Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Kozmetika napravi sam

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Jul - 12:40

Napravite sami losion za zaštitu od sunca


Želite prirodnu zaštitu za kožu od sunca. Zaboravite maslinovo i kantarionovo ulje. Ono možda neguje, ali nema zaštitnu funkciju. Prigrlite malinu, ulje jojobe ili pak kokosovo, koji sadrže zaštitne faktore.

Kozmetika napravi sam News_5453

Otkrivamo vam koji prirodni preparati imaju zaštitni faktor i kako da napravite kremu brzo i jednostavno sami kod kuće.

Prirodni zaštitni faktor imaju:

SHEA MASLAC (Vitellaria nilotica) – jedinstveni produkt afričke biljke shea osim što hrani i neguje kožu, štiti kožu od UVA i UVB zračenja i sadrži prirodni zaštitni faktor 6.

ČILEANSKI LEŠNIK (Gevuina avellana) – hladnim ceđenjem dobija se ulje koje sadrži UVA zaštitu i zaštitni faktor od 12-20!

MALINA (Rubus idaeus) – biljno ulje semenki maline pravi je blagoslov za stresna stanja kože, među kojima je svakako i izlaganje sunčevim zracima. Kada je reč o prirodnim biljnim uljima, malina sadrži UVA zaštitu, faktora oko 20.

ULJA JOJOBE (Simmondsia sinensis), KOKOSA (Cocos nucifera) , SUSAMA (Sesamum indicum), AVOKADA (Persea gratissima) takođe sadrže prirodne zaštitne faktore, ali vrlo niske pa ih je dobro koristiti za negu kože lica i tela tokom leta.

Zablude o prirodnim zaštitnim faktorima

Maslinovo ulje za brže tamnjenje – maslinovo ulje možemo da koristimo za negu tela pre samog odlaska na more i u preparatima za posle sunčanja, međutim prilikom izlaganja sunčevim zracima nikako jer nema zaštitni faktor.

Maslinovo ulje + nekoliko kapi soka od limuna kao prirodni preparat za sunčanje – limun, kao i većina citrusa je fotosenzibilan, tako da se ova kombinacija nikako ne preporučuje osim ako želite da zaradite mrlje po koži.

Kantarion – macerat kantariona umesto mleka za sunčanje – ovaj tradicionalni preparat za negu kože takođe je fotosenzibilan, tj. njegovo nanošenje se ne preporučuje za vreme izlaganja sunčevim zracima. Međutim, kantarion je izvrstan za negu kože posle sunčanja – deluje protivupalno, odgovara deci i odraslima.

Kako napraviti maslac za sunčanje

Otopite shea maslac u vodi ili jednostavno ostavite bočicu maslaca na suncu 15-ak minuta.
Pomešajte isti odnos shea maslaca i ulja čileanskog lešnika ili maline i smesu koristite kao zaštitu od sunca.

Važno: Prirodni preparati za negu kože su namenjeni 'prirodnom' sunčanju, tj. sunčanju u ranim jutarnjim satima (do 10) i kasnim popodnevnim od 18 h pa nadalje kao i 'sunčanju' u hladovini.

Dnevna nega kože leti

Utapkajte nekoliko kapi ulja avokada na lice za negu suve i zrele kože ili nekoliko kapi jojobe za negu masne i mešovite kože. Pre toga poprskajte lice hidrolatom od lavande ili prirodnim aloa vera tonikom. Umesto mleka za čišćenje lica možete da se poslužite jogurtom u koji ste dodali kap eteričnog ulja lavande (u kašiku jogurta 1 kap).

Letnja nega kose

Ne zaboravite tokom sunčanja da nanesete malu količinu prirodnog maslaca za sunčanje ili kokosovog, hladno ceđenog ulja na kosu. Leti možete da koristite hladno presovano ulje jojobe za negu suvih krajeva kose: kap dve jojobe rasporedite prstima po vrhovima kose dok je suva.

Važno: biljna ulja moraju biti hladno ceđena, nerafinisana, u suprotnom izostaje njihovo gore navedeno dejstvo, piše Tportal. Najbolje je da ih kupite u specijalizovanim prodavnicama.




smedia.rs










Kozmetika napravi sam Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Pet 2 Mar - 8:37

Kozmetika na koju bacate pare

Nepobitna je činjenica da je kozmetička industrija vredna pedesetak milijardi američkih dolara. Do enormnih profita dolaze servirajući vam laži u koje svi naivno veruju.

Kozmetika napravi sam 19023418064f4f4f2a5b86d204163540_orig

Uzimajući u obzir novčane svote koje kompanije izdvajaju za razne marketinške aktivnosti ne bi li nas uverili u korisnost proizvoda koji nam zapravo ni ne trebaju.

Uprkos ovim činjenicama, ipak uživamo u njihovim mirisima, teksturama i načinu na koji nas ulepšavaju.

Međutim, otkrivamo vam neke od proizvoda zbog kojih više nećete otvarati novčanike.

Balzam za usne

Svi poznajemo barem jednu osobu koja je zavisna o svom balzamu i nanosi ga svakih 5 minuta. Nemojte joj zameriti. Stvar je u tome da većina balzama u sebi sadrži alkohol koji izuzetno isušuje kožu.

Ponovno nanošenje tog proizvoda kako biste ponovno povratili vlagu oduzetu alkoholom je greška. Probajte da ga neko vreme izbegavati i shvatićete da vaše usne same mogu da proizvode dovoljnu količinu vlage koja im je potrebna. U slučaju da bez toga nikako ne možete, pokušajte s nevenovom mašću.

Skupi pilinzi

Istina je da se koža sama čisti od nakupljenih mrtvih stanica. Ali vi jednostavno ne možete da odolite onom ugodnom osećaju kad koristite piling na leđima? Preporučujemo vam da uštedite novac i kod kuće napravite vlastiti piling. Potrebna su samo dva sastojka: maslinovo ulje i morska so. Pomešajte ih zajedno i uživajte u blistavoj koži nakon tretmana.

Krema za brijanje

Još jedan proizvod koji slobodno možete skinuti s popisa stvari za kupovinu. Da, utešan je osećaj kad znate da postoji dovoljno debela zaštita između vaših nogu i žileta, ali postoji niz drugih proizvoda koji mogu da posluže svrsi.

Ne znate šta da radite sa viškom regeneratora koji vam je ostao na rukama prilikom pranja kose? Nanesite ga na željeni deo tela sa kog ste želele da uklonite dlačice i sigurno brijanje vam je zagarantovano.

Maska za kosu

Za početak, počnite da koristite blaže šampone. U saradnji s malo regeneratora mogu učiniti čuda za vašu kosu. Maska nepotrebno opterećuje kosu raznim jakim mirisima i ostalim sastojcima koji će vlasi dodatno opteretiti i zamastiti. Ne verujete da možete bez toga? Nanesite običan regenerator, kosu obmotajte peškirom i plastičnom vrećicom i ostavite da deluje petnaestak minuta. Postići ćete isti efekt kao kod korišćenja maske.


b92










Kozmetika napravi sam Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Mini spa iz kuhinje: Soda bikarbona, maslinovo ulje i jabučni ocat   Kozmetika napravi sam Sat610Ned 25 Mar - 17:49

Mini spa iz kuhinje: Soda bikarbona, maslinovo ulje i jabučni ocat

Kozmetika napravi sam BeautySpa88
Foto: bellisima

SODA bikarbona, maslinovo ulje i jabučni ocat sastavni su dio kuhinje svake žene. Osim što ih koristimo za kuhanje, ovi proizvodi imaju poprilično dobra beauty svojstva upotrijebimo li ih na pravi način. Kao što znamo, cijena im nije visoka, a korisnost je ogromna:

Soda bikarbona


Cijena joj je prava sitnica, a upotrebljivost gotovo beskonačna. Ako imaš suhu kožu bez sjaja, pomiješaj sodu s nekoliko kapi vode kako bi stvorila smjesu koju ćeš nanijeti na lice. Navlaži lice s vodom, dobro utrljaj dobivenu smjesu, a nakon toga lice isperi mlakom vodom. Napravila si odličan piling kojim si dubinski očistila lice te mu vratila željeni sjaj.

Htjela bi izbijeliti zube, a ne želiš plaćati astronomske cijene kod zubara? Svoju četkicu navlaži vodom, zaroni u sodu i istrljaj zube. Kako ne bi oštetila caklinu, tretman sodom svedi na najviše dva puta tjedno.

Maslinovo ulje


Pomiješaš li maslinovo ulje i sol, dobit ćeš odličan piling za tijelo kojim nećeš isušiti svoju kožu. Imaš li problema sa suhom i ispucanom kožom, uvijek se možeš namazati maslinovim uljem prije tuširanja. Nakon toga ti mlijeko za tijelo neće biti potrebno. Također, imaš li suhe i oštećene vrhove, slobodno utrljaj malu količinu ulja i ostavi da djeluje 30-ak minuta prije ispiranja. Cure tvrde kako nema boljeg tretmana za kožu i kosu od prirodnog maslinovog ulja.

Jabučni ocat


Naneseš li ga na kosu nakon regeneratora te ispereš vodom, podarit ćeš joj nevjerojatan sjaj. Njime tretiraj vlasište ako je sklono peruti. Neki čak tvrde kako uklanja i uši.

Ako imaš masnu kožu sklonu prištićima i aknama, jabučni ocat koristi umjesto tonika. No svakako pripazi da ga razrijediš s vodom u omjeru 50:50 jer bi u protivnom mogla završiti s crvenilom na licu.

Osjećaš li da su ti noge i ruke natečene, uroni ih u posudu u koju si prethodno pomiješala jabučni ocat s vodom. Nakon toga, ruke i noge bit će mekane kao bebine. Moramo napomenuti kako je jabučni ocat dobar i za liječenje gljivica.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Napravi sama svoj tonik za masnu kožu   Kozmetika napravi sam Sat610Pon 14 Maj - 16:58

Napravi sama svoj tonik za masnu kožu

Kozmetika napravi sam TonikZaMasnuKozu
Foto: Shutterstock

MASNA koža noćna je mora svake cure, no sve što ti je potrebno kako bi se riješila neugodnog sjaja je jedan limun. Zaboravi na sve skupe tonike i sama napravi svoj, a novac radije potroši na dobru hidratantnu kremu s laganim učinkom matiranja. Recept je vrlo jednostavan, a potrebno ti je manje od tri minute da ga napraviš.

Potrebno ti je:

Pola litre vode
Jedan limun

Priprema i nanošenje:

U pola litre vode iscijedi jedan limun, a njegovu koricu naribaj i pomiješaj sa svime. Ostavi 24 sata da odstoji. Nanosi ga vaticom ujutro i navečer na očišćeno lice.

Ovaj tonik je prirodan, bogat vitaminom C i ne sadrži kemikalije. Čisti kožu te joj daje lijep i blistav izgled. Svakodnevno ga upotrebljavaj i uskoro ćeš moći reći zbogom masnoj koži i sjaju.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Napravi balzam za usne s okusom čokolade   Kozmetika napravi sam Sat610Čet 17 Maj - 0:44

Napravi balzam za usne s okusom čokolade

Kozmetika napravi sam BalzamOdCokolade34
Foto: Shutterstock

Želiš lijepe i mirišljave usne koje imaju okus po čokoladi? Donosimo ti jednostavan recept za super domaći balzam koji će tvojim usnama pružiti sjaj i njegu a poljupce učiniti slatkim poput čokolade.

Potrebni sastojci:


2 žlice maslinovog ulja
1 žlice bijelog ili žutog pčelinjeg voska
1 kapsula vitamina E
1 žlica naribane crne čokolade
10 -12 kapi esencijalnog ulja po želji

Kako napraviti balzam:

Na pari rastopi vosak i ulje te im dodaj jednu rastvorenu kapsulu vitamina E i naribanu čokoladu. Najbolje je upotrijebiti čokoladu sa što većim postotkom kakaa, ali nikako nemoj pretjerivati s čokoladom kako ti masa ne bi bila pretvrda. Za kraj dodaj par kapi esencijalnog ulja po želji, najbolje u skladu s skladu s okusom čokolade. Balzam čuvaj u malim kutijicama u hladnjaku.

(Index.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Kava i sol za veće usne, limun protiv pjega, a kvasac za akne   Kozmetika napravi sam Sat610Ned 3 Jun - 10:44

Kava i sol za veće usne, limun protiv pjega, a kvasac za akne

Maska od kokosa dubinski obnavlja kosu, masaža uz vitamin C pomlađuje grudi, a i podočnjaci se mogu riješiti posve prirodno uz krastavce i vrećice zelenog čaja

Kozmetika napravi sam Kava-i-sol-za-vece-usne-limun-protiv-pjega-a-kvasac-za-akne-504x335-20120522-20120530091143-0a020d7ed399d7b1a8c03e87aedda619

Maska od avokada i meda djeluje kao facelift

U kavu umjesto šećera i vrhnja dodajte malo cimeta koji ubrzava metabolizam i topljenje masti te ćete već za nekoliko dana uskočiti u omiljene traperice, savjetuje dr. Andrew Ordon.

Iako se već gotovo tri desetljeća bavi estetskom kirurgijom, dr. Ordon ističe kako je zdrav život temelj lijepog izgleda te da mali koraci vode do velikih rezultata. Grickalice zamijenite bananom, a ako ste ljubitelj kolača, ne morate ih se odreći, nego skinite s njih šlag i glazuru te ih ne jedite navečer. Kilograme ćete brže gubiti i uz pomoć mobitela - prije svakog obroka najboljoj prijateljici pošaljite SMS o tome što ćete pojesti. A prirodne eliksire mladosti možete pripremiti i kod kuće. Osim ravnanja bora bez botoksa i skidanja pjega za samo sedam dana možete otopiti i celulit. Umjesto skupih pripravaka kupite pakiranje morskih algi u prahu. Pomiješajte malo praha s nešto maslinova ulja, vode i ulja lavande te ćete dobiti iznimno djelotvornu pastu protiv celulita. Nanesite je svaku večer, ostavite da djeluje barem pola sata te će se celulit vidno topiti.

Maska od avokada i meda kao facelift

Sastojci: 3 žlice svježeg vrhnja, 1/4 avokada, žlica meda

Priprema: U blenderu pomiješajte sastojke. Nanesite hidratantnu masku na kožu i ostavite je da djeluje najmanje sat pa je isperite toplom vodom. Maska će pomoći licu zadržati vlagu te će popuniti sitne bore - koža će ponovno biti glatka i vidno pomlađena.

Voćni doručak protiv UV zraka i bora

Sastojci: po pola šalice borovnica, jagoda, sjemenki šipka i svježe iscijeđenog soka od naranče; oguljen i isjeckan kivi, šaka sjeckanih oraha

Priprema: Pomiješajte borovnice, jagode, kivi i šipak, prelijte sokom od naranče pa pospite orasima. Voćna salata obiluje antioksidansima koji štite kožu od sunca i potiču cirkulaciju te je opskrbljuju hranjivim tvarima.

Gel od kvasca isušuje akne i čisti lice

Sastojci: pivski kvasac, malo svježe iscijeđenog limunova soka, voda

Priprema: Od pivskoga kvasca, koji je odličan borac protiv bakterija, izradite pastu, iscijedite jedan limun koji suši akne i dodajte malo vode. Nanesite svježi pripravak točno na aknu, mjesto prekrijte flasterom i ostavite da gel djeluje deset minuta.

Ravan trbuh uz smeđu rižu

Vitka bedra i ravan trbuh san su žena, no estrogen upravo na te kritične točke taloži masnoću.

Spriječite ga promjenom prehrane. U jelovnik ubacite smeđu rižu, svježe povrće i voće te namirnice bogate proteinima. Izbjegavajte hranu koja napuhuje poput tjestenine i kukuruza. Kravlje i sojino mlijeko zamijenite rižinim ili kokosovim te, naravno, redovito vježbajte. Za zdrav život važan je i kvalitetan san, stoga nakon 18 sati ne pijte ništa što ima kofein. Kad legnete u krevet, zaboravite na mobitel, videoigre i TV jer krevet je za spavanje. Miris lavande, kamilice i lipe u cvatu pomoći će vam da brže utonete u san. Spavajte u zamračenoj prostoriji, a svaki se dan, uključujući i vikend, ustanite u isto vrijeme. A osim zdravog života, ključnog za ljepotu, kožu ćete i bez odlaska pod nož pomladiti za nekoliko godina. Sve potrebne sastojke za pripremu tretmana kojima ćete riješiti sve sitne nedostatke ljepote, od akni do staračkih pjega, već imate u kuhinji pa je kućni beauty centar “nježan” i za vaš budžet.

Piling od riže briše "izdajničke" pjege


Sastojci: 1/2 šalice kuhane riže, žlica nektara agave i žlica limunova soka

Priprema: Pomiješajte sastojke pa piling nanesite na suhe ruke i trljajte kružnim pokretima. Riža će ukloniti mrtve stanice, agava će hidratizirati kožu, a limun će posvijetliti pjege. Ruke su najveći izdajnici godina jer tamne mrlje na njima svjedoče da je proces starenja kože počeo.

Nježan piling za lice od badema i vrhnja

Sastojci: 3 žlice svježeg vrhnja, šalica bijelog šećera, 1/2 šalice smeđeg šećera, 1/2 šalice mljevenih badema, 2 žlice maslinova ulja

Priprema: Nanesite piling na suho lice te trljajte nježno kožu kružnim pokretima. Lice potom umijte toplom pa hladnom vodom te osušite. Ostatak smjese stavite u staklenku i čuvajte u hladnjaku.

Brzo i temeljito protiv podočnjaka

Sastojci: dvije deblje kriške krastavca, dvije vrećice zelenog čaja

Priprema: Ohlađene kriške krastavca osvježit će lice već za deset minuta. Za dugotrajnije brisanje podočnjaka na oči se mogu staviti ohlađene vrećice zelenog čaja koji prirodno sužava kapilare.

Dubinski regenerator

Sastojci: 1/2 šalice majoneze, žlica kokosova ulja, žličica ekstrakta kokosa

Priprema: Masku nanesite na vlasište pa zamotajte glavu plastičnom folijom. Ostavite da djeluje 20-30 min te dobro isperite kosu. Ponovite tretman jedanput na tjedan te će kosa biti sjajna i hidratizirana.

Tonik od bosiljka za čišćenje lica

Bosiljak je odličan antiseptik, pobjeđuje bakterije koje uzrokuju akne te poboljšava prokrvljenost kože. Smrvite tri žlice suhog lišća i umiješajte ih u šalicu kipuće vode. Ohladite, procijedite te tekućinu ulijte u bočicu s pumpicom. Poprskajte tonik na kožu i vatom ga razmažite po licu. Ponovite svaki dan prije čišćenja lica.

Piling za usne od kave i soli

Usne će izgledati punije i svježije nakon što ih oslobodite sloja odumrle, suhe kože. U zdjelici pomiješajte 1/2 žličice hidratantnog losiona, 1/4 žličice svježe mljevene kave i 1/4 žličice soli. Smjesu nanesite na čitavo područje usana te masirajte pet minuta, a potom obrišite usne ručnikom namočenim u toplu vodu.

Svakodnevno masiranje za bujniji dekolte

Koža dekoltea iznimno je osjetljiva, ne previše elastična i tanja od kože lica, stoga godine na njoj vrlo brzo počinju ostavljati trag. Više puta u danu na to nježno i osjetljivo područje utrljajte hidratantnu kremu s dodatkom vitamina C.

(24sata.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Ned 11 Nov - 11:48

Nahranite svoju lepotu

Kozmetika napravi sam B_1352456517_533

Ne treba da kupujete skupe kozmetičke proizvode kako biste imali lepu kosu, kožu ili nokte. Lepotu možete negovati putem namirnica koje su pristupačne, a većinu ih već sada imate u frižideru. Otkrivamo male tajne koje će vas učiniti još lepšima.

Slaba i tanka kosa

Jedite žitarice kao što su smeđi pirinač ili zob. Cele žitarice su bogate vitaminom B7, koji će ojačati vašu kosu. Takođe su bogat izvor silicijuma, koji će sprečiti lomljenje vlasi, a cink će sprečiti gubitak kose. Probajte unositi razne vrste žitarica kako biste imali zdravu, jaku i sjajnu kosu.

Tamni krugovi ispod očiju

Postoje razni uzroci nastanka tamnih krugova, a najčešći su umor, anemija, genetika i slaba cirkulacija. Povećajte unos vitamina K i C koji će poboljšati cirkulaciju i ojačati zidove kapilara. Tamno zeleno lisnato povrće je odličan izvor ovih vitamina.

Suva koža

Jedite mahunaste plodove i semenke jer su odličan izvor vitamina E, koji pomaže koži kod proizvodnje prirodnih masti i ulja pa će vaša koža postati hidratizovana i meka. Semenke lana i orasi su odlični za kožu, a bogati su omega 3 masnim kiselinama koje će sprečiti ponovno isušivanje kože.

Tamni zubi

Prvi korak do postizanja lepih zuba je kvalitetno održavanje higijene usne duplje, prestanak pušenja i konzumiranja hrane i pića koji pospešuju tamnjenje zuba. Jedite voće i povrće kao što su jabuka, celer ili šargarepu. Oni će vaše zube očistiti posle jela i ukloniti veliki broj bakterija u ustima.

Ispucane usne

S vremena na vreme usne svima ispucaju, ali ako su vam često ispucane, verovatno vam nedostaje vitamina B. Povećajte unos jogurta i zoba kako bi vaše usne bile hidrirane. Odličan su izvor cinka koji će pomoći kod bržeg zarastanja ispucanih i suvih usana.

Podočnjaci

Ako imate podočnjake, bez obzira na dovoljnu količinu sna, moguće je da patite od prekomernog zadržavanja vode u telu. Smanjite unos soli, a povećajte unos kalijuma kojeg ćete najviše pronaći u avokadu. Ova namirnica je bogata i zdravim masnim kiselinama koje će vašu kožu učiniti mekšom i sprečiti nastanak raznih upala.

Bore

Kako biste sprečili prevremeni nastanak bora, unosite masnu ribu koja je bogata omega 3 masnim kiselinama. One će sprečiti suvoću kože i podstaći proizvodnju kolagena, što će vašoj koži vratiti elastičnost. Ako niste ljubitelj masne ribe, jedite semenke lana ili orahe.

Akne

Jedite beli luk koji ima antibiotska i protivupalna svojstva. Beli luk će pomoći kod oslobađanja tela od toksina, a njegova antibakterijska svojstva će smanjiti nivo bakterija koje su odgovorne za nastanak akni.

Bledilo

Hronično bleda kože je često znak anemije, odnosno manjka vitamina B12 i gvožđa. Unosite veću količinu morskih plodova, naročito školjke, kao biste povećali nivo B12 vitamina i gvožđa.

Slabi i lomljivi nokti

Verovatno vam nedostaje vitamina B7 koji jača nokte. Kako biste ojačali nokte, unosite jaja, naročito žumanca. Jaja su odličan izvor proteina koji su ključni za zdrav rast noktiju.

CentarZdravlja










Kozmetika napravi sam F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Sub 17 Nov - 0:41

Svaki tip kože ima svoju biljku: Prirodna njega za ljepšu put...

Suhu kožu će hidratizirati maska od badema, meda i jogurta, masnu će očistiti limun i ružmarin, normalnu njegovati lavanda i brusnica, a osjetljivu kožu gavez


Kozmetika napravi sam Svaki-tip-koze-ima-svoju-biljku-prirodna-njega-za-ljepsu-put-504x335-20121146-20121115125032-41d0e52b0e737ef57e7ec29efa7095a0

Kreme na bazi eteričnih ulja i ekstrakta biljaka djeluju umirujuće na kožu i često su puno bolji odabir od agresivnih kozmetičkih preparata prepunih kemikalija. Ipak, važno je voditi računa o tome koja je biljka namijenjena upravo za vaš tip kože, jer je djelovanje svake biljke na kožu drugačije.

Njega suhe kože uz neven, koromač i sljez


Najbolji odabir preparata za njegu suhe kože su oni na bazi koromača, nevena, boražine i sljeza. Tonik spravljen od narančinog cvijeta koži će pružiti svakodnevnu dubinsku hidratizaciju. Kako suhoj koži nedostaje prirodnog sebuma, na njoj se ranije pokazuju i znakovi starenja u obliku sitnih bora. Suhoća kože može biti genetski uvjetovana, ali i nastati kao posljedica kozmetičkih tretmana, vremenskih uvjeta te nedostatka vitamina i minerala.

Suhu kožu nije dobro prečesto prati jer je isušuje i obična voda, a dnevna njega bi se trebala svoditi na umivanje lica ujutro, čišćenje tonikom te stavljanje hidratantne kreme prije šminke. Uvečer ponovite postupak s time da krema za noć treba biti još masnija i bogatija verzija one dnevne. Jednom na tjedan na lice stavite hranjivu masku koju možete sami pripremiti.

Pomiješajte oko 1,7 dl tekućeg jogurta, dvije žličice meda, malo mljevenih badema te nekoliko kapi ulja pšeničnih klica. Od te smjese izradite gustu pastu miješanjem, nanesite na očišćenu kožu lica i ostavite da djeluje 20-ak minuta te isperite hladnom vodom. Mrvljeni bademi djelovat će kao piling, a vitamin E iz pšeničnih klica djelovat će antibakterijski, dok će med i jogurt nahraniti kožu.

Njega normalne kože uz lavandu, brusnicu i đumbir


Iako se ovaj tip kože smatra najpoželjnijim, zanemarite li svakodnevnu njegu i vi ćete se susresti s problematičnom puti. Ako želite koristiti biljne pripravke koje nemaju nikakve nuspojave na kožu oslonite se na biljke poput korijena đumbira, lavande, brusnice i sjemenki boražine.

Budući da osjetljiva koža brzo reagira na promjene u temperaturi, vrlo je važno zaštititi je od nepovoljnih vremenskih utjecaja zimi

One će pomoći da vaša koža održi sjajan i zdrav izgled, a u dnevnoj njezi nemojte zaobići niti kreme sa zaštitnim faktorom. Najbolji odabir su tonirane kreme, jer ovaj tip kože ne zahtjeva veliko prekrivanje, već puder koji istovremeno hrani kožu i štiti je od sunčevih zraka. Kreme i drugi proizvodi koji sadrže alkohol nepoželjni su u njezi normalne kože. Kako biste agresivnije očistili pore, pripremite biljnu saunu za vaše lice tako da u vodi prokuhate limunovu koru, cvjetove kamilice, koru naranče, cvjetove lavande i latice ruže. Potom naparite lice 10-ak minuta ispod ručnika.

Osjetljiva koža treba ružu, kamilicu, sandalovinu i neven


Sve više ljudi ima osjetljiv tip kože koji često obuhvaća razne tipove dermatitisa u obliku lišajeva ili crvenila uzrokovanog alergijskim reakcijama. Budući da osjetljiva koža brzo reagira na promjene u temperaturi, vrlo je važno zaštititi je od nepovoljnih vremenskih utjecaja zimi. Prije kupnje kozmetičkih proizvoda ljudi s osjetljivom kožom bi ih najprije trebali isprobati na zapešću da vide hoće li uzrokovati reakciju kože.

Najbolji biljni pripravci za njegu osjetljive kože su lavanda, ruža, sandalovina, kamilica i neven. Ako je važa koža zahvaćena crvenilom i drugim oblicima oštećenja, isprobajte kreme na bazi aloe vere, gaveza i maslačka. Ljudi s osjetljivom kožom trebaju izbjegavati pilinge i agresivne maske te se oslanjati na svakodnevnu njegu čišćenja lica blagim tonikom i hidratiziranja kremama.

Njega masne i mješovite kože


Većina ljudi s ovakvim tipom kože ima problema s miteserima i aknama, kao i proširenim porama, a iako su joj skloniji tinejdžeri, česta je pojava sve do sredine 30-ih. Prednost ovog tipa kože je što se na njoj kasnije vide bore i drugi znakovi starenja. Najvažniji korak u njezi ovog tipa kože je čišćenje pora, koje se postiže biljnim pripravcima na bazi verbene koja se koristi kao tinktura, kamilice, limunove trave, limuna i ružmarina.

Kao masku koristite mješavinu od jabuke i kamilice koju možete pripremiti od jedne jabuke, 50 g cvjetova kamilice, 1 žličice meda i šaku zobene kaše. Izmiksajte sve sastojke kako biste stvorili gustu pastu te nanesite na lice tako da izbjegnete područje oko očiju i usta, a isperite s toplom vodom. Lice možete svakodnevno čistiti s tonikom pripravljenim od hamamelisa (vještičje lijeske).

(24sata.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Čet 22 Nov - 0:25

Kako napraviti vlastiti gel za kosu

Povratite svom skalpu PH balans prirodnim putem sa ručnom izradom gela za kosu. Ova tajna će vašoj kosi dati zdravlje i prirodni izgled.

Kozmetika napravi sam GEL%20ZA%20KOSU

Trebat će vam 1 šalica sjemenki lana.

Isperite sjemenke u hladnoj vodi i neka tako stoje 2 minute.

U posebnu posudu ili lonac dodajte pola šalice vode i sjemenke lana te sve skupa stavite na lagano zagrijavanje. Oprezno mješajte sjemenke i vodu.

Mješavinu kuhajte 1-2 minute i onda procjedite vruću tekućinu u zdjelu ili posudu u kojoj ćete držati gel. Za 15 minuta, mješavina bi trebala poprimiti strukturu gela. Da bi gel bio čvršći, koristite manje vode i kuhajte nekoliko minuta duže.

Držite gel u frižideru 4 dana. Testirajte gel na kosi i ne koristite gel svaki dan. Prekomjerno korištenje može vašoj kosi dati nezdravi izgled.


savjeti-hr.com










Kozmetika napravi sam Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Ulje za sunčanje po receptu naših baka   Kozmetika napravi sam Sat610Sub 22 Jun - 1:29

Ulje za sunčanje po receptu naših baka

Ovaj recept nastao je u doba kad nije bilo modernih preparata za sunčanje, a ljudi su i tada bili izloženi suncu.

Kozmetika napravi sam 416928d7ab5fe8187653bf222584641a_7c5a1ab8d612749d9f30ec8132aeee0e1c00b6e9_articlemain

U staklenu bocu šireg otvora ili malo veću staklenku stavi se nekoliko izribanih mrkava, nekoliko nasjeckanih zelenih oraha, nekoliko samih lavandinih cvjetova, a može se dodati i kadulja i smilje. Boca se napuni otprilike 60-70 posto tim sadržajem, a potom se do vrha nalije ekstradjevičansko maslinovo ulje. Mješavina se ostavi na suncu 20-25 dana, svaki se dan malo promućka i na kraju fino procijedi kroz nekoliko slojeva gaze.
Maslinovo ulje ima prirodni zaštitni faktor 2, što je zanemariva zaštita za današnje zračenje, no prirodno veći faktor imaju mrkva i orah, što onda znatno podiže zaštitni faktor našeg ulja, a osim toga i njeguje kožu. Mrkva je bogata beta-karotenom i vitaminom A i koristi se i u modernim preparatima za sunčanje jer obnavlja kožu i usporava njeno starenje, sprečava fotoosjetljivost i ubrzava tamnjenje.
Smilje, lavanda i kadulja također su odlični za njegu kože, lavanda i kadulja djeluju protuupalno i na akne, opekline, rane, a ljekovita kadulja, salvia officinalis, smanjuje i celulit. Osim toga, ti će sastojci ulju dati prekrasan miris.

Kozmetika napravi sam Productmain

(Sensa)










love
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Ned 17 Nov - 15:40





Napravite prirodni šampon


Ako vas brinu hemikalije iz industrijskih šampona i ne želite da ih stavljate na glavu,
možete sami napraviti prirodan i zdrav šampon za kosu, koji će biti jednako efikasan.

Kozmetika napravi sam Zp-sampon_620x0


Ako ste zabrinuti zbog opasnih hemikalija u kozmetičkim proizvodima, pokušajte da
napravite sami neke od njih. Među najopasnijim artiklima za ličnu higijenu su šamponi,
jer većina sadrži kancerogene supstance, a budući da se nanose utrljavanjem u kožu
glave uz upotrebu vruće vode, mnogi lekari upozoravaju na njihovo negativno dejstvo.

Na jednostavan način možete da napravite prirodan i zdrav šampon za kosu, koji će
biti jednako efikasan kao kupovni. U posudu za kuvanje sipajte 2,5 dl destilovane vode.
Ostavite da se kuva dok ne provri, pa u ključalu vodu dodajte dve kašike sušene kamilice,
odnosno tri do šest kesica čaja kamilice. Možete koristiti i druge čajeve poput koprive,
nane, žalfije...
Potopite suve listove u vodu i ostavite da odstoje sve dok voda ne postane mutna,
odnosno mlečna. Procedite čaj i vratite ga u posudu za kuvanje. Zatim dodajte dve
kašike prirodnog sapuna koji možete da pronađete u prodavnicama prirodne kozmetike.
Dobro promešajte, pa dodajte jednu kašiku biljnog ulja (najbolje hladno ceđenog maslinovog),
ponovo dobro promešajte. Na kraju ubacite 10 do 15 kapi esencijalnog ulja po želji, to
može da bude pomorandža, limun, kedrovina, ruža...
Šampon koji ste dobili sipajte u posudu koju možete hermetički da zatvorite ili u ambalažu
kupovnog šampona.


novosti.rs


Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Ned 17 Nov - 15:44



Sprečite starenje kose

Sa prvim zancima starenja kose treba ne samo pojačati redovnu negu,
već i dodatne tretmane.

Kozmetika napravi sam Zp-NEGA_620x0

ZNAKOVE starenja uočavamo i na kosi. Kada primetite prve od njih, isprobajte
ova prirodna sredstva za koja stručnjaci kažu da mogu da spreče ili uspore
starenje kose.


* Majonez: Starenje suve kose sprečićete uz pomoć majoneza, jer je bogat
proteinima i uljem koje će kosi dati sjaj i oporaviti suve krajeve. Osim toga,
kosu će učiniti jačom. Sve što treba da uradite jeste da je premažete
kašikom majoneza, prekrijete kesom, a potom i peškirom, i sačekate da
majonez deluje oko pola sata. Zatim operite kosu šamponom i isperite
toplom vodom.

* Jaja: Redovnom upotrebom jaja, zbog proteina i lecitina, kosa će postati
mekša, oporavljena i jača. Pomešajte 2 žumanceta, kašiku kokosovog ulja
i 3 kapi vitamina E. Smesu nanesite na kosu i ostavite da deluje 15 minuta.
Uobičajeno operite šamponom i isperite.

* Ruzmarin: U 450 ml vrele vode ubacite trećinu šolje sveže ubranog ruzmarina.
Poklopite i ostavite da se ohladi. Kosu operite šamponom, isperite vodom, a na
kraju još jednom, vodom od ruzmarina. Rezultati će biti vidljivi već posle nekoliko
dana. Kosa će biti jača, hidrirana i podmlađena.

*Pivo: Zbog toga što sadrži hranljive sastojke i proteine, pivo će vam pomoći
da oporavite oštećenu kosu. Ona će izgledati gušće i sjajnije. Pomešajte pivo
sa malo tople vode i ovu mešavinu nanesite na mokru, čistu kosu. Posle tri
minuta isperite pivo mlakom vodom.



novosti.rs















"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Ned 17 Nov - 15:52

Prirodna kozmetika iz vaše kuhinje


Da li znate da se u vašoj kuhinji "skrivaju" sjajne stvari ne samo za vaš stomak
već i za izgled? Zato pročitajte kako sve možete upotrebiti svakodnevne namirnice
kao kozmetička sredstva.

Kozmetika napravi sam Prirodna_kozmetika

Banana

Kome treba Botoks ako ima banane? Upravo tako: dotično voće možete koristiti kao potpuno prirodnu masku za lice koja vlaži kožu i čini je mekšom. Dobro izgnječite jednu zrelu bananu srednje veličine (gnječite dok ne dobijete glatku kremu) a zatim nežno nanesite na vaše lice i vrat. Ostavite da stoji 10-20 minuta, a zatim isperite hladnom vodom i pogledajte se u ogledalo! Vaša koža će biti i mekša i vlažnija! Evo još jednog sličnog recepta za masku koja hrani kožu: U gore pripremljenu glatku kremu od jedne banane dodajte 4 kašike nemasnog jogurta i 2 kašike meda! Koristi se na isti način kao gore pomenuta maska.


Sirće

Upotreba sirćeta datira još iz vremena Jelene Trojanske - da vas podsetim, to je ona gospođa koju je ukrao Orlando Blum u filmu „Troja“ a posle Bred Pit morao da reguliše situaciju mada sa tragičnim ishodom. No, šalu na stranu, istorijski podaci zaista govore da je još Jelena Trojanska koristila sireće kao izuzetan tonik a ovaj recept je i danas u upotrebi: Prvo operete lice mlakom vodom, a zatim mešavinom koja se sastoji od 1 kašike prirodnog jabokuvog sirćeta i 2 šolje vode. Ovaj postupak će očistiti i tonirati vašu kožu. Takođe, možete napraviti sopstveni tretman lica mešavinom 1/4 šolje jabukovog sirćeta sa 1/4 vode. Nežno nanesite rastvor na lice i pustite da se osuši.



Mleko



Napravite masku mešanjem 1/4 šolje mleka u prahu sa dovoljno vode da se formira gusta pasta. Temeljno pokrijte lice ovom mešavinom i ostavite da se potpuno osuši, a zatim isperite toplom vodom. Vaše lice će izgledati sveže i podmlađeno.


Ovsena kaša

Ako nemate vremena da maske držite duže, a neophodan vam je svežiji izgled koji ostavlja utisak i čini da izgledate bolje – onda je pravi izbor ovsena kaša! Pomešajte 1/2 šolje vruće – ne ključale - vode i 1/3 šolje ovsene kaše. Posle par minuta kada se pahuljice natope vodom, dodajte 2 kašike malo masnog jogurta, 2 kašike meda i jedno belance. Nanesite tanak sloj te mase na lice i ostavite da odstoji 10-15 minuta. Zatim isperite toplom vodom.


dijeta.net



Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 10 Jun - 20:45

Provereno deluje: Ovo je prirodni lek protiv bubuljica

Dokazano je da su prirodni ekstrakti i tinkture na bazi majčine dušice, mirte i nevena daleko efikasnije od svih medicinskih krema za lečenje akni.

Kozmetika napravi sam 826012-shutterstock

Dobra vest za one koji muku muče s nečistom kožom i aknama. Umesto skupih krema i medicinskih preparata, dovoljno je da se okrenu prirodnim preparatima i lice redovno čiste tinkturom od majčine dušice.

Naime, naučnici su dokazali da su prirodni ekstrakti i tinkture na bazi majčine dušice, mirte i nevena daleko efikasnije od gotovo svih medicinskih krema koje su se do sada koristile za lečenje akni.

Istraživački tim Univerziteta u Lidsu, u Engleskoj, izveo je niz testova i otkrio da majčina dušica uspešno uništava bakteriju "propionibakterum akne", koja je glavni krivac za pojavu bubuljica. Oni su iz ove mediteranske biljke izdvojili osnovne aktivne sastojke, pomešali ih sa aktivnim sastojcima mirte i nevena i sve zajedno ostavili da nekoliko dana stoji u alkoholu. Na taj način su dobili tinkturu koju su direktno nanosili na bakterije koje izazivaju akne.

Rezultat ovog eksperimenta pokazao je da mešavina aktivnih sastojaka uzetih iz ovih biljaka brže ubija bakterije od benzol peroksida, koji je glavni sastojak svih krema u borbi s problematičnom kožom. I ne samo to, za razliku od preparata koji sadrže benzol peroksid, tinktura pripremljena od mešavine ovih biljaka uopšte ne izaziva iritaciju kože. Naprotiv, ona vrlo blagotvorno deluje na sve upalne procese na koži.

Recept za tinkturu od majčine dušice:
Biljku majčine dušice potopite u alkohol na nedelju dana. Taj proces će iz nje izvući korisne sastojke! I onda tom tečnošću, redovno čistite lice i rešite se tih groznih bubuljica i to prirodnim lekom!


Autor: prva.rs










Kozmetika napravi sam Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Čet 12 Jun - 9:58

Prirodna sredstva protiv peruti:

Kozmetika napravi sam Pour-Extensions-extensions-natural-hair

1. Vekovima je poznato da se za suzbijanje peruti na prvom mestu preporucuje lovorov list. Dakle, prokuvajte 1 l vode i ubacite jednu saku izlomljenog lovorovog lista. Kada se prohladi, procedite i tim cajem isperite kosu nakon pranja. Kosu umotajte u peskir i ostavite da deluje oko sat vremena a nakon toga isperite mlakom vodom.

2. Jabukovo sirce uspostavlja zdravu pH ravnotezu kozi glave pa je zaista veoma koristan prirodni lek protiv peruti koji svakako ne treba potcenjivati. Za to je potrebno nakon pranja kosu ispirati vodom u koju je dodato jabukovo sirce, u srazmeri 10:1 (na 1 litar vode 1 dl sirceta). Za miris ne treba brinuti jer ce potpuno ispariti cim se kosa osusi.

3. Za borbu protiv peruti dobro ce koristiti i ukoliko za pranje kose koristite sampon od koprive u koji ste dodali nekoliko kapi etericnog ulja ruzmarina ili cajevca. To ce doprineti unistavanju gljivica na kozi glave koje su cesti uzrok nastanka peruti.

4. Arganovo ulje regulise lucenje sebuma ukoliko se dva puta nedeljno utrljava u koren kose, pa moze biti koristan lek protiv peruti ako je uzrok nastanka preterano lucenje lojnih zlezda.

mogujatosama.rs










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Kozmetika napravi sam 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:43

Bez konzervansa, veštačkih mirisa i boja

Prah alulminijuma, BHA, formaldehidi, flour, sintetički mirisi, parabeni, ftalati, triklosan i brojne druge hemikalije sastavni su deo gotovo svakog kozmetičkog sredstva koji kupujete. Ako ne želite da taložite navedene hemikalije u organizmu, vreme je za prirodnu kozmetiku.

Pasta za zube
Pomešajte jednake količine kokosovog ulja i sode bikarbone. Kokosovo ulje ima niz odličnih svojstava, deluje protiv virusa, bakterija i gljivica tako da može sprečiti propadanje zuba. Soda bikarbona je nežno abrazivno i sredstvo za čišćenje. Istovremeno je alkalna pa pomaže u neutralisanju kiseline u ustima. Za poboljšavanje ukusa, pasti možete dodati čisto organsko ulje peperminta ili steviju.

Dezodorans bez toksina
Hamamelis (američka leska) je popularni sastojak organskih preparata za negu kože. Pomešajte ga s glicerinom i eteričnim uljem po vašem izboru.
Ili mešajte maslinovo ulje (može i jojoba ili kokosovo ulje) koje će poslužiti kao osnovno ulje i neko eterično ulje po izboru. Par kapi stavite direktno na kožu.

Krema za telo
Kokosovo ulje se na sobnoj temperaturi ili u frižideru stegne pa se može koristiti kao krema za telo. Brzo ćete primetiti odlične rezultate.

Piling i nega ruku
Talog koji ostane na dnu posude u kojoj ste kuvali crnu kafu nemojte bacati. Uzmite malo taloga i blago istrljajte kožu ruku sve do ramena. Nakon pet minuta isperite mlakom vodom. Koža će biti meka i glatka kao da ste naneli kremu.

Šampon
Od 1/4 šoljice kokosovog mleka, 1/3 šojlice tekućeg organskog sapuna, 20 kapi eteričnog ulja po izboru napravite šampon. Za suvu kosu možete dodati i vrlo malo maslinovog ili bademovog ulja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:46

Preparati za hidriranje suve kože:

Eliksir od kokosa i lavande sa vitaminom E. Kokosovo ulje smekšava i hidrira kožu, dok etarsko ulje lavande relaksira mišiće kože i pomaže u obnavljanju njenog izgleda i teksture. Vitamin E štiti kožu od oksidativnog stresa* i oštećenja sunčevom svetlošću. Za ovaj eliksir potrebno je: 1/4 šolje kokosovog ulja, 6-10 kapi etarskog ulja lavande i 1 kapsula E vitamina. Probušite kapsulu E vitamina, pa sadržinu sipajte u kokosovo ulje, u koje ste prethodno dodali etarsko ulje lavande. Ovim eliksirom mažite kožu oko očiju pred spavanje, a možete ga koristiti i za negu lica, vrata i dekoltea.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:46

Gel obloga za oči od aloe vere i krastavca ne samo što odlično hidrira kožu, već i ublažava bore i redukuje otečenost i tamne kolutove oko očiju. Izblendirajte jedan krastavac srednje veličine i tu kašu pomešajte sa 5 kašika organskog aloe vera gela. Dobijeni gel nanesite na kožu oko očiju, ostavite da odstoji 15-ak minuta, pa isperite vodom. To možete ponavljati svako veče dok vaša koža ne povrati vlažnost i mekoću. Gel čuvajte u frižideru u teglici.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:46

Punomasno mleko sadrži AHA kiseline koje podstiču epitelizaciju, a zbog prisustva masti odlično hidrira kožu. Pomaže joj da se oslobodi izumrlih ćelija, stimuliše stvaranje novih i ostavlja kožu mekom i blistavom. Za obloge s mlekom vam je potrebno punomasno mleko i dva parčeta vate ili dve blaznice. Natopite blaznice mlekom i ostavite da odstoje na prethodno očišćenim očima 10-ak minuta.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:47

Obloge s ružinom vodicom. Sem ružine vodice, trebaće vam i malo vate ili 2 blaznice. Blaznice umereno natopite ružinom vodicom, stavite ih na očišćene oči i držite tako 15-ak minuta. Ružina vodica hidrira i kožu i sprečava oticanje kapaka, a odlično i hladi. Odlična je kao tonik za kožu jer sužava pore.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:47

Obloge s medom. Za ove obloge vam treba organski med. Med kupujte na pijaci, važno je da bude što prirodniji “siroviji“. Onaj koji se u prodavnicama nudi, obično je prošao neke procedure pasterizacije i time izgubio gomilu dobrih osobina. Namažite med u tankom sloju oko očiju i ostavite da odstoji 10 minuta, pa isperite vodom. Obzirom da sirov med obiluje vitaminima, mineralima, ugljenim hidratima i antioksidansima, on smekšava kožu, hrani je i hidrira. Može se koristiti i za tretiranje dermatitisa i psorijaze.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:47

Obloge krastavca. Ovo je starinski recept koji svi znamo, ali ga često smetnemo s uma, a odličan je za brzo uklanjanje otečenosti kapaka. Stavite jedan veći krastavac u frižider da se ohladi, a zatim isecite dve kriške i stavite ih na oči. Ostavite da odstoje 15 minuta, pa ih skinite. Ovo su odlične obloge za tretiranje suve kože oko očiju, kao i redukovanje tamnih kolutova i podočnjaka, a možete ih stavljati i ujutru i uveče. Sok krastavca hidrira, podmlađuje kožu i pomaže u otklanjanju nadutosti kapaka. Takođe je odlično izblendirati krastavac s mlekom, pa dobijenu smesu u vidu obloga rasporediti oko očiju i ostaviti da odstoji 20 minuta.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:48

Organski ši puter je odličan preparat za hidriranje izuzetno suve kože. Žene u Africi ga koriste za negu kože i zaštitu od sunca. Bogat je antioksidansima i sastojcima koji smiruju kožu, te zato ima izuzetno regenerativno i podmlađujuće dejstvo. Rastopite između prstiju malo ši-putera, pa njime nežno masirajte kožu oko očiju i ostavite ga da se upije. Ovo možete ponavljati svako veče pred spavanje dok vam se stanje kože oko očiju ne popravi, odnosno dok ta koža ne postane meka i nežna.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:49

Za ovaj balzam za usne biće vam potrebni sledeći sastojci:

2/3 čaše maslinovog ulja
1 čaša pčelinjeg voska
1 ⅓ čaše kokosovog ulja
2-3 kapi ili kapsula vitamina E
10 kapi ulja od lavande ( može a i ne mora )
1 kafena kašičica ekstrakta od badema
Metod pravljenja: u maloj, dubljoj šerpici ili lončetu polako otopite pčelinji vosak, maslinovo i kokosovo ulje. Pomerite sa ringle i dodajte ulje od lavande, kapsule ili kapi vitamina, kao i ekstrakt od badema. Dobijenu smesu, sipajte u prazne bočice od labela, ili male teglice, ili u bilo koje kalupe koje imate i ostavite da se potpuno ohladi. Nemojte koristiti balzam pre nego što se potpuno ohladi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610Uto 19 Dec - 11:49

Hidrantna maska za lice od lavande

Ova hidrantna maska za lice će blagotvorno uticati na vašu kožu lica, hidriraće je i umiriti. Što je najvažnije, neće ostavljati masne tragove po koži. Sastojci koji su vam potrebni su:

2 supene kašike grčkog jogurta
1 kafena kašika meda
par kapi ulja od lavande ili ⅓ kafene kašičice osušenih cvetova lavande
Ovako se pravi hidrantna maska: pomešajte sve sastojke i nanesite masku na lice, vrat i gudi, par centimetara ispod ključnih kostiju. Ostavite da maska deluje otprilike 10 minuta i isperite mlakom vodom. Nakon ispiranja i sušenja predela na kojem ste koristili masku, nanesite hidrantnu kremu kao što to inače radite.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Kozmetika napravi sam Empty
PočaljiNaslov: Re: Kozmetika napravi sam   Kozmetika napravi sam Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Kozmetika napravi sam
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kozmetika za muškarce
» Nekoliko brzih koraka da izgledate besprekorno
» Kemija i kozmetika - Osobna higijena preparatima uzrokuje hormonske poremećaje
» Napravi "selfi" kao supermodel!
» Muž hteo od Džej Lo da napravi domaćicu
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Moda, Lifestyle :: Kozmetika-