Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Đorđe Balašević

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Pon 15 Okt - 9:57

I tako shvatiš… Da nije važno imati gomilu ljudi oko sebe. Važno je imati one prave.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 13 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Pon 15 Okt - 9:57

Sretni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesretne. Svi primijete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi – i iskusni.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 13 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 6 Nov - 20:19

Nešto sam razočaran ovih dana! Proći će. Ili neće. Jedno od to dvoje."










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 13:05

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 19:35

“Ko ima sreće u kartama, nema je u ljubavi. Da, a ko nema sreće u ljubavi, nema je ni u čemu.”


Đorđe Balašević










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 19:35

“Tako to ide: najpre nekome oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi što si mu oprostio.”


Đorđe Balašević










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 397

Učlanjen : 28.04.2013


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 22:09

https://www.youtube.com/watch?v=6GhevHnRljM
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 17:48

Đorđe Balašević - Page 13 Ballon
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 17:49

Baronov Bal

Još jedan bal… Biće mi čast… I ovaj ples…
Od svog tog blještavila pamti se jedino strast… Nežnost i bes…
Zapleši… Sama pred masama…
Drugi obraz okreni… I još jednom zaseni… Taj bal pod grimasama…

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 21:12

Zaljubiš se jer je to tebi potrebno, a voliš jer je to potrebno nekom drugom."










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 21:12

Srećni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesrećne. Svi primete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi. I iskusni…










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 21:13

Kad ti je stvarno stalo do nekoga, njegove greške ne menjaju tvoja osećanja, jer razum se naljuti - ali srcu je i dalje stalo."










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 397

Učlanjen : 28.04.2013


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sub 26 Jan - 0:03

a onda,propustivši sve zaluđen kao bezumnik,shvatiš da je najjači video klub sa Đoletom na ulazu bio ustvari sećanje na najjačeg lerdija u kraju..eh bezbrižna vremena.. shy

https://www.youtube.com/watch?v=gNL7mgL7VF0
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sre 20 Feb - 9:55

Jedan od onih života
(odlomak)

Te noći sam joj oćutao najlepše reči koje znam...
Jednom je rekla da bi sve dala da čuje to što oćutim, i otkrio sam joj tajnu o starom drvetu koje raste na ničijoj zemlji između devet salaša, u fantazmagoričnoj oazi koja se u Sahari žita priviđa samo onda kada se to njoj prohte, tako da ni najprefriganijim geometrima nikad nije pošlo za rukom da je osvoje svojim instrumentima...
I tako, obično u nekoj vedroj noći, roj Neizgovorenih Reči nepovratno odbegne iz košnice misli i u potrazi za novim mestom sumanuto pokušava da otkrije prečicu do najbližih zvezda, ali zna se, još niko sem prevejane skitnice Pogleda nije uspeo da dospe do Tamo...
I onda, pred zoru, kad posustalo krenu da se stropoštavaju, Vetar probere najlepše, podmetne pod njih svoje paperjaste uvojke, kao jastučiće, i nežno povuče finu četku te velike krošnje kroz svoje kose...
I Neizgovorene Reči ostaju da trepere u lišću starog drveta zauvek, rekoh joj, kao miris tvoje kose na mom češljiću od jantara...
"Zauvek?", pitala je uplašeno...
O, ne, ispravih se, izvini, zaboravio sam da "zauvek" ne postoji...
Jednog dana, dakako, strovaliće se i to stablo, oprljiće ga Oluja šenlučeći gromovima nad ravnicom, složiće se kao kula od karata pod teretom Neizgovorenih Reči, ili polegnuti tiho i neprimetno, kao kazaljke na tri i petnaest, ko će ga znati? Ali naići će čerga tog leta, i to ne Mečkari ili Džambasi, ni Gatari ni Korpari, nego Veseli Svirači Tužnih Očiju, praćeni crnim kosovima iz visokih Prekodonskih stepa, i još izdaleka, uspravivši se u sedlu, primetiće u gustoj travi naročitu račvastu granu boje majskog sumraka, od koje bi se mogla izdeljati odlična viola?
I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem. A ulicom će prolaziti mali Cigan sa violom, videćeš samo drozdovo pero na šeširu kako promiče za šimširom, i začućeš Neku Staru Dobru Nepoznatu Pesmu, koju prvi put slušaš, a godinama je znaš...
I zaplakaćeš, istog časa...
I najzad shvatiti kako sam te voleo...
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sub 16 Mar - 20:54

Srećni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesrećne. Svi primete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi. I iskusni










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sub 16 Mar - 20:55

Neke se pobede dobijaju na juriš!










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Sub 16 Mar - 20:55

Postoji milion gradova u koje možeš da odeš, ali samo jedan u koji možeš da se vraćaš










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:07

Kažu da me je lova pratila kao senka, ali problem sa senkama je u tom što su ti uvek iza leđa kad je svetlost pred tobom. Zaslepljen reflektorima, blicevima i odsjajem na zlatnim čivijama pokušavao sam da dokučim šarene nedoglede pred sobom, i nije mi bilo ni na kraj pameti da se osvrćem.
I nisam primetio tu senku...
Spazio sam je mnogo kasnije, kad je svetlost bila daleko za mnom, i tad sam ja pojurio za njom, ali sam prošao kao svi očajnici koji su nekad pokušali da stignu svoju senku.
Ne, nikad se nismo našli...
Pravu lovu, onu koju sam pravio i na koju sam smrdeo, zapravo uopšte nisam video.
Video sam jedino njen odraz, kao u ogledalu, u pogledima ljudi koje sam svakodnevno sretao."

Đorđe Balašević - "Tri posleratna druga"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:07

"Nestrpljivci su ga povukli ka torti, gubila ga je iz vida na trenutke, ali je svojim krijumčarskim instinktom pronalazio najskrovitije stazice, i nepredvidive prečice svog pogleda ka njoj...
Bili su to kratki, nemirni pogledi, sve do jednog koji je potrajao milion godina, i koji joj je uputio pre no što je, pomislivši želju, dubokim dahom tako prestravio one dvadeset i tri usplahirene svećice, da im je došlo da se same pogase..."
Đorđe Balašević - "Kao Rani Mraz"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:08

Bilo je bolno suočiti se sa stvarnošcu, sa ljudima i stvarima onakvim kakvi su, i ja mislim da
bi bilo mnogo lakše da se to dogodilo ranije. Moja generacija je prohujala ne osvrćući se.
Svako svojim putem. U želji da ih stignem, da nadoknadim ono što sam propustio, ponovo
sam napustio pravi put i lutao prečicama, redovno stižuci do ćorsokaka.
Sad razmišljam o budućnosti. Sve je manje vremena. Došao sam u godine kad počinje da mi
smeta što prolazi vreme. Valjda starim. Sad stvarno razmišljam o budućnosti. Moram.
Ljudima koje sam voleo i koji su me voleli, naneo sam mnogo bola. Želeli su da postanem
“neko”, da stignem daleko, da dostignem vrhove ljudskih stremljenja."

Đorđe Balašević - "U susret budućnosti - "Jedan od onih života"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:24

"Rešila je ovaj rebus od mog života prosto, poput kafanske zagonetke sa šibicama u kojoj pomeranjem jednog jedinog drvceta promeniš smisao svega, i onako u prolazu, kao da traži prašinu na polici vitrine, izdrobila je pod pristima delić natrule cirkuske mreže nad kojom sam tako nepromišljeno hodao po žici, i istog tog trena postao sam svestan nad kakvim sam bezdanom, i pod kakvim sam bezdanom, i kakav to bezdan nosim u sebi..."

Đorđe Balašević - "Jedan od onih života"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:24

"Varljivo je brdo Život, nema šta...
I verući se Uz i silazeći Niz patimo za predelima s one strane vrha, a vrh je senka, tren, senka trena, Vrh je najveća prevara u čitavoj priči...
Čim ga dotaknemo on potone tromo, kao lubenica na vodi, i već sledećeg trena izroni nam za leđima, obeshrabrujuće uzvodno, plutajući kao velika crna bova koja iz nekih zvezdanih razloga obeležava to razveđe Vremena Koje Nam Je Dato, vremena koje nam je udeljeno, ubogima, kao milostinja pred Crkvom Beskonačnog...
Danas je uveliko iščekuješ, a već sutra ti ostaje samo da se sećaš, i tek na kraju ukapiraš da su Prave Stvari uvek s one strane brda, ali ovu misao ipak ne smem pripisati sebi...
Zvuči suviše poznato?..."

Đ.Balašević - "Jedan od onih života"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:25

"Oni koji odaberu samo istinu, ili samo snove, znaju da od toga sreće nema. Dve osnovne životne hemikalije zato se uvek mešaju, ali to je već crna magija, i kap jednog u drugom često je premalo, a dve kapi često su previše. Malo ko nalazi meru, ali svi pokušavaju, i to je najvažnije. A posebni, čarobni i nevidljivi ćup u kom se mućkaju istine i laži, stvarnost i snovi, naziva se ponekad i Mašta. U tom Ćupu je
štos...Kada ono prestaje detinjstvo? Kada ti neko prvi put na ulici kaže "Vi"? Kad zaplešeš na maturskom balu, kad položiš vozački, kad kupiš prvi kurton u apoteci? Ne zna se tačno... Ja mislim da prestane,
kad ostaneš bez Ćupa. Kad dozvoliš da ti ga uzmu, ili ga, ne znajući da ga koristiš, sam razbiješ..."

Đ. Balasević - "Jedan od onih života"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:32

Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odškrinute školjke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice, za koju sam mislio da umire kada te obuzme, i da se više ne može vratiti ako je jednom preboli?.
Da, žel'o sam je. Još kako sam je želeo...
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspešno pokušavao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u čudni raspored sićušnih mladeža na tilu vitkih leđa...
I trgao se. Uplašen...

Koliko na njoj ima tajnih mesta koje bih želeo da poljubim?
Ali, ne sad. Jednom. Možda...
Lepo sanjaj, mali mišu... Ko zna da li ćeš mi ikad više biti tako blizu? Možda ću se kajati, možda ću jednom morati da se napijem svaki put kad se setim ove noći...
Neka...
Laku noć, njene pospane oči...

Đorđe Balasević - "Jedan od onih života"
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610Uto 16 Jul - 16:32

Provukla se kroz gužvu, naizgled lako (kao da se priseća polke), gaseći cipelicama neke zamišljene pikavce na podnom mozaiku, ali ja sam znao kako joj teško pada tih par koraka ka meni. U zadnji čas sam odlučio da ipak ne kažem glasno da ih je možda prekasno napravila? Rastojanje između nas definitivno se više nije moglo preći tek tako, prostim svakodnevnim koracima...
"Nisi bio kod kuće?"
"Nisam..."
"Zvala sam te oko osam. Pola devet. Tu negde..."
Poljubila me je službeno, kao da mi uručuje ručni sat za dvadeset i pet godina provedenih u Firmi, pokušala je da izdrži moj pogled potpuno smireno, ali nešto je iznenada poplašilo par lastavica pritajenih u njenim trepuškama...
O da, lagala je, još kako...
Jednom, kad je zadremala, preturajući joj krišom po rečima, kao po tašni, slučajno sam nabasao na neke male, nepotrebne laži, i te noći je tamna senka slutnje prvi put nadletela moje snove.
Znao sam da to uzima jednom za uvek, Laž je teška droga, sa te igle se još niko nije skinuo...

Đorđe Balasević - "Jedan od onih života"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Đorđe Balašević - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 13 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Đorđe Balašević
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Đorđe Balašević
» Đorđe Balašević 24. maja na Kalemegdanu
» Koncerti i nastupi u Srbiji i regionu
» Đorđe Krstić
» Đorđe Ivačković
Strana 13 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-