Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Đorđe Balašević

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Sub 12 Maj - 2:48



Planetom tumaraju zagubljeni, pogrešno iznikli, očajno tragajući za onima koji bi im tako lako mogli biti dragi i bliski, i zaista više ne znam šta je gore? Promašiti tog nekog Svog za hiljadu godina i hiljadu kilometara, ili za par decenija i tričavih stotinak kilometara...
[/i]
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Ned 13 Maj - 10:55

Đorđe Balašević - Page 12 Large
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Ned 13 Maj - 10:56

Đorđe Balašević - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcR0H04p6Jo_ECa3ORQdas8h8krIKZUu6euS-H0qHD-N_orILJ7F
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Ned 13 Maj - 10:56

Đorđe Balašević - Page 12 374148_465268503524606_262500461_n1
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Ned 13 Maj - 22:30

Zaljubiš se jer je to tebi potrebno, a voliš jer je to potrebno nekom drugom."










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Ned 13 Maj - 22:30

"Sve ima svoje, kad mrzne i vri,
kad menja boje, kad vene i zri,
sve ima svoje, početak i kraj,
tame postoje da bi prizvale sjaj... "










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Uto 22 Maj - 1:40

Đorđe Balašević - Page 12 Tumblr_mlz2v2h9jT1s8w9fbo1_500
happy
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Uto 22 Maj - 12:15

Đorđe Balašević - Page 12 5160433d5913f8a2744612f4a28b767a
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Uto 22 Maj - 12:16

Đorđe Balašević - Page 12 E9f036d56794c1dad52a8fbba98b5d42
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pet 8 Jun - 9:36


“Pretvarajući se da si divlja, otjerala si sve od sebe,
i to si željela. Htjela si da nađeš neku ispriku da te
svi napuštaju. A onda si naišla na mene, kome je
bilo zabavno to što si drugačija i malo luđa od
drugih. Ja želim da ostanem i uživam u tvom
divljaštvu.
Šta ćeš sada?
Našla si luđeg od sebe, izgleda .”

Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Sub 11 Avg - 22:56

Zazvučaće to, možda, pomalo pateticno (moj otac, izraziti realista, samo bi odmahnuo
rukom), ali ja mislim da sam postao ovo što jesam, u stvari, da nisam postao ništa, samo zato
sto sam rođen u pogrešnom vremenu. Kao i svi takvi, rođeni sa mislima koje pripadaju
prošlosti ili buducnosti, da sanjam i da virim u oblake, da čeznem za vremenom kad je
postojalo plavo nebo i crveno vino, i pesma koja otvara srca začaranih princeza. Bezbrojni
sudari sa vetrenjačama spustili su me na zemlju, u svet čelika i betona od kog sam želeo
pobeći.

Bilo je bolno suočiti se sa stvarnošcu, sa ljudima i stvarima onakvim kakvi su, i ja mislim da
bi bilo mnogo lakše da se to dogodilo ranije. Moja generacija je prohujala ne osvrćući se.
Svako svojim putem. U želji da ih stignem, da nadoknadim ono što sam propustio, ponovo
sam napustio pravi put i lutao prečicama, redovno stižuci do ćorsokaka.
Sad razmišljam o budućnosti. Sve je manje vremena. Došao sam u godine kad počinje da mi
smeta što prolazi vreme. Valjda starim. Sad stvarno razmišljam o budućnosti. Moram.
Ljudima koje sam voleo i koji su me voleli, naneo sam mnogo bola. Želeli su da postanem
“neko”, da stignem daleko, da dostignem vrhove ljudskih stremljenja.

Razmišljajuci o budućnosti, ja ne vidim titulu na vratima svog stana, niti kancelariju sa
nameštajem prevučenim kožom. Ne vidim određeno mesto i zvanje, ali znam šta želim i za
kakvu budućnost ću pokušati da se borim. Želim da se mama mnogo češće smeje. Želim da sa
tatom razgovaram ponekad i o nekim običnim, sasvim bezveznim stvarima, a ne samo o tome
kako moji vršnjaci vec rade i guraju kolica sa nasmejanim bebama. Bicu miran i zadovoljan
tek onog trenutka kad se, kao nekad, ponovo svi okupimo oko stola za nedeljni ručak i kad
ona tamna, jedva primetna, nit sete nestane iz očiju ljudi koje volim.
Ja možda necu postati ono što sam hteo. To i nije više važno. Zelim samo da postanem
“nešto”, da se ponovo vratim medju ljude i da pokušam da dokažem da nesto ipak vredim. A stihovi koje sam, cini mi se, davno napisao neka ne budu više nikad moja stvarnost.

Ja, Tihi Don Kihot,
Ptica bez matičnog gnezda,
Saputnik vetrova
I visokokvalifikovani brojač zvezda,
Jos jednom krećem
Na vetrenjače.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Ned 12 Avg - 21:59

Đorđe Balašević - Page 12 Sd-citat-0024
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Uto 14 Avg - 15:10

Zaspala je na kaucu dok sam se petljao sa jastucnicom u drugoj sobi, i nisam imao srca da je budim. Podmetnuo sam joj jastuk pod glavu i nameravao da je pokrijem mekim kariranim cebetom, ali mi se ucinilo da to, nekako, ne ide uz tesni, svecani kostim.
Šta sad?
Nisam mali, bilo mi je jasno šta se to dešava izmedu nas, ali dotad je sve ipak išlo po nekom redu. Ono što mi je palo na pamet bilo je prilicno preko reda, i uveliko je prelazilo granice pristojnosti.
Hm, kad smo vec kod granica, ona je prva izazvala granicni incident, zaspavši na mom kaucu, pošto se prethodno, mimo bon-tona, pojavila nenajavljeno, kasno, i tako dalje. Dabome. To mi je pomoglo da lakše rešim dilemu.
Pažljivo, kao ekspert za demontiranje paklenih mašina, povukao sam patent-zatvarac na njenoj suknji.
Zzzzzzzzzzzzip!
Za razliku od Emilije, devojcure kojima sam nekad povlacio cipzare bile su veoma budne, a ajkule sa kojima imam posla zadnjih godina suknje skidaju same, i to, uglavnom, još u liftu, ili u hodniku, pred vratima, kad nisu u velikoj žurbi.
Ovo je za mene bilo nešto sasvim novo…
Cudna kombinacija cednosti i nekrofilije uplašila me je toliko da sam hteo da odustanem, ali onda je ona, u polusnu, pomerila onaj nevaljali deo koji mi je smetao, suknja je samo kliznula preko svile njenih bokova, i pracaknula se u mojim rukama.
Devojke nikad nisu u tolikoj nesvesti da ih može skinuti neko kome to pri svesti ne bi dozvolile. Njeno podsvesno poverenje samo me je obavezalo da budem još nežniji.
Zadržavajuci dah, kao da tražim šifru na sefu, okrenuo sam tri presvucena dugmeta na gornjem delu kostima, i pogodena kombinacija otkrila je malog zlatnog Isusa na njenom lancicu. Mucenik je, široko raširivši ruke, branio jednodelni crni cipkasti triko, koji je pomalo licio i na “korset”, nema veze, u svakom slucaju, to je bilo poslednje “nešto” što je ostalo na njoj.
Ne brini, Gospode. Znam šta radim…
Ušuškao sam je u cebe sa svih strana, i tek onda odškrinuo vrata terase, složio na naslon kauca stvari u kojima je došla meni, a na naslon stolice koje ce joj biti potrebne kad dode sebi, i na brzinu, pod telefonskim brojem pumpe, nažvrljao kratku novelu o bravi i kljucu, za slucaj da odluci da zbriše kuci pre nego što se ja, ujutru, vratim.
Ali, davo mi je sedeo na ramenu…
Bio sam vec na vratima, kad sam pomislio da ce ipak biti bolje ako s nje skinem još nešto što bi joj moglo smetati u snu. Ta crna stvar bila je pomalo komplikovana, nisam imao predstavu kako se demontira i skida, ali kad sam je se jednom dotakao, više nisam mogao da je pustim iz ruku. I uspeo sam…
Gledajuci dugu ridu kosu, prosutu po belom damastu, shvatio sam da nisam pogrešio kad sam rešio da idem do kraja, i da sam dobro uradio što sam joj na kraju konacno skinuo i tu veliku crnu šnalu.
Šnalu?
Šnalu. Pa šta?
“Sram bilo onoga ko zlo pomisli”…
To piše na Ordenu Podvezice. Na Ordenu Šnale ne piše ništa, pošto to odlicje, zasad, ocigledno ne postoji.
Da postoji, ja bih ga vec imao na šinjelu…
Ne znam šta bih još morao da uradim da postanem svetac, ali mislim da sam glavni posao vec obavio. Sad, ako i treba da ubijem neku aždaju, ili da spasem dva-tri grada od kuge i propasti, to ce, posle svega ovoga, biti samo puka formalnost.
Samo polako. Nisam ja lud. Barem ne toliko…
Cula su naelektrisala vrhove prstiju kojim sam joj doticao kožu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena, tragajuci uzalud za malom, najmanjom greškom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odškrinute školjke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice, za koju sam mislio da umire kad te obuzme, i da se više ne može vratiti ako je jednom preboliš.
Da, želeo sam je. Još kako sam je želeo…
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspešno pokušao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u cudni raspored sicušnih mladeža na tilu vitkih leda…
I trgao se. Uplašen…
Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih želeo da poljubim?
Ali, ne sad. Jednom. Možda…
Ja sam momak staromodan. Prevaziden. Po mojoj religiji, moja želja je samo pola želje…
Lepo sanjaj, mali mišu nabareni. Ko zna da li ceš mi ikad više biti tako blizu? Možda cu se kajati, možda cu jednom morati da se napijem svaki put kad se setim ove noci…
Neka…
Ako ikad budemo spavali zajedno, to ce biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko nece spavati za vreme tog spavanja…
Laku noc, njene pospane oci…

Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:46

A ona? Ona je prihvatila svaki dio mene i nikada nije tražila da se mijenjam, a promijenila me.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:46

Rekoše mi jednom da, ako možeš nasmijati djevojku, ili bar izmamiti njen osmijeh, možeš osvojiti njeno srce.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:46

Samo rijetki nađu rijetke.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:47

Zaljubljeni smo jer to treba nama, volimo jer to treba drugima.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:47

Tako to biva. Čudni su magneti u nama. Ništa nas ne privlači tako dobro kao odbijanje.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:47

Načuo sam da je otišla, onako, bez pozdrava. A ja sam, zapravo, želio da joj priznam gdje sam bio gad. Ne, u stvari nisam htio to da joj kažem. Htio sam samo da joj šapnem posljednji put da je bila moje sve. Pazi mene „bila“ – zapravo, bila i ostala moje sve – *ebeš ga.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:48

Zavirio sam u nebo, ja to ne radim baš često. Blago onima koji gledajući gore misle jedino na to da li je oblačno ili ne.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:48

Dani bez nje su mi kao crno-bijele fotografije s izložbe cvijeća.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:48

I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:48

Nešto sam razočaran, proći će; ili neće. Jedno od to dvoje.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:49

Pa što! Da su tuđe pjesme možda bi nekako drukčije izgledalo, ovako su moje i ja radim što hoću! Neću valjda u svojoj pjesmi napisati da me ostavila.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610Pon 15 Okt - 9:50

Hej, sada znam gdje sam griješio i gdje sam, na žalost, bio gad, a gdje, na žalost ne, i da znaš, sve sam rebuse riješio, ali ipak se ponekad još zaletim na vjetrenjače.
Đorđe Balašević










Đorđe Balašević - Page 12 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Đorđe Balašević - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Đorđe Balašević   Đorđe Balašević - Page 12 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Đorđe Balašević
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Đorđe Balašević
» Đorđe Balašević 24. maja na Kalemegdanu
» Koncerti i nastupi u Srbiji i regionu
» Đorđe Andrejević Kun
» Đorđe Prudnikov
Strana 12 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-