Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ko je ustvari Bog ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Čet 17 Nov - 8:00

Jedna od neiscrpnih tema sigurno...


Dakle, kako vi zamišljate Boga?


Da li On po vama postoji?


Da li je Bog neki univerzum ?


Ili je Bog deo naših predrasuda?


Ili je Bog, beg od naše stvarnosti i svega onog što ne možemo sami da rešimo ili nam nije sasvim jasno?


Šta mislite?
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 18 Nov - 11:45

Bog je izmišljotina.
On ne postoji.
Izmišljen je da ljudima pruži lažnu nadu u bolji život na onom svijetu.
Da se lakše vlada ljudima i drži ih poslušnima na ovom svijetu.
I još im to naplatiš.
Onaj svijet ne postoji.
Postoji samo ovaj svijet.
I u ovo svijetu hoću sve o hoću sad.
happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 18 Nov - 14:32

Svi smo mi Božija deca, njegovom smo rukom vođeni.

Bog je oplodio Devicu Mariju i podario joj novog zaštitnika Isusa Hrista kome se molimo.

Bog je stvorio Raj, prve ljude, veru, pohlepu, radost, tugu, Bog je bio taj koji nas je vodio kroz sve vekove do dana današnjeg, Bog je kreirao nadu i veru u sutra ...


Bog postoji i ja u Boga verujem.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 18 Nov - 15:17

Mislim da postoji, ali ne u nekom fizičkom obliku već kao stanje duha.. u nama, nalik našoj savesti i moralnim načelima koje nas vode u životu i po kojima se gradimo kao ličnosti...

U dosta slučajeva kada smo u nekoj nedoumici ili nam je potrebna dodatna motivacija i optimizam okrećemo se njemu, tj..samom sebi i u sebi pronalazimo rešenje i odgovor na trenutno pitanje...

Ne verujem da on ima neke veze sa tim, ali...da nema vere u "nešto" ne bi imali ni nade da će stvari biti bolje i da će se situacija okrenuti u našu korist..Ko je ustvari Bog ? 3884182119










Ko je ustvari Bog ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 18 Nov - 17:33

Shadow ::
Mislim da postoji, ali ne u nekom fizičkom obliku već kao stanje duha.. u nama, nalik našoj savesti i moralnim načelima koje nas vode u životu i po kojima se gradimo kao ličnosti...

U dosta slučajeva kada smo u nekoj nedoumici ili nam je potrebna dodatna motivacija i optimizam okrećemo se njemu, tj..samom sebi i u sebi pronalazimo rešenje i odgovor na trenutno pitanje...

Ne verujem da on ima neke veze sa tim, ali...da nema vere u "nešto" ne bi imali ni nade da će stvari biti bolje i da će se situacija okrenuti u našu korist..Ko je ustvari Bog ? 3884182119



Normalno da on nema veze s tim.
Svako je osoba za sebe.
Izgrađena, a u kom smjeru zavisi i od okoline, ali najviše o tebi, kao osobi.
Sama uočiš pitanje, sama tražiš odgovor i sama ga daješ.
Nema tu nikakvog Boga.
Samo ti i tvoja svijest.
I treba vjerovati u sebe. I svoje sposobnosti. To je najvažnije.










love
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 18 Nov - 23:11

Ponekad se pitam da li bi moj život bio drugačiji ili bolji, da sam sama njime mogla rukovoditi? A zašto nisam mogla da ostvarim sve ono što želim, kada ljudi lepo kažu da svaki čovek kroji svoju sudbinu? I kako to da postoje neke situacije koje mogu čoveku izmeniti ceo život u sekundi, i to van naših želja i htenja? I kako to da ljudi nekada ne mogu rešiti neka svoja životna pitanja iako se trude iz sve snage, ali ne vredi? I zašto svoje životne odluke ne mogu uvek sprovesti, iako sam sve dobro pripremila, a kažu i da sam sposobna i to prilično?

Ma ima mnogo pitanja koja me muče, ali na njih nemam odgovor...A nemam ni pravi odgovor na to ''Da li Bog zaista postoji''? Nauka nije ni potvrdila, ni opovrgla postojanje Boga...I mnogo toga je u nauci ostalo nedorečeno, a upravo na tim prazninama nauke, nastala je religija, pa i pojam samog Boga...

Ne moram ni da znam da Bog postoji, ali verujem da postoji...Za mene je to univerzum kojem se obraćam kroz molitve...Nije lako izgovorati molitve i to treba znati i znati kako je usmeriti i kako preneti svoj teret na univerzum ili na Boga, a da tebi bude lakše...U životu se sve uči, pa i to...

Boga uopšte ne zamišljam, vrlo često ga osećam....u vidu nekih znakova, poruka, ili glasa razuma...Neko bi rekao da je to možda moja podsvest...Moguće je, ali i ta podsvest odnekle dolazi...

Da ja sam vernik, ali se mnome ne može manipulisati...Da religija manipuliše ljudima ili ne, to je na samim ljudima...Ne bih se složila da je religija sasvim sredstvo manipulacije, u cilju sticanja neke koristi...Pa mnogo štošta se radi iz korisit...Ipak je ovo zemlja naseljena ljudima...a, ljudi su takvi, na sve spremni...
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 18 Nov - 23:33

Za sebe ne mogu reći da sam preterani vernik, jer za mene je redovan odlazak u crkvu i molitva, neki način fanatizma, a tu sebe ne pronalazim.. Ali da verujem u "nešto", nešto što je iznad nas samih i koje nam određuje sudbinu, da..jer verujem i u dobro i u loše koje nam se dešava i da je to sve sa nekim razlogom..Sa kojim razlogom, to je na nama da otkrijemo...

Da li ćemo zbog nečeg lošeg što smo prema nekome učinili tako isto da nam se vrati i da li ćemo nakon toga naučiti da budemo bolji ljudi...ili ako nam se nešto lepo dogodi , da li ćemo to znati da cenimo, da ga ne bi kasnije izgubili,... ili ćemo prihvatiti kao zdravo za gotovo, to je do nas samih i našeg odnosa prema tome što nam se dešava...

Ima ljudi koji veruju i u karmu, sudbinu ..nešto što misle da im se dešava zbog grehova iz prošlih života, ili na primer, postoje ljudi koji veruju da im se to dešava jer je neki njihov predak, roditelj, učinio nekome loše pa zbog toga sad on ispašta... Ko je ustvari Bog ? 1317522191...Verovanja su razna, i da li ili nema istine u tome, to niko ne može da dokaže....

Ali u suštini mislim da ne treba biti isključiv po tom pitanju, jer ipak vera je važna u našem životu...Bez nje bi bili izgubljeni i bez ikakvih smernica..










Ko je ustvari Bog ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
nemo

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 460

Učlanjen : 28.11.2011


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pon 5 Dec - 5:51

Citat :
U početku, ljudi su stvorili Boga, koji je bio Prauzrok svega i Vladar na nebu i na zemlji. On nije bio predstavljan kipovima, niti je imao hramove sa svećenicima koji bi mu služili. Bio je suviše uzvišen za neprimjereni kult ljudi. Postepeno je u svijesti svog naroda stao blijediti.Postao je toliko dalek da je narod zaključio da ga više ne želi.I konačno je, kažu, iščeznuo.To je teorija koju je otac Wilhelm Schmidt popularizirao u svojoj knjizi Porijeklo ideje o Bogu (The Origin of the Idea of God) koja je prvi put objavljena 1912. Schmidt smatra da je, prije nego što su se muškarci i žene počeli klanjati čitavom nizu bogova, postojao primitivni monoteizam. Prvobitno su ljudi priznavali samo jedno Vrhovno Božanstvo, koje je stvorilo svijet i izdaleka upravljalo poslovima ljudi. Vjerovanje u takvog Uzvišenog Boga (ponekad zvanog Nebeski Bog, jer se povezuje s nebesima) još
je uvijek karakteristika religioznog života u mnogim domorodačkim plemenima Afrike. Oni se obraćaju bogu u molitvi; vjeruju
da ih on promatra i da će ih kazniti za njihova nedjela. A ipak je ovaj bog čudno odsutan iz njihovog svakodnevnog života: on
nema nikakav poseban kult i nikad ga ne prikazuju u nekom liku. Pripadnici plemena kažu da je on neizreciv i da se ne može
okaljati svijetom ljudi. Neki narodi za njega kažu da je »otišao«.Antropolozi misle da je taj bog postao tako dalek i uzvišen da
je postepeno zamijenjen manjim duhovima i pristupačnijim bogovima.Isto je tako u starim vremenima, kaže Schmidtova teorija,Svevišnji Bog zamijenjen atraktivnijim bogovima iz paganskih panteona.U početku je, dakle, bio Jedan Bog. Ako je to točno, onda je monoteizam bio jedna od najranijih ideja do koje su došla ljudska bića kako bi objasnila misteriju i tragediju života. To nam isto tako ukazuje i na neke probleme s kojima se ovakvo božanstvo vjerojatno moralo suočavati.
Ovo se ni na koji način ne može dokazati. Postoje mnoge teorije o porijeklu religije. Izgleda da je stvaranje bogova nešto što
su ljudi oduvijek činili. Kad im jedna religiozna ideja prestane biti djelotvorna, ona se jednostavno zamjenjuje drugom. Ove ideje nestaju kao Nebeski Bog, tiho, bez velike pompe. Danas mnogi smatraju da je Bog, kojem su se stoljećima klanjali Židovi, kršćani i muslimani, postao isto tako dalek kao onaj Nebeski Bog. Neki, u stvari, tvrde da je umro. Nema sumnje da on zaista nestaje iz života sve većeg broja ljudi, osobito u Zapadnoj Evropi. Oni govore o »Bogom-oblikovanoj rupi« u svojoj svijesti, gdje je on nekada bio, jer, ma kako ponegdje izgledao irelevantan, Bog je odigrao ključnu ulogu u povijesti i predstavlja jednu od najvećih ljudskih ideja svih vremena.

prepisano iz: K.Armstrong: "Povijest Boga"

Po meni covek je stvorio Boga , a ne obratno, jer mu je trebao neki referentni sustav za dobro i zlo, verovatno i za prihvatanje neobjasnjivoga , na odredjenom stepenu razvitka, i kao vrhovni autoritet koji daje vladaru vlast ("Vlast je od Boga").No , kada se kaze "Bog" nekako mi automatski iskrsne , ili neka kozmicka sila, ili neki stariji gospodin predstavljen na freskama.Zapravo, kada razmislim, pre Boga , je sasvim sigurno vrhovno bice morala biti Boginja, Nasi pecinski praoci su bili svesni fenomena da je zena ta koja radja, a brojnost clanova copora je bila vazna stavka za lov, i rat. Kasnije kada su postali ratari.. jos uvek je zemlja "radjala" plodove, pa je Boginja i dalje nastavila da bude vrhovno bice.Tek kasnije, kada su ratovi i pljacka postali izvori hrane, i kada su zene drugih plemena bile otimane, da bi proizvodile ratnike, ili robove za otmicare, stvorena je kategorija muskih bogova
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pon 5 Dec - 8:28

Misliti da je bog u ženskom obliku je zanimljiva teorija koja mi se dopada Very Happy..

Veoma je moguće, jer osobine kao praštanje, uteha, mir...koje se pripisuju bogu u raznim religijama više priliče ženi nego muškarcu..Mada to u suštini i nije važno i ne bi ni trebalo da bude važno kojeg je pola...ali.. da li bi saznanje da je to žena, umanjilo njegov uticaj ? Da li bi onda prestali da verujemo, jer hteli mi da priznamo ili ne, ovo je još uvek muško društvo u kojem se smatra da žena nije neko ko zaslužuje da bude poštovana i obožavana ma kakva ona bila?

Da li to znači da je i posle toliko godina od nastanka sveta i religije još uvek naša vera na tako tankim nogama, da bi ovakvo saznanje poljuljalo našu veru ili je na kraju... skroz uništilo? Ko je ustvari Bog ? 3845856932










Ko je ustvari Bog ? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 21 Avg - 13:49

legenda nastala zbog neznanja, nerazumevanja sveta, straha, manipulacije, ....










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 21 Avg - 13:50

dobra mi misao, i haoss to vidi i ceni pa ju dupliro  happy happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Čet 23 Avg - 14:38

čitam pre par dana na netu šta se radi u katoličkoj crkvi sa decom, kako se zataškavaju svećenički zločini, kako svećenici nisu dostupni vlastima i nema šanse da odu u zatvor. radi se o crkvi u Americi i hiljadama napastovane i silovane dece koja su upropaštena za ceo život a s njima i njihove porodice. šta se desilo nakon članaka? ništa. 

NIŠTA.

šta da zaključim kad je zločin zataškavan, sakrivan, branjen od celokupne strukture crkve.

to ne bi ni đavo bolje izveo.  angry

zaključak. jedno veliko institucioanalizirano zlo je među nama.  Smor










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Čet 23 Avg - 21:20

EROTIC MAN ::
čitam pre par dana na netu šta se radi u katoličkoj crkvi sa decom, kako se zataškavaju svećenički zločini, kako svećenici nisu dostupni vlastima i nema šanse da odu u zatvor. radi se o crkvi u Americi i hiljadama napastovane i silovane dece koja su upropaštena za ceo život a s njima i njihove porodice. šta se desilo nakon članaka? ništa. 

NIŠTA.

šta da zaključim kad je zločin zataškavan, sakrivan, branjen od celokupne strukture crkve.

to ne bi ni đavo bolje izveo.  angry

zaključak. jedno veliko institucioanalizirano zlo je među nama.  Smor

Man, vrlo cenim tvoju reputaciju na forumu i tebe kao osobu iako te neznam ali kroz nekoliko postova sam te donekle upoznala, samo mi nije jasno zasto si ovaj post stavio u ovu temu. Kakve veze ima izopacen zivot nekih svestenika sa postojanjem Boga.
Nazalost sve je istina sto si napisao. ..Ljudi koji bi trebalo da budu Bozije sluge i da vode narod t.j da budu pastiri narodu rade takva zla kako si napisao... Ako mislis da je Bog kriv sto trpi takve ljude nisi u pravu...Lepo se kaze, covece radi sta hoces ali ne dokle hoces. Platu primaju svi po svojoj zasluzi. Mislim da se dovoljno razumemo.Lep pozdrav i ugodno vece. study
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Čet 23 Avg - 21:36

Ponoć-ka ::


-Da  odgovorim na ova  dva pitanja.

-Ne  zamišljam  ga niti malo,niti  sam ikad  o  tome  razmišljala 

-Mislim  da  ne  postoji,  da  postoji   i  da   ga  vidim  rekla bi mu  da  je  jedno  veliko  govno  ništa  drugo,  da  taj  Bog  postoji , ne  bi  dopustio  toliko  zla na  ovom  svijetu,  toliko  nedužnih  ljudi   da strada,  toliko  nedužne  djece   da  se  napastuje  ili pobije, nema  tu  Boga, niti  ga je ikad  bilo.
Ponocka drago mi je da te vidim i ovde a znam te sa drugog foruma.Citala sam dosta tvojih postova i znam da imas razloga da budes kivna na sve pa i na Boga za koga kazes da ne postoji. Nije Bog sam  gospodar ovog sveta,, postoji i neko drugi ko zeli i trudi se da unese zlo i nemir , nevolje i probleme u ovaj svet a taj drugi je sam djavo t.j sotona.Postoji vecita borba izmedju dobra i zla t,j izmedju Boga i sotone.Ne ocekujem da ces ovo razumeti  jer nisi vernik a da bih ti objasnila morali bi uci u duboke teoloske teme. a to mi nije bila namera.Posto sam jedno vreme studirala teologiju i procitala mnogo duhovnih knjiga znam dosta toga ali te ne zelim zamarati , samo sam osecala potrebu da odgovorim na tvoj post... Lep pozdrav i druzicemo se ovde.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 24 Avg - 15:14

Enesa ::
EROTIC MAN ::
čitam pre par dana na netu šta se radi u katoličkoj crkvi sa decom, kako se zataškavaju svećenički zločini, kako svećenici nisu dostupni vlastima i nema šanse da odu u zatvor. radi se o crkvi u Americi i hiljadama napastovane i silovane dece koja su upropaštena za ceo život a s njima i njihove porodice. šta se desilo nakon članaka? ništa. 

NIŠTA.

šta da zaključim kad je zločin zataškavan, sakrivan, branjen od celokupne strukture crkve.

to ne bi ni đavo bolje izveo.  angry

zaključak. jedno veliko institucioanalizirano zlo je među nama.  Smor

Man, vrlo cenim tvoju reputaciju na forumu i tebe kao osobu iako te neznam ali kroz nekoliko postova sam te donekle upoznala, samo mi nije jasno zasto si ovaj post stavio u ovu temu. Kakve veze ima izopacen zivot nekih svestenika sa postojanjem Boga.
Nazalost sve je istina sto si napisao. ..Ljudi koji bi trebalo da budu Bozije sluge i da vode narod t.j da budu pastiri narodu rade takva zla kako si napisao... Ako mislis da je Bog kriv sto trpi takve ljude nisi u pravu...Lepo se kaze, covece radi sta hoces ali ne dokle hoces. Platu primaju svi po svojoj zasluzi. Mislim da se dovoljno razumemo.Lep pozdrav i ugodno vece. study


draga Enesa, jesu neki sveštenici zločinci ali ih zato SVI sveštenici zataškavaju i brane. nisam stručnjak, ti bi sigurno našla bolje reči da ovo kažeš, ali ako je crkva produžetak boga na zemlji, ja ne mogu da povežem boga s tim zlom. koji bog bi to dopustio. zato i mislim da boga nema, sve je to jedan veliki biznis i obmana, prvi i najveći finansijski inženjering u istoriji a raja nek plaća od pakla na zemlji do raja nikad i nigde.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pet 31 Avg - 21:52

Citat :

draga Enesa, jesu neki sveštenici zločinci ali ih zato SVI sveštenici zataškavaju i brane. nisam stručnjak, ti bi sigurno našla bolje reči da ovo kažeš, ali ako je crkva produžetak boga na zemlji, ja ne mogu da povežem boga s tim zlom. koji bog bi to dopustio. zato i mislim da boga nema, sve je to jedan veliki biznis i obmana, prvi i najveći finansijski inženjering u istoriji a raja nek plaća od pakla na zemlji do raja nikad i nigde.  Cool
Man, mozda mislis na odredjenu crkvu i njene svestenike. Mislim da znas da ima mnogo religija po svetu i ne podrzavaju svi svestenici razvrat koji cine pojedinci.

Koja religija je najbrojnija? Hrišćanstvo, i to prilično ubedljivo. Na svetu postoji 2,1 milijarda sledbenika vere koju je pre dve hiljade godina ustanovio Isus Hristos a po svetu proširili njegovi apostoli. Pojedinačno, rimokatolicizam ima 16,85 odsto svetskih vernika, protestantizam 6,15, pravoslavlje 3,96, a anglikanizam 1,26.... i tako dalje...
Nemoj sve svrstati u jedan kos a posebno ne kriviti Boga za izopacen zivot pojedinaca.

Ako si ikada citao Bibliju znas da je Bog zbog velikh greha unistio prvi svet potopom.< Mnogi kazu da je bajka ali nije, pronadjenu su ostaci Nojeve barke na brdu Araratu.Mislim da si cuo za Sodomu i Gomore gradove koji su unisteni vatrom opet zbog velikog zla medju njima.

Mozda ces reci , ova Enesa neki verski fanatik ali ja samo pisem ono sto znam , vec sam napisala da sam jedno vreme studirala teologiju zato jer sam oduvek zelela vise saznati.

U Bibliji  u poglavlju Knjiga propovedikova 8 glava pise


11 Što nema odmah osude za zlo delo, zato srce sinova ljudskih kipi u njima da čine zlo.

Jov 21:14, Ps. 10:6, Isa. 26:10, Rim. 2:4, 2 Pet. 3:4, 2 Pet. 3:10
12 Neka grešnik sto puta čini zlo i odgađa mu se, ja ipak znam da će biti dobro onima koji se boje Boga, koji se boje lica njegova.

Da, nema odmah osude za zlo delo,ali to ne znaci da nece biti. Bog trpi ali i njegovom strpljenju ce doci kraj.
Ne bih da nastavljam jer cemo uci u duboke teoloske teme.Toliko za ovaj put.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Sub 1 Sep - 10:43

Jos jedan post i necu vise, necu da vam dosadim. Pitala bih vas koji se izjasnjavate da nema Boga. Da li rado uzimate slobodne dane za Bozic i Uskrs i druge verske praznike. Da li na neki nacin obelezavate Bozic i Uskrs ako ne u svojoj porodici verovatno odete kod prijatelja ili bake, mame na Bozicni ili Uskrsnji rucak.Prekrstite se a ovamo tvrdite da nema Boga.. Bozic nije samo sarenilo u gradu, baloncici, okicene jelke, Deda Mraz ,pokloni. Bozic znaci dan Hristovog rodjenja.Znasi da je rodjen i da zivi.
Uskrs nije samo dobar rucak, sarena jaja, zecevi, pilici i ostali simboli. Uskrs je dan Hristovog Vaskrsenja.Mislim da ceo Hriscanski svet zna da su ga zli ljudi razapeli u petak ...A zasto? Zato sto je cinio dobro ljudima.Znamo i da je vaskrsao u nedelju i da opet zivi.
Sustina o kojoj treba razmisljati. Ne bih da vas zamaram vise. Znam da su to teme teske za razumeti posebno za Ateiste.Lep pozdrav i suncan dan flower
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Ned 2 Sep - 21:33

Laida ::
@ Enesa,svidja mi se tvoje misljenje,i da postoji na ovom Forumu  Religija a i na nekim drugim,tema o  zloupotrebi dece medju svestenstvom,ne samo katolickim vec i pravoslavnim.I svi mi o tome cujemo iz sredstava javnog informisanja .I znamo kao sto mnoge druge pojave u drustvu zataskavaju mocnici tako i ovu.
@ Erotik man je ateista.I to ne treba da smeta nama koji u Tvorca verujemo.@ Ponoc ne znam sa drugih foruma ali znam sa ovog i isto tako ne osudjujem njeno misljenje o Tvorcu.Njena osobina koju izuzetno cenim je iskrenost.Ona se ne igra ,vec sto na umu to na drumu.
Ja u Boga / Tvorca/ verujem ali ne verujem svestenicima,mada verujem i medju njima da ima dobrih ljudi,ali na zalost i religija je postala biznis kao i farmaceutske kuce i da ne nabrajam sta sve.
I sam Hrist je razvalio Crkvu,kada je video sta se u njoj desava. Sta li bi tek sada uradio?
Laida hvala na odgovoru. Nazalost sve je istina sto kazes. I to jedna zalosna istina.To nisu pastiri nego grabljivi vuci. Oni koji od Bozje kuce prave pecinu hajducku. Sto se tice osoba sa ovog foruma koji su Ateisti t.j nisu vernici meni ne smeta njihovo misljenje... Postujem svacije.Tesko je postati vernik , vernik se radja.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Ned 2 Sep - 21:43

I sam naziv teme mi je ateističan.. ne bih da nešto pametujem na ovu temu.. vjernik sam, a to je naše pravo, naš izbor i samo naše vjerovanje, i to nam niko ne može zabraniti niti osporiti. Ne vjerovati znači, slavu ne slaviti, ne osjetiti svu radost Božića, ne pomoliti se kad nam je najteže, ne prekrstiti se nad neljudskim zvjerstvima i nedjelima, ne opraštati.. Rolling Eyes  
Naravno da zloupotreba ima u svim sferama društva i to nije ništa novo.. djavolja posla i ništa drugo.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Pon 3 Sep - 14:37

Enesa ::
Jos jedan post i necu vise, necu da vam dosadim. Pitala bih vas koji se izjasnjavate da nema Boga. Da li rado uzimate slobodne dane za Bozic i Uskrs i druge verske praznike. Da li na neki nacin obelezavate Bozic i Uskrs ako ne u svojoj porodici verovatno odete kod prijatelja ili bake, mame na Bozicni ili Uskrsnji rucak.Prekrstite se a ovamo tvrdite da nema Boga.. Bozic nije samo sarenilo u gradu, baloncici, okicene jelke, Deda Mraz ,pokloni. Bozic znaci dan Hristovog rodjenja.Znasi da je rodjen i da zivi.
Uskrs nije samo dobar rucak, sarena jaja, zecevi, pilici i ostali simboli. Uskrs je dan Hristovog Vaskrsenja.Mislim da ceo Hriscanski svet zna da su ga zli ljudi razapeli u petak ...A zasto? Zato sto je cinio dobro ljudima.Znamo i da je vaskrsao u nedelju i da opet zivi.
Sustina o kojoj treba razmisljati. Ne bih da vas zamaram vise. Znam da su to teme teske za razumeti posebno za Ateiste.Lep pozdrav i suncan dan flower


i nemoj više Enesa, molim te.   happy

da se razumemo, nemam ja ništa protiv vernika, svako neka radi sa sobom šta oće dok mene lično ne ugrožava i ne vređa me jer nisam vernik meni ne smeta. ono što mene smeta je institucionaliziranje vere. nametanje vere svima. vera je lična stvar pojedinca i nema šta da se veže sa državom. spominješ uzimanje slobodnih dana na verske praznike. šta imaš uzimati kad su proglašeni za državne praznike? 

treba to da budu radni dani, ko želi neka uzme slobodno, a ne nametati svima da "moraju da slave".


pišeš dalje da je teško postati vernik jer se vernik rađa. nisam baš uveren. mislim da se vernik odgaja, a kad se setim istorije, može i na silu, pokrštavanjem ognjem i mačem.  Laughing










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 4 Sep - 9:13

Samo ti nastavi Enesa.. i ko je nevjernik?? treba da pročita i da poštuje (ako ništa drugo) 10 Božijih zapovijesti. Kažem treba a ne mora ako neće. Vjeronauka je već kao u predmet u mnogim školama. Vjernika danas u svijetu ima mnogo, mnogo više nego nevjernika.. a i sama ta riječ nevjernici, bezbožnici, nekako oporo zvuči. Naravno da nikoga ne navodimo na nešto, svako živi svoj život po sopstvenom izboru i nahodjenju.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 4 Sep - 15:04

mislim da se reč nevjernik krivo i ružno koristi. nisam siguran da je u dobroj nameri. ateisti nisu nevernici, to su ljudi koji veruju u čoveka, logiku i nauku.

božje zapovedi ionako već stoljećima ne vrede. 10 božjih zapovedi sadrži i zapoved NE UBIJ. pitam koliko je ljudi od ruke vernika tokom istorije ubijeno u ime vere? ili nevere? bila bi to kolona do Meseca. ako krenemo s drugom, tj preljubom ne znam gde ćemo završiti.

o guranju vere u školu neću ni da diskutujem. ravna Zemlja, Adam od praha, Eva od rebra, ljudi nemojte, ovo je 21 vek.  angry










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 4 Sep - 20:55

Ništa nije zlonamjerno ali šta znači riječ ateizam i ateisti? Suvišno za objasniti.. pa zar postoji išta svetije i humanije od riječi NE UBIJ?? Sad je Bog i Božije zapovijesti krive što se to ne poštuje? Je li napisano UBIJ ili.. smiješno.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 4 Sep - 21:10

Ateizam je pogled na svet koji kaže da Bog ne postoji. Ateizam nije neki novi izum. Psalam 14:1, koji je napisao David oko 1000 godina pre Hrista, pominje ateizam – “Reče bezumnik u srcu svom: ̀nema Boga.’” Skorije statistike pokazuju da se povećava broj ljudi koji postaju ateisti, čak do 10% ljudi širom sveta se deklarišu kao pristalice ateizma. Zašto ima sve više i više ljudi koji postaju ateisti? Da li je ateizam zaista logična pozicija onako kako to ateisti tvrde?

Zašto ateizam uopšte postoji? Zašto se Bog jednostavno ne otkrije ljudima i ne dokaže im da zaista postoji? Zaista, ako bi se Bog samo pojavio, svi bi poverovali u Njega! Problem je u tome da Bog ne želi jedino da ubedi ljude u svoje postojanje. Božija želja za ljude je da oni poveruju u Njega po veri (Druga Petrova 3:9) i da prihvate Njegov dar spasenja (Jovan 3:16). Da, Bog može da se pokaže i da demonstrira jednom zauvek da postoji. Problem je u tome da je Bog jasno demonstrirao svoje postojanje mnogo puta u Starom zavetu (Prva Mojsijeva poglavlja 6-9; Druga Mojsijeva 14:21-22; Prva Carevima 18:19-31). Da li su ljudi poverovali u Božije postojanje? Da! Da li su se okrenuli od svojih zlih puteva i da li su poslušali Boga? Ne! Ako osoba nije voljna da prihvati Božije postojanje po veri, onda oni nisu definitivno spremni da private Isusa Hrista kao svog Spasitelja po veri (Efescima 2:8-9).
Izvinjavam se sto ponovo pisem iako sam rekla da necu vise. Ako nekome smeta neka mi licno kaze. Tema postoji zato da se o njoj pise.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610Uto 4 Sep - 21:16

Enesa ::
Izvinjavam se sto ponovo pisem iako sam rekla da necu vise. Ako nekome smeta neka mi licno kaze. Tema postoji zato da se o njoj pise.

Nemaš se zašto izvinjavati draga Enesa.. kome može smetati riječ(i) o vjeri? ..ako i smeta to ne treba da te opterećuje.. ni najmanje.  Nekome smeta..??  wonder
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ko je ustvari Bog ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko je ustvari Bog ?   Ko je ustvari Bog ? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko je ustvari Bog ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Mislite da su komplimenti a ustvari su uvrede
» Kupovni vitaminski dodaci nam ustvari ničemu ne služe?
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-