Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Da li je i prijateljstvo ljubav?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 131063

Učlanjen : 07.04.2011

PočaljiNaslov: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Pon 22 Apr - 11:31

Prijateljstvo.
Ljubav.
Većina misli da muško žensko prijateljstvo ne postoji.
Da su nam žene "prijateljice" samo jer žele naša tijela. Koja žele iskoristiti. happy
Znači, ostaju nam muško - muška i žensko - ženska prijateljstva.
Da li su ta prijateljstva neki oblik ljubavi?
Da li su osobe koje imaju prijateljica ili prijatelja onda možda u opasnosti?
Da ne postanu lezbijke ili gejevi?

Što vi mislite o tome?

happy

love
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 55682

Učlanjen : 29.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Pon 22 Apr - 20:44

Msm da je to glupost jer moja frendica ima moju ljubav kao prijatelja ne u fizičkom smislu nego duhovnom , jest neka vrsta ljubavi jer me ispunjava do dna duše

bez prijatelja ne mogla zamislit život, i onaj ko ih nema, paa makar jednog vrednog siroma je sasvim

Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Ženski
Poruka : 5298

Učlanjen : 29.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Uto 23 Apr - 7:59

Abu Dabi ::

Znači, ostaju nam muško - muška i žensko - ženska prijateljstva.
Da li su ta prijateljstva neki oblik ljubavi?
Da li su osobe koje imaju prijateljica ili prijatelja onda možda u opasnosti?
Da ne postanu lezbijke ili gejevi?

Hm....misliš da li prevelika bliskost između dve osobe istog pola može prouzrokovati nešto više? happy
Moguće je. Ne znam za nijedan konkretan primer, ali recimo znam dva drugara koja imaju potrebu da jedan drugog pomiliju po kosi, da se stalno nešto ''pipkaju''. Nije to sad ne znam kakav dodir, ali recimo to je taj osećaj zajedništva, prisnosti...I mislim da je to mnogo više izraženo kod prisnih muškaraca nego kod žena. Bar moj neki utisak.
E sad, da li bi se promenilo seksualno opredeljenje, odnosno da li bi taj prisan odnos učinio promene i u glavi?...Mislim da ne. I kada bi se pokušalo nešto ostalo bi samo na tom pokušaju i ništa više...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 131063

Učlanjen : 07.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Uto 23 Apr - 10:20

Sagacity ::
Moguće je. Ne znam za nijedan konkretan primer, ali recimo znam dva drugara koja imaju potrebu da jedan drugog pomiliju po kosi, da se stalno nešto ''pipkaju''. Nije to sad ne znam kakav dodir, ali recimo to je taj osećaj zajedništva, prisnosti...I mislim da je to mnogo više izraženo kod prisnih muškaraca nego kod žena. Bar moj neki utisak.
E sad, da li bi se promenilo seksualno opredeljenje, odnosno da li bi taj prisan odnos učinio promene i u glavi?...Mislim da ne. I kada bi se pokušalo nešto ostalo bi samo na tom pokušaju i ništa više...

Vidiš, ja opet mislim da je to izraženije kod žena. Viđam mnoge prijateljice kako se drže za ruke u šetnji. Pa se i poljube. Muškarce baš i ne viđam.

Također, puno je žena priznalo da su se u pubertetu ljubile sa prijateljicama. Pa bogami i pomazile. I čak i malo dalje. Kao, bile su radoznale, pa su probale i eksperimentirale.

Nisam baš čuo da su se dečki u pubertetu ljubakali. A nedaj Bože nešto više.

Zbog "probanja ili eksperimentiranja".

Ili jednostavno, muškarci nisu radoznali po tom pitanju.

love
Nazad na vrh Ići dole
Tomiša

Super Član
Super Član

Muški
Poruka : 775

Učlanjen : 01.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Sre 25 Sep - 17:31

NIJE...ali je " Na Korak " happy
Nazad na vrh Ići dole
Lutajuće Srce

Elita
Elita

Muški
Poruka : 2412

Godina : 42

Učlanjen : 04.01.2014

Raspoloženje : neuhvatljivo

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Ned 23 Feb - 16:23

Čoveka sa mojim sam odrastao i delio sve, nema više, već dugo.
Ne sumnjajte, jeste ljubav. Ništa drugo ne ume tako da boli.
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

Ženski
Poruka : 85817

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Čet 27 Feb - 23:25

I prijateljstvo je vid ljubavi ..kad nekoga voliš toliko da ti nedostaje, često pomisliš na njega/nju tokom dana..jeste..i prijateljstvo je ljubav.. happy 

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski
Poruka : 35406

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Uto 27 Sep - 13:39

Ljubav i prijateljstvo

Ljubav i prijateljstvo su nešto što je prisutno u svačijem životu. Dok čovek živi, on oseća potrebu da voli i da bude voljen, da ima prijatelja sa kojim može sve da deli, jer bez ljubavi i prijateljstva njegov bi život bio prazan i potpuno bezvredan.

Ljubav je jedina stvar na svetu koju ne treba objašnjavati, niti tražiti razloge za njeno postojanje. Ona se jednostavno desi, promeni čoveka, ispuni njegov život i učini ga boljim. I prijateljstvo je ljubav. Ako si nekome potreban, ako ti ne zamera ništa što kažeš ili učiniš i ako mu sve tvoje postaje važno, znaj da te voli i da želi biti tvoj prijatelj. Ako čovek želi da ima prijatelja on mora da ga voli i da veruje u njega, jer bez ljubavi i poverenja nema iskrenog prijateljstva. Jedini način da neko ima prijatelje jeste da i sam bude nekome prijatelj. Prijateljstvo zavisi isključivo od nas samih, jer svako za prijatelja bira osobu najsličniju sebi, onoga koji voli iste stvari i isto razmišlja U pravom iskrenom prijeteljstvu nema zavisti i ljubomore, osećanja koja izazivaju bol u srcu i veliki nemir u duši. Prtijateljska ljubav je nesebična, uzajamna i nikad ne prestaje, jer prijatelj je neko ko te potpuno razume i voli te takvog kakav jesi. On svoju ljubav nosi duboko u sebi i ne dozvoljava nikome da je ugrozi. Mnogi ljudi prolaze kroz život običnog čoveka, ali samo pravi prijatelji ostavljaju trag u njegovom srcu. Iskreno prijateljstvo je jače od svega. Ono je čvrsto je i neuništivo.

Ljubav i prijateljstvo pobeđuju sve, a čovek koji ima prijatelje koje voli i koji mu ljubav uzvraćaju, oseća se lepo, srećno i zadovoljno. Imati prijatelja najlepša je stvar na svetu, jer ljubav i prijateljstvo čine čuda. Oni čoveku daju krila i pokreću. Bez ljubavi i prijateljstva život ne bi imao nikakvog smisla. happy

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

Master
Master

Muški
Poruka : 14772

Učlanjen : 17.03.2015

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Čet 29 Sep - 14:35

wild filly ::
I prijateljstvo je vid ljubavi ..kad nekoga voliš toliko da ti nedostaje, često pomisliš na njega/nju tokom dana..jeste..i prijateljstvo je ljubav.. happy 

Slažem se s Filly.  happy

Prijateljstvo je ljubav bez seksualne komponente.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski
Poruka : 2774

Učlanjen : 24.07.2016

Raspoloženje : Pozitivno

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Ned 9 Okt - 17:42

Kako postoji vise oblika ljubavi,prema roditeljima,deci,rodjacima,partneru - tako je i prijateljstvo neminovno povezano sa ljubavlju,tim posebnim oblikom i jacinom!
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Muški
Poruka : 30494

Učlanjen : 30.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   Ned 9 Okt - 21:24

Između muškarca i žene jeste ali do određene granice. Treba nastojati da se ta granica ne pređe nikad ukoliko želite da ostanete dobri prijatelji
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li je i prijateljstvo ljubav?   

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Da li je i prijateljstvo ljubav?
» Koliko je prava ljubav rijetka, još je rjeđe pravo prijateljstvo
» Prijateljstvo posle ljubavi
» Ponos i Ljubav
» Šta pokvari prijateljstvo?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu