u dublju analizu psihologije ličnosti i svega ostalog..Ali kad govorimo o homoseksualcima, bilo muškim, bilo ženskim, uz svu ljubav koju bi oni svom detetu pružali, ono osnovno ne bi moglo biti ispunjeno..da dete ima oca i majku i i da živi u zdravoj i normalnoj porodici.. confused ..I što je najvažnije, da samo ima pravo izbora..da li će biti za muškarce ili za žene ..Ovako još u odrastanju dete će misliti da je to normalno i kao takvo ga prihvatiti ..a ruku na srce, ma koliko oni pričali da je to normalno, zaista nije .. happy










Pariz: Protest protiv gej brakova Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Uto 26 Mar - 15:36

Shadow ::
Ali kad govorimo o homoseksualcima, bilo muškim, bilo ženskim, uz svu ljubav koju bi oni svom detetu pružali, ono osnovno ne bi moglo biti ispunjeno..da dete ima oca i majku i i da živi u zdravoj i normalnoj porodici.. Pariz: Protest protiv gej brakova 1317522191



Shocked

Kažeš Seno: Zdrava i normalna porodica. Shocked

A gdje to ima?

Kako da zabranimo da oni koji to nisu imaju djecu?

Ili je svaka muško ženska porodica zdrava? Pariz: Protest protiv gej brakova 941697105



Nakon ovog priloga ispod sam promijenio mišljenje.

Tko sam ja da nekim divnim ljudima zabranim usvajanje djece?

------------------------------------------------------

GAY SAMARITANCI IZ NEW YORKA Par usvojio bebu nakon što su je pronašli u podzemnoj željeznici

Pariz: Protest protiv gej brakova Gay_557781S1

Kad je prije 12 godina dramaturg Peter Mercurio odgovorio na telefonski poziv, nije ni slutio da će mu se u potpunosti promijeniti život.

Petera je nazvao njegov dečko David Stewart koji se nalazio u njujorškoj podzemnoj željeznici.

- Našao sam bebu. Nazvao sam 911, ali mislim da mi nisu povjerovali. Nitko još ne dolazi. Ne želim istaviti bebu samu. Odmah dolazi ovamo, zaustavi policijski auto, bilo što - vikao je Stewart.

Kad se par u prosincu 2000. godine pojavio na sudu da ispričaju što se dogodilo, sutkinja ih je pitala žele li možda posvojiti bebu. Socijalni radnik Stewart istog je trenutka odgovorio da žele.

- Kad imamo napuštenu bebu, želimo joj što prije pronaći udomiteljsku obitelj, rekla je sutkinja koja je kazala da je imala predosjećaj da bi Peter i Stewart željeli posvojiti malenog Kevina, pa je iskoristila trenutak.

Peter Mercurio je prema ovom događaju napisao scenarij nazvan 'Found (A True Story)'.











love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 14:24

Zašto su homoseksualci dobri roditelji: Amerikanci objavili 5 razloga zbog kojih bi gay parovi trebali imati djecu

Pariz: Protest protiv gej brakova Gaymen-14062012-625

AMERIČKA akademija za pedijatriju ovog je tjedna došla u središte zbivanja jer su njeni članovi javno rekli kako podržavaju sklapanje homoseksualnih brakova ali i mogućnost da se parovima koji žive u takvoj zajednici omogući posvajanje djece. Četverogodišnje istraživanje akademije javnosti je predstavljeno na deset stranica, a ono se temelji na analizi stručne literature. Stručnjaci su zaključili kako bi svi parovi trebali dobiti jednake šanse za posvajanje djece, te da se djeca bolje razvijaju u obiteljima s dva roditelja, nego samo s jednim. Naposljetku su naveli i pet razloga zbog kojih smatraju da su homoseksualci dobri roditelji.

1. Oni sami odabiru da žele imati djecu
Za razliku od heteroseksualnih parova kojima se djeca često dogode (u SAD-u čak oko pola trudnoća nije planirano), gay parovi planiraju djecu i ulažu ogromne napore da im se ta želja i ostvari.

2. Brinu o onoj djeci kojima im je pomoć najpotrebnija

Homoseksualci često posvajaju djecu koja teško pronalaze udomitelje. Najčešće su to djeca druge boje kože ili ona starija od tri godine.

3. Promiču toleranciju
Stručnjaci kažu kako su djeca koja imaju dvije mame ili dvojicu očeva otvorenija, tolerantnija i suosjećajnija od druge djece. Između ostalog i zato što im roditelji ne govore da nešto ne smiju raditi jer je to rezervirano samo za dječake ili djevojčice.

4. Djeca im postižu školske uspjehe
Gay parovima stalo je do toga da im djeca budu akademski obrazovana, stoga ih redovito potiču na učenje i izvanškolske aktivnosti.

5. Djeca su im samouvjerena

Smatra se kako odrastanje s roditeljima iste spolne orijentacije djeci daje veliku količinu samopouzdanja jer su oba roditelja uključena u odgoj djeteta.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 14:54

Abu Dabi ::
Zašto su homoseksualci dobri roditelji: Amerikanci objavili 5 razloga zbog kojih bi gay parovi trebali imati djecu

Pariz: Protest protiv gej brakova Gaymen-14062012-625

AMERIČKA akademija za pedijatriju ovog je tjedna došla u središte zbivanja jer su njeni članovi javno rekli kako podržavaju sklapanje homoseksualnih brakova ali i mogućnost da se parovima koji žive u takvoj zajednici omogući posvajanje djece. Četverogodišnje istraživanje akademije javnosti je predstavljeno na deset stranica, a ono se temelji na analizi stručne literature. Stručnjaci su zaključili kako bi svi parovi trebali dobiti jednake šanse za posvajanje djece, te da se djeca bolje razvijaju u obiteljima s dva roditelja, nego samo s jednim. Naposljetku su naveli i pet razloga zbog kojih smatraju da su homoseksualci dobri roditelji.

1. Oni sami odabiru da žele imati djecu
Za razliku od heteroseksualnih parova kojima se djeca često dogode (u SAD-u čak oko pola trudnoća nije planirano), gay parovi planiraju djecu i ulažu ogromne napore da im se ta želja i ostvari.

2. Brinu o onoj djeci kojima im je pomoć najpotrebnija

Homoseksualci često posvajaju djecu koja teško pronalaze udomitelje. Najčešće su to djeca druge boje kože ili ona starija od tri godine.

3. Promiču toleranciju
Stručnjaci kažu kako su djeca koja imaju dvije mame ili dvojicu očeva otvorenija, tolerantnija i suosjećajnija od druge djece. Između ostalog i zato što im roditelji ne govore da nešto ne smiju raditi jer je to rezervirano samo za dječake ili djevojčice.

4. Djeca im postižu školske uspjehe
Gay parovima stalo je do toga da im djeca budu akademski obrazovana, stoga ih redovito potiču na učenje i izvanškolske aktivnosti.

5. Djeca su im samouvjerena

Smatra se kako odrastanje s roditeljima iste spolne orijentacije djeci daje veliku količinu samopouzdanja jer su oba roditelja uključena u odgoj djeteta.

(Index.hr)

Kakve su ovo plitke nebuloze i jeftina gej propaganda nemam reči Laughing. Prosto ne želim ni da trošim reči na polemiku koliko je bilo šta od iznetog relativno, paušalno, neproverivo i koliko na bilo koji način predstavlja valjan argument u prilog usvajanju dece od strane homoseksualnih parova.
Ponoviću još jednom iz premise da su neki strejt roditelji loši, ni po kom logičkom zakonu ne može se izvući konkluzija da su gej roditelji dobri. Takodje ničim nije opovrgnuto da i gej roditelji mogu biti loši, jer to što su gej ne znači ništa drugo sem toga da umesto sa partnerom suprotnog pola seks upražnjavaju sa partnerom istog pola.
Sva ova indirektna zaključivanja su ništa drugo do šarlatanstvo. Prosto radi se o jednoj i jedinoj fundamentalnoj prirodnoj razlici, zbog koje sam ja uz svo uvažavanje njihovog seksualnog opredeljenja protiv toga da usvajaju decu!
Reći ću još jednu stvar pa neka misli ko šta hoće. Gej populacija je vrlo, vrlo, vrlo agresivna u nametanju modela koji većini nije prihvatljiv. Bojim se da će nam uskoro biti zabranjeno da imamo bilo kakav opozitan stav na ovu temu.

Nisam homofobičan, ali onoliko koliko ne dozvoljavam da njima bilo ko šta nameće, ne želim ni da oni nameću meni!
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 15:11

To je stručno mišljenje Care. Pariz: Protest protiv gej brakova 2769918609

Stručnjaci iz Američke akademije za pedijatriju. Laughing

A da te pitam nešto. Cool

Tko odgaja djecu po sirotištima?

Pogotovo crkvenim.










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 15:21

Nemojmo sad mešati sirotišta i decu druge boje i nacionalnosti... Shocked ..Kakve to veze ima sa celom pričom o gej roditeljima? Shocked ..Šta, normalni parovi ne usvajaju decu druge nacionalnosti ili starije od tri godine? Da nije procedura takva kakva je, bilo bi mnogo više dece udomljeno i srećno, ali iako se neki parovi trude i žele da usvoje dete pravila su toliko stroga da već u startu odustaju..(barem kod nas)..U svetu je to mnogo lakše i brže ...

A što se tiče toga što ti vrsni pedijatri zaključuju da je gej roditeljima važnije da im deca budu obrazovanija nego nama, šta reći sem da veću glupost nisam čula wonder ..pa svakom roditelju je stalo da detetu pruži maksimalno što može...a ta samouverenost ..pre bih prokomentarisala da je to indiferentnost jer na stalna zadirkivanja prijatelja i ostale dece u školi i moraju tako da se ponašaju, kad već ne mogu tu ništa da promene Rolling Eyes










Pariz: Protest protiv gej brakova Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 15:22

Abu Dabi ::
To je stručno mišljenje Care. Pariz: Protest protiv gej brakova 2769918609

Stručnjaci iz Američke akademije za pedijatriju. Laughing

A da te pitam nešto. Cool

Tko odgaja djecu po sirotištima?

Pogotovo crkvenim.

Ono je klasična lobistička neutemeljena priča, i ko je rekao da sam ja za to da deca treba da budu odgajana kako ne treba, lepo sam napisao da svaka Država (Društvo) treba da bude korektiv neodgovarajućeg vaspitavanja i brige o detetu i tu treba biti rigorozan, ali to što ja ne znam da kuvam ne znači da ti znaš - prosta logika!
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 15:44

Abo, ne pozivaj se na strucna istarazivanja u Americi.
Amerika ne moze da da primer drustvenim i porodicnim odnosima cak ni Srbiji.

Razmisli o ovoj situaciji.
Pomisli da deca tvog bliskog rodjaka ostanu bez oca i majke.
Decu znas, igras se sa njima, donosis im poklone, znas za njihove sitne radosti.
Zivot ucini da ostanu sami i homoseksualni par zeli da ih usvoju.
Kakvo bi tada bilo tvoje misljenje o ovoj temi?
Nikako nije logicno da decu odgajaju dva muskarca ili dve zene , a sva ostala deca imaju mamu i tatu.
Nista nemam protiv njihovoj orjentaciji, zajednicama, brakovima, ali da usvajaju decu, bas je previse.
Ovim zavrsavam svoje javljanje na ovu temu.
Svako ima pravo na svoje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Čet 28 Mar - 18:03

malalila ::
Abo, ne pozivaj se na strucna istarazivanja u Americi.
Amerika ne moze da da primer drustvenim i porodicnim odnosima cak ni Srbiji.

Razmisli o ovoj situaciji.
Pomisli da deca tvog bliskog rodjaka ostanu bez oca i majke.
Decu znas, igras se sa njima, donosis im poklone, znas za njihove sitne radosti.
Zivot ucini da ostanu sami i homoseksualni par zeli da ih usvoju.
Kakvo bi tada bilo tvoje misljenje o ovoj temi?
Nikako nije logicno da decu odgajaju dva muskarca ili dve zene , a sva ostala deca imaju mamu i tatu.
Nista nemam protiv njihovoj orjentaciji, zajednicama, brakovima, ali da usvajaju decu, bas je previse.
Ovim zavrsavam svoje javljanje na ovu temu.
Svako ima pravo na svoje misljenje.




Između doma za nezbrinutu djecu u kojima nebi imala ni mamu ni tatu, i gej ili lezbo para, ja bi odabrao ovo drugo. Pogotovo lezbo par.

Imam i ja pravo na svoje mišljenje.

Ni ja se neću više javljati. Pariz: Protest protiv gej brakova 693652395










love
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pet 29 Mar - 0:40

Osobe gay orijentacije proizlaze iz heteroseksualnih brakova. Dakle, nema baš nikakve garancije da će dete odgajano od strane gay para biti gay. Jer to nije stvar izbora niti odgoja. S time se radjaš. Dete odgajano od strane gay para jedino može biti otvorenijih pogleda na svet što se tiče ljudske seksualnosti, pa sve i da kojim slučajem otkrije da je gay, neće ostati u "ormanu" (kako nažlost mnogi ljudi moraju, jer su uvereni da su bolesni ili se boje reakcija okoline) nego će biti na "ti" sa svojom seksualnošću i znaće se sa njome nositi kako treba.
Imam prijatelja homoseksualca, i da, bez ikakvih problema bi mu jednog dana mogla ostaviti svoje dete! Zašto? Zato jer je dobar i znam da bi moje dete voleo. A boli me briga kakve je seksualne orijentacije. Pre bih njega izabrala nego neke druge hetero prijatelje.
Seksualna orijentacija NIJE stvar izbora. Ne znam kako neko uopšte zamišlja da mu neko drugi nametne koji pol bi mu se trebao svidjati. Pokušajte sebe naterati da vam se svidja isti pol. To nema apsolutno nikakvog smisla.
Svako od nas ima mogućnost izbora... Možemo život samima sebi učiniti lepšim i jednostavnijim ako shvatimo da nismo svi isti, i da su ostali samo ljudi sa drugačijim shvatanjima, u drugačijem telu, drugačije boje kože, drugačije seksualne orijentacije.
Kada shvatimo da su homoseksualci JEDNAKO LJUDI kao i mi, imaju iste potrebe kao i mi, sve će biti jednostavnije...
Deci ne trebaju mama i tata nego im trebaju RODITELJI. Oni koji ih vole, poštuju, odgajaju.
Pol je tu najmanje bitan.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pet 29 Mar - 10:56

Na žalost, mislim da je to ipak stvar izbora i da te osobe u pubertetu zastrane happy ..jer niko me ne može ubediti da se dete rađa sa seksualnom opredeljenošću Laughing kada ono tek u dobi od dve tri godine počinje da istražuje svoje telo i otkriva osećaje ..Moja komšinica ima sina homoseksualca i naravno ujak se igra sa svojim bratancem i sve to ok, ali na žalost se mali izgleda ugledao na ujaka happy i počinje da se ponaša kao on wonder ..Tako da ipak mislim da model ponašanja uveliko zavisi od okoline i sredine u kome dete živi...A to da su deca strejt roditelja homoseksualci treba pronaći pravi uzrok u "onom" vremenu detetovog odrastanja a naročito pubertetu ...










Pariz: Protest protiv gej brakova Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pet 29 Mar - 11:51

Emelie ::
Osobe gay orijentacije proizlaze iz heteroseksualnih brakova. Dakle, nema baš nikakve garancije da će dete odgajano od strane gay para biti gay. Jer to nije stvar izbora niti odgoja. S time se radjaš. Dete odgajano od strane gay para jedino može biti otvorenijih pogleda na svet što se tiče ljudske seksualnosti, pa sve i da kojim slučajem otkrije da je gay, neće ostati u "ormanu" (kako nažlost mnogi ljudi moraju, jer su uvereni da su bolesni ili se boje reakcija okoline) nego će biti na "ti" sa svojom seksualnošću i znaće se sa njome nositi kako treba.
Imam prijatelja homoseksualca, i da, bez ikakvih problema bi mu jednog dana mogla ostaviti svoje dete! Zašto? Zato jer je dobar i znam da bi moje dete voleo. A boli me briga kakve je seksualne orijentacije. Pre bih njega izabrala nego neke druge hetero prijatelje.
Seksualna orijentacija NIJE stvar izbora. Ne znam kako neko uopšte zamišlja da mu neko drugi nametne koji pol bi mu se trebao svidjati. Pokušajte sebe naterati da vam se svidja isti pol. To nema apsolutno nikakvog smisla.
Svako od nas ima mogućnost izbora... Možemo život samima sebi učiniti lepšim i jednostavnijim ako shvatimo da nismo svi isti, i da su ostali samo ljudi sa drugačijim shvatanjima, u drugačijem telu, drugačije boje kože, drugačije seksualne orijentacije.
Kada shvatimo da su homoseksualci JEDNAKO LJUDI kao i mi, imaju iste potrebe kao i mi, sve će biti jednostavnije...
Deci ne trebaju mama i tata nego im trebaju RODITELJI. Oni koji ih vole, poštuju, odgajaju.
Pol je tu najmanje bitan.

Ni jednu stvar pa ni sexualnu orijentaciju ne dobijamo u potpunosti rodjenjem, okruženje u većoj ili manjoj meri oblikuje ono što smo rodjenjem stekli i samim tim različita okruženja različito utiču na naš razvoj.
S druge strane ako su rodjeni kao gej, otkud im onda roditeljski nagoni, koje bi po toj nekoj analogiji takodje rodjenjem trebali da steknemo, mslm što bi priroda nekome koga je odredila da bude takav dala taj nagon. Znam da ovo poslednje zvuči nebulozno, ali ništa manje od toga da se neko radja kao 100-tni gej Pariz: Protest protiv gej brakova 1376247440 , ne kažem da neki možda nemaju veće predispozicije, ali to za sam čin rodjenja i sexualnu orijentaciju - lično ja ne prihvatam.

Toliko od mene na ovoj temi Pariz: Protest protiv gej brakova 1376247440


Poslednji izmenio Kayser Soze dana Pet 29 Mar - 22:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pet 29 Mar - 21:52

Zadrti, primitivni ljudi puni predrasuda će uvek takvi ostati, i u nedostatku argumenata uvek će posegnuti za dobrim starim ad hominemom. cool

Ovde prekidam korespondenciju...
happy
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pet 29 Mar - 22:59

Emelie ::
Zadrti, primitivni ljudi puni predrasuda će uvek takvi ostati, i u nedostatku argumenata uvek će posegnuti za dobrim starim ad hominemom. Pariz: Protest protiv gej brakova 2672341621

Ovde prekidam korespondenciju...
Pariz: Protest protiv gej brakova 693652395

To što sam rekao da su nove teorije o sticanju seksualnog opredeljenja rodjenjem nebulozne ni na koji način nije bilo upućeno tebi lično, već je prosto demokratsko pravo na sopstveno mišljenje ... ocenjivanje nekoga kao zadrtog i primitivnog samo zbog toga što ima mišljenje, koje pri tome uopšte nije ni blizu manjinskog (što u ovo slučaju uopšte nije važno, ali čisto da se zna) je nešto sasvim drugo i smatram ličnom uvredom, no bože moj Pariz: Protest protiv gej brakova 1376247440
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Pet 29 Mar - 23:35

Svako ima pravo na svoje mišljenje happy ...

Ne moraju uvek biti savremeni oni koji misle drugačije i ne mora biti savremeno da je ok sve što ne valja confused Ima stvri koje jesu primitivne ali su zato ispravne..Na primer, imati porodicu, ženu, muža decu ..to je prilično zastarelo, ali će uvek biti ispravno... Very Happy










Pariz: Protest protiv gej brakova Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Sub 30 Mar - 0:02

A djeci je bolje da odrastaju u domovima za nezbrinutu djecu bez majke i oca. Bolje im je da odrastaju u bijedi i neimaštini. I to je prilično zastarjelo, ali i ispravno. Zašto da nekom gej ili lezbo paru omogućimo nakon stotinu provjera kao što rade socijalne i ostale službe da usvoje dijete.
Zašto?
Kad ta djeca u ovoj priči ionako nisu važna. Njima je u domu SUPER.
Važno je samo i jedino da ne dođu kod pedera.
Jel tako?
Zastarjelo, ali i ispravno. Laughing

Ako može jedno pitanje za kraj.
Da li znate nekoga tko je odrastao u domu za nezbrinutu djecu? Da li ste bili ikada tamo? Da li uopće znate o čemu pričate?
Dobro, o pederima vidim da sve znate.
Stručno i temeljito.

Very Happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Sub 30 Mar - 0:24

Ovo sad već nema veze sa temom Laughing ..nemojmo upoređivati babe i žabe happy

Neko se protivi gej brakovima, neko ih odobrava. Sve je to normalno i ne samo o ovoj temi nego o bilo čemu uopšte ..Niti smo psihijatri niti doktori da bi znali tačni uzrok i posledice, ali mišljenje možemo da imamo Laughing










Pariz: Protest protiv gej brakova Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Sub 30 Mar - 0:30

Pa istina, nema.
Ti izgleda misliš da djeca koju bi posvojili homoseksualci i lezbijke žive u porodicama. Uz majku i oca.
happy

Ja imam mišljenje Seno.
Imaš i ti.
Ali ja za tvoje u nedostatku argumenata ne pišem da nema veze sa temom.










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610Sub 30 Mar - 0:36

Ne pišeš, izvini happy

Završavam učešće u ovoj temi Very Happy











Pariz: Protest protiv gej brakova Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pariz: Protest protiv gej brakova Empty
PočaljiNaslov: Re: Pariz: Protest protiv gej brakova   Pariz: Protest protiv gej brakova Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Pariz: Protest protiv gej brakova
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pet najvažnijih kraljevskih brakova
» Novi Sad - grad propalih brakova?
» Razvod
» Pariz u Beogradu
» MASTERS TURNIR PARIZ
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-