Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 33816

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Sre 24 Jan - 19:59

Ljepota nije subjektivna, a suprotno različitim popularnim mišljenjima, i muškarci i žene slažu se oko toga tko im je fizički atraktivan, a tko nije.

Business Insider piše kako su različita naučna istraživanja potvrdila tezu kako lijepi ljudi imaju bolji i kvalitetniji život, te da im ljepota donosi određene prednosti, poput lakšeg napredovanja u poslu.

Visoke jagodične kosti, punije usne i velike oči najčešće se povezuju sa ženskim seksipilom, dok su jača vilica i izražena brada karakteristike jačeg spola. Karakteristike neke lijepe osobe također čine glatka koža, sjajna kosa i simetrija lica, a već spomenuta istraživanja pokazala su da takva obilježja kod neke osobe pokazuju dobro zdravlje i gene, inteligenciju i uspješnost.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo se neki od naučno dokazanih razloga zašto je bolje biti lijep:

1. Lijepi ljudi su zdraviji
Business Insider piše kako se facijalna simetrija lica smatra osnovnim temeljem ljepote i može se promatrati kao znak zdravlja neke osobe, iako zapravo nije povezana sa stvarnim zdravljem pojedinca. U jednoj australskoj studiji istraživači su dokazali kako kod ljudi nečije simetrično lice pobuđuje mišljenje o tome da su te osobe zdravije, za razliku od onih kod kojih je lice asimetrično. Iako su poveznice između simetrije i pravog zdravlja zapravo vrlo slabe, postoje dokazi da su ljudi s izraženijim i neprivlačnim crtama lica podložniji bolestima, parazitima i različitim infekcijama.

2. Lijepim je ljudima lakše pronaći partnere
Ova se teza potvrdila time što dobar izgled signalizira mladost, zdravlje i reproduktivnu sposobnost.

3. Lijepi su ljudi inteligentniji
Na Sveučilištu u Novom Meksiku istraživači su otkrili da je općenita inteligencija povezana sa simetrijom tijela, što je pak karakteristika koja ukazuje na kvalitete poput zdravlja i dominacije u društvu.

4. Lijepi su ljudi uvjerljiviji
Fizički privlačniji ljudi lako iskorištavaju svoj seksipil kako bi dobili nečiju pozornost i napredovali, npr. kad je u pitanju razgovor za posao ili unapređenje. Istraživači su također došli do zaključka da su lijepši ljudi uvjerljiviji i dobri govornici.

5. Kompanije s lijepim rukovoditeljima zarađuju više novaca
Jedna studija u koju je bilo uključeno gotovo tristo reklamnih agencija, pokazala je da tvrtke s direktorima i zaposlenicima dobrog izgleda bolje zarađuju. Ukupna produktivnost i prodaja bili su bolji u onim tvrtkama kod kojih su menadžeri fizički privlačniji.

6. Lijepi ljudi imaju prednost u politici
Finska studija tvrdi da se u politici lakše probijaju oni političari s boljim fizičkim izgledom. Naime, kandidati oba spola dobrog izgleda, u Finskoj su imali više uspjeha na izborima. Istraživači smatraju da su takvi političari uspješniji jer ih ljudi vole gledati i smatraju ih boljima u raznim društvenim okolnostima.

7. Lijepi se ljudi percipiraju kao simpatični i pouzdani
Na Harvardu je provedena studija u kojoj se pokazalo da nanošenje šminke kod žena poboljšava atraktivnost, a ujedno i povećava percepciju okoline o njenoj kompetentnosti. Osim toga, one se smatraju simpatičnima i pouzdanima.

Vijesti.ba
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Sre 24 Jan - 20:02

Vijesti.ba   pisete samo gluposti. Ljepota nema uopce veze sa zivotom, sudbinom itd.  happy
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52100

Učlanjen : 04.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Sre 24 Jan - 20:03

Ako analize govore da su lepi ljudi uspesniji na poslu, sta reci...
Da li si srecniji, pa to bas analize ne mogu reci.

"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 33816

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 4 Mar - 12:23

Džaba nekome ljepota ako nema unutarnju ljepotu I dobrotu..  Ako ste ološ I djubre u duši, džaba im sva ljepota ovoga svijeta.
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 7902

Godina : 31

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 4 Mar - 12:26

[You must be registered and logged in to see this link.] ::
Džaba nekome ljepota ako nema unutarnju ljepotu I dobrotu..  Ako ste ološ I djubre u duši, džaba im sva ljepota ovoga svijeta.

Tako je. happy

Btw slika ti je za 10! happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 4 Mar - 19:21

Sigurna sam da lepota fizicka nema nikakve veze  sa uspesnoscu/ sem fillmske i manekenske profesije/a samim tim ni sa srecom
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 28869

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 4 Mar - 19:33

nemoj da se lažemo, lepota je važna i može mnogima da bude izvor sreće i uspešnosti. svi mi želimo da budemo lepi, ko ne želi nek se javi da mu Erca u ružno lice kaže da laže.  happy  happy

lepo se oblačimo, obuvamo, šminkamo, mirišemo, belimo zubići, čupkamo obrvice, povećamo sisići, smanjimo nosići, u hlačama nosimo krastavčići ( obavezno s prednje strane  happy happy happy)

sad da vas pitam. zašto mi svi želimo da budemo lepi?  happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

mene lično uvrede ne smetaju ni vređaju. čak suprotno, potvrđuju da sam prokleto u pravu. kad neko postane toliko jadan, nemoćan i inferioran da mora posegnuti za uvredama u diskusiji to znači da je  razoružan i izdominiran.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 4 Mar - 19:41

Ne slazem se sa tobom.Sisici,krastavcici i ostale estetske specije,iskompleksiranima je potrebno.Mislis da ako je krastavcic veci da je zelja zadovoljnija ili onaj kome treba vijagra,africka sljiva i slicne papazijanije?! Ono sto nazivamo ruzno,misleci na fizicko uopste ne mora da je tako.Pobogu koliko bi onda ljudi bilo srecno u vezi ili braku?Zar bi sve debele ili ne manekenske zene bile nesrecne? Normalnu dnevnu ili vecernju sminku najcesce pocinjemo da stavljamo jer to nam cine drugarice,pa kasnije vidimo glumice i na kraju predje nam u naviku da se i mi izmackamo.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 28869

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 4 Mar - 19:47

UnaUna ::
Ne slazem se sa tobom.Sisici,krastavcici i ostale estetske specije,iskompleksiranima je potrebno.Mislis da ako je krastavcic veci da je zelja zadovoljnija ili onaj kome treba vijagra,africka sljiva i slicne papazijanije?! Ono sto nazivamo ruzno,misleci na fizicko uopste ne mora da je tako.Pobogu koliko bi onda ljudi bilo srecno u vezi ili braku?Zar bi sve debele ili ne manekenske zene bile nesrecne? Normalnu dnevnu ili vecernju sminku najcesce pocinjemo da stavljamo jer to nam cine drugarice,pa kasnije vidimo glumice i na kraju predje nam u naviku da se i mi izmackamo.

stani Una,  ne brzaj  happy

ne mislim ja još ništa. čekaj sa srećom. 

društvo oko nas nas ne želi ružne, želi nas lepe, lepše, najlepše.  happy

mene lično uvrede ne smetaju ni vređaju. čak suprotno, potvrđuju da sam prokleto u pravu. kad neko postane toliko jadan, nemoćan i inferioran da mora posegnuti za uvredama u diskusiji to znači da je  razoružan i izdominiran.

Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Sub 10 Mar - 10:05

Ti lijepi ljudi su kratko srecni, jer ljepota je prolazna. Sto se tice uspjeha, to zavisi od talenta koji covjek ima. Mada vise puta sam ustanovio da i sreca kao sreca pomogne.

Nezelim biti ni jedno ni drugo, jer zasto da imam prednost prema nekima. Svi oni kuhaju sa vodom kao i ja. happy
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3347

Učlanjen : 28.04.2018

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Ned 27 Maj - 21:57

Mislim da u današnjem vremenu forme, lepota može značiti samo teret..
Nazad na vrh Ići dole
Lutajuće Srce

Master
Master

Lutajuće Srce

Muški
Poruka : 7854

Godina : 43

Učlanjen : 04.01.2014

Raspoloženje : Do kraja.

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   Čet 21 Feb - 22:44

Nikada neću saznati  happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-