Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Mejl zasmejao kupce, stigli milioni

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Mejl zasmejao kupce, stigli milioni Empty
PočaljiNaslov: Mejl zasmejao kupce, stigli milioni   Mejl zasmejao kupce, stigli milioni Sat610Pet 8 Jun - 21:01

Mejl zasmejao kupce,stigli milioni
IZVOR: POSLOVNI.HR

Ovo je priča o čoveku koji je odlučio da imejlom nasmeje klijente, što je na kraju rezultiralo milionskom zaradom.

Mejl zasmejao kupce, stigli milioni 18571308234f877a1ce3abd636846129_640x360

Iskustvo Derika Siversa, vlasnika online muzičke prodavnice CDBejbi, mogao bi da podstakne mnoge vlasnike na inovacije is itne dosetke koje bi im povećale zaradu.

"Kada sam tek osnovao CD Bejbi, svaka je narudžbina rezultirala automatskom porukom putem imejla, kojom se kupac obaveštava da je CD isporučen. U početku, napomena je izgledala ovako: 'Vaša je narudžbina danas isporučena. Molim vas, javite nam ako ne dođe. Hvala Vam što ste poslovali sa nama'. Nakon nekoliko meseci, osetio sam da to nije u skladu sa mojom misijom da ljudima izmamljuje osmeh na lice ", kaže Sivers.

Znao je, kaže, da može učiniti bolje. Zato je uzeo 20 minuta i napisao ovu pomalo, kako sam kaže, 'budalastu' poruku:

"Vaš CD je nežno uzet s naših CD Bejbi polica pomoću sterilisanih nekontaminiranih rukavica i položen je na satenski jastuk. Tim od 50 zaposlenih pregledao je CD te ga ispolirao, kako bi bili sigurni da je CD u najboljem mogućem stanju uoči slanja. Naš stručnjak za pakovanje iz Japana zapalio je sveću i tišina se pojavila u gomili dok je on stavljao Vaš CD u najbolju kutiju s pozlaćenim okvirom koja se novcem može kupiti".

"Svi smo imali prekrasno slavlje nakon toga i cela je zabava marširala ulicom do pošte gde je ceo drag Portland mahnuo: "Bon Voyage!" Vašem paketu, koji je upravo na svom putu prema Vama, u našem privatnom CD Bejbi avionu, na današnji dan. Nadam se da ste proveli divno vreme kupujući CD Bejbi. Mi zasigurno jesmo. Vaša se slika nalazi na našem zidu kao "Kupac godine". Svi smo iscrpljeni ali ipak ne možemo dočekati Vaš povratak na cdbaby.com!! "

Ovaj jedan blesavi mejl, poslat za svaku porudžbinu, bio je toliko voljen da ste upisavši u Google "Private CD Bejbi jet" dobili gotovo 20.000 rezultata. Svaki tezultat predstavlja nekoga kome se mejl dovoljno sviđao da bi ga objavio na svojim veb stranicama i pričao prijateljima o tome. Taj jedan blesavi mejl je stvorio hiljade novih kupaca.

"Kada imate sopstveni biznis, kreirate mali svet u kojem možete kontrolisati pravila. Nije bitno kako se stvari obavljaju bilo gde drugde. U svom malom svetu, možete da sve urade onako kako bi trebalo biti", kaže Sivers.

"Kada razmišljate o tome kako učiniti vaš posao većim, primamljivo je pokušati razmišljati o dubokoumnim mislima i smisliti Akcione planove koji će promeniti svet. No, imajte na umu da su često sitni detalji ti koji stvarno uzbuđuju ljude dovoljno da bi pričali svojim prijateljima o tome", poručuje Sivers.



b92










Mejl zasmejao kupce, stigli milioni Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
 
Mejl zasmejao kupce, stigli milioni
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Na dnu okeana milioni tona zlata
» Ferrari
» ZNANSTVENICI ZAPREPAŠTENI PODACIMA KOJI SU IM UPRAVO STIGLI S JUŽNOG POLA
» Kako mejl stigne tamo gde si ga poslao
» Kako da povučete mejl koji ste greškom poslali
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica :: Poslovi/Zanimanja-