Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ravna Zemlja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 9 Jun - 22:51

Tony ::
Wintermute ::
Tony ::
Ma za @Lilith bi se izclanio iz sekte ravne zemlje!  crazy

Sekta šuplje zemlje prima članove, imam neke pamflete ako te interesuje  angry
 Hvala, ali mene samo @Lilith interesuje.  happy

Dobro, nemoj posle da kažeš da nisam ponudio Wink A znam i za neke dobre nekretnine u šupljini, mogao bih da vam sredim... Ne duva promaja, to nemoj niko da vas laže...
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 9 Jun - 22:53

Nevaljaju komsije @Wintermute, hvala ipak. @Lilit i ja smo vise za otok neki, samo nas dvoje sami. 
happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 9 Jun - 22:57

Tony ::
Nevaljaju komsije @Wintermute, hvala ipak. @Lilit i ja smo vise za otok neki, samo nas dvoje sami. 
happy happy

Najbolje goli, msm otok cool
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 9 Jun - 23:00

Tony ::
Nevaljaju komsije @Wintermute, hvala ipak. @Lilit i ja smo vise za otok neki, samo nas dvoje sami. 
happy happy


happy happy happy

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Pon 10 Jun - 11:15

Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122333

Učlanjen : 06.12.2012


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Pon 10 Jun - 11:17

Tony ::
Nevaljaju komsije @Wintermute, hvala ipak. @Lilit i ja smo vise za otok neki, samo nas dvoje sami. 
happy happy
Opa, vas dvoje sami a meni kazu kako ja tebe stitim... znaci lana sedi i radi happy happy










Ravna Zemlja! - Page 10 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Pon 10 Jun - 11:19

lana ::
Tony ::
Nevaljaju komsije @Wintermute, hvala ipak. @Lilit i ja smo vise za otok neki, samo nas dvoje sami. 
happy happy
Opa, vas dvoje sami a meni kazu kako ja tebe stitim... znaci lana sedi i radi happy happy


Mene netreba nitko da stiti, stiti treba @Lilth od mene. Ako nedobijem sta zelim ja to onda ukradem.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Uto 11 Jun - 20:00

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Uto 11 Jun - 20:08

Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Pet 14 Jun - 20:26

Bitno da mi cura nije ravna.. happy ko te pita za zemlju  happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 16 Jun - 22:41

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Pon 24 Jun - 18:24

Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Pet 28 Jun - 18:11


Novo! happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Sub 6 Jul - 10:56

Nazad na vrh Ići dole
J.Newstead

Elita
Elita

J.Newstead

Muški
Poruka : 2430

Godina : 54

Lokacija : u njenom srcu

Učlanjen : 06.07.2019

Raspoloženje : fenomenalno


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:21

Zanimljiva tema. Isla je ranije emisija o ravnoj zemlji na diskaveriju. Zanimljivo je koliko su misljenja oko toga podeljena ... Cinjenica je da mi ustvari ne znamo kakva je zemlja sem onoga sto su nas ucili .... Velika vecina fizickih zakona govori da je okrugla, ali da li je zaista ....
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:22

Ma kakav Diskaveri, sad će Tony sve da ti objasni ...   Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:25

Sorry Toni.. ja ipak preferiram okruglo  happy   happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:31

J.Newstead ::
Zanimljiva tema. Isla je ranije emisija o ravnoj zemlji na diskaveriju. Zanimljivo je koliko su misljenja oko toga podeljena ... Cinjenica je da mi ustvari ne znamo kakva je zemlja sem onoga sto su nas ucili .... Velika vecina fizickih zakona govori da je okrugla, ali da li je zaista ....
Fizika (grčφυσıϰή, od φυσıϰός: prirodan, naravan) je temeljna prirodna znanost koja se bavi materijomgibanjemenergijom i međudjelovanjem. Fizikalni zakoni izražavaju se u matematičkom obliku. U fizici su pokus (istraživanje pojava pod uvjetima koji se kontroliraju što je više moguće) i teorija (koja opisuje fizikalne pojave u obliku pojednostavnjenih matematičkih modela) komplementarni. Fizikalni pokusi rezultiraju mjerenjima, koja se zatim uspoređuju s računatim rezultatima što ih daje teorija. Teorija koja dobro pretkazuje rezultate pokusa u nekom širem području čini fizikalne zakone. Međutim, fizikalni zakoni su podložni promjenama, zamjenama ili ograničenjima, ako kasniji točniji i opsežniji pokusi pokažu da je to potrebno. Cilj je fizike pronalaženje zakona koji opisuju tvar, gibanja i energiju, od malenih (mikroskopskih) subatomskih udaljenosti, na ljestvici iz svakodnevnoga života (makroskopskoj), sve do najvećih udaljenosti (na ekstragalaktičkoj ljestvici). Fizika i matematika se u mnogočemu isprepliću tako da bi nepostojanje samo jedne od njih bilo nemoguće.[1]


Toliko o fiziki, sve je to teorija..moze se reci da zivimo na vrtujici kugli, teoretski.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:33

neno ::
Sorry Toni.. ja ipak preferiram okruglo  happy   happy happy happy
 Ma to je uredu, zivis u svom svijetu. Kako ti zelis i kako hoces, to neka svatko sam odluci.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:34

Lilith ::
Ma kakav Diskaveri, sad će Tony sve da ti objasni ...   Very Happy
 A znas ti tko uopce finacira Discovery? To su isti oni koji lazu da je zemlja okrugla. Od toga i zive a narod ide njihovima stopama.
Nazad na vrh Ići dole
J.Newstead

Elita
Elita

J.Newstead

Muški
Poruka : 2430

Godina : 54

Lokacija : u njenom srcu

Učlanjen : 06.07.2019

Raspoloženje : fenomenalno


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:48

U redu, prijatelju, bez nervoze. Samo sam izneo misljenje. Izvini ako sam te uvredio, nije mi bila namera  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:50

J.Newstead ::
U redu, prijatelju, bez nervoze. Samo sam izneo misljenje. Izvini ako sam te uvredio, nije mi bila namera  Laughing

Ma ne, nisam ja takav kako svi kazu..puno gori sam.  happy

Sve je ok, eto sve je to teorija....teoretski bi @Lilith sad samnom otisla na Dunav i to goli bi se kupali, naravno kad padne noc.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 19:53

Da bi se teorija donela o bilo cemu, ona mora biti dokazana brojnim eksperimentima. Nije to Zika i Pera se sastanu uz rakiju i teoretisu, nije to takvo teoretisanje
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 20:00

Wintermute ::
Da bi se teorija donela o bilo cemu, ona mora biti dokazana brojnim eksperimentima. Nije to Zika i Pera se sastanu uz rakiju i teoretisu, nije to takvo teoretisanje

Tko donosi teoriju? Ljudi zar ne? Eno u vezi Sunce su dali od 1500g pa sve dosada 7-8 teorija koliko je udaljena od zemlje. Svaki puta su menjali odstojanje itd. Udaljenost Sunce od zemlje je nemoguce izmjeriti ili ustanoviti. A danas pisu da je Sunce udaljeno od Zemlje 146 600 000 km a za koju godinu ce nesto opet reci itd.

Ali kontam tvoje misljenje dobro, to je u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610Ned 7 Jul - 20:07

Gledaj Tony, mozemo ti i ja nesto pretpostaviti i reci da je to teorija. Ali ako ne mozemo dokazati te pretpostavke, to ne moze biti teorija u pravom smislu te reci. Teorija je nesto sto drzi vodu u realnom svetu. 

Sto se tice odstojanja Zemlje od Sunca, Zemlja se oko Sunca krece elipticnom a ne kruznom putanjom, stoga nije uvek jednako udaljena. Ako se uzme heliocentricni model kao tacan, nesto sto su dokazali naucnici u 16. veku, onda to odstojanje moze i matematicki da se izracuna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ravna Zemlja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Zemlja!   Ravna Zemlja! - Page 10 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Zemlja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ravna Gora
» Ravna (Timacum Minus)
» Kosa, naš ponos
» Okrugla Zemlja
» Zemlja čarobnjaka
Strana 10 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Geografija-