Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Gasi se Egzit

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Sre 7 Nov - 13:25

GASE GA? “Egzit” više neće dobijati pare iz budžeta!
Interni revizori uskoro počinju sa proverom više od 20.000 nevladinih organizacija koje finansira država, a novosadski festival skoro sigurno ostaje bez državne finansijske pomoći

Iz Ministarstva finansija kreću interni revizori koji će češljati tokove novca koji se dodeljuje nevladinim organizacijama, a u Ministarstvu kulture kažu da za sada nisu otkrili velika nenamenska trošenja, ali da će razni projekti biti skinuti sa “državnih jasli”, poput muzičkog festivala ”Egzit“!

Prema pisanju “Novosti”, država finansira oko 20.000 nevladinih organizacija, od kojih su mnoge sredstva trošile nenamenski, zbog čega je najavljeno da će njihovo poslovanje, pored DRI, ispitivati i interna revizorska tela u ministarstvima. Oni se obučavaju u Ministarstvu finansija.

Među prvima koji su formirali internu reviziju trošenja novca namenjenog NVO je Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalne politike, iz kog kažu da su mnoga udruženja građana do sada konkurisala sa projektima za koje su dobijali novac, ali da niko nije kontrolisao za šta je novac trošen.

Podaci ukazuju da su nemale svote novca otišle u svrhe kojima nisu namenjene – umesto da plaćaju humanitarne projekte i pomažu socijalno ugroženima, neka udruženja su finansirala izlete, putovanja, ručkove, večere, ili prosto gurala pare u sopstveni džep.

Pare su posebno iz državne kase šakom i kapom deljene pred izbore, i dodaju da su mnoga udruženja tada dobila polovinu novca za određeni projekat, a drugu polovinu trebalo bi da dobiju ovih dana.

Inače, prošle godine je, prema podacima Uprave za trezor, Ministarstvo rada za NVO i udruženja građana izdvojilo 92,5 miliona dinara, dok je, generalno, iz državne kase Vlada isplatila 4.859.835.962 dinara za ove namene.

Trošenje novcavrlo ozbiljno će se češljati i u Ministarstvu energetike, razvoja i zaštite životne sredine. I to, pre svega, zbog ogromnih suma koje su isplaćivane preko Fonda za zaštitu životne sredine, koji je nedavno ugašen.

Na platnom spisku ovog Fonda našli su se, između ostalih, i Udruženje za menopauzu (dobilo 1,3 miliona dinara za istraživanja uticaja životne sredine na belu kugu), ali i finansiranje izrade punjača za solarne bicikle. Među brojnim “klijentima” ovog Ministarstva bilo je čak i jedno kulturno-umetničko društvo.

U Ministarstvu kulture kažu da za sada nisu otkrili velika nenamenska trošenja, ali da će razni projekti biti skinuti sa “državnih jasli”, poput muzičkog festivala “Egzit”.

U Srbiji je, inače, registrovano više od 18.200 nevladinih organizacija i udruženja građana, od kojih su mnoga lovačka i ribolovačka. Na platnom spisku države ove godine bilo je više od 750 njih. Za njihov rad u 2012. bilo je rezervisano oko 5,8 milijardi dinara.

(Telegraf.rs / Novosti)
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Sre 7 Nov - 13:32

Pa to što neće dobijati pare iz budžeta, ne znači da se gasi ... a obzirom da je sam festival izuzetno komercijalizovan i po raznim pitanjima veoma autonoman od Države i ne vidim potrebu da se finansira Državnim novcem.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Sre 7 Nov - 13:52

Da, i ja mislim da nema šanse da se gasi jer to je sad brend Novog Sada i ne bi bilo mudro uništiti nešto što nas predstavlja u svetu happy










Gasi se Egzit Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Sre 7 Nov - 13:54

Pored onoliko prodatog piva, koliko sam ja onaj jedan dan što sam bio video, ne da nema potrebe da se gasi, nego mogu oni da sponzorišu Državu, umesto ona njih ... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
absolute

Elita
Elita

absolute

Ženski
Poruka : 2323

Učlanjen : 30.06.2012


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Čet 8 Nov - 20:13

Tuga, zalost...
Od necega toliko dobrog napravljen je kic i sund... Rolling Eyes
Nazadovanje je pocelo jos pre par godina...
Nije to vise Exit kakvog smo voleli i iscekivali cele godine...
Nije sad3
Nazad na vrh Ići dole
nikdemark

Elita
Elita

nikdemark

Muški
Poruka : 1484

Godina : 38

Lokacija : Timočka Krajina

Učlanjen : 27.07.2011


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Čet 8 Nov - 20:16

Hvala Bogu da se to već jednom i ugasi. Nikad nisam bio na Egzitu, ali znam da se tamo drogiraju do besvesti. To je moja pretpostavka.
Nazad na vrh Ići dole
absolute

Elita
Elita

absolute

Ženski
Poruka : 2323

Učlanjen : 30.06.2012


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Čet 8 Nov - 20:20

nikdemark ::
Hvala Bogu da se to već jednom i ugasi. Nikad nisam bio na Egzitu, ali znam da se tamo drogiraju do besvesti. To je moja pretpostavka.

Nemoj tako Shocked
Uzeti drogu je stvar izbora, niko ti je ne gura u usta, nos, venu happy
Ima je svugde i nije nesto sto treba defakto izjednacavati sa Exitom...
Steta sto nisi bio...
Taj festival je imao dobru ideju, energiju, lokaciju... Sve sto ga je izdvajalo iz mase osrednjih dogadjaja...
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Gradonačelnik Novog Sada: Vučić mi garantovao da će država podržati "Egzit"   Gasi se Egzit Sat610Pet 9 Nov - 0:28

Gradonačelnik Novog Sada: Vučić mi garantovao da će država podržati "Egzit"

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević izjavio je danas da će Grad i država i ubuduće nastaviti saradnju sa muzičkim festivalom Egzit (Exit), jer je to jedan od najprepoznatljivijih brendova ne samo Novog Sada, već i Srbije.

Gasi se Egzit 444859-egzit-foto01-andrej-isakovic

- Ono što smo zajednički definisali na sastancima sa predstavnicima Egzita je da naši međusobni odnosi budu transparentni i javni, jer nema razloga da ni jedna ni druga strana bilo šta krije - naveo je Vučević.

On je dodao da je danas od potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića dobio uveravanja da će i drugi republički organi podržati festival, tako da će Egzit imati podršku i na državnom nivou.

Jedan od osnivača Egzit festivala Bojan Bošković podneo je ranije danas ostavku na mesto generalnog menadžera te manifestacije.

Portparol i osnivač Egzita Miloš Ignjatović rekao je novinarima da nema direktne veze između Boškovićeve ostavke i najave Ministarstva ekonomije da će ukinuti finansiranje Egzita iz državnog budžeta.

- Nismo dobili nikakvo zvanično saopštenje od ministartva niti od bilo koje institucije. Imali smo i razgovore sa predstavnicima svih nivoa vlasti s obzirom na promenjenu političku situaciju, i dobili smo drugačije informacije od onih koje se mogu čuti u medijima - kazao je Ignjatović.

On je dodao da Egzit traži novog generalnog menadžera, te da su takve promene normalne, jer dolazi do zasićenja.

Bošković je za Radio 021 izjavio da održavanje festivala bez pomoći države nije moguće.

Komentarišući najave iz Ministarstva finansija i privrede, on je rekao da je ta odluka politička, jer se Egzit ne uklapa u "idealnu sliku Novog Sada u kome je resor kulture dobila ekstremna desnica".

- Mi smo u uništenoj Srbiji napravili nešto o čemu svet govori već godinama. Doveli smo više turista nego što je bilo ko mogao da sanja. Promenili smo grozni imidž koji je ova zemlja imala. I sad nas niko nije ni nazvao da popričamo. Da nas pita šta će biti ako nam ukinu pomoć - rekao je Bošković.

Naveo je da je ostavku podneo i zbog toga što ostali vlasnici brenda Egzit nisu prihvatili njegovu ideju da se napravi pauza od godinu dana u organizaciji festivala.


beta










Gasi se Egzit Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34534

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Pet 16 Nov - 12:11

Tom Vučiću bi bolje bilo da isplati radnicima plate nego što iz budžeta finansira manifestacije i sportske klubove.

Ljudi nemaju hleb da jedu a on razbacuje šakom i kapom na sve strane kao da mu je ujka iz Amerike dao zadnju volju na raspolaganje.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Pet 16 Nov - 21:15

Egzit nominovan za najbolji festival Evrope

Egzit ponovo nominovan za najbolji muzički festivala Evrope na najprestižnijem priznanju u oblasti festivalske industrije, European Festival Awards.

Gasi se Egzit 559643-exit-thebest-244

U glasanju za festivale koji će ući u najuži izbor učestvovalo je više od milion posetilaca festivala iz 49 evropske zemlje što je rekord svih dosadašnjih glasanja tog tipa.

Kategorija Best Major Festival, u okviru koje je Egzit nominovan, obuhvata najveće evropske festivale kao što su Roskilde, Tomorrowland, Sziget i drugi.

Ime konačnog pobednika biće poznato 9. januara 2013. godine na svečanom događaju proglašenja u Groningenu.

Gasi se Egzit 559620-exit-thebest-123

Exit je nagradu publike za najbolji evropski festival već osvojio 2007. godine,
a najznajčajniji svetski mediji CNN, BBC, Guardian, Times i drugi, ga redovno proglašavaju jednim od najboljih svetskih muzičkih festivala.

Isto tako je Economist, najuticajniji svetski ekonomski magazin, doprinos Egzita i Novaka Đokovića imidžu Srbije svrstao u kategoriju - neprocenjivo.

Još jedan projekat iz produkcije Egzita - Warriors Dance Festival Serbia, takođe je izabran u kategoriji Best New Festival.

Od 250 evropskih festivala i 33 države koje učestvuju u ovom takmičenju, Srbija je jedina zemlja iz regiona odakle su dva festivala u trci za ovu prestižnu nagradu, što je pokazatelj inovativnosti i velikog napretka srpske festivalske industrije i tima koji stoji iza Egzit festivala.

Ovaj festival godinama niže brojne nagrade i pohvale svetskih medija i ljudi širom sveta, a ipak njegova budućnost u Srbiji je neizvesna.

24sata










Gasi se Egzit Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610Pet 16 Nov - 21:31

Ovo što sam video tamo ove godine mene lično je razočaralo, a najviše ponašanje klinčuradije za koju sam stekao utisak da uopšte ne zna da se zabavlja i pored celog tog vašara tamo, samo na par mesta je bilo ekipica koje su se istinski dobro provodile, ostalo se sve svodilo na bezglavo jurcanje od štanda do štanda sa pivom. Ne znam biće da me je vreme pregazilo, ali bre umesto da djuskaju da se muvaju, pa i da piju, broj obeznanjenih u 11 sati uveče je neverovatan. Ovo naravno ne ide na dušu organizatorima, čisto moje vidjenje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Gasi se Egzit Empty
PočaljiNaslov: Re: Gasi se Egzit   Gasi se Egzit Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Gasi se Egzit
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Gde se ovo čudo gasi?
» Američka vojska razvija tehnologiju koja požare gasi - zvukom!
» Egzit: Novi Sad je svet!
» Egzit 2013
» VELIKO PRIZNANJE STIGLO U SRBIJU: Egzit dobio nagradu EFA!
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Vesti-