Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li su srećniji samci ili venčani?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 26 Jan - 1:58

Da li su srećniji samci ili venčani?
Uzvor:TPortal

I živeli su tako srećno do kraja života… Mora biti da se misli na samce, otkriva novo istraživanje. Naime, iako se veruje da osobe koje su ostvarile vezu ili brak imaju superiorniju društvenu poziciju i bolje zdravlje, američka studija pokazuje da samci nisu ništa manje srećni i manje zdravi, depresivniji ili manje samopouzdani od uparenih.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nedavno je objavljeno istraživanje koje je pratilo živote više od 2.700 Amerikanaca koji nisu bili u vezi. Kad je šest godina kasnije studija zaključena, neki od njih su ušli u vezu, neki u brak, a neki su i dalje ostali samci, piše Huffington Post.

Prednosti samačkog života pokazale su se u istraživanju dugotrajnijima. Naime, do kraja studije, prednosti koje su videle ili osećale osobe u paru vremenom su se istopile. Na početku i na kraju studije svi sučesnici upitani su u kojoj meri održavaju kontakte sa svojim roditeljima i koliko vremena provode s prijateljima.

Početna ideja autora studije Keli Musik i Larija Bumpasa bila je da se ispitata u kojoj meri partner povećava vašu socijalnu potporu. Teoretski su ljudi u vezi imali priliku da se povežu s partnerovom mrežom prijatelja, rodbine i zajednice koji su mogli d aim pomognu u kritičnim periodima. Međutim, istraživanje nije uspelo da potvrdi tu pretpostavku.

Efekat medenog meseca

Umesto toga, oni koji su ušli u vezu ili brak smanjili su kontakte sa svojim roditeljima i provodili manje vremena sa svojim prijateljima od onih koji su ostali sami. Konvencionalna mudrost o prednostima braka, čak i teze među mnogim naučnicima društvenih disciplina, govore da brak poboljšava zdravlje ljudi.

Citirana studija objavljena u časopisu “Journal of Marriage and Family” pokušala je da testira i tu tezu.

Pokazalo se da su u prve tri godine rezultati izgledali obećavajuće. Osobe koje su ušle u brak ili vezu u početku su bili srećniji, zdraviji, manje depresivni i imali su više samopouzdanja od onih koji su ostali samci. Ti su rezultati, pokazalo se međutim, bili samo efekat medenog meseca.

Kada su rezultati analizirani u razdoblju od četvrte do šeste godine studije, osobe u zajednici nisu bile srećnije, zdravije, manje depresivne i nisu uživale u snažnijem osećaju samopouzdanja od samaca. Autori studije opisuju i generalne teorije o tome zašto bi bračni život trebalo da dovede do boljeg životnog ishoda.

Bračnu zajednicu podržava zakonodavstvo i praksa, osobe u braku imaju društvene uloge koje navodno pružaju smisao i cilj, verovatno imaju snažniju društvenu podršku i obavezu u svojim životima.

Tvrdokorni stereotipi

Kako se onda dogodilo da osobe koje su samci osećaju trajnu prednost svog statusa? Zašto, uprkos svim zakonskim prednostima i pravnoj zaštiti koju uživaju i navodnoj superiornoj poziciji u podeli socijalnih uloga, osobe u braku nisu na kraju studije uočile i osetile korist za svoje zdravlje ili dobrobit?

Zaključci studije traže da se ponovno razmotre naši stereotipi o navodno siromašnom, jadnom, usamljenom i tužnom samačkom životu. Koje su prednosti i motivacije ljudi koji žive bez partnera? Kako na kraju oni prolaze kroz život u kojem uživaju u jednako sreće, samopoštovanja i zdravlje kao i ljudi koji su ušli u partnerstvo?

Na ta velika pitanja ne postoje odgovori u studiji, ali možda je društvena nauka toliko opterećena brakom da analizira svoje nalaze samo iz perspektive bračnih parova, čak i kad ih vlastiti rezultati teraju da razmisle dublje o samačkom životu, zaključuje autorka istraživanja Bela DePaulo.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 26 Jan - 9:08

Citat :
oni koji su ušli u vezu ili brak smanjili su kontakte sa svojim
roditeljima i provodili manje vremena sa svojim prijateljima od onih
koji su ostali sami.

Da..ovo je tako tačno ..iako sa partnerom dobiješ dosta toga , ima stvari kojih moram silom prilika da se odrekneš ..posete roditeljima i druženje sa svojim prijateljima svedeš na minimum..
Stičete nove zajedničke prijatelje , idete kod njegovih roditelja ali ..kontakt sa SVOJIMA je daleko manji ili se sasvim prekida ..

Da li su sretniji oni koji su u braku ili samci teško je pitanje , svako je na svoj način više ili manje sretan, sve zavisi iz kog ugla se stvari gledaju.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 26 Jan - 14:07

Statistike kazu da ozenjeni muskarci duze zive od ovih drugih, ako je to jedan od pokazatelja srecnog zivota. Medjutim kad bi ste pitali ozenjene oni bi rekli za ove druge da su srecniji, dok naravno neozenjeni bi isto to rekli za ozenjene, tako da...ljudima se ne moze ugoditi...uvek misle da je kod onog drugog bolje...klasika!
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 26 Jan - 14:51

Sreća je relativna stvar. Nekad je prava sreća biti u dvoje, a nekada je prava sreća biti sam. Nema pravila. Sve ima prednosti i nedostatke. Ništa nije savršeno, samo je stvar u tome šta kome više odgovara.
Ali je najbitnije, da je čovek sam po sebi srećan..a ostalo će sve nekako doći na svoje mesto...
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34505

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Pon 6 Feb - 1:24

Kako god me postaviš, ja padnem uspravno.

Dakle, svejedno mi je [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Pon 6 Feb - 1:34

Tko drži do sebe, svojih roditelja i prijatelja neće dozvoliti da nikakav brak utiče na prekid kontakta. Normalno je da se kontakti smanje, život nosi svoje. Ali osoba koja ih prekine je bezkarakterna i beskičmenjak. Laughing

A da li su sretniji samci ili vjenčani imam primjer u susjedstvu. Čovjek je samac. Doživio je moždani udar. Teško je pokretan. Živi ko pas. Iz njegovog stana se širi smrad. Nema nikoga da mu pomogne. Užas.

Možda je lijepo biti samac dok je sve za pet. Ali kada se nešto desi, nemaš nikoga da bude uz tebe. Tužno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
nemo

Član
Član

avatar

Muški
Poruka : 460

Učlanjen : 28.11.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Pon 6 Feb - 8:34

Samci..Niko mu ne zvoca happy
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Pon 6 Feb - 8:54

Citat :
Tko drži do sebe, svojih roditelja i prijatelja neće dozvoliti da
nikakav brak utiče na prekid kontakta. Normalno je da se kontakti
smanje, život nosi svoje. Ali osoba koja ih prekine je bezkarakterna i
beskičmenjak. Laughing

Ne bih ja tako strogo ocenjivala stvari jer nije sve samo do jedne osobe koja bi taj kontakt sa svojim roditeljima i prijateljima nastavila , okolnosti su drugačije i uglavnom se sve svodi na dogovor izmedju partnera ..
A kad je u pitanju Srbija i njen mentalitet odgovor za sve je ..ti si se udala i moraš da pratiš svoga supruga u svemu.. a on ..ako želi može ali ne mora da prati tebe jer se on OŽENIO a ne UDAO za tebe tj. s tobom [You must be registered and logged in to see this image.]
Tu su pre svega najviše krive starije generacije koje tradiciju forsiraju dok mladji na to ne obraćaju toliko pažnju .. Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34505

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Pon 6 Feb - 23:18

wild filly ::
ako želi može ali ne mora da prati tebe jer se on OŽENIO a ne UDAO za tebe tj. s tobom [You must be registered and logged in to see this image.]


A, ako je prizetko? Onda se ipak jeste UDAO a ne OŽENIO i onda mora da prati suprugu u svemu a i njenu familiju [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 9 Feb - 1:31

Citat :
A, ako je prizetko? Onda se ipak jeste UDAO a ne OŽENIO i onda mora da prati suprugu u svemu a i njenu familiju [You must be registered and logged in to see this image.]


I obavezno nek obuje nanule da se čuje kako klepeće dok prati nju i njenu familiju [You must be registered and logged in to see this image.]

Maa naj vrh je dok možeš birat gde i kako, ee kad dodje vreme kad to više ne možeš onda je ipak bolje imati nekog uza se , ako ništa da ti bar noge zagrije ako ti je hladno [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Uto 23 Apr - 11:10

Čovjek može biti sretan i sam i u braku. I obrnuto, može biti i nesretan. Nema pravila. Kako koga zapadne. Jedna stvar je u ovoj priči važna. Bitno je da si u braku ili sam jer je to tvoj izbor. Onda su ti po meni puno veće šanse da budeš sretan. Najgore su situacije kada ljudi ulaze u brak jer to familija od njih traži, jer je ovo Balkan, jer se to od njih očekuje, jer je to normalno, jer se svi žene i udaju, jer ........

Ako nemaš sreće da se u nekoga zaljubiš i da ta osoba koliko toliko odgovara tvojim kriterijima da bi se udao/oženio, onda je puno logičnije da ćeš sreću naći sam.

Šta fali. Cool










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Sre 24 Apr - 23:48

Verovatno oni prvi misle da su srećniji oni drugi..oni drugi misle da su srećniji oni prvi..i tako.. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Sre 24 Apr - 23:52

Srećni su oni koji su srećni.

Biti sam je bar po meni generalno totalno bzvz ali naravno ne treba biti sa nekim, samo da bi se bilo sa nekim!
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Sre 24 Apr - 23:58

Nekada i kada nisi sam, više si sam nego da si ..sam [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 25 Apr - 0:00

wild filly ::
Nekada i kada nisi sam, više si sam nego da si ..sam [You must be registered and logged in to see this image.]

Upravo tako [You must be registered and logged in to see this image.]..... možda ne više, ali ništa manje ....
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 25 Apr - 0:08

wild filly ::
Nekada i kada nisi sam, više si sam nego da si ..sam [You must be registered and logged in to see this image.]



To je najčešće posljedica veze ili braka "jer je to normalno kod nas, jer to svi rade".

Možda se nekome sa strane samoća čini neprirodna ili teška, ali mislim da nije. Bitno je kako se postaviš. Najvažnije se postaviti prema sebi. Ja imam pravo na sreću. Na potpunu sreću. Mrvice ili neki bljeskovi me zanimaju. Želim sve. I to za sebe.

To možeš naći u vezi. Ako nađeš, super.

Ali ako ne, potraži to u samoći.

U krajnjem slučaju sreću nije lako naći. Ni u vezi, ni u samoći.

I to treba znati.

Ili imati sreće da nađeš sreću. Cool










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 25 Apr - 0:18

Lepo je imati svoje momente u samoći , potražiti stvari koje te ispunjavaju i čine srećnim ..
Samo jako je bitan stav koji imate prema sebi , ne treba se nikada samosažaljevati , jer sreća nekada vreba odmah iza ćoška samo joj treba tvoj mali znak da je dobrodošla.. Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 25 Apr - 0:25

Imam prijateljica i prijatelja na "obije strane". Laughing

I sretnih i nesretnih.

Samoću je možda u startu, malo teže prihvatiti.

Iskreno, najviše cijenim sretne samce.

Oni su izašli na kraj sa samim sobom.

A to je najteže. Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 25 Apr - 0:29

Iskreno.. najviše cenim srećne parove..to je ipak mnogo teže naći ..
Veoma retko bogatstvo je srećna veza u kojoj su oba partnera zadovoljna i kada su zajedno oboje uživaju u društvu onog drugog.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Čet 25 Apr - 0:43

wild filly ::
Iskreno.. najviše cenim srećne parove..to je ipak mnogo teže naći ..
Veoma retko bogatstvo je srećna veza u kojoj su oba partnera zadovoljna i kada su zajedno oboje uživaju u društvu onog drugog.





Računao sam da je teže biti sam.

Kada nađeš srodnu dušu, nekako mi to lako.

Imate se. [You must be registered and logged in to see this image.] Razumijete, podupirete, pazite.

Ali sam, pa biti sretan, to mi se već čini za divljenje.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Džudi

Član
Član

Džudi

Ženski
Poruka : 20

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 13.05.2013


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Uto 14 Maj - 12:02

Sreća je skup lepih dana. Mogu je osetiti i samci i oni u vezi ili braku. Ipak, ako je pitanje šta izabrati, uvek sam za opciju veza ili brak, ali ne po svaku cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Uto 14 Maj - 12:13

Ako čovjek nije zadovoljan i sretan sam sa sobom, ne može biti ni u vezi.

Upropastiće svaku vezu. Rolling Eyes










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Džudi

Član
Član

Džudi

Ženski
Poruka : 20

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 13.05.2013


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Uto 14 Maj - 18:53

Da, zato sam i napisala "ne po svaku cenu".

Neko ko je depresivan ili večito nervozan, ne može naći ni sreću i mir i kad je sam, a kamoli kad je u vezi.

Prednosti veze-braka pokazuju se u poznijim godinama, ili kasno srednjim godinama. Tada je potrebno imati nekoga sa kim se dele muke, zdravstveni problemi, sa kim se priča, ponekad posvađa...
Samcima je tada teško, pogotovo kada dođe bolest.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Sre 15 Maj - 1:02

U nekim "mlađim" godinama ulaziš u vezu ili se ženiš zbog ljubavi.

U nekim "srednjim" je to već ekonomsko pitanje.

U poznijim postaje već sociologija, tj trebaš neko društvo.

U onim "najstarijim" trebaš nekoga samo da ti pelene promijeni. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Excited4U

  

Excited4U

Muški
Poruka : 21683

Lokacija : between Ass XD

Učlanjen : 03.05.2011

Raspoloženje : So Excited ;-D


Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610Sre 15 Maj - 1:23

Nema pravila happy

Moze neko u vezi da bude nesrecniji nego sam happy

a moze i obrnuto happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li su srećniji samci ili venčani? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li su srećniji samci ili venčani?   Da li su srećniji samci ili venčani? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li su srećniji samci ili venčani?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Upravo venčani
» Čime se izgovarate ako ste još samci?
» Da li su lijepi ljudi srećniji i uspješniji!?
» Zašto se burma nosi na domalom prstu?
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-