Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Izreke o životinjama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:53

Plutarh (rimski pisac, iz eseja O jedenju mesa)
Možete li se zapitati koji je razlog naveo Pythagoru da odbaci meso? Što se mene tiče, ja bih radije volio znati pod kojim je neočekivanim okolnostima i u kojem stanju uma prvi čovjek stavio svoje usne na meso i krv mrtvog stvorenja, iznio na stol mrtva, ustajala tijela i usudio se nazvati hranom dijelove tijela koji su do maloprije puštali glasove i krikove, kretali se i živjeli...?
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:53

Albert Einstein (1879.-1955., njem-američki fizičar, dobitnik Nobelove nagrade 1921.)
Vegetarijanski način života mogao bi krajnje pozitivno utjecati na sudbinu čovječanstva, čisto fizičkim djelovanjem na temperament ljudi.
Ništa neće toliko pomoći ljudskom zdravlju niti povećati izglede za opstanak života na Zemlji kao prijelaz na vegetarijansku prehranu.
Naš zadatak mora biti da se oslobodimo... širenjem kruga samilosti na sva živa bića i svu prirodu i njenu ljepotu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:54

Tony Benn (premijer)
Moj sin je uvjerio mene i moju suprugu Caroline da postanemo vegetarijanci ukazujući nam na to da ako bi svijet jeo žitarice umjesto da njima hrani životinje na farmama, nitko ne bi gladovao
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:54

Richard Gere (američki glumac)
Kao stanovnicima ovog planeta, dužnost nam je prema svim vrstama odnositi se ljubazno, s ljubavlju i samilošću. Izvan svakog razumijevanja je patnja koju, zbog ljudske okrutnosti, doživljavaju životinje. Molim vas, pomozite da okončamo to ludilo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:54

Milan Kundera (pisac)
Istinski moralni ispit čovječanstva, ispit koji je temelj svega ostaloga, očituje se u odnosu prema onima koji u potpunosti ovise o našoj milosti, a to su životinje. Na tom je polju čovječanstvo pretrpjelo potpuni poraz, poraz koji je toliko potpun da svi ostali porazi proizlaze iz njega.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:55

Paramhans Svami Mahesvarananda (duhovni učitelj)
Najviši princip u ljudskom biću jest njegov razum koji mu omogućuje razumijevanje i shvaćanje. Zato razmislite - osjetite i razumijte. Tada je to ono pravo znanje, mudrost. Takva je svijest iznad kulture, tradicije i religije - to je svijest realnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:55

Sveti Franjo Asiški (mistik i propovjednik)
Ne ozlijediti našu skromnu braću (životinje) naša je prva dužnost prema njima, no nije dostatno zaustaviti se na tome. Mi imamo uzvišeniju misiju - služiti im kad god to zatrebaju... Čovjek koji bi isključio bilo koje Božje biće iz okrilja samilosti i suosjećanja, isto bi se tako ponio i prema drugom čovjeku.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:55

Margaret Mead (antropologinja)
Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:55

James Cromwell (farmer Hagget u filmu Praščić Babe)
Kada bi mladi ljudi shvatili što je umiješano u proizvodnju svinja na farmama, nikada više ne bi dotakli meso.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:56

Martina Navratilova (svjetska teniska prvakinja)
Postala sam vegetarijanka zbog patnji životinja, ali su se pojavile i neke druge dobrobiti. Počela sam se osjećati zdravije - postala sam puno pokretljivija, što je jako važno za sportaša. Osim toga, bilo mi je potrebno puno manje sna, a budila sam se svježija i odmornija. Moja koža je postala kvalitetnija i sada imam više energije. Obožavam biti vegetarijanka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:56

Jakki Brambless (prva žena koja je vodila cjelodnevni program na BBC Radio 1)
Posjetila sam roditelje kako bi im pomogla oko ovaca i pomogla sam donijeti ovci na svijet malo janje. Bilo je prekrasno. Idućeg dana farmer nam je donio nogicu od janjeta i sve to činilo mi se nekako krivo. Nisam to mogla uskladiti s onim što sam radila cijeloga dana - pomagala novom životu da dođe na svijet, samo zato da bi ga bezosjećajno oduzela. Tada sam postala vegetarijanka.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:56

Gaby Roslin (britanska TV predstavnica)
Jedenje teletine je neoprostivo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:56

Damon Albarn (pjevač skupine Blur)
Što više znamo o mesnoj industriji, više možemo učiniti da ih zaustavimo. Zaista, znanje je moć!
Vegetarijanac sam jer nisam mogao podnijeti užasavajući način na koji se životinje ubijaju za hranu. Ako vam roditelji zadaju probleme, recite im zašto ste vegetarijanac i pripremite se da budete popustljivi - nemojte se izolirati. Pokušajte pomoći kod nekih obroka. Na kraju će shvatiti da vegetarijanstvo spašava životinje i okoliš i da je to prava stvar!
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:57

Joanna Lumley (glumica)
Ne želim ubijati životinje niti želim da budu ubijane u moje ime. Time što nisam umješana u njihovu smrt, osjećam da imam sretni tajni savez sa svijetom i zbog toga spavam puno mirnije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:57

Ali MacGraw (američka glumica)
Oduvijek sam osjećala da je način na koji postupamo prema životinjama vrlo dobar pokazatelj koliko suosjećanja imamo prema ostatku čovječanstva.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:57

Heather Small (vodeća pjevačica sastava M People)
Ne vidim nikakvo zadovoljstvo u bivanju mesožderom. Vjerujem da je jedenje mesa jednako osuđivanja planeta.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:57

Michaela Strachan (TV voditeljica)
Ekološki razlozi za nejedenje ribe (koji se tiču očuvanja okoliša) su preplavljujući.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:58

Jeff Banks (dizajner i voditelj emisije Clothes Show)
Ako pogledam količinu ribe koja se izvlači iz mora da bi poslužila kao hrana za ljude i stoku, to me preneražuje. Sve je to tako nepotrebno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:58

Magi Clarke (glumica)
Ne trebate ubijati da bi imali potpun život. Ako vi ili vaši prijatelji želite postati vegetarijanci, vjerujte mi, puno je lakše nego što se čini, a sigurno da je i prekrasan način života. U svakom slučaju, vegetarijanci su bolji ljubavnici...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:58

Charles Darwin (1809.-1882., engleski prirodoslovac)
Činjenica je da najbolji radnici, koje sam ikada vidio, čileanski rudari, žive samo od biljne hrane, tj. samo od mahunarki (grah, grašak, soja...)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:58

Jack W. Lucas
Tjelesno i psihičko zdravlje može se postići samo tamo gdje postoji humanost i etika.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:59

Linda McCartney
Da klaonice imaju staklene zidove, svi bi ljudi bili vegetarijanci.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:59

Richard Wagner
Vjerujem da je cijeli život sveta stvar. Na vegetarijanstvo gledam kao na prirodnu prehranu koja može spasiti čovječanstvo od nasilničkih tendencija, te nam pomoći vratiti se u davno izgubljeni raj.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:59

Alice Walker
Životinje svijeta postoje zbog njihovih vlastitih razloga. One nisu stvorene za čovjeka, kao što ni crni ljudi nisu stvoreni za bijele ljude ili žene za muškarce.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610Sub 19 Jan - 12:59

Sokrat
Ono smo što jedemo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Izreke o životinjama - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izreke o životinjama   Izreke o životinjama - Page 26 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Izreke o životinjama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Karakter ljudi prema životinjama
» Spomenici životinjama širom sveta
» Zanimljivosti iz životinjskog carstva
» Ko su najveći “putnici” među životinjama?
» Neobične šare na životinjama
Strana 26 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-