Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Koliko vas košta ljubimac?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Koliko vas košta ljubimac? Empty
PočaljiNaslov: Koliko vas košta ljubimac?   Koliko vas košta ljubimac? Sat610Ned 11 Nov - 19:46

Koliko vas košta ljubimac?

Ako je vlasniku prilikom odabira kućnog ljubimca osnovni kriterijum novac, najbolja odluka je papagaj jer su izdvajanja za mačku nešto veća, dok su psi u tom smislu najzahtevniji u toku godine.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Najveća stavka za svakog kućnog ljubimca je hrana, zatim održavanje, koje obuhvata šišanje, sređivanje kandži, ali i feniranje, dok poseta veterinaru radi jednog lekarskog pregleda u toku godine nije veliki trošak. Tako godišnje kuca može da košta oko 40.000 dinara, mačka skoro tri puta manje - oko 13.000 dinara, dok je papagaj najjeftiniji za održavanje - 8.000 dinara, od čega je najveća stavka kavez, za koji izdavajate dve do tri hiljade dinara, ali je taj trošak jednokratan. Ako gazda pri odlasku na odmor planira da svog kućnog ljubimca na deset dana ostavi u nekom pansionu za životinje, za to mu je pored svih godišnjih troškova u proseku potrebno još 10.000 dinara. Ukoliko u smeštaj za pse ne nosi hranu, boravak ljubimca će ga koštati 12.000 dinara. Dobra stvar je to što pojedini ugostitelji nude opciju da se prilikom ostavljanja psa izmiruje polovina troškova, a drugi deo pri preuzimanju ljubimca.

Pas

Za održavanje psa, primera radi onog koji pripada rasi šicu najveći izdatak je hrana za koju je u toku meseca potrebno izdvojiti oko 2000 dinara. Pošto on zahteva svakodnevnu negu jer ima dugu dlaku, na mesečnu negu je potrebo izdvojiti oko 700 dinara. Vlasnici koji ga u proseku šišaju dva puta godišnje moraju da izdvoje oko 2500 dinara samo u ovu svrhu, ali zauzvrat dobijaju sređivanje noktiju, šišanjei feniranje. Običaj je i da se kućni ljubimac odvede na jedna pregled u toku godine što iznosi oko 1000 dinara.

HRANA: 2.000 dinara mesečno
NEGA DLAKE: 700 dinara mesečno
ŠIŠANJE: 2.500 dinara dva puta godišnje
PREGLED: 1.000 dinara

UKUPNI TROŠKOVI: 41.500 dinara

Mačka

Godišnji izdaci za mačku, na primer persijsku, znatno su niži nego za pse. Prsijska mačka koristi specijalnu hranu za koju je u toku meseca potrebno izdvojiti oko 1000 dinara. Na razne četke, koje mogu koristi svih 12 meseci vlasnici plaćaju oko 500 dinara, dok se u slučaju pojave buva za poseban sprej mora izdvojiti isto toliko.Poželjno je i mačku odvesti kod veterinara bar jednom godišnje što staje oko 500 dinara.

HRANA: 1.000 dinara mesečno
NEGA DLAKE: 500 dinara mesečno
SPREJ PROTIV BUVA: 500 dinara
PREGLED: 500 dinara
UKUPNI TROŠKOVI: 13.500 dinara

Papagaj

Oni kojima je papagaj kućni ljubimac imaju tu sreću da su im troškovi manji nego obožavaocima pasa i mačaka. Vlasnici papagaja kažu da im je gotovo jedini i najveći godišnji izdatak hrana, za koju je u toku meseca potrebno iskeširati oko 500 dinara. Kavez, koji staje u proseku između 2000-5000 finara kupuje se jednom, pri čemu ne treba zavboraviti ni igračke za papagaja za koje bi u toku 12 meseci valjalo dati oko 2000 dinara.

HRANA: 500 dinara mesečno
KAVEZ: 2.000-5.000 dinara
IGRAČKE: 2.000 dinara
UKUPNI TROŠKOVI: 8.000 dinara

Izvor: 24sata.rs










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Koliko vas košta ljubimac? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko vas košta ljubimac?   Koliko vas košta ljubimac? Sat610Ned 11 Nov - 21:11

"Moj kućni ljubimac mene ne košta ništa!"
Ja njemu dugujem. Dugujem mu za svu onu ljubav i poverenje koje mi nesebično pruža.
Doživljavam ga kao člana obitelji i za njega sam u stanju napraviti sve.
Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko vas košta ljubimac?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Koliko kosta muskarac,koliko zena?
» Koliko košta sreća?
» Koliko košta vernost?
» Koliko košta porođaj u Srbiji?
» Iza kulisa
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-