“Samo ti meni budi lepa” Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 “Samo ti meni budi lepa”

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


“Samo ti meni budi lepa” Empty
PočaljiNaslov: “Samo ti meni budi lepa”   “Samo ti meni budi lepa” EmptyPon 10 Okt - 8:47

“Samo ti meni budi lepa”


Tonući u apsolutnu “amerikanizaciju” društva, dolazimo u situacije pomeranja vrednosnih granica, pomeranja ka dnu koje nas suptilno vuče u kalupe “opšteprihvaćenih vrednosti i generalizovanih stavova”. Gde je identitet, šta je sa individualnošću? Krenimo od rane socijalizacije. Ne, ovo nije veličanje Frojdovih teorija, samo puko orijentisanje na realnu sliku društva.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U medijima je od skoro prisutna emisija “Mala mis” ili ti “Todlers&Tiarras”, koje prvenstveno vređa detinjstvo kao najbezbrižniji period deteta. O čemu je reč? O devojčicama uzrasta od 2-9 godina koje izgledaju kao odrasle osobe sa telom deteta. Ali bukvalno tako!

Nadogradnja noktiju, solarijum, teška šminka, osnova su svake emisije. Zašto pominjem ranu socijalizaciju? Zato što se ova deca od malih nogu uče da je osnovna vrednost lepota i da će samo na taj način dobiti titulu, obožavanje, pažnju, ljubav.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vulgarizacija ne zaobilazi ni decu

Pitate se kako nastaju sponzoruše? Šta mislite koje su njihove osnovne vrednosti? Neću se zamarati predrasudama kako su one ”lepe a glupe” jer to i jesu predrasude. Poenta je da i vaspitanje tu igra glavnu ulogu, jer ne kaže se bezveze “ono što dete nauči u ranom detinjstvu, odražava mu se na ceo život”

Zapitajte se, ima li većih ciljeva u životu? Zar je lepota sve, i to kako je procene drugi? Jeste li vi osobe stvorene trenutnom impresijom sagovornika, proizvod njegovog trenutnog raspoloženja ili karakterne ličnosti svesne svog postojanja?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sponzoruše, dobro poznata kategorija u srpskom društvu

Kaže se da je “lepota u oku posmatrača”, ali možemo uočiti da su posmatrači vrlo sličnog, neki će reći “ukalupljenog” ukusa. Ipak dokle god postoji “Lepotica i zver”, “Kvazimodo” ili “Šrek” ima i one druge, posebne lepote koja se ne odaje samo fizičkim izgledom, a jednako je cenjena i uočljiva.

Indijski filozof Ošo je istakao:” Svaka osoba je jedinstvena i neuporediva. Niko ne treba da bude kao neko drugi jer Bog stvara samo originale. Volite sebe i poštujte sebe onakve kakvi jeste”

Fizička lepota je bitka sa vremenom u kojoj kad tad izađete kao gubitnici. Unutrašnja je ono što ostaje i vremenom ne može da se potroši, može samo da se iskustvom nadogradi. Nadograđuje je ljubav, poštovanje, sreća, jednom rečju lepota duše.

Ukoliko se ustaljeno poimanje lepote u društvu ne dostigne na bilo koji način, iako je osoba lepa, društvo će tu lepotu odbaciti. Ovakvo odbacivanje neprosečne lepote predstavljeno je u italijanskom filmu “Malena” gde vanredno lepa žena ne uspeva da dobije posao, jer odskače svojim izgledom od prosečnih žena te provincije.

Žene sebe vide 20 odsto manje atraktivnim u odnosu na to kako ih doživljavaju drugi ljudi. Zašto?! Zato što ogledalo reflektuje samo fizički izgled. Budite zahvalni i zadovoljni sobom! Brojna istraživanja pokazuju da konstantno nezadovoljstvo negativno utiče na lični osećaj vrednosti, koji se ispoljava i na fizički izgled. U fizičkom izgledu se ne uočava vaša ličnost, energija i šarm koji ispoljavate u stvarnom svetu. Sve što radite u životu utiče i na to kako ćete se osećati u sopstvenoj koži i koliko ćete biti privlačni.

Tako da drage moje, volite prvo samu sebe onakvu kakvu jeste pa će vas i drugi voleti i prepoznati tu energiju!

©Muskimagazin.com










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


“Samo ti meni budi lepa” Empty
PočaljiNaslov: Re: “Samo ti meni budi lepa”   “Samo ti meni budi lepa” EmptyUto 11 Okt - 14:40

Ono sto stalno govorim svojoj cerki pa i sinu je da sve ima svoje vreme i desavanja. Dok si dete budi dete,uzivaj u svoj svojoj bezbriznosti,slobodi,uzivaj u zivotu, a kad dodje vreme da odrastes, onda ces se tada nositi sa svim tim tim sto ti to donosi. Lepota se nosi u dusi, a nikakva sminka i cudesa necete uciniti lepim ako to lepo ne zraci iz tvoje duse!
Nazad na vrh Ići dole
Angel&Devil

Elita
Elita

Angel&Devil

Ženski
Poruka : 2439

Lokacija : Hell

Učlanjen : 16.06.2011

Raspoloženje : Zajebano do bola


“Samo ti meni budi lepa” Empty
PočaljiNaslov: Re: “Samo ti meni budi lepa”   “Samo ti meni budi lepa” EmptySre 12 Okt - 2:56

Sto mi ovo lici na onu opciju izmedju redova: Samo ti meni budi lepa i glupa.! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


“Samo ti meni budi lepa” Empty
PočaljiNaslov: Re: “Samo ti meni budi lepa”   “Samo ti meni budi lepa” EmptySre 12 Okt - 23:51

Ovo mi sve poznato, to slušam skoro pa svaki dan Rolling Eyes

” Svaka osoba je jedinstvena i neuporediva. Niko ne treba da bude kao
neko drugi jer Bog stvara samo originale. Volite sebe i poštujte sebe
onakve kakvi jeste”

Aaa ovo bi trebalo svima bit poruka i eto lako možete bit heppy svaaaki dan [You must be registered and logged in to see this image.]najbolji ste, vrhh ste, jedinstveni i naj.. niko kao ja ihhhaaaa [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34574

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


“Samo ti meni budi lepa” Empty
PočaljiNaslov: Re: “Samo ti meni budi lepa”   “Samo ti meni budi lepa” EmptySub 15 Okt - 15:16

Angel&Devil ::Sto mi ovo lici na onu opciju izmedju redova: Samo ti meni budi lepa i glupa.! [You must be registered and logged in to see this image.]

Potpisujem! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




“Samo ti meni budi lepa” Empty
PočaljiNaslov: Re: “Samo ti meni budi lepa”   “Samo ti meni budi lepa” Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
“Samo ti meni budi lepa”
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Filmske novosti i najave
» Kćeri, ne nosi marke, budi marka!
» Budi frajerica i pozovi ga na spoj!
» Pesma koja vam budi uspomene
» Lepa Lukić
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Ljubav,Sex,Romantika
  • Muško ženski kutak
  • Ženski kutak
  • -

    Sada je Čet 2 Maj - 7:58