Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Izreke o životinjama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Pet 11 Jan - 23:03

“Verujem da su mačke duhovi koji su nakratko sišli na zemlju. Mačka, siguran sam, može hodati po oblacima a da ne propadne.” Jules Verne










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Pet 11 Jan - 23:04

“Umjetnici vole mačke, vojnici pse.” Desmond Morris










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Pet 11 Jan - 23:04

Pas ima sve odlike čovjeka, a nijednu njegovu manu.” Vilim Svečnjak










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Pet 11 Jan - 23:04

Čovjek se u dodiru s mačkama obogaćuje.” Colette










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Pet 11 Jan - 23:04

“Mačka je posebna, samostalna ličnost, koja zahtijeva uvažavanje bez računice i ljubav bez potkupljivanja, što je lekcija koju treba na vrijeme shvatiti, ukoliko želimo s mačkom imati dobre odnose. Mačku nije moguće dresirati, što znači da ona ne nalikuje ljudima, ali zato pokazuje kako se ljudi moraju međusobno ophoditi.”Igor Mandić










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:48

Nikola Tesla (1856.-1943., znanstvenik i inovator)
...smatram da je vegetarijanstvo preporučljiva polazna točka za odricanje od uvriježenih barbarskih navika. Treba učiniti sve napore da bi se zaustavilo obijesno i okrutno klanje životinja koje može biti pogubno i za ljudski moral.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:48

Horacije (65.-8. pr.n.e., klasični rimski pjesnik)
Riskiraj i budi mudar! Prestani ubijati životinje! Onaj tko izšpekulira samo jedan sat savršenog života, nalik je seljaku koji čeka da rijeka presuši, umjesto da je prijeđe.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:49

Thomas Alva Edison (1847.-1931., američki pronalazač, između ostalog: žarulje, gramofona i mikrofona)
Ja sam vegetarijanac i antialkoholičar, jer tako mogu bolje upotrebljavati svoj mozak.
Nenasilje je put do više etike, koja je cilj svekolike evolucije. Sve dok ne prestanemo nanositi zlo svim živim bićima i dalje ćemo biti samo divljaci.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:49

Jean Paul (1763.-1825., njemački pjesnik)
Pravedni Bože! Koliko mnogo sati mučenja životinje je zalemljeno za jednu minutu svečanosti za čovjekov jezik.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:49

Aleksandar von Humbolt (1769.-1859., osnivač znanst. istr. Zemlje)
Svirepost prema životinjama ne može opisati niti kraj pravog obrazovanja niti kraj erudicije. Ona je jedna od najznakovitijih poroka nižeg i prostog naroda.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:49

Leonardo da Vinci (1452.-1519., talijanski univerzalni genije, umjetnik i znanstvenik)
Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice!
Ja sam se još u najmlađoj dobi odrekao jedenja mesa. Doći će vrijeme kada će ljudi ubijanje životinja promatrati istim očima kao i ubojstvo čovjeka.
Onaj tko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:50

Ralph Waldo Emerson (1803.-1882., američki pisac i političar)
Upravo ste objedovali, i koliko god da je brižljivo i u taktičnoj udaljenosti od klaonica, vi ste sukrivac.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:50

Friedrich Nietzche (1844.-1900.)
Sva antička filozofija bila je usmjerena na simplicitet života i naučavala je život bez zahtjeva. U tom smislu više su za čovječanstvo učinili vegetarijanci po filozofskom uvjerenju nego svi novi filozofi zajedno, i sve dok ne smognu hrabrosti da potpuno izmjene svoj način života i to pokažu svojim primjerom, ništa od njih.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:50

Pitagora (580. do 500. pr.n.e., grčki filozof i matematičar)
Sve dok ljudi budu ubijali životinje, ubijat će i jedni druge. Uistinu, onaj koji sije sjeme smrti i boli ne može požnjeti sreću i ljubav.
Ako tvrdite da ste po prirodi stvari određeni za mesnu vrstu ishrane, onda prvo osobno ubijte ono što želite jesti. Međutim, učinite to vlastitim rukama, bez pomoći mesarske sjekire, noža ili bilo kakvog oružja.
Zar da čovjek mojega uma jede leševe?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:50

L.N. Tolstoj (1828.-1910., ruski pisac)
Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso...Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno.
Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi zatomljuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:51

Wilhelm Busch (1832.-1908., njemački pjesnik)
Prava ljudska kultura je tek ona u kojoj se kanibalizmom ne smatra samo jedenje čovjekovog mesa, nego svako uživanje mesa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:51

Emil Zola (1840.-1902., francuski pisac)
Stvar sa životinjama za mene je ispred brige da me se ne ismije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:51

George Bernard Shaw (1856.-1950., irski dramatičar, pisac, dobitnik Nobelove nagrade 1925.)
Životinje su moji prijatelji, a svoje prijatelje ne jedem.
Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše.
Dok je god čovjek hodajuća grobnica za od njega ubijene životinje, bit će rata na ovoj Zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:52

Sven Hedin (1865.-1952., švedski istraživač Azije)
Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:52

Franz Kafka (1883.-1924., austr-češki pisac, prilikom promatranja riba u akvariju)
Sada vas mogu mirno promatrati, više vas ne jedem.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:52

Isaac Bashevi Singer (1904. američki pisac, dobitnik Nobelove nagrade 1978)
Svi smo mi Božja stvorenja - da se molimo Bogu za milost i pravednost dok jedemo meso životinja koje su za nas zaklali, nije u suglasju s tim.
Ja bih i dalje nastavio živjeti vegetarijanski, čak i kada bi cijeli svijet jeo meso, to bi bio moj protest protiv stanja svijeta. Atomska energija, bijede zbog gladi, svirepost - moramo nešto poduzeti protiv toga. Vegetarijanstvo je moj prvi korak i mislim da je to vrlo važan korak.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:52

Harvey Diamond (pisac)
Ljudi jednostavno nisu pripremljeni za jedenje mesa. Stavite u kolijevku dijete i uz njega zeca i jabuku. Ako se počne igrati s jabukom, a pokuša pojesti zeca - kupit ću vam novi auto!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:53

Albert Schweitzer (1875.-1965., elsaški teolog i misionarski liječnik, dobitnik Nobelove nagrade za mir 1953)
Moje mišljenje je, da ćemo mi, koji se zauzimamo za zaštitu životinja, potpuno odustati od uživanja mesa i da ćemo protiv toga govoriti.
Prijatelj prirodi je onaj, koji je sa svime, što živi u prirodi, vezan iznutra, onaj koji sudjeluje u sudbini stvorenja, koliko može, pomaže iz jada i krize, i po mogućnosti izbjegava povrijediti život ili ga uništiti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:53

Mahatma Gandhi (1869.-1948., indijski političar i zastupnik nenasilnog otpora)
Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva.
Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama... Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610Sub 19 Jan - 12:53

Victor Hugo (francuski pjesnik i pisac)
Bilo je nužno civilizirati čovjekov odnos prema čovjeku. Sada je nužno civilizirati čovjekov odnos prema prirodi i životinjama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Izreke o životinjama - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 25 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Izreke o životinjama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Spomenici životinjama širom sveta
» Vicevi sa životinjama
» Ko su najveći “putnici” među životinjama?
» Zanimljivosti iz životinjskog carstva
» Neobične šare na životinjama
Strana 25 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-