Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ravna Zemlja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:22

Sada raspravljamo na ovoj temi, pusti druge teme sad.


Nisi mi odgovorio puno toga.




Evo da ponovim.


Rekao si mi da vi ovako predstavljate zemlju i sunčevo kretanje.

Ravna Zemlja! - Page 6 Downlo10



Na koji način je svetlost koje Sunce šalje tako strogo ograničena na ravnoj površini koju obasjava? 
Kako objašnjavaš "bele noći" u područjima blizu severnog pola? 
Ja ovde vidim da dan i noć svuda isto traju.

Zbog čega misliš da se Sunce kreće a Zemlja ne? 
Po ovome što si postavio, Zemlja je centar Univerzuma ili ja nisam shvatila?
Nazad na vrh Ići dole
Ariana

CoAdmin
CoAdmin

Ariana

Ženski
Poruka : 24929

Lokacija : Divljina

Učlanjen : 23.11.2014

Raspoloženje : Menja se


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:25

Ja mislim da su svi ti klipovi koji su pokazani na YT vezano za ravnu Zemlju, skice i potpuna glupost koja pokušava ljudima da se ugura u glavu.
Ali svako ima drugačija mišljenja, i ja to poštujem.










love 
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:30

Uh, ja ne mogu da se složim da u 21. veku neko misli da je zemlja ravna.
To mi se kosi sa zdravom logikom.

U suštini, ceo taj pokret je jedna velika manipulacija i prevara.
Imaš na prethodnoj strani tekst koji sam postavila o tome, pa čitaj ako te zanima.


A Tony je ok momak, zato bih volela da pročita i nešto drugo, osim tiih klipova.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:37

Baš ste smiješni.. Znate li gdje je centar svijeta? Šta je beskonačnost, recimo svemira? Može li ljudski mozak zamisliti nešto da nema kraja? Ili se možda sve vrti u krug.. jeste ravna nije ravna?? Zar je bitno ko je u pravu? Bitnije je da se zezamo, družimo i da nam je sve ravno do mora.  happy


Poslednji put izmenio neno dana Čet 9 Maj - 22:53, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : pravopis)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:39

Zemlja je ravna dok su joj deca verna.
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:45

".......Kad si ravnooooooooooooooo, kad si ravnooooooooooooo, što si vodoplavnoooooooooo..."  happy


happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:55

Izvini dušo, izviniiii... Za ravnu Zemlju ne brini... Uhvati globus okreniii, ide se na Bahame meniii
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Čet 9 Maj - 22:59

Na Antartik se ne sme, o tome sve pevaju pesme...
Opasni vojnici tamo ljuto glede, svakog Globusara da srede ....

Znatiželjni pašće sa ivice planete,
O 'bem te radoznali svete !
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Pet 10 Maj - 16:06

Lilith ::
Sada raspravljamo na ovoj temi, pusti druge teme sad.


Nisi mi odgovorio puno toga.




Evo da ponovim.


Rekao si mi da vi ovako predstavljate zemlju i sunčevo kretanje.

Ravna Zemlja! - Page 6 Downlo10



Na koji način je svetlost koje Sunce šalje tako strogo ograničena na ravnoj površini koju obasjava? 
Kako objašnjavaš "bele noći" u područjima blizu severnog pola? 
Ja ovde vidim da dan i noć svuda isto traju.

Zbog čega misliš da se Sunce kreće a Zemlja ne? 
Po ovome što si postavio, Zemlja je centar Univerzuma ili ja nisam shvatila?


To u vezi sjevernog pola sam ti objasnio u klipu. Pogledaj gornjih klipova i objasnjava da nije tako na s.polu kako pisu.

Pusti play i uzivaj.  happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Ned 12 Maj - 13:38

vidim ja da je "nauka" procvetala od kad se pojavio jutjub.  happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Pon 13 Maj - 21:49

EROTIC MAN ::
vidim ja da je "nauka" procvetala od kad se pojavio jutjub.  happy happy happy

Vidim da si se naucio brisati pregleda postova.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Uto 14 Maj - 11:07

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Uto 14 Maj - 16:29

Tony ::
EROTIC MAN ::
vidim ja da je "nauka" procvetala od kad se pojavio jutjub.  happy happy happy

Vidim da si se naucio brisati pregleda postova.


nemam pojma o čemu pišeš  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Uto 14 Maj - 23:47

Wintermute ::

U odgledanih prvih pola sata sam čuo sledeće argumente:


  1. Da je Zemlja okrugla voda bi se izlila.
  2. Kako se to Zemlja kreće velikom brzinom kroz svemir a niko to ne oseća.
  3. Gravitacija ne postoji jer dim ide uvis.
  4. Kad bi Jovanča iz Jagodine kopao rupu, da je Zemlja okrugla izašao bi negde u Peruu, i stajao bi naopačke jer se u Peruu tako stoji. (ovo je inače jedan od prvih argumenata u videu)
  5. Slike Zemlje iz svemira su fotošopirane u NASA-i.


1. Voda ne može da se izlije zbog gravitacije.
2. Lepo, kad se voziš bilo kojim prevoznim sredstvom, ne osećaš brzinu, već promenu brzine, usporenje ili ubrzanje. Zemlja se kreće konstantnom brzinom.
3. Nisam fizičar, mada bi se reklo da ni ovaj u videu nije daleko odmakao što se tiče fizike, pa ne znam da odgovorim na ovo. 
4. Isto gravitacija.
5. Možda i jesu. Ali, koji razlog ima Ilon Mask da fotošopira slike, koji ima privatnu kompaniju koja je konkurent NASA-i?

Takođe, lik u videu spominje da je samo Zemlja ravna, a da su ostala nebeska tela okrugla. To nema apsolutno nikakvog smisla, jer priroda ima svoje obrasce od kojih ne odstupa. Deluje kao da ljudi koji veruju u teoriju ravne Zemlje nemaju neki određen naučni metod pomoću kog se iznese tvrdnja, ista proveri pa tek onda prikaže kao tačna. Ono što rade je da pokušavaju da prilagode teoriju okruglje Zemlje teoriji ravne Zemlje. Pa kažu, aha, postoji gravitacija, telo pada prema Zemlji sa ubrzanjem od 9.8 metara u sekundi na kvadrat. Kako to može da se objasni bez gravitacije? Zemlja stalno ide uvis sa tim ubrzanjem. Itd...

Uzgred, na sve ovo se dodaje problem zemljotresa, koji se objašnjavaju pomeranjem tektonskih ploča, kojeg kod ravne Zemlje nema? Kako onda nastaje zemljotres na ravnoj Zemlji?
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 22:38

Evo ja cu ukratko da odgovorim na tvoja pitanja @ Wintermute.

1. Voda ne može da se izlije zbog gravitacije.
Gravitacija nepostoji jer nije dokazana da postoji, cak Nikola Tesla je rekao da Gravitacija nepostoji.

2. Lepo, kad se voziš bilo kojim prevoznim sredstvom, ne osećaš brzinu, već promenu brzine, usporenje ili ubrzanje. Zemlja se kreće konstantnom brzinom.
Pokusavam da zamislim tu brzinu zemlje, znaci netko je otisao u svemir i neki uredjaj ponio da izmjeri zemljinu brzinu iz svemira ili kako?!

3. Nisam fizičar, mada bi se reklo da ni ovaj u videu nije daleko odmakao što se tiče fizike, pa ne znam da odgovorim na ovo. 
4. Isto gravitacija.
Gravitacija i gravitacija, to je sve samo teorija prijatelju.



5. Možda i jesu. Ali, koji razlog ima Ilon Mask da fotošopira slike, koji ima privatnu kompaniju koja je konkurent NASA-i?
Nisu mozda, objavio je na NASA stranici da jesu i da to mora tako da budne.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:06

Tony ::
Evo ja cu ukratko da odgovorim na tvoja pitanja @ Wintermute.

1. Voda ne može da se izlije zbog gravitacije.
Gravitacija nepostoji jer nije dokazana da postoji, cak Nikola Tesla je rekao da Gravitacija nepostoji.

2. Lepo, kad se voziš bilo kojim prevoznim sredstvom, ne osećaš brzinu, već promenu brzine, usporenje ili ubrzanje. Zemlja se kreće konstantnom brzinom.
Pokusavam da zamislim tu brzinu zemlje, znaci netko je otisao u svemir i neki uredjaj ponio da izmjeri zemljinu brzinu iz svemira ili kako?!

3. Nisam fizičar, mada bi se reklo da ni ovaj u videu nije daleko odmakao što se tiče fizike, pa ne znam da odgovorim na ovo. 
4. Isto gravitacija.
Gravitacija i gravitacija, to je sve samo teorija prijatelju.



5. Možda i jesu. Ali, koji razlog ima Ilon Mask da fotošopira slike, koji ima privatnu kompaniju koja je konkurent NASA-i?
Nisu mozda, objavio je na NASA stranici da jesu i da to mora tako da budne.

Mislim da brzina Zemlje može da se izračuna, kao količnik pređenog puta koji Zemlja pređe oko Sunca i vremena koje joj za to treba. U svakom slučaju, stoji da ne možeš da osetiš kretanje ako se Zemlja kreće konstantnom brzinom.
Ok, ali koji razlog ima Ilon Mask ili onaj amater koji je slao balon u svemir, da krivotvori snimak Zemlje iz svemira?

Gravitacija je svakako logičnija od konstantnog ubrzavanje ravne Zemlje uvis, koje bi svakako osetili.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:18

Pa nitko nezna kojeg zemlja oblika ima, zna se samo da nije loptasta. To se pokazuje u mnogim video klipovima koje sam postavio. A sve ostalo je teorija i perspektiva.

Recimo ako 5-ro potvrde da si lud ili bilo sto, teoretski jesi lud ali dali je to dokaz da jesi?

Sorry kao primjer sam sad napisao, moze biti i nesto drugo, alkoholicar itd.

Razumijes o cemu je rijec, teorija i dokazivanje .
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:32

Druže, u onom videu gde amater šalje balon u svemir, jasno se vidi zakrivljenje. 
Ne, ako su u pitanju random osobe, ali ako 5 psihijatara potvrdi da sam lud, onda je to sasvim sigurno tačno. Isto je slučaj i ovde, ako su najveći umovi sveta tokom 2000 godina i više proučavajući svet oko sebe došli do određenih saznanja koja se najbolje uklapaju ako je Zemlja okrugla, onda zašto se sada u eri Interneta izmišlja topla voda i skreće pažnja ljudima sa pravih problema... 

Upravo, naučni metod, ljudi koji veruju u ravnu Zemlju nemaju objašnjenje zašto je Zemlja ravna a ostala nebeska tela okrugla. Ili, pošto veruju u geocentrični model, kako objašnjavaju putanju koju Mars opisuje na nebu, koja može da se objasni i ima smisla samo sa heliocentričnim modelom. Do tog saznanja je recimo došao Johan Kepler još u 17. veku.
Nije neko tek tako rekao: Hej, šta mislite jel Zemlja okrugla? Nego su vršena ispitivanja, stvarane teorije pa iste teorije proveravane u praksi...
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:37

Kada budem videla validne dokaze potkrepljene naučnim eksperimentom ili teorijom, onda ću verovati da je zemlja i kockasta ako treba.

YU tube klipove i neke bla bla truć sumnjive tipove ne mogu da smatram ozbiljnim i dovoljnim dokazom, žao mi je.

Ja sam obrazovana žena, a i logika mi ne dozvoljava da poverujem u ove gluposti o ravnoj zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:42

Da svakako si u pravu, osima ako su ta 5 psihijatra ili dobivaju lovu od jedne ili vise velike tajnih organizacija. To u vezi balona , fake je u kameri, upotrebljavaju riblje oko, koje atomatski ravnu povrsinu zakrivljuje.

Ali razumijem tvoje razmisljanje, logicno razmisljas.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:43

Kakvo riblje oko?  Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:46

Lilith ::
Kada budem videla validne dokaze potkrepljene naučnim eksperimentom ili teorijom, onda ću verovati da je zemlja i kockasta ako treba.

YU tube klipove i neke bla bla truć sumnjive tipove ne mogu da smatram ozbiljnim i dovoljnim dokazom, žao mi je.

Ja sam obrazovana žena, a i logika mi ne dozvoljava da poverujem u ove gluposti o ravnoj zemlji.

A tko te obrazovao ako smijem te pitati.

Normalno da tvoja trenutna logika sa takvim obrazovanjem nedozvoljava tako da razmisljanje a kamoli da pitas nesto ili istrazivas. Kad nema potrebe, zasto bi ti kontrolirala kontrolore?!


Ako mislis da je ovo sve glupost i to je okay, hey, no body is perfect happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:47

Lilith ::
Kakvo riblje oko?  Shocked
 Vise puta sam ti rekao pogledaj klipove.

Sve ti pokazuje zasto, kako i zbog cega.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:48

Tony ::
Da svakako si u pravu, osima ako su ta 5 psihijatra ili dobivaju lovu od jedne ili vise velike tajnih organizacija. To u vezi balona , fake je u kameri, upotrebljavaju riblje oko, koje atomatski ravnu povrsinu zakrivljuje.

Ali razumijem tvoje razmisljanje, logicno razmisljas.  happy

Zašto bi neko krio oblik Zemlje? Znam za one teorije da se izvan zida nalaze vanzemaljci itd... Pitanje je zašto bi neko to krio u kontekstu sadašnjeg stanja sveta... Za koju godinu zapadna civilizacija kojoj kao i mi pripadamo neće priznavati ulogu majke i oca, a možda će i pedofile prepoznati kao samo još jedno opredeljenje u onoj njihovoj abecednoj oznaci. Kad se pogleda iz tog ugla, ja bih voleo da nam je najveći problem to kog je Zemlja oblika.
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2743

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610Sre 15 Maj - 23:52

Wintermute ::
Tony ::
Da svakako si u pravu, osima ako su ta 5 psihijatra ili dobivaju lovu od jedne ili vise velike tajnih organizacija. To u vezi balona , fake je u kameri, upotrebljavaju riblje oko, koje atomatski ravnu povrsinu zakrivljuje.

Ali razumijem tvoje razmisljanje, logicno razmisljas.  happy

Zašto bi neko krio oblik Zemlje? Znam za one teorije da se izvan zida nalaze vanzemaljci itd... Pitanje je zašto bi neko to krio u kontekstu sadašnjeg stanja sveta... Za koju godinu zapadna civilizacija kojoj kao i mi pripadamo neće priznavati ulogu majke i oca, a možda će i pedofile prepoznati kao samo još jedno opredeljenje u onoj njihovoj abecednoj oznaci. Kad se pogleda iz tog ugla, ja bih voleo da nam je najveći problem to kog je Zemlja oblika.
 
Ima tu razlicitih teorija, od -do. Ako je neki interes u pitanju bilo koji, onda ima i logike zato. Zasto itd. to se nezna ili svatko ima svoju teoriju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ravna Zemlja! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 6 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Zemlja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ravna Gora
» Ravna (Timacum Minus)
» Kosa, naš ponos
» Kuda ide ova zemlja???
» Okrugla Zemlja
Strana 6 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Geografija-