Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ko je ustvari Bog ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Horus

Super Član
Super Član

Horus

Muški
Poruka : 596

Godina : 48

Učlanjen : 04.05.2018


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Uto 4 Sep - 22:05

Boga spoznati onim što se u današnje vreme smatra razumom je nemoguće. Neću nikog da ubeđujem da Bog postoj, to svako sam treba da otkrije. Ali ono što znam je da ga svako potraži u nekom trenutku, bez obzira koliko za sebe tvrdi da je ateista. I postoje trenuci u kojima ga i oseti, ali to ne priznaje, i pokušava to da objasni na neki drugi način. Možda nisam u pravu, možda je to samo moja mašta, ali neka je tako, neka živim u zabludi, to je jedna divna zabluda, koja od mene pravi boljeg čoveka.
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35425

Učlanjen : 10.09.2012


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Uto 4 Sep - 23:37

Čitajući postove Vaše zadnje vidim da ste promašili temu. Bacili ste se na diskusiju tko je vjernik ili nevjernik. Mada te dvije kategorije ne postoje ljudi. Po meni osobno. Postoje ljudi. 

Što se Boga tiče da li on postoji, na to ne mogu dati stručan odgovor jer nisam kompententan po tom pitanju. Da li vjerujem, da. 

Opet poštujem ljude i cijenim koji ne vjeruju u tog “mog” Boga. Mnogi mješate tu vjerovanje sa pojmom Boga. Ljudi mogu ili ne moraju vjerovati u što god žele. Nametanje “moje” vjere ili nevjere bilo tkome je pogrešan čin. Vjera ili nevjera je unutarnja stvar čovjeka. A, svatko od nas ima pravo na svoje dostojanstvo, vjerovali u Boga ili u kreditnu karticu.

Moja baka, veliki vjernik je davno govorila jednu rečenicu: BOGA MOLEĆI, A LJUDE JEBEĆI. To je mislila na one koji vise po crkvama, džamijama, sinangogama i hramovima, a kad izađu iz istih ni V od vjere i ni od B od Boga. Sama je išla svaki dan u crkvu.

Zato pustite da drugi vjeruju što žele i vole. Možda se tako sretnu “Vaši” Bogovi.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 10:45

Kao vjernik, ovo je za mene Bogohuljenje i duboko se ne slažem sa vašim pogledima.. 
Naravno da ima nekih stvari sa kojim se i ja ne slažem ali to nije ono što piše u Bibliji i u osnovi same vjere.
Dakako da je napastvovanje djece samo po sebi nepojmljivo i neshvatljivo.. zato to ima odjek kao atomska bomba kad se nešto tako desi, tamo gdje se to izričito zabranjuje. Po nekim procentima to je enormno mali broj slučajeva ali naravno da će dobbiti veliki publicitet. Sva ta ubijena djeca, žene, nejač, sigurno to nisu uradili istinski vjernici niti su to oni koje je vjera tako učila.. Nije Božija zapovijest ubij ili nešto slično, naprotiv.. nisu ti krvnici i koljači imali na umu Boga kad su ubijali, zato kažem da je to Bogohuljenje. Ne propagira Hrišćanstvo i vjera ništa što bi upućivalo i tjeralo ljude da budu ubice, krvnici, napasnici.. to su djavolja posla, sotone i ništa drugo. Nekima od nas je izgleda Bog kriv što se nešto negdje loše desi i dešava za sva zvjerstva i nedjala.. gluposti. 
Ne čini ništa drugima što ne bi sami sebi i svojim najmilijima.. pa zar to nije nešto najsvetije i najnormalnije što se može govoriti, učiti i propagirati. 
Vjerujem da Hrišćanstvo širi ljubav, oprost, pomirenje, mir, slogu.. neka (ne)vjeruje ko šta hoće, ali od nekih stvari moramo krenuti od samih sebe a ne za sva zvjerstva i nedjela optuživati nekog drugog u ovom slučaju Gospoda Boga. Ponosan sam što sam vjernik, vjera me izmedju ostalog uči da budem bolji i humaniji.
Zato nemam ništa loše reći o Hrišćanstvu  niti zbog nekih koji skrnave tu vjeru, jer nismo svi isti.
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35425

Učlanjen : 10.09.2012


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 13:20

Ispričavam se na početku texta. Jer ću skrenuti sa teme. Namjerno. Vidim tu se spominju 10 Božjih zapovijedi. Pa netko spominje onu 5-u NE UBIJ. O njoj ne bih ni slova razglabao, zna se što je i što znači. Ali recimo bih o trećoj, SPOMENI SE DA SVETKUJEŠ DAN GOSPODNJI. Koliko od Vas je u Srbiji i Hrvatskoj poštuje?! Ne mislim sad da idete nedjeljom u crkvu i to. Mada je i to to. Dio te zapovijedi. Konkretno pitanje, koliko Vas se angažiralo ili peticiju napravilo da se kod Vas nedjeljom dućani ne rade?!?! Mislim da nije nitko.

U državi gdje ja živim i radim nedjelja je tabu i ona je baš nedjelja. Dok kada odem u Hrvatsku, odem ja i u Srbiju također, imam što da vidim. Kod Vas između nedjelje i ponedjeljka nema apsolutno razlike. Jedino državne službe ne rade. A, ovamo se busamo mi Hrvati katolici, mi Srbi pravoslavci. I kao svece slavimo, slave itd. I nema vjernijih od nas. Istina je da mi ne poštujemo nijednu zapovijed. To je reala. Ne mora nitko od nas visiti u crkvi, džamiji, sinagogi, hramu. Ako vjeruješ, vjeruješ u sebi i ne treba ti institucija. Druge bi sudili, sebe bi izdizali. I oni ljudi koji rade na blagajnama nedjeljom i služe Vas i oni imaju pravo na nedjelju. Ne samo mi "vjernici". Imaju svi ljudi, baš svi. Nebitno tko su i što su. Vjerovali ili nevjerovali. I meni je tih ljudi žao što moraju raditi nedjeljom. Netko će reći, imaju drugi dan za odmor. Imaju da, samo to nije to.

Vjerovali ili ne, u bivšoj SFRJ, onom "trulom komunizmu" kako mnogi pišu, treća zapovijed se bolje poštivala nego danas. U mom mjestu je tada samoooo jedan dućan radio i to od 08-11h. U onom mraku nekadašnjem. Božić i Uskrs su se slavili kako treba i bili obiteljski praznici, danas su shopping ludnica. Dalo bi se to promijeniti u Vašim državama. Samo tko će ujutru ustati i kruh peći, ima pekara i discount. Meni je nedjelja, a za druge me boli džon. Tako na sve gledamo.

Zapovijedi važe za druge, za mene ne, to smo mi. "Veliki vjernici".

Bog nam dade nedjelju, a mi izabrasmo AVENUE MALL, WESTERGATE, DELTA, UŠČE, SUPERNOVA itd. Tu mi svetkujemo dan Gospodnji. Amen.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 14:32

Enesa ::
Ateizam je pogled na svet koji kaže da Bog ne postoji. Ateizam nije neki novi izum. Psalam 14:1, koji je napisao David oko 1000 godina pre Hrista, pominje ateizam – “Reče bezumnik u srcu svom: ̀nema Boga.’” Skorije statistike pokazuju da se povećava broj ljudi koji postaju ateisti, čak do 10% ljudi širom sveta se deklarišu kao pristalice ateizma. Zašto ima sve više i više ljudi koji postaju ateisti? Da li je ateizam zaista logična pozicija onako kako to ateisti tvrde?

Zašto ateizam uopšte postoji? Zašto se Bog jednostavno ne otkrije ljudima i ne dokaže im da zaista postoji? Zaista, ako bi se Bog samo pojavio, svi bi poverovali u Njega! Problem je u tome da Bog ne želi jedino da ubedi ljude u svoje postojanje. Božija želja za ljude je da oni poveruju u Njega po veri (Druga Petrova 3:9) i da prihvate Njegov dar spasenja (Jovan 3:16). Da, Bog može da se pokaže i da demonstrira jednom zauvek da postoji. Problem je u tome da je Bog jasno demonstrirao svoje postojanje mnogo puta u Starom zavetu (Prva Mojsijeva poglavlja 6-9; Druga Mojsijeva 14:21-22; Prva Carevima 18:19-31). Da li su ljudi poverovali u Božije postojanje? Da! Da li su se okrenuli od svojih zlih puteva i da li su poslušali Boga? Ne! Ako osoba nije voljna da prihvati Božije postojanje po veri, onda oni nisu definitivno spremni da private Isusa Hrista kao svog Spasitelja po veri (Efescima 2:8-9).
Izvinjavam se sto ponovo pisem iako sam rekla da necu vise. Ako nekome smeta neka mi licno kaze. Tema postoji zato da se o njoj pise.



draga Enesa, kratko si ovde pa me ne poznaš, samo piši, ja sam se šalio kad sam napisao nemoj više.  happy

jedno te samo molim, pazi šta kopiraš i šta pišeš, pročitaj post pre postavljanja jer nije lepo VREĐATI  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 14:41

imam ja neke godine i mnogo puta sam diskutovao s vernicima, Sizifov je to posao, proliveno mleko. na ovoj temi pišem samo zbog onih koji imaju slična razmišljanja kao ja. da ih ohrabrim, podstaknem, podržim. moja namera nije da nekog ko je išao u školu dvadesetak godina uveravam da zemlja nije ravna, da ne treba ljude spaljivati zbog suprotstavljenog mišljenja, da ne koriste masu i broj  vernika kao argumenat u diskusiji. da podsetim, Severna Amerika silovana svim mogućim verama, Južna Amerika silovana katoličanstvom,  Afrika silovana katoličanstvom, islamom, Australija silovana katoličanstvom.

danas ateista ima oko 20 % na svetu. do kraja ovog veka biće preko 50%.

ko doživi pričaće. može i na Haossu.  happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy


Poslednji izmenio EROTIC MAN dana Sre 5 Sep - 15:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 14:53

Enesa ::
Ateizam je pogled na svet koji kaže da Bog ne postoji. Ateizam nije neki novi izum. Psalam 14:1, koji je napisao David oko 1000 godina pre Hrista, pominje ateizam – “Reče bezumnik u srcu svom: ̀nema Boga.’” Skorije statistike pokazuju da se povećava broj ljudi koji postaju ateisti, čak do 10% ljudi širom sveta se deklarišu kao pristalice ateizma. Zašto ima sve više i više ljudi koji postaju ateisti? Da li je ateizam zaista logična pozicija onako kako to ateisti tvrde?

Zašto ateizam uopšte postoji? Zašto se Bog jednostavno ne otkrije ljudima i ne dokaže im da zaista postoji? Zaista, ako bi se Bog samo pojavio, svi bi poverovali u Njega! Problem je u tome da Bog ne želi jedino da ubedi ljude u svoje postojanje. Božija želja za ljude je da oni poveruju u Njega po veri (Druga Petrova 3:9) i da prihvate Njegov dar spasenja (Jovan 3:16). Da, Bog može da se pokaže i da demonstrira jednom zauvek da postoji. Problem je u tome da je Bog jasno demonstrirao svoje postojanje mnogo puta u Starom zavetu (Prva Mojsijeva poglavlja 6-9; Druga Mojsijeva 14:21-22; Prva Carevima 18:19-31). Da li su ljudi poverovali u Božije postojanje? Da! Da li su se okrenuli od svojih zlih puteva i da li su poslušali Boga? Ne! Ako osoba nije voljna da prihvati Božije postojanje po veri, onda oni nisu definitivno spremni da private Isusa Hrista kao svog Spasitelja po veri (Efescima 2:8-9).
Izvinjavam se sto ponovo pisem iako sam rekla da necu vise. Ako nekome smeta neka mi licno kaze. Tema postoji zato da se o njoj pise.



Enesa draga, ja nisam bezumnik. nije ni moje srce. istina je da u mom srcu nema Boga ali ima ljubavi.  za ljude bez obzira na veru ili neveru, boju kože, seksualno opredeljenje, za istinu, pravdu, poštenje, ......

čoveku ne treba Bog ako  sam sa sobom raščisti da li će da veruje u sebe i svoje sposobnosti ili mu treba tutor sa šargarepom na štapu. ne želim ja niko da me spašava, spašavam se ja svakodnevno uspešno ceo život.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 16:12

Ponoć-ka ::


@neno ti što  su  ubijali  i klali    druge  svi  su imali  oko  vrat  križ  i  to  debeli križ  deblji  nego  što je meni   ruka,  kad  bi to   uradili znaš  što  su na  kraju napravili,poljubili bi  ga  kao   zahvalu  što mogu  da  ubijaju 
  takvih  je  još  jako   puno   vjeruj mi,  takvi  su  svi    nedjeljom   na misi i klanjaju se  bogu,ako  ti  to  ne  vidiš  ti  si  dobro  ćorav  moram ti  reći,  bez  ljutnje,  ti majketi kao  da živiš  u   nekoj  Bajki    tako  te  ja   vidim 
ali prava  istina   je  da  zlo  vlada  najviše  i  to  iz  sami   redova  Crkve,pa  vi  govorite što  god  hoćete.
Izgleda da nisam dobro objasnio riječ Bogohuljenje.. a iskreno nemam više ni volje.  Rolling Eyes  Pa zar to Ponoć-ka nije primjer pravog Bogohuljenja ako su tako radili.. ja ne znam.. mogu oni nositi hiljadu krstova-križeva ići u Bogomolje, ali takvi ne mogu slobodno hodati po zemlji, niti biti jednaki sa drugima bili vjernici ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 5 Sep - 21:08

EROTIC MAN ::

draga Enesa, kratko si ovde pa me ne poznaš, samo piši, ja sam se šalio kad sam napisao nemoj više.  happy

jedno te samo molim, pazi šta kopiraš i šta pišeš, pročitaj post pre postavljanja jer nije lepo VREĐATI  happy

Nije mi bila namera da vredjam ikoga. Samo sam citirala reci psalmiste Davida .Znaci to nisam rekla ja nego David nekadasnji Izraelov car, pesnik i Bozji miljenik. I to vrlo davno pre mnogo, mnogo godina.Zasto bi se neko danas uvredio zbog njegovih reci?
Svejedno, ja se povlacim sa ove teme, ne bih vise ikoga da uvredim..
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 6 Sep - 14:29

Enesa ::
EROTIC MAN ::

draga Enesa, kratko si ovde pa me ne poznaš, samo piši, ja sam se šalio kad sam napisao nemoj više.  happy

jedno te samo molim, pazi šta kopiraš i šta pišeš, pročitaj post pre postavljanja jer nije lepo VREĐATI  happy

Nije mi bila namera da vredjam ikoga. Samo sam citirala reci psalmiste Davida .Znaci to nisam rekla ja nego David nekadasnji Izraelov car, pesnik i Bozji miljenik. I to vrlo davno pre mnogo, mnogo godina.Zasto bi se neko danas uvredio zbog njegovih reci?
Svejedno, ja se povlacim sa ove teme, ne bih vise ikoga da uvredim..



nisam mislio da si me ti uvredila lično, Enesa. reč BEZUMNIK koja za tebe nije uvredljiva je "službeni stav" crkve. nisam siguran da je to dobro, normalno, ljudski, kako god oćeš.

nas ateiste se i danas smatra za bezumnike, nevernike, izrode.  Cool

nema veze, za nas još možda ima nade, i to je bolje nego da smo krive vere, u tom slučaju padaju glave.

budući da stvarno više nema smisla da ovde pišem, iako sam znao na početku da uopšte nema smisla da ovde pišem, napuštam ovu temu.  happy

lagan kao ptica, svi ljudi mi isti svejedno koje vere ili nevere, ako si čovek, moj si, a ako si mi i najrođeniji rod a nisi čovek, begaj od mene....  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Uto 7 Maj - 22:40

EROTIC MAN ::
Enesa ::
EROTIC MAN ::

draga Enesa, kratko si ovde pa me ne poznaš, samo piši, ja sam se šalio kad sam napisao nemoj više.  happy

jedno te samo molim, pazi šta kopiraš i šta pišeš, pročitaj post pre postavljanja jer nije lepo VREĐATI  happy

Nije mi bila namera da vredjam ikoga. Samo sam citirala reci psalmiste Davida .Znaci to nisam rekla ja nego David nekadasnji Izraelov car, pesnik i Bozji miljenik. I to vrlo davno pre mnogo, mnogo godina.Zasto bi se neko danas uvredio zbog njegovih reci?
Svejedno, ja se povlacim sa ove teme, ne bih vise ikoga da uvredim..



nisam mislio da si me ti uvredila lično, Enesa. reč BEZUMNIK koja za tebe nije uvredljiva je "službeni stav" crkve. nisam siguran da je to dobro, normalno, ljudski, kako god oćeš.

nas ateiste se i danas smatra za bezumnike, nevernike, izrode.  Cool

nema veze, za nas još možda ima nade, i to je bolje nego da smo krive vere, u tom slučaju padaju glave.

budući da stvarno više nema smisla da ovde pišem, iako sam znao na početku da uopšte nema smisla da ovde pišem, napuštam ovu temu.  happy

lagan kao ptica, svi ljudi mi isti svejedno koje vere ili nevere, ako si čovek, moj si, a ako si mi i najrođeniji rod a nisi čovek, begaj od mene....  Cool



jest da je moj, ali lep je post.  runing

spreman sam na kritikovanje, magisterije i dizertacije o mom egu, proglašavane za sotonu,.....  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Uto 7 Maj - 22:50

Enesa ::
Ateizam je pogled na svet koji kaže da Bog ne postoji. Ateizam nije neki novi izum. Psalam 14:1, koji je napisao David oko 1000 godina pre Hrista, pominje ateizam – “Reče bezumnik u srcu svom: ̀nema Boga.’” Skorije statistike pokazuju da se povećava broj ljudi koji postaju ateisti, čak do 10% ljudi širom sveta se deklarišu kao pristalice ateizma. Zašto ima sve više i više ljudi koji postaju ateisti? Da li je ateizam zaista logična pozicija onako kako to ateisti tvrde?

Zašto ateizam uopšte postoji? Zašto se Bog jednostavno ne otkrije ljudima i ne dokaže im da zaista postoji? Zaista, ako bi se Bog samo pojavio, svi bi poverovali u Njega! Problem je u tome da Bog ne želi jedino da ubedi ljude u svoje postojanje. Božija želja za ljude je da oni poveruju u Njega po veri (Druga Petrova 3:9) i da prihvate Njegov dar spasenja (Jovan 3:16). Da, Bog može da se pokaže i da demonstrira jednom zauvek da postoji. Problem je u tome da je Bog jasno demonstrirao svoje postojanje mnogo puta u Starom zavetu (Prva Mojsijeva poglavlja 6-9; Druga Mojsijeva 14:21-22; Prva Carevima 18:19-31). Da li su ljudi poverovali u Božije postojanje? Da! Da li su se okrenuli od svojih zlih puteva i da li su poslušali Boga? Ne! Ako osoba nije voljna da prihvati Božije postojanje po veri, onda oni nisu definitivno spremni da private Isusa Hrista kao svog Spasitelja po veri (Efescima 2:8-9).
Izvinjavam se sto ponovo pisem iako sam rekla da necu vise. Ako nekome smeta neka mi licno kaze. Tema postoji zato da se o njoj pise.


Izvini, ali moram te pitati nešto da bih znala u kom pravcu ide ova diskusija.


Da li ti pripadaš Jehovinoj crkvi, s obzirom da vidim da citiraš Stari zavet?



Imaš tu spiku, takav način citiranja, itd...

Ako sam pogrešila, ti me ispravi slobodno.


Znaš što te to pitam?
Mi smo Novozavetni svi, bez obzira da li smo katolici ili pravoslavci, od dolaska Isusa Hrista pa na ovamo.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 8 Maj - 20:50

Odavno sam ti rekla da me zaobilazis,A ti si se usudila i da mi citiras post.
ja tvoj necu namerno jer sa tobom ne zelim nikakvu diskusiju, .Na ovoj temi smo odavno Erko i ja diskutovali i kulturno i bez vredjanja  zakopali sekire. Medjutim ti si ga nagovorila da otkopa sekiru da bi je ti uzela. E nece moci sa tobom necu da diskutujem, necu ti vise posvetiti ni minutu moje paznje.nemas potrebe da odgovaras jer ces pisati u prazno. Kraj i tacka....
Evo ti Erkov potpis , bas prikladan za tebe Lilith.



Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio, to znači da više nisi vredan mog vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 8 Maj - 21:07

Bog je Genije veliki, nije savrsen koliko sam dosada svhatio i vidio. Radi bolesti na zemlji, glad, tamna strana ljudi itd.

Uglavnom ne pripada nijednoj stranki, nego samo jedno kraljestvo i to njegovo savrseno.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 8 Maj - 21:37

Enesa ::
Odavno sam ti rekla da me zaobilazis,A ti si se usudila i da mi citiras post.
ja tvoj necu namerno jer sa tobom ne zelim nikakvu diskusiju, .Na ovoj temi smo odavno Erko i ja diskutovali i kulturno i bez vredjanja  zakopali sekire. Medjutim ti si ga nagovorila da otkopa sekiru da bi je ti uzela. E nece moci sa tobom necu da diskutujem, necu ti vise posvetiti ni minutu moje paznje.nemas potrebe da odgovaras jer ces pisati u prazno. Kraj i tacka....
Evo ti Erkov potpis , bas prikladan za tebe Lilith.



Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio, to znači da više nisi vredan mog vremena.

U toj tvojoj priči koju si sad ispričala  se zaista ne nalazim i nemam pojma ništa  o tim  tvojim sekirama i teorijama zavere.

Uljudno sam te pitala najnormalnije pitanje 
kao svakog drugog. 
Nisi odgovorila već si me napala ni krivu ni dužnu.


Drugo, ti pišeš na mnogim temama i ne pada mi na pamet da svaku zaobilazim zbog toga što ti na njima pišeš.

Takođe,  nadovezivacu se na tvoj post
 kao i sada kulturno i uljudno kad god ja to budem želela, jer sam ravnopravni član ovog foruma.

Nisam te vređala,  samo sam te pitala da mi kažeš 
jesi li Jehovin svedok i rekla ti da me ispravis ako grešim.

I to sam te pitala ne da te osuđujem,
 jer tvoje je pravo da budeš koje god veroispovesti hoćeš, već da bih znala u kom pravcu ide ova tema,
 jer je naslov veoma širok.



Mislim da nema potrebe a ni razloga 
da se ovako ponasas.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 8 Maj - 22:30

Enesa ::
Odavno sam ti rekla da me zaobilazis,A ti si se usudila i da mi citiras post.
ja tvoj necu namerno jer sa tobom ne zelim nikakvu diskusiju, .Na ovoj temi smo odavno Erko i ja diskutovali i kulturno i bez vredjanja  zakopali sekire. Medjutim ti si ga nagovorila da otkopa sekiru da bi je ti uzela. E nece moci sa tobom necu da diskutujem, necu ti vise posvetiti ni minutu moje paznje.nemas potrebe da odgovaras jer ces pisati u prazno. Kraj i tacka....
Evo ti Erkov potpis , bas prikladan za tebe Lilith.



Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio, to znači da više nisi vredan mog vremena.



Enesa, dušo, ajde da se uljudimo i razvijemo kulturu dijaloga na ovom forumu.

ti i ja smo ovde diskutovali dok se nismo poznali, sekire nismo ni iskopavali, sporazumeli smo se ko ljudi, kako je i red. izmenili smo mišljenja, bila su različita i nismo se ljutili jedno na drugo. takva diskusija treba da bude. nema potrebe da  zameramo jedni drugima ako nam se mišljenja razlikuju, iz svakog razgovora čovek može nešto da nauči i mislim da treba da razgovaramo. 

šta će nam forum onda ako ćemo jedni druge da izbegavamo po temama i da ćutimo???  Shocked

pogrešila si, nije mene Lilika na ništa nagovarala, sama si nakon citiranja mog posta napisala:

Enesa ::

Možda spamujemo ovu temu pa ako želiš nastaviti razgovor  ,molim te predji  na odgovarajuću temu.


zato sam i obnovio temu.

pričajmo, ljudi smo, naučimo se ceniti i sebe i druge i ne zamerajmo drugima ako nam se suprotstave rečima.

 nije to, bar s moje strane nije ništa lično, nije nadmudrivanje, nametanje svog mišljenja, već samo želja za razgovorom i da ovde provedem neko svoje vreme ugodno i opušteno.

happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 8 Maj - 23:09

Za mene lično Bog nije osoba, on jednostavno jeste. Nema ličnost, samim tim ni uticaja na dobre ili loše stvari. To je ljudska projekcija...
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Sre 8 Maj - 23:59

U zavisnosti s kog aspekta gledamo.

Sa verskog, Bog je ljubav, tome nas uči Pravoslavlje i Svetosavlje  happy


Za mene lično on je nešto eterično i neopisivo materijalnim čulima i možemo ga osetiti samo srcem i dušom.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 14:09

Dakle, kako vi zamišljate Boga?  - ne zamišljam ga uopšte


Da li On po vama postoji? - ne


Da li je Bog neki univerzum ? - ne


Ili je Bog deo naših predrasuda? - da, onima koji veruju


Ili je Bog, beg od naše stvarnosti i svega onog što ne možemo sami da rešimo ili nam nije sasvim jasno? - Bog je nekom alibi, nekom put do moći, nekom opravdanje za dobro ili zlo koje čini, nekom uteha, nekom karta u bolji život, nekom ništa, nekom sve. 

sve poštujem, svako ima svoj izbor, ali se ne slažem s onima koji različite vere ili nevernike proglašavaju nedostojnim, podcenjuju, ponižavaju, vređaju.....

kad bi Bog  to odobravao i kad bi ja verovao, rekao bi mu u lice da nije u pravu i da greši.

svi ljudi su isti, s Bogom ili bez njega. 
svi imaju pravo na jednak tretman i poštovanje. Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 14:54

Erotic čudim se da ti kao ateista nastavljas ovu temu.jer si kao i ja rekao da se sa nje povlačis.
Ali ok čovek može promeniti mišljenje i to je tvoje pravo
Pošto me Lilith prozivala da sam Jehovin svedok, sad odgovaram ne njoj nego celom forumu.
NISAM JEHOVIN SVEDOK niti član ijedne sekte. Kršteni sam vernik ,verujem u Boga i sveto trojstvo.Samo što čitam i poštujem i stari i Novi zavet i trudim se da živim po ugledu na Hrista a ne na ljude.Fanatik nisam,poštujem druge religije pa i vas ateiste, ,mislim da sam to dokazala.Učestvujem u humanitarnim akcijama, pomažem starijima i sirotinji.

Nije lepo  kad se neko krije iza neke crkve a ustvari je sektas
Ima pravo i na to ali neka ne proziva druge.Doprle su i do mene  priče o nekim clanovima foruma ali neću javno o nikome.
Hrista su tukli ,nije uzvratio pljuvali su ga,ćutao je,nazivali ga raznim imenima i raspeli ga a on se molio za svoje neprijatelje ,Oprosti im Boze ne znaju šta čine  Neutral

Po zakonu niko se ne mora izjašnjavati o svom verskom opredelenju. Nisam morala ni ja odgovoriti ali sam prozvana više puta i htela sam odgovoriti ,da nisam odgovorila ceo forum bi mislio da sam Jehovin svedok...

Nemam nista ni protiv tih ljudi, njihovo opredelenje,.mada dobro znam i njihovu nauku.

Ovim postom završavam na ovoj temi, pišite koliko hocete,ja sam svoje rekla i završila. ..
Bog je jedan isti,juče danas i sutra. happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 15:05

Enesa, jel možeš ti jedan post može da napišeš da me ne prozoveš?  happy

u poslednjih 5 postova spominješ me PETI put. 

dokle Enesa?  kiss










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 16:16

Nije nikakva predrasuda vjerovati u nešto i nekoga ili ne vjerovati. To je pitanje ličnog izbora a ne predrasuda. Da je tako niko ne bi ni vjerovao.
U suštini na svijetu je ogroman broj onih koji vjeruju u Božanstvo nego nevjernika.
Čemu pitanje "Ko je ustvari Bog"? 

Bog i Božanstvo to je kod nas Pravoslavlje
I Božić i Sveti Sava
To su naše krsne slave
To su naši vjekovni manastiri i crkve
To je post i pričešće, to je pokajanje i opraštanje

Niko niti i jedan pravi vjernik ne ubija u ime Boga, nego širi ljubav i slogu.
Ostali su mnogi pisani tragovi iz davnih prošlih vremena o Bogu, o Hristu o Božanstvu.. 
Ostali su mnogi običaji i vjerovanja, ostali su na žalost i mnogi temelji porušenih svetinja od bezbožnika i tirana.

Neka im Bog oprosti.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 18:31

Enesa ::
Erotic čudim se da ti kao ateista nastavljas ovu temu.jer si kao i ja rekao da se sa nje povlačis.
Ali ok čovek može promeniti mišljenje i to je tvoje pravo
Pošto me Lilith prozivala da sam Jehovin svedok, sad odgovaram ne njoj nego celom forumu.
NISAM JEHOVIN SVEDOK niti član ijedne sekte. Kršteni sam vernik ,verujem u Boga i sveto trojstvo.Samo što čitam i poštujem i stari i Novi zavet i trudim se da živim po ugledu na Hrista a ne na ljude.Fanatik nisam,poštujem druge religije pa i vas ateiste, ,mislim da sam to dokazala.Učestvujem u humanitarnim akcijama, pomažem starijima i sirotinji.

Nije lepo  kad se neko krije iza neke crkve a ustvari je sektas
Ima pravo i na to ali neka ne proziva druge.Doprle su i do mene  priče o nekim clanovima foruma ali neću javno o nikome.
Hrista su tukli ,nije uzvratio pljuvali su ga,ćutao je,nazivali ga raznim imenima i raspeli ga a on se molio za svoje neprijatelje ,Oprosti im Boze ne znaju šta čine  Neutral

Po zakonu niko se ne mora izjašnjavati o svom verskom opredelenju. Nisam morala ni ja odgovoriti ali sam prozvana više puta i htela sam odgovoriti ,da nisam odgovorila ceo forum bi mislio da sam Jehovin svedok...

Nemam nista ni protiv tih ljudi, njihovo opredelenje,.mada dobro znam i njihovu nauku.

Ovim postom završavam na ovoj temi, pišite koliko hocete,ja sam svoje rekla i završila. ..
Bog je jedan isti,juče danas i sutra. happy

Za jednu vernicu (kako samu sebe predstavljaš) imaš prilično bahat i nadmen stav, 
umesto skrušen i blag  happy




Nisam te prozvala, već sam te ULJUDNO PITALA jesi li ili ne,
 i pozvala te da me ispraviš ako sam pogrešila u proceni. 

Vrati se gore pa još jednom lepo pročitaj moj post happy



Ne znam ko se krije iza koje crkve niti ko je sektaš, a iskreno i ne zanima me zaista.
Još manje me interesuje šta se blebeće i tračari po kuloarima na forumu
 na tu temu o "tim članovima" koje si spomenula. 
Zaista nemam vremena niti mesta u životu za takve gluposti.


Ja sam inače pravoslavne vere, krštena u pravoslavnoj crkvi happy



Ne želim da pričam o tome da li dajem sirotinji, pomažemm bolesne ili tome slično, jer to pravi vernik o sebi ne govori, jer onda ispada kao da se time hvali, a to nije poenta milosrđa.

Ako činiš neko takvo delo, to činiš u tišini i da bi drugome pomogla happy




Što se tiče tih Jehovinih svedoka, ja imam protiv njih dosta toga kao čovek i medicinski radnik.
Naime, oni odbijaju transfuziju krvi i uzimaju to pravo da i svojoj maloletnoj deci to brane, 
čak iako je život u pitanju. 

Ljude dele na vernike (to su oni! ), a  svi ostali su sotone i demoni.

Takođe, svoju imovinu prepisuju svojoj crkvi, i posle njihove smrti ih ne nasleđuju potomci i rodbina.

Ima još dosta toga, no otvoriću zasebnu temu pa ću o tome pisati više, ne bi bilo zgoreg da se zna.




Što se tiče vere i vernika, ne čini te vernikom ako na sva zvona o tome pričaš, ili se time hvališ.
Možda je i veći vernik od onog koji za sebe kaže da to jeste, 
baš onaj koji ne blebeće non stop o Bogu i zapovestima,
 ali živi skrušeno, uljudan je prema svima, čini dobra dela. 
Takav je mnogo više bogougodan nego onaj koji na sva usta priča:
" Ja sam vernik, idem u crkvu, postim, itd...."
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 19:45

EROTIC MAN ::
Dakle, kako vi zamišljate Boga?  - ne zamišljam ga uopšte


Da li On po vama postoji? - ne


Da li je Bog neki univerzum ? - ne


Ili je Bog deo naših predrasuda? - da, onima koji veruju


Ili je Bog, beg od naše stvarnosti i svega onog što ne možemo sami da rešimo ili nam nije sasvim jasno? - Bog je nekom alibi, nekom put do moći, nekom opravdanje za dobro ili zlo koje čini, nekom uteha, nekom karta u bolji život, nekom ništa, nekom sve. 

sve poštujem, svako ima svoj izbor, ali se ne slažem s onima koji različite vere ili nevernike proglašavaju nedostojnim, podcenjuju, ponižavaju, vređaju.....

kad bi Bog  to odobravao i kad bi ja verovao, rekao bi mu u lice da nije u pravu i da greši.

svi ljudi su isti, s Bogom ili bez njega. 
svi imaju pravo na jednak tretman i poštovanje. Cool

Baš to.

Ja sam ljudsko biće i nebitno mi je koje je ime "boga" ili ko i šta je vec stvorio/la nas i sve oko nas, 
poštujem osnovna pravila postojanja, poštujem sebe, poštujem druge, ne činim zlo drugome 
i samim tim ne želim da meni neko čini zlo. 


Verujem u prirodu, verujem u život, verujem u smrt, 
otkud ljudima pravo da "imenuju" svoga boga ili silu koja je sve stvorila. 


Ja sam ljudsko biće, ja postojim, i postojim na najbolji mogući način za koji ja znam, 
za koji moj um i duša znaju, poštujem sebe poštujem druge, volim sebe volim druge, 
ne treba mi ime boga da bi bilo šta znala ili osetila,
 ljudi jednostavno treba da postoje bez ikakvih podela.




Mene je na primer uvek teralo na razmišljanje to što je svaka religija  zasnovana na „slepom verovanju“, 
gde je prostor za lična tumačenja jako uzak, nažalost. 


Setimo se, recimo stiha iz Novog zaveta
"Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, 
po nauci sveta, a ne po Hristu." Kološanima poslanica, glava 2.8 


Današnji vernici ovo ne tumače nikako drugačije do kao naređenje da ni o čemu ne treba filozofirati, 
ni o čemu se ne treba pitati, već isključivo slepo verovati.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610Čet 9 Maj - 20:11

Relegija i politka uvjek uvlaci narod u sukob. Kanite se ovakih tema, otidjite bolje na kavu ili cappuccino i ogovarajte komsinicu ili bilo koga.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko je ustvari Bog ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Mislite da su komplimenti a ustvari su uvrede
» Kupovni vitaminski dodaci nam ustvari ničemu ne služe?
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-