Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Filmski citati

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 9:54

"Šindlerova lista"

Filmski citati 600full-schindler%27s-list-screenshot

Oskar Šindler: Moć je kada imamo apsolutno pravo da ubijemo, ali mi nećemo.
Amon Goet: Stvarno misliš da je to moć?
Oskar Šindler: Recimo... čovek ukrade nešto, dovedu ga pred cara, a on se baci na kolena i moli za život, iako sasvim sigurno zna da će biti pogubljen. A car ga tada oslobodi! Tog bezvrednog čoveka oslobodi, tek tako - pusti ga da ide...
Amon Goet: Ja mislim da si pijan i da ne znaš šta pričaš.
Oskar Šindler: To je moć, Amone. To je prava moć.











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 9:55

Nil Gejmen "Američki bogovi"


Filmski citati 25afd4d4f037f40070ebf7bec074bebf

"Ako se krećeš i deluješ u materijalnom svetu, onda i materijalni svet deluje na tebe. Bol žeže, kao što pohlepa truje, a požuda izgara."











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 10:00

“Kad je Hari sreo Sali” (When Harry Met Sally)

Filmski citati WHMS4

Svi pamte očaravajuću repliku Bilija Kristala (Billy Crystal) koji je tumačio lik Harija (Harry): “Volim kad se prehladiš, kad je napolju 15 stepeni. Volim što ti je potrebno sat i po da naručiš sendvič. Volim tu boricu koja ti se pojavi na nosu kad me gledaš kao da sam poludeo. Volim što, posle provedenog dana s tobom, još uvek mogu da namirišem tvoj parfem na mojoj odeći. I volim to što si ti ona s kojom bih da pričam pre no što zaspim. A sve ovo nije zato što sam usamljen, niti zato što je Nova godina. Došao sam ovde zato jer kad shvatiš da želiš ostatak života da provedeš s nekim, želiš i da taj ostatak života počne što je pre moguće.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 10:02

Nil Gejmen "Američki bogovi"

Filmski citati E5399cbd618da14ff7550edb4f5d86c3


“Da li bi poverovala da su svi bogovi koje su ljudi ikada zamislili još sa nama danas?”
“... Možda.”
“I da postoje novi bogovi tamo negde, bogovi kompjutera i telefona i čega već, i da svi oni misle da nema mesta za obe vrste na svetu. I da je neka vrsta rata veoma verovatna?”
“Sloboda da veruješ znači slobodu da veruješ u pogrešnu stvar. Kao što ti sloboda govora daje pravo da ćutiš.”
***
“Slušaj, bogovi umiru kada su zaboravljeni. Ljudi takodje. Ali zemlja je i dalje ovde.”
“Znate, mislim da bih radije bio čovek nego bog. Nama ne treba da bilo ko veruje u nas. Mi svejedno guramo dalje. To je ono što radimo.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 10:04

“Dobro da bolje ne može biti” (As Good as it Gets)

Filmski citati As-Good-as-it-Gets-1997


Još jedna u nizu brilijantnih uloga Džeka Nikolsona (Jack Nicholson) je ona u filmu “Dobro da bolje ne može biti” (As Good as it Gets) gde tumači lik mrzovoljnog i opsesivno-kompulsivnog Melvina (Melvin Udal). On upućuje Kerol (Carol Connelly) koju tumači Helen Hant (Helen Hunt) sažetu, ali sveobuhvatnu rečenicu:

“Činiš me boljim čovekom”.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 10:06

Haruki Murakami "1Q84"

Filmski citati Murakami_1Q84


"Upaljena svetla na nekoliko prozora zgrade uz ulicu ukazuju da na tom svetu obitava još ljudi osim njih dvoje. Njima dvoma je to veoma čudno. Ne, logično razmišljajući, deluje im čak kao nešto netačno. Ta činjenica da na svetu osim njih postoji još ljudi koji žive svoje živote."











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 10:09

“U stvari ljubav” (Love Actually)

Filmski citati 468g

Jedan od likova otkriva tajnu zaljubljenosti, govoreći:

“Znaš kako možeš znati da si zaljubljen? Kada ležiš u krevetu i ne možeš zaspati, jer je stvarnost napokon bolja od snova.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 10:11

Elfride Jelinek "Pijanistkinja"

Filmski citati 8a2efa6c1463d3ce3b9467ed6d156026

"Iz opštih umetničkih i pojedinačnih ljudskih razmatranja Erika izvlači koren: nikada se ona ne bi mogla potčiniti nekom muškarcu kao što se toliko godina potčinjavala majci. Majka je protiv Erikine eventualne udaje, zato što se moja kći nigde ne bi mogla svrstati i nikada potčiniti. Ona je naprosto takva. Erika ne treba da odabere životnog saputnika, jer je nesavitljiva. A nije više ni mladica. Ako niko ne može da popusti, brak se loše završava. Bolje da ostaneš ti sama, kaže majka Eriki. Na kraju krajeva, majka je Eriku načinila onim što je sada. Zar još niste udati, gospodjice Erika, pita mlekadžijka, a pita i kasapin. Znate kako je, meni se niko ne dopadne, odgovara Erika."

"Vreme prolazi, i mi prolazimo u njemu. One su zajedno zatvorene pod staklenim zvonom za sir, Erika, njene nežne zaštitne čaure, njena mama. Zvono se može podići samo ako neko spolja uhvati staklenu dršku i povuče je naviše. Erika je insekt u ćilibaru, bezvremen, bez starosti. Erika nema istoriju i ne priredjuje istorije."











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 15 Avg - 12:47

U filmskoj adaptaciji poznate Šekspirove (William Shakespeare) drame “Ukroćena goropad” (The Taming of the Shrew) koja nosi filmski naziv “Deset razloga zašto te mrzim” (10 Things I Hate About You) našao se jedan kontradiktoran, zabavan i iskren citat:


“Mrzim način na koji razgovaraš sa mnom, i kako praviš frizuru. Mrzim tvoje cipele, i način na koji mi čitaš misli. Mrzim što si uvek u pravu. Mrzim kad me teraš na smeh, isto kao i na plač. Mrzim što te nema kraj mene, i činjenicu da me nisi nazvao. No najviše mrzim to što te ne mrzim. Nikako, ni trunčicu, baš nimalo”.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:29

"Stalker" Tarkovski

Filmski citati Images

“Čudo je van empirizma.”
“Cveće opet cveta, ali iz nekog razloga ne miriše.”
“Nije me briga za čovečanstvo. Od vašeg čovečanstva, interesuje me samo jedan čovek – ja. Bez obzira vredim li nešto, ili sam govno kao i svi ostali.”
“U raspravama se rađa istina. Prokleta bila!”
“Čovek piše zato što se muči, sumnja. Sve vreme mu je potrebno da dokazuje sebi i drugima, da je on neko. Da vredi. A ako znam sigurno da sam genije? Zašto bih onda pisao? Zbog čega?”
“Očigledno postoji princip. Ne čini ništa što ne možeš popraviti.”











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:32

“Balkanski špijun” (1984)

Filmski citati Danilo_Bata_Stojkovi%C4%87_screen_shot_Balkanski_spijun

- Đura će ti oprostiti što te je tukao – replika Danila Bate Stojkovića alijas Ilije Čvorovića u ostvarenju Dušana Kovačevića “Balkanski špijun” savršeno je primenjiva u situaciji kada recimo treba da se izvinite nekome “ni za šta”! Ovim rečima Ilija savetuje “opasnom špijunu” drugu Jakovljeviću (Bora Todorović) da se zbog veleizdaje preda policiji.

Iz ovog filma među omiljene spada i tehnika komunikacije Ilije i njegovog brata Đure (Zvonko Lepetić) “soko zove orla, orao pao, kao i čuvena Čvorovićeva: “Ovo su neki čobani, budale”!

Posebno, međutim, izdvajamo dijalog Ilije i njegove žene Danice (Mira Banjac):

lija (Danilo Bata Stojković): “A tu im se priključuje i švalerka ovog naučnika”
Danica (Mira Banjac): “Znači svi imaju švalerke”
Ilija: “Svi”
Danica: “Kad izdaju žene što ne bi i zemlju”!










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:34

“Ko to tamo peva” (1980)

Filmski citati Centar_Film-Ko_to_tamo_peva-05

Ovo je ubedljivo najcitiranije filmsko ostvarenje Dušana Kovačevića! Pored čuvene “Vozi Miško” konduktera firme “Krstić” (Pavle Vujisić), nadaleko čuvene replike naturščika Stanojla Milinkovića ”Decoooooo… Buši, buši”, najcitiranija je, bez premca, replika koju Pavle Vujisić izgovara sinu Mišku (Aleksandar Berček), dok u šumi zajedno sa celim autobusom krišom prati akciju mladog bračnog para (Nede Arnerić i Slavka Štimca):

- I tata bi, sine.

Izdvajamo i jedan od najupečatljivijih dijaloga iz autobusa firme “Krstić”:

Kondukter (Pavle Vujisić): “Pre dve godine vozio Miško za opkladu dva kilometra vezanih očiju i nigde nije ogrebao autobus”.
Brka (Danilo Bata Stojković): “Jeste vozio, da ne kažem šta.. Ma, hajte molim vas”
Pevač (Dragan Nikolić): “Nemoj! Reci da mu veruješ”
Kondukter (Pavle Vujisić): “Ti meni moga sina da nazivaš lažovom pred ovolikim svetom! Vozi Miško. Moj Miško je genija za vožnju”.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:36

Džo Hil "Rogovi"

Filmski citati Digital_painting_with_a_mouse____horns__by_aty_s_behsam-d5tqw64

“Merin mu je češće telefonirala i slala mailove, pretvarajući se da želi da vidi kako je. Ili je možda zaista mislila da to radi zbog toga. Li nije potcenjivao sklonost prosečnih ljudi da zavaravaju sami sebe u vezi sa sopstvenim namerama.”

“Samo đavo voli ljudska bića onakva kakva ona jesu i raduje se njihovim lukavim prevarama, besramnoj radoznalosti, nedostatku samokontrole, njihovom porivu da prekrše pravila i spremnosti da prodaju svoju besmrtnu dušu za jedan kres. Đavo zna da samo oni hrabri, koji rizikuju dušu zbog ljubavi – imaju pravo na dušu, čak i ako Bog ne misli tako.”

“Ti i tvoj magični svet. Kres može samo da bude kres. Ne mora biti transcendentalno iskustvo koje će ti izmeniti život.”

“Ig se delimično sežao onoga što mu se dogodilo dok je bio ispod površine vode. Ono što mu se urezalo u pamćenje je potmula, zagušujuća buka i vrtlog koji ga je vukao nadole. Imao je osećaj da je upao u strahotnu bujicu izgubljenih duša i da je, lišen svakog postojećeg poretka, prognan sa zemlje nazad u prvobitni haos. Bio je prestravljen pomišlju da nas to čeka nakon smrti. Bio mu je oduzet ne samo život već i bog, ideja boga, nada, razum, verovanje da se stvari dešavaju s razlogom, da uzrok prethodi posledici.”










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:39

“Varljivo leto ’68″ (1984)

Filmski citati 500full

Iz obilja citata često se spominje onaj sudije Veselina Cvetkovića (Bata Stojković): “Danas crveno, sutra zeleno, a prekosutra, je li – žuto”, kojim u “Varljivom letu ’68″ Gorana Paskaljevića glava porodice objašnjava suštinu zdravog života, na šta mu sin Tadija odgovara: “A njemu guska”!

Iz ovog ostvarenja najčešće je citirano i ono: ”Manje vina, manje vina” najmlađeg Cvetkovića…

No, s obzirom na to da je u centru zbivanja ljubavni život pohotnog maturanta Perice (Slavko Štimac), nije zgoreg napomenuti nekoliko replika, koje najbolje ilustruju Pericin tinejdžerski apetit: “Mesi, mesi, neće ništa da ti škodi”, kao i ključni momenat iz dijaloga sa njegovom velikom ljubavi Jagodinkom Simonović (Dragana Varagić): “Samo da ti čujem glas”.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:43

“Balkan ekspres” (1983)

Filmski citati O1wW

Bez pemca najčuvenija replika iz filma Branka Baletića “Balkan ekspres” je ona sitnog prevaranta Pika (Bora Todorović), kada pokušavajući da izbegne da ga strpaju u logor, na pitanje : “Jesi li ti muzičar”?, odgovara:

- Ne, nisam muzičar. U stvari jesam… Pa, ne, kažem nisam… Samo tetki da odnesem lek pa ću…

No, u najcitiranijem dijalogu (dobro, možda je pre reč o monologu) glavnu reč vodi Bata Živojinović:

Stojčić (Bata Živojinović): “E, jednog lepog dana kad budemo skupili dovoljno para… Sve to pretvorimo u zlato, i pravac – Kazablanka!
Tetka (Olivera Marković): “A, gde je to”?
Bata Živojinović: “U Švajcarskoj”!










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:45

“Rane” (1998)

Filmski citati 1881-rane-svaba-i-pinki

U ostvarenju Srđana Dragojevića koje je na najbolji način opisalo socijalna i društvena kretanja 90-ih, jednu od ubedljivo najboljih replika izgovara Pinkijev (Dušan Pekić) otac Stojan (Miki Manojlović) i to nakon što zapne i slomi WC šolju:

- 2.000 dinara za šolju, 1000 za cevi, 950 za vodoinstalatera… Penzija 200 dinara. Pa, dobro za jedno dve godine ću moći da serem k’o čovek. E pa neće moći!

Pored legendarne numere folk zvezde Turbo suki (Branka Katić) “Novčanice”, među najcitiranije spada dijalog Pinkija (Dušana Pekića) i inspektora Raleta (Radoslav Milenković) u bolnici:

Pinki: “Čistio sam ćaletom pištolj i opalio je…”
Inspektor Rale (Radoslav Milenković): “Kako to da imaš pet rana”?
Pinki: “Pa, ja sam uporan dečko”!










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Pet 5 Sep - 16:47

“Nacionalna klasa” (1979)

Filmski citati Photos

Možda je jedan od najtežih zadataka bilo izabrati legendarni citat među biserima čuvenog Branimira Mitrovića Flojda (Dragan Nikolić) iz kultnog ostvarenja Gorana Markovića.

No, među prva tri Flojdova citata svakako ulazi njegov odgovor budućem tastu (Rade Marković), koji mu pozajmljuje kola objašnjavajući “kako brzine idu u ha”, na šta on odgovara: “Ti ćeš da me naučiš kako idu brzine”!

Posebnu pažnju, međutim, zaslužuje Flojdovo raspitivanje kod studenta režije Mikija Bunjuela (Aleksandar Berček) šta bi bilo najbolje da nauči za prijemni za Akademiju:

- Ja znam ono što smo u školi morali… neke pesme. Znam narodnjak onaj, Ženidba Milića Barjaktara. Ono što počinje svaka pesma: Mili Bože, čuda velikoga, pa kao kad se ženi Milić Barjaktar… po celoj zemlji tražio ribu i ne može kao da nađe ribu… Je l’ to sranje?










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 8:28

Sreta: Jesi li ili nisi?
Bane: Šta?
Sreta: Znači nisi.
Bane: Ko kaze da nisam?
Sreta: Pa jel’ jesi?
Bane: Nisam
Sreta: Šta nisi?

(Grlom u jagode)
Filmski citati 9b8f52ba0-1
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 8:32

"Tezak narkoman! Deset minuta se bode u venu"... Filmski citati Icon_rolleyes

Balkanski spijun.

Filmski citati Maxresdefault
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 13:39

Filmski citati 8955_big

Ponekad nas samo jedna dobra filmska rečenica može nadahnuti i odvesti na nezaboravno i nostalgično putovanje.

Iz obilja kvalitetnoga materijala koji nam je podarila sedma umjetnost, uistinu je teško odabrati najbolje filmske rečenice. Otkako se pojavila, filmska je umjetnost je ponudila zaista mnogo kultnih citata koji su postali dio naše kulture. Stoga je vrlo zahtjevno raditi top listu jer je ona uvijek nepotpuna. Svatko ima svoje favorite i preferencije, a mi vam donosimo naš odabir najboljih filmskih citata o ljubavi i životu. Za neke ste od njih možda već čuli, a neki će vam vjerojatno biti manje poznati.

Filmski citati D43a8eed202027ded79c56583cccfe90-horz

„Jedini način da budeš sretan je da voliš. Ako ne voliš, život će ti proći pred očima.“
(Iz filma „To the Wonder“.)

„Zašto se toliko silno želiš uklopiti u ovaj svijet kada si rođena da se ne uklapaš?“
(Iz filma „Sve što djevojka može poželjeti“.)

„Volim te. Zbog tebe sam onaj koji jesam. Ti si svaki razlog, svaka nada i svaki san koji sam ikad imao. I bez obzira na to što će se dogoditi u budućnosti, svaki dan proveden s tobom za mene je najbolji dan u životu. Uvijek ću biti tvoj.“
(Iz filma „Bilježnica“.)

„Nada će te osloboditi. Snažan će čovjek spasiti sebe, a veliki čovjek spasit će drugoga.“
(Iz filma "Iskupljenje u Shawshanku“.)

Filmski citati Dc6278aef8369f336bde47b60f234053-horz

„O da, prošlost ponekad boli. Od nje možeš samo bježati ili učiti.“
(Iz filma „Kralj lavova“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 13:40

„Potrebno je mnogo hrabrosti da se suprotstaviš svojim neprijateljima, ali je potrebno puno više hrabrosti da budeš uz svoje prijatelje kad im je to najpotrebnije.“
(Iz filma „Harry Potter“.)

„Najbolja vrsta ljubavi je ona koja probudi dušu i tjera nas da tražimo više, zapali vatru i srce, a umu pruži mir. To si mi dala, a to se nadam da ću ti ja moći pružiti, zauvijek .“
(Iz filma „Notebook“.)

„Život se kreće prilično brzo. Ako se s vremena na vrijeme ne zaustaviš i pogledaš oko sebe, mogao bi ga propustiti.“
(Iz filma „Slobodan dan Ferrisa Buellera“.)

„Sreća se može pronaći i u najtamnijim trenucima, ako se sjetimo upaliti svjetlo.“
(Iz filma „Harry Potter“.)

„Ne znam je li život veći od smrti. Ali znam da je ljubav bolja od obojeg. “
(Iz filma „Tristan i Izolda“.)

„Sretneš na tisuće ljudi i nitko od njih te ne dotakne. A onda upoznaš jednu osobu i tvoj je život promijenjen. Zauvijek. “
(Iz filma „Ljubav i ostale droge“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 13:41

Filmski citati 0c8beb012aa94a291b189ce1b404e7b0-horz

„Pravi gubitak možeš osjetiti samo kada nekoga voliš više nego što voliš sebe.“
(Iz filma „Dobri Will Hunting“.)

„Uzmi ljubav, pomnoži je s vječnošću i prenesi je u dubine beskraja... I imat ćeš mali uvid u ono što ja osjećam za tebe.“
(Iz filma „Upoznajte Joe Blacka“.)

„Imala sam misli o njemu s kojima nisam znala što bih, a on je sve do jedne pročitao. Ponašala sam se kao sasvim druga žena, no nekako sam bila više svoja nego ikada.“
(Iz filma „Mostovi okruga Madison“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 13:42

Filmski citati 6ba07083c7d27889bb7f0717861557d5-horz

„Ja? Ja se bojim svega. Bojim se onoga što sam vidjela, što sam učinila, onoga što jesam. A najviše od svega bojim se da ću izaći iz ove sobe i nikad u životu neću osjećati ovo što osjećam prema tebi.“
(Iz filma „Prljavi ples“.)


„Postoje ptice čije je perje presjajno za zatvor.“
(Iz filma „Iskupljenje u Shawshanku“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 13:43

„Mrzim način na koji razgovaraš sa mnom, i kako radiš frizuru. Mrzim tvoje cipele, i način na koji mi čitaš misli. Mrzim što si uvijek u pravu. Mrzim kad me tjeraš na smijeh, isto kao i na plač. Mrzim što te nema kraj mene, i činjenicu da me nisi nazvao. No najviše mrzim to što te ne mrzim. Nikako, ni trunčicu, baš ni malo.“
(Iz filma „10 razloga zašto te mrzim“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610Uto 19 Maj - 13:43

„Čovjek koji je rekao: 'Radije bih bio sretan nego dobar', je vrlo je mudar. Ljudi se boje priznati kako velik dio života ovisi o sreći. Može biti zastrašujuće kada shvatimo kolike su stvari izvan naše kontrole. Postoje trenuci u utakmici kada lopta padne na vrh mreže i u tom djeliću sekunde, ona može ići naprijed ili pasti natrag. Uz malo sreće, ići će prema naprijed, i onda pobjeđujete. No ako se to ne dogodi, onda gubite.“


(Iz filma „Završni udarac“.)










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmski citati 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Filmski citati Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmski citati   Filmski citati Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmski citati
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Najbolji filmski tandemi
» Filmski plakati
» Filmski kaladont
» Najlepši filmski poljubac
» Filmski žanrovi
Strana 1 od 19Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film-