Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Filmski citati

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:44

„Na svijetu postoje samo četiri važna pitanja: Što je sveto? Od čega je napravljen duh? Za što vrijedi živjeti? Za što vrijedi umrijeti? I na sva četiri pitanja, odgovor je isti: Ljubav!“


(Iz filma „Don Juan de Marco“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:45

„Ljudi se zaljubljuju, ljudi žele pripadati jedan drugome, zato što je to jedina šansa da se bude sretan. Ti sebe nazivaš slobodnom, divljom. I tako se bojiš da će te netko strpati u kavez. Djevojko, ti si već u kavezu. Sama si ga stvorila... On će uvijek biti s tobom zato što, ma kamo se okrenula, od sebe ne možeš pobjeći.“

(Iz filma „Doručak kod Tiffanyja“.)


Filmski citati - Page 2 9d65f5ad6c8df36fce8a297d490875e2-horz

„Ja ne znam tko sam. Ja sam poput ovog ovdje mačka, bezimeni majmun. Mi ne pripadamo nikome i nitko ne pripada nama. Mi čak ne pripadamo ni jedno drugome.“


(Iz filma „Doručak kod Tiffanyja“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:46

Život je san. U snovima ne možeš pogriješiti. U snovima možeš biti što god poželiš.“

(iz filma „To the Wonder“.)

„Pretpostavljam da se na kraju cijeli život svodi na puštanje stvari, ali ono što boli najviše od svega je nedostatak vremena da se oprostimo s ljudima koje volimo."

(Iz filma „Pijev život“.)

„Trebaš voljeti, bez obzira sviđa li ti se to ili ne. Emocije dolaze i odlaze poput oblaka. Ali ljubav nije samo osjećaj, trebaš voljeti. Kad uistinu voliš, javlja se rizik od neuspjeha, rizik od izdaje. Bojiš se da je tvoja ljubav nestala, a možda samo čeka da se pretvori u nešto veće. Probudi u sebi božansku prisutnost koja spava u svima nama, u svakome čovjeku, u svakoj ženi. Upoznajte jedno drugo u takvoj ljubavi, koja se nikada ne mijenja.“

(Iz filma „To the Wonder“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:53

„Želio sam biti voljen jer sam bio velik. Velik čovjek. Ali ja sam nitko i ništa. Pogledajte svu ovu slavu oko nas. Drveće. Ptice. Živio sam u sramoti. Obeščastio sam sve to. I nisam primijetio ljepotu života. Ja sam lud čovjek.“


(Iz filma „Drvo života“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:53

„Ne možeš pronaći pravu ljubav tamo gdje je nema i ne možeš se sakriti od nje tamo gdje je zaista ima.“

(Iz filma „Ljubiti budalu“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:54

„Ako nekoga voliš dovoljno, pustit ćeš ga da ode. Ako ti se vrati, znači da ste suđeni jedno drugome. Ako ne, znači da nikada nije ni bio zaista tvoj.“

(Iz filma „Nemoralna ponuda“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:55

„Postoje milijuni ljudi na ovom svijetu, ali na kraju nam se sve svede samo na jednu osobu.“

(Iz filma „Zanesena mladost“.)

„Kada budeš shvatio da ostatak života želiš provesti s određenom osobom, željet ćeš da taj ostatak života počne što prije.“

(Iz filma „Kad je Harry sreo Sally“.)

„Pomaži drugima. Pruži ljubav svima. Svakome listu. Svakome tračku svjetlosti. Opraštaj.“

(Iz filma „Drvo života“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:56

Filmski citati - Page 2 D86d7cd023408140e4b0107e679d1eed-horz

„Osjećam te tako blizu. Skoro da te mogu dotaknuti. Uvijek postoji ono nevidljivo nešto. što osjećam tako snažno, nešto što nas tako čvrsto veže. Volim taj osjećaj, iako me ponekad čini tužnom, iako ponekad zbog toga plačem. Toliko je snažno, to uvjerenje da ti pripadam.“

(Iz filma „To the Wonder“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:56

„Strah je jedini istinski protivnik života. Jedino strah može pobijediti život. Brzo donosimo nepromišljene odluke. Udaljujemo svoje posljednje saveznice: nadu i vjeru. I porazimo sebe. Strah, taj običan dojam, porazio nas je.“

(Iz filma „Pijev život“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 13:57

„Znaš ono mjesto između snova i realnosti gdje još uvijek sanjaš? Tamo ću te uvijek voljeti, tamo ću te uvijek čekati.“

(Iz filma „Kapetan Kuka“.)

„Jamčim ti da ćemo imati teških trenutaka. Jamčim ti da će prije ili kasnije jedan od nas htjeti pobjeći. Ali isto tako ti jamčim da ću žaliti do kraja života ako te ne pitam da budeš moja. Zato jer duboko u srcu znam da si ti ona prava za mene.“

(Iz filma „Odbjegla nevjesta“.)

„Ljubav je strast. Opsesija. Netko bez koga ne možeš živjeti. Netko zbog koga ti se vrti tlo pod nogama. Pronađi nekoga koga ćeš ludo voljeti, i tko će isto tako voljeti tebe. Slušaj svoje srce. Život bez toga nema smisla. Putovati kroz život bez prave ljubavi je kao da uopće nisi niti živjela. Moraš pokušati, jer ako ne pokušaš, onda niti nisi živjela.“

(Iz filma „Upoznajte Joe Blacka“.)



Izvori: Imdb.com, Boardofwisdom.com
Foto: Pinterest
(M.Glavina)











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 14:00

Jedno jedino zrno riže može učiniti da vaga prevagne, jedan jedini čovjek može značiti razliku između pobjede i poraza.

(Mulan)

Nije teško učiniti ono ispravno, nego je teško znati što je to ispravno. Kada znaš što je ispravno, nije teško to učiniti.

(Ispovijed)

Svaki atom našeg tijela nekad je bio zvijezda.

(Gattaca)


Što je gore? Reći laž koja mami osmijeh ili reći istinu koja mami plač?

(Čudo u 34.ulici)


Nije pitanje da li je cura savršena. Nije ni pitanje da li si ti savršen. Već je pitanje da li ste savršeni jedno za drugoga.

(Dobri Will Hunting)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:00

Beležnica (Nikolas Sparks)

“Ja sam kao i svaki drugi muškarac, čovek sa jednostavnim željama i razmišljanjem koji živi sasvim običan život. Niko mi nije posvetio neki spomenik i verujem da će moje ime biti zaboravljeno ubrzo nakon što napustim ovaj svet. Ali u ovom običnom životu uspeo sam da dobijem poštovanje i ljubav najlepše osobe koja je ikada živela na zemlji koju sam voleo svim srcem, a to mi je bilo dovoljno za ceo jedan život.“










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:00

Pod tuđim uticajem (Džejn Ostin)

“Dala si ime mojoj duši. Na tren sam u agoniji, a na tren pun nade. Molim te reci mi da nisam zakasnio, i da su ova dragocena osećanja uzajamna. Nudim ti se opet, pružajući ti svoje srce sada još više nego pre kada si ga zamalo uništila, pre osam i po godina. I nemoj slučajno da kažeš da sam te zaboravio i da mi muškarci zaboravljamo lakše i pre od žena. Volim samo tebe. Tako je oduvek bilo.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:00

Veliki Getsbi (F. Skot Fitcdžerald)

“Znao je da će nakon poljubca te devojke, odbiti da poljubi bilo koju drugu i da će se taj poljubac urezati večno u njegovu svest. Zato je zastao, samo na trenutak je udahnuo malo duže pre nego je spojio usne sa njenim. A onda ju je poljubio. Kada su njegove usne dotakle njene nalik latici nežna ustašca, spoj je bio kompletan i on joj se predao.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:01

Džejn Ejr (Šarlota Bronte)

“Svaki deo tvog volim, kao da je oduvek pripadao mom, kao da je deo mene. I u bolu i patnji, voleću ga jednako.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:02

Prohujalo s vihorom (Margaret Mičel)

Filmski citati - Page 2 Najlepsi_citati_1_445138454

“Tebe treba ljubiti i to često. I to treba da radi neko ko zna šta radi.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:02

Mandolina kapetana Korelija (Luj de Bernije)

“Kada se zaljubiš, to je kao da te je obuzelo neko privremeno ludilo. Poremeti te kao zemljotres, a onda se intenzitet smanji. A kada se to desi, moraš da doneseš odluku. Moraš da prelomiš da li hoćeš da svoje puteve ukrstiš sa njegovim i ubediš sebe da više nikada ne smete da se rastanete. Jer ljubav je upravo to. Ona nije eksperiment, niti želja da se družite svake sekunde, niti vaša nesanica, jer ležite u krevetu zamišljajući kako vam ljubi svaki deo tela. Ne, nemojte da crvenite. Ovo što vam govorim je istina. Ljubav je ono što ostane kada izgorite jedno za drugim. Znam da ne zvuči preterano uzbudljivo, ali jeste!”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:03

Džeri Megvajer

“Ti me ispunjavaš. Činiš da budem ceo.”


Orkanski visovi (Emili Bronte)

“Kada bi sve nestalo sa zemlje, a on bi jedini ostao na njoj, opet bi imala želju da postojim. Ali kada bi on nestao, ili kada nas više ne bi bilo… svet bi postao za mene stranac i to moćan, razoran.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Uto 19 Maj - 15:03

Kada je Hari sreo Sali

“Volim kako ti je zima kada je napolju 30 stepeni. Volim što ti je potrebno sat i po da izabereš koji ćeš sendvič da napraviš. Volim te male bore koje su se pojavile na tvom licu. Volim što posle tvog odlaska na svom duksu mogu da osetim tvoj parfem još satima, danima. Volim što si poslednja osoba koju ću poznati ako poželim da me neko uspava i umiri pred spavanje. I došao sam ne iz usamljenosti, niti zbog Nove godine. Došao sam jer kada shvatite da s nekim želite da podelite sav svoj život do kraja, želite da to bude ovoga časa, odnosno da ne čekate ni tren.”


Gospodar prstenova: Družina prstena

“Pre bih sa tobom proveo jedan život, nego da provedem nekoliko vekova sam.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati - Page 2 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Čet 11 Jun - 22:27

“Svaki deo tvog volim, kao da je oduvek pripadao mom, kao da je deo mene. I u bolu i patnji, voleću ga jednako.


Džejn Ejr( Šarlota Bronte)


“Ja sam kao i svaki drugi muškarac, čovek sa jednostavnim željama i razmišljanjem koji živi sasvim običan život. Niko mi nije posvetio neki spomenik i verujem da će moje ime biti zaboravljeno ubrzo nakon što napustim ovaj svet. Ali u ovom običnom životu uspeo sam da dobijem poštovanje i ljubav najlepše osobe koja je ikada živela na zemlji koju sam voleo svim srcem, a to mi je bilo dovoljno za ceo jedan život.“

Notebook ( Nikolas Sparks )
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Čet 11 Jun - 22:30

Kondukter (Pavle Vujisić): “Pre dve godine vozio Miško za opkladu dva kilometra vezanih očiju i nigde nije ogrebao autobus”.
Brka (Danilo Bata Stojković): “Jeste vozio, da ne kažem šta.. Ma, hajte molim vas”
Pevač (Dragan Nikolić): “Nemoj! Reci da mu veruješ”
Kondukter (Pavle Vujisić): “Ti meni moga sina da nazivaš lažovom pred ovolikim svetom! Vozi Miško. Moj Miško je genija za vožnju”.- Ko to tamo peva,Dušan Kovačević
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Čet 11 Jun - 22:31

„Zašto se toliko silno želiš uklopiti u ovaj svijet kada si rođena da se ne uklapaš?“
(Iz filma „Sve što djevojka može poželjeti“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Čet 11 Jun - 22:32

„Jedini način da budeš sretan je da voliš. Ako ne voliš, život će ti proći pred očima.“
(Iz filma „To the Wonder“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Čet 11 Jun - 22:32

„Najbolja vrsta ljubavi je ona koja probudi dušu i tjera nas da tražimo više, zapali vatru i srce, a umu pruži mir. To si mi dala, a to se nadam da ću ti ja moći pružiti, zauvijek .“
(Iz filma „Notebook“.)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610Čet 11 Jun - 22:32

„Sretneš na tisuće ljudi i nitko od njih te ne dotakne. A onda upoznaš jednu osobu i tvoj je život promijenjen. Zauvijek. “
(Iz filma „Ljubav i ostale droge“.)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Filmski citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmski citati
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najbolji filmski vanzemaljci
» Filmski žanrovi
» Najbolji filmski tandemi
» Filmski plakati
» Najbolji filmski negativci
Strana 2 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film-