Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Prijateljstvo, što je to?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Čet 13 Dec - 21:14

Nađi vremena za prijateljstvo, to je put do sreće.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Sub 15 Dec - 21:46

Ulazak u dzunglu a citav i ziv izlazak je sreca kakog si prijatelja imao u dzungli.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Ned 16 Dec - 10:12

Vatra prijateljstva

Jednom davno živeo je vrlo siromašan, ali vrlo hrabar čovek po imenu Ali. Radio je za Amara, bogatog starog trgovca. Jedne zimske večeri Amar je rekao:

“Na vrhu planine ovakvu noć niko ne može provesti bez pokrivača ili hrane. Ali, tebi je potreban novac, a ako ti to pođe za rukom, dobićeš veliku nagradu. U suprotnom ćeš trideset dana raditi bez ikakve naknade.”

Ali je odgovorio: “Sutra ću to pokušati da to ostvarim.”

No, kad je izašao iz prodavnice, opazio je da duva ledeni vetar, pa se uplašio i odlučio da svog najboljeg prijatelja Avdija upita je li suludo prihvatiti takvu opkladu. Avdi je nekoliko trenutaka razmišljao, a tada je odgovorio:

“Pomoći ću ti. Kad sutra stigneš na vrh planine, pogledaj pred sebe. Ja ću biti na vrhu susedne planine, gde ću celu noć provesti uz vatru koju ću zapaliti za tebe. Ti gledaj u nju i misli na naše prijateljstvo – to će te grejati. Uspećeš, a nakon toga ću tražiti nešto zauzvrat.”

Ali je izdržao iskušenje, dobio novac i otišao k prijatelju:

“Rekao si mi da želiš naknadu.”

Avdi ga je uhvatio za ramena:

“Da, ali ne novac. Obećaj mi da ćeš, ako u mom životu ikada zapuše hladan vetar, za mene zapaliti vatru prijateljstva.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Ned 16 Dec - 10:13

Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu, farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.

Kakvu hranu bi to moglo imati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.

Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: ” U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!”
Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže:
“Gospodine Mišu, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posledice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati.”

Miš se okrene prasetu i vikne: “Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!”
Prase je saosećalo, ali reče: “Vrlo mi je žao, gospodine Mišu, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama.”

Miš tada krene prema kravi: “Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!”
Krava reče: “Oh, gospodine Mišu, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža.”

Tako se miš vratio odbijen, pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.

Te noći začuo se čudan zvuk u kući – kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plen.
Farmerova žena požurila je videti što se uhvatilo. U mraku nije videela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s groznicom.

• Znamo da se groznica lečila svežom kokošjom supom, pa je farmer zaklao kokošku.

• Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posetiti prijatelji i susedi. Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase.

• Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je. Došlo je toliko ljudi na njenu sahranu, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.

• Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

Zato, kad idući put čuješ da se neko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, seti se – kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.

Svi smo umešani u to putovanje zvano “život”. Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.

SETI SE, SVAKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPISERIJI DRUGE OSOBE; NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.

Jedna od najboljih stvari koja se veže uz ovaj svet je prijatelj.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pon 14 Jan - 20:42

Pravi prijatelj je onaj koji je uvek na tvojoj strani cak i onda kad zna da nisi u pravu. Ako vidi opasnost po tebe opomenuce te tiho u cetiri oka.. Nece odati tvoje tajne i prenositi ih drugima. A ne ono ispricas nekome nesto i sve ok dok ste prijatelji . I onda jednog dana pukne prijateljstvo a o tebi se sazna sve sto si poverio prijatelji... U mom kraju se kaze, sto sazna Jela znace i pola sela.
Pravo prijateljstvo kao i prava ljubav nema rok trajanja , trajanje je neograniceno Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pon 14 Jan - 21:12

@Enesa, ovo si gore lijepo opisala, nazalost to ljudi hoce brzo da zaborave a nekima i nije svjesno za to.
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pon 14 Jan - 21:14

Tony ::
@Enesa, ovo si gore lijepo opisala, nazalost to ljudi hoce brzo da zaborave a nekima i nije svjesno za to.

Pa zato mnogi i nemaju prijatelje jer ne znaju da cene prijateljstvo happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pon 14 Jan - 21:42

prijateljstvo je jedna spojena duša u dva tela ali bez seksa. ima sve kombinacije, samo ako se nađu dve duše i spoje u jednu.  Very Happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Uto 15 Jan - 0:05

Ne bih se ja spajao prijateljski... happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Čet 17 Jan - 14:04

Ph. Act ::
Ne bih se ja spajao prijateljski... happy


a s nekom ženskom osobom?  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Čet 17 Jan - 15:27

Sa ženskom sve je moguće, ako postoji privlačnosti. happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pet 18 Jan - 15:18

u prijateljstvu nema privlačnosti, samo karakteri, ništa tela, hemija, fizika i te stvari   happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Sub 19 Jan - 21:03

Jedan dozivljaj u zivotu koji ne svatko dozivi.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Sub 19 Jan - 21:28

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Sub 19 Jan - 22:52

EROTIC MAN ::
u prijateljstvu nema privlačnosti, samo karakteri, ništa tela, hemija, fizika i te stvari   happy

To ti misliš. happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Sub 19 Jan - 23:38

EROTIC MAN ::
u prijateljstvu nema privlačnosti, samo karakteri, ništa tela, hemija, fizika i te stvari   happy
Tacno.  Zato musko zenska prijateljstva retko uspevaju.  
Jedino ako su iz detinjstva potekla,  Ili ako ne postoji ni najmanja naznaka fizicke privlacnosti izmedju njih.  Ukoliko je ima dodje do muvanja,  a to onda vise nije prijateljstvo.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Ned 20 Jan - 10:50

Lilith ::
EROTIC MAN ::
u prijateljstvu nema privlačnosti, samo karakteri, ništa tela, hemija, fizika i te stvari   happy
Tacno.  Zato musko zenska prijateljstva retko uspevaju.  
Jedino ako su iz detinjstva potekla,  Ili ako ne postoji ni najmanja naznaka fizicke privlacnosti izmedju njih.  Ukoliko je ima dodje do muvanja,  a to onda vise nije prijateljstvo.


da li misliš draga Lilith da muškarac može da voli neku ženu kao sestru i da se prema njoj ne ponaša kao prema seksualnom objektu, već zaštitnički, kao stariji brat?










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Ned 20 Jan - 18:45

Mislim da može, naročito ako su odrasli zajedno. Govorim to iz sopstvenog iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Ned 20 Jan - 18:52

slažem se, zato mislim da ipak ima žensko muško ili muško žensko prijateljstvo.  Very Happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Ned 20 Jan - 18:54

Naravno da ima. I takva prijateljstva traju celi život.
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pon 28 Jan - 21:33

Jedan osjecaj koji nezelis nikad da ga izgubis.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Čet 31 Jan - 11:04

Steta sto si ga izgubio tim cinom
Nazad na vrh Ići dole
Enesa

Master
Master

Enesa

Ženski
Poruka : 11758

Lokacija : Preko puta

Učlanjen : 01.08.2018

Raspoloženje : Osrednje


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Čet 31 Jan - 15:10

Dala ::
Steta sto si ga izgubio tim cinom
Baš tako,moglo je drukcije happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Pet 1 Mar - 12:21

Prijateljstvo je jače od srodničkih veza, jer porodično srodstvo može postojati i bez ljubavi, a prijateljstvo ne može.


Jovan Dučić
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610Uto 12 Mar - 14:47

Uloga prijatelja je da bude uz vas kad grešite. Kad ste u pravu, svi će biti pored vas.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo, što je to?   Prijateljstvo, što je to? - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Prijateljstvo, što je to?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Prijateljstvo se uci
» Šta pokvari prijateljstvo?
» Da li je i prijateljstvo ljubav?
» Prijateljstvo posle ljubavi
» Verujete li u prijateljstvo preko neta?
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Prijateljstvo-