Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Pazljivo kupujte poklone

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Pazljivo kupujte poklone Empty
PočaljiNaslov: Pazljivo kupujte poklone   Pazljivo kupujte poklone Sat610Čet 13 Dec - 16:04

Pokloni koje ne bi trebalo da kupujete dragim ljudima
IZVOR: SUPER ŽENA
Poklon bi trebalo da obraduje primaoca, a ne da ga naljuti ili rastuži. Pred nama je sezona darivanja i zato obratite pažnju na to šta ćete kome pokloniti.



Postoji šest osnovnih grupa u koje se mogu razvrstati pokloni.

Poklon koji kupujete zbog sebe

San svake žene je da na poklon od muža dobije dijamantske minđuše ili nije... Jedna žena rekla je da su skupocene minđuše, koje joj je poklonio muž, bile najgori poklon koji je mogla dobiti.

"Nisu mi se svidele, jer nismo mogli da ih priuštimo. Tek smo dobili bebu, kupili smo novu kuću i poslednje što mi je trebalo su dijamantske minđuše. Uz to moj muž ih je kupio kako bi impresionirao svoje roditelje i brata. Te minđuše nisu imale nikakve veze sa mnom, sa onim što sam želela ili što mi je trebalo“, rekla je razočarana žena.

Međutim, ova priča nije imala tužan kraj, jer se to desilo pre trideset godina, a oni su još u braku i muž sada pažljivije bira poklone. Naravno, minđuše su dan kasnije vraćene u zlataru.

Prosleđeni pokloni

Tridesetdvogodišnji Endru bio je oduševljen kada je na poklon od oca dobio kvalitetnu italijansku košulju. Međutim, sreća nije dugo trajala, pošto je košulja na sebi imala inicijale njegovog oca.

"Moj otac je očigledno nije ni pogledao, tako da verovatno nije znao. Samo je prosledio, što je bilo dosta nepromišljeno od njega“, kaže Endru.

Ukoliko se ne radi o porodičnom nasleđu, ljudi ne vole da im prosleđuju poklone. Ponekad je sam poklon stvarno super, ali ono što boli jeste da ga osoba koja poklanja nije sama birala i specijalno za vas. Ipak, nema osobe koja jednom u životu nije prosledila poklon. Tajna je u tome da se zapitate da li bi se poklon koji prosleđujete stvarno svideo i da je prikladan za osobu kojoj ga poklanjate, a zatim otklonite sve znake koji upućuju na to da je i vama poklonjen.

Pokloni koji izražavaju stav

U čudnoj situaciji našla se jedna žena kojoj je muž dva puta poklonio istu torbicu.

“Obožavala sam tu 'Guči' torbicu i veoma sam se obradovala kada sam je dobila od muža. S obzirom na to da imamo malu decu plašila sam se da je ne isprljaju, pa sam je sklonila u stranu. Sledeće godine moj muž je tu istu torbicu samo ubacio u ukrasni papir i opet mi je poklonio. Rekao mi je - pošto je nisam nosila, da može opet da mi je pokloni. Mislim da ću je ove godine sigurno nositi”, priča Čelsi.

Glavna svrha poklona jeste da pošalju poruku, ali uglavnom je to poruka ljubavi i pažnje. Međutim, “pokloni koji izražavaju stav” nemaju tu namenu, oni češće šalju poruku neodobravanja ili osude.

Poklon-promašaj, bez loše namere

“Od najbolje prijateljice sam dobila na poklon losion protiv akni. Pokušala je da pomogne i kupi mi koristan poklon, jer smo pričale o mojoj problematičnoj koži. Ipak, ko želi losion protiv akni kao novogodišnji poklon? Srećom dala mi ga je kada smo bile nasamo, tako da ga nisam otvorila pred drugim ljudima”, kaže Džen.

Ovakve stvari se dešavaju nenamerno i u trenucima nepažnje, jer se ljudi stavljaju u položaj primaoca poklona. Takve greške su česte tokom prazničnih gužvi. Ponekad ovi poklon-promašaji mogu imati i teže posledice. Kao kada poklonite nekome životinju, to može biti lep poklon, ali nosi i određenu odgovornost, pa treba razmisliti da li dotična osoba ima potrebne uslove za držanje ljubimaca.

Pasivno-agresivni pokloni

Pasivno-agresivni pokloni su neprijateljstvo umotano u ukrasni papir. To je i posebna vrsta poklona koji izražavaju stav. Namena ovog poklona je da poljulja ego primaocu.

“Moja svekrva je prošle godine svom sinu poklonila divan džemper od kašmira, dok sam ja dobila kriglu na kojoj je pisalo 'Skotova žena'. Naravno, poklon mi je uručila uz smešak i svi su se slatko nasmejali kada sam ga otpakovala. Meni se to nije svidelo, mislim da joj je namera bila da me povredi”, požalila se Tereza.

Poklon koji to nije

Stvari koje ste svakako planirali da kupite ne mogu se baš smatrati poklonom. Pokloni kao što su čarape, kecelja, četke za kosu i sl. često se svrstavaju u grupu najgorih poklona. Najgori od svih ne-poklona kupujete kada odetu u takvu kupovinu, a ne konsultujete osobu za koju je poklon i izaberete poklon iz kategorije "poklon koji kupujete zbog sebe”.

“Bilo je to kada sam se upisala na fakultet. Mesecima sam istraživala koji kompjuter da uzmem i štedela sam pare za Mek, kada se moj, sada već bivši muž, pojavio sa kompjuterom neke druge marke i rekao da je Deda Mraz ove godine poranio. To je bilo zaista grozno. Kao prvo kupio mi je kompjuter koji nisam želela, kao drugo izvukao se od kupovine novogodišnjeg poklona, a kao treće hvalio se svojom velikodušnošću svim prijateljima i porodici”.

Kao što ste mogli da vidite, kupovina poklona nije nimalo laka, zahteva i vreme i novac, a ljudi su sve izbirljiviji po pitanju onoga što im se sviđa. Za dobrobit svih pažljivo birajte praznične poklone!

Moj muz se jednom opekao sa ovim zadnjim,posle toga nikad vise happy
Nazad na vrh Ići dole
 
Pazljivo kupujte poklone
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ne kupujte televizore!
» Kako fudbaleri pakuju poklone?
»  Najprljavije stvari koje dodirujemo svaki dan!
» Pažljivo ako on zaradjuje manje!
» Profesionalna orijentacija - Kako odabrati zanimanje
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-