Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu  Empty
PočaljiNaslov: Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu    Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu  Sat610Pon 16 Jan - 1:42

Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu


Klej Tejber (23) za svoj život ima da zahvali medicinskoj sestri koja mu je donirala bubreg, nakon što je pacijent primljen u bolnicu “Emori” u Atlanti, u Sjedinjenim Američkim Državama, zbog otkazivanja tog organa.

Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu  205934_sestra-dala-bubreg-pacijentu-elison-betson-klej-tejber2_sg
Elison Betson i Klej Tejber

Tejberu je pre godinu dana dijagnostifikovan Gudpasterov sindrom, retko, autoimuno oboljenje koje uzrokuje oštećenje bubrega i pluća. Test krvi je pokazao otkazivanje bubrega i mladić je smešten u bolnicu “Emori” na više nedelja, tokom kojih bi prolazio kroz više tretmana, uključujući dijalizu. Tejbor je tada imao 22 godine i tek što se verio.

Sestra Elison Betson brinula je o pacijentima na spratu na kojem je Tejber bio smešten i, s obzirom da ima decu njegovih godina, posebno se zbližila sa mladićem i njegovom porodicom.

Kada se Tejber našao na listi čekanja za transplantaciju bubrega, Batsonova je osetila da može da uradi mnogo više za njega.

“Čitav sve je bio njegov, sa izuzetkom što ga je iznenada pogodilo neverovatno retko oboljenje. Nešto u meni mi je reklo da treba da uradim nešto više”, izjavila je sestra Betson.

Tejberova majka je prošla kroz ispitivanja ne bi li donirala bubreg svom sinu, ali njen organ nije odgovarao pacijentu. Betsonova je, međutim, otkrila da ona može da donira svoj bubreg mladiću.

“Jedino zbog čega sam bila nervozna tokom čitavog procesa ispitivanja je bilo to da će nam neko reći da ne mogu da mu doniram bubreg”, rekla je Betsonova.

Tejber je operisan 10. januara, oko godinu dana nakon što se prvi put sreo sa Betsonovom. Oboje se sada dobro oporavljaju, a Tejber će se uskoro, 9. juna, oženiti svojom verenicom koju je upoznao tokom studija na Univerzitetu Oburn. Mladić, takođe, planira karijeru u polju finansija, preneli su mediji.

Tejber kaže da je veoma zahvalan za to što je Betsonova učinila za njega.
“Rekao sam Betsonovoj da ćemo ona i ja plesati na mom venčanju. Ona može da izabere pesme”, rekao je Tejber.


blic










Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu  Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
 
Medicinska sestra donirala bubreg pacijentu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Medicinska sestra mi iskopala oči
» Da li liječnik ima pravo odbiti pomoći pacijentu?
» BRAVO BELA KRALJICE: Ana Ivanović donirala 35 respiratora!
» Dala šefici bubreg, pa dobila otkaz
» Majka prodaje bubreg zbog kredita
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti-