Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Sre 24 Okt - 17:03

Vidi Doroti. Imaj ti svoje mišljenje. Imam i ja svoje. Mi samo razgovaramo. Bez ljutnje. I ništa osobno. Jednostavno razgovaramo o ovoj temi.

Postavila si pitanje o zaljubljivanju u ovu ili ovakve cure. Mene čudi tvoje pitanje.

Prvo, čak nije ni pristojno prema ovakvim djevojkama, jer djeluje podcjenjivački. Meni.

Drugo, zar je stvarno izgled tebi tako važan????

Spomenula si " tijelo dostojno ove glave".

A pamet?

A šarm?

I gdje ćemo onda završiti? Shocked










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Sre 24 Okt - 17:04

Neam pojam oće li me neko progutati ako kažem da mi je zlo od debelih muškaraca i ženskih Shocked al bratee možeš se dovesti u red vježbom i dijetom , nemoraš da izgledaš ko maneken al ako imaš 20 i neku godinu a izgledaš ko kit to nije lepo aa nije ni zdravo [You must be registered and logged in to see this image.]
Ne pomislim vidi što je gadna već vidi lenštine , ajd se bona malo bači na vježbe i videćeš razlike uhhh još kakve [You must be registered and logged in to see this image.]
mada o debelima neam neko mišljenje msm da je i njima zlo kad se pogledaju u ogledalo a naj mi gore kad moje koleginice kukaju kako su debele a niš ne jedu što veli Saga aa od čega si onda takva od vazduha el šta , maa smanji ti zalogaj i videćeš ondaa [You must be registered and logged in to see this image.]
neko i odabere da bude ovakav , neko jede kad raskine vezu paa padne u depresiju , nekome je bašš ovakav izgled vrh pa msm da je težina više stvar izbora nego prirode , može bit aa i nemora da znači [You must be registered and logged in to see this image.]
imam i frenda koji se loži na debele devojke to mu nekako vrhh kad se u nju zagnjuri paa eto dokaza da nas ima svakakvih [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Sre 24 Okt - 17:07

Doroti ::
Naravno,slazem se.

Ali je tema bila ova cura,zato sam dopustila sebi "luksuz" da komentarisem njenu i gojaznost uopste.

Postujem tudje misljenjem,i volim da zadrzim pravo na svoje (bez namere da ikoga uvredim).

U svojoj muzičkoj karijeri dugoj 15 godina nagledao sam se svega i svačega. Ova cura je lepa u odnosu na ono što sam imao prilike da vidim i ne samo u Srbiji.

U Britaniji, 2002 godine, u Lidsu, upoznao sam devojku koja je imala (tada) 20 godina i 100 kilograma a opet imala je verenika i čekala je dete (bila u drugom stanju). Verenik je imao duplo manju kilažu. Ali ju je voleo, dokaz ljubavi je baš to dete.

U Francuskoj sam sreo ženu od 40 godina koja je imala oko 90 kilograma a bila visoka oko metar devedeset pa ta kilaža i nije izgledala tako mnogo istaknuta jer visina je korigovala telo i oblikovala ga.

Šta želim da kažem je sledeće; Ovo devojci ne treba mnogo. Ako izgubi desetak kilograma biće i slatka i prilično zgodna. Toliko joj je potrebno ako sluša druge. I nije joj potrebno ništa ako nastavi da sluša sebe. U tome je cela poenta.
Nazad na vrh Ići dole
Doroti

Elita
Elita

Doroti

Ženski
Poruka : 2175

Učlanjen : 05.10.2012


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Sre 24 Okt - 17:14

Ok,ok..Ajde neka bude da sam pogresno shvatila temu (a mislila sam da se raspravlja o gojaznosti a ne o pametu,sarmu i sl.)

Isticem jos da mi namera nije da nekog omalovazavam.Ako zelim da ova cura oslabi - to je za njeno dobro,verujte mi a i ne morate...
Moja rodjena sestra je gojazna a i dalje je posle svog sina i njene cerke volim najvise na svetu.
Ali mi nije svejedno kad je vidim u bedaku sto ne moze da nadje pristojnu odecu za sebe (a ne kao da je krojena za babe).Da ne duzim...ko je shvatio-razumece.

p.s.I naravno da se ne ljutim,samo bih da se klonim nekih rasprava ozbiljih ili slicno tome...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Sre 24 Okt - 17:19

Doroti ::
Ok,ok..Ajde neka bude da sam pogresno shvatila temu (a mislila sam da se raspravlja o gojaznosti a ne o pametu,sarmu i sl.)

Isticem jos da mi namera nije da nekog omalovazavam.Ako zelim da ova cura oslabi - to je za njeno dobro,verujte mi a i ne morate...
Moja rodjena sestra je gojazna a i dalje je posle svog sina i njene cerke volim najvise na svetu.
Ali mi nije svejedno kad je vidim u bedaku sto ne moze da nadje pristojnu odecu za sebe (a ne kao da je krojena za babe).Da ne duzim...ko je shvatio-razumece.

p.s.I naravno da se ne ljutim,samo bih da se klonim nekih rasprava ozbiljih ili slicno tome...



Ma nemoj se klonuti rasprave. Pa razgovaramo, iznosimo svoje mišljenje. U krajnjem slučaju, možemo i nešto novo saznati, pa i korigirati svoje startno mišljenje.

Samo nastavi. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Čet 25 Okt - 22:59

Ajmo pitanje za sve.

Par pitanja. Laughing

Da li imamo pravo nekome naturati standarde "ljepote", ako je on svojim izgledom zadovoljan?

Da li imamo pravo nekoga osuđivati zbog fizičkog izgleda ako je uredna osoba?

Da li mislite da debeli ljudi trebaju pomoć?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Čet 25 Okt - 23:04

Već sam rekao, ako je neko sam sa sobom "dobar", ja nemam nikakav problem sa tim ...

Nemamo pravo nikoga osudjivati, što nam istovremeno ne oduzima pravo na naše vidjenje i mišljenje o toj osobi ....

Ukoliko imaju problem sa viškom kilograma i ako sa tim problemom ne mogu sami da se izbore, onda im treba pomoć ....ako ni zašta ono bar da pronadju snagu da reše taj svoj "problem".
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Čet 25 Okt - 23:08

Abu Dabi ::
Ajmo pitanje za sve.

Par pitanja. Laughing

Da li imamo pravo nekome naturati standarde "ljepote", ako je on svojim izgledom zadovoljan?

Da li imamo pravo nekoga osuđivati zbog fizičkog izgleda ako je uredna osoba?

Da li mislite da debeli ljudi trebaju pomoć?

Ja sam svojim izgledom zadovoljna, bez obzira što možda nekome nisam po ''jusu'' ...[You must be registered and logged in to see this image.]Ali to se zove samopouzdanje....Laughing Ako ga osoba ima i drugi ponekad pomisle da je po ''jusu'' iako možda i nije...

Nemamo pravo nikoga osuđivati zbog fizičkog izgleda i ako je uredan i ako nije...

Debeli ljudi uglavnom ne traže pomoć....i uglavnom nemaju jaku volju da se reše svog kompleksa ako ga imaju...
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Čet 25 Okt - 23:23

Ako imam nekoga dragoga koji je debeo, neću ga ostaviti "netaknutog". Iako je to njegov problem. Budući da sam se cijeli život borio s par kilograma viška Laughing znam da se može skinuti, ali i vratiti. Rolling Eyes

Zafrkavaću ga, šaljivo, bez vrijeđanja. [You must be registered and logged in to see this image.]



Ali, ako ocijenim da mu višak kilograma predstavlja opasnost za život, tada taj problem shvaćam i kao svoj. Spreman sam na sve, od molbi, preko uvjeravanja do najgrubljeg vrijeđanja da ga "osvijestim", i nagovorim da potraži stručnu pomoć, ako već ne može sam. Ili sama. Kada sam nekome rod ili prijatelj, po mom shvaćanju to podrazumijeva i brigu o toj osobi.

S jednim prijateljem sam imao takvu priču. Svojim primjerom sam ga naveo na dijetu i vježbanje. Smršao je 25 kg. Prošle godine.

U međuvremenu je vratio težinu. Rolling Eyes

Opet ga nagovaram. Cool

Još malo čekam, pa počinje vrijeđanje. Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Pet 26 Okt - 0:06

Ništa nije bolja dijeta nego kad je zdravlje u pitanju happy ..Ko se uplaši i shvati da je sa tim svojim životom napravio komplikaciju sebi i dozvolio da dobije bolesti kao povišen šećer ili holesterol ili astmu, shvatiće da mora nešto učiniti ako želi još malo više da proživi happy A tada želja i volja imaju manju ulogu, koliko ima strah affraid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Pet 26 Okt - 0:19

Džaba Seno strah. Budalu boli kičma, sagnuti se ne može, ni cipele ne može vezati. Ima povišen tlak. Počelo mu i srce preskakati.

I opet se budala utovi.

Groznooooooo. affraid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Pon 5 Nov - 15:03

Stereotipi o ženama

Debeljuce su trome i lijene, mršavice zle i umišljene...


U našoj su kulturi muškobanjaste žene i zle vještice iz bajki najčešće mršave, opake i agresivne, a dobre vile i božice plodnosti zaobljene, punije i dobrodušnije. Stereotipi o povezanosti tjelesne težine i karaktera nepravedno pogađaju žene na dnevnoj bazi. Imate li i vi takve predrasude?

Istraživanje američkog časopisa Glamour pokazalo je koliko su okrutni stereotipi o tjelesnoj težini žena i što možete poduzeti da vas ne procjenjuju na takav način.

Opisi kao što su traljava, spora i smrdljiva redovito stižu na račun debljih žena. Na njihovu kilažu svakodnevno ih podsjećaju trgovci, činovnici, poslovni suradnici, obitelj ili dečki. Neke se žene žale da malo tko u njima vidi ljudsko biće.

No, ni mršavima nije bajno. Njih prate stereotipi kao što su napeta, štrkljasta, muškobanjasta, uglavnom negativka.

Diskriminacija protiv debelih ljudi je činjenica i, nažalost, sve je raširenija. Istraživanje sa Sveučilišta Yale pokazuje da je takva diskriminacija porasla za 66 posto, u samo 10 godina.

Uredništvo Glamoura naručilo je anketu na uzorku od više od 1.800 žena u dobi od 18 do 40 godina. Voditeljica istraživanja bila je dr. Rebecca Puhl s Yale’s Rudd Center for Food Policy and Obesity. Ispitane žene trebale su ocijeniti karakter žena koje su tek upoznale i o kojima znaju samo jesu li debele ili mršave. Trebale su ih opisati koristeći riječi kao što su: ambiciozna ili lijena. Mogle su izabrati i ne pripisati im nijednu riječ, ali na to se odlučilo znatno manje od polovine ispitanih.

Naime, predrasuda na osnovi tjelesne težine u društvu je opće prihvaćena, ali novo istraživanje pokazuje i da je izmaknula kontroli.
Mršava vještica i punašna vila


Anketa je pokazala da se epitet 'lijena' 11 puta češće pripisuje debelim ženama, traljava devet puta češće, nedisciplinirana sedam puta, a spora šest puta češće.

Istovremeno, mršave žene drugi doživljavaju kao umišljene i površne oko osam puta češće nego deblje žene. Taštima i egocentričnima smatraju ih četiri puta češće, a da su kuje, zlobne i sklone kontroliranju drugih dvostruko češće nego deblje.
Čak su i 'dobre' etikete nepravedne


Debela žena se i do pet puta češće smatra velikodušnom nego mršava. To je tek odraz stereotipa da mršave žene nisu velikodušne.

Ono što je znanstvenike posebno iznenadilo je činjenica da predrasude imaju i žene različite težine. I pretile žene su druge pretile žene ocijenile negativnije u pogledu traljavosti, dok su mršavice češće smatrale druge mršave žene zlobnima.
Cijena stereotipa


Neke žene više ne izlaze van jer su im muškarci i žene dobacivali zlobne komentare. Osim toga, istraživanje na Sveučilištu George Washington u Washingtonu pokazalo je da je niža plaća povezana sa širim strukom. Budući da su ih u svojim mislima strpali među traljave i lijene ako su imale više kilograma, bile su i slabije plaćene. A teže su i pronašle zaposlenje nego mršavije.

Mršavije žene se žale da ih druge žene teže prihvaćaju kao prijateljicu. Osjećaju antipatiju, koja je vjerojatno posljedica nesigurnosti ili ljubomore, pa i same reagiraju jednako drsko, što pokreće ciklus mržnje i hladnih odnosa.

Rat koji je medicina objavila pretilosti, zapravo, još otežava ove stereotipe.

No, s kojim pravom netko donosi zaključke o bilo čijem karakteru na osnovi tjelesne težine? Psiholozi smatraju da je potrebno educirati mase jer se pojedinac u pravilu teško nosi s bombardiranjem predrasudama na dnevnoj bazi.
Magazin.hr
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610Pon 5 Nov - 16:21

Da se razumijemo u startu. Svaka visina ima svoju prosječnu težinu. Varijacije + ili - 20 kg, recimo, mogu se po meni nazivati debljina i mršavost.

Ostalo smatram bolesnim stanjem organizma žene. Rolling Eyes

Puno više stradaju i omalovažavanje trpe debeli. Mršavost je godinama bila poželjna.

Iako, koliko ja znam, debljina se puno lakše skine, nego mršavost popravi.



Ljudi koji osuđuju žene na temelju njihove kilaže su priča za sebe. Osobama treba pomoći, ako se može. Bar probati. A ne ih ismijavati i etiketirati. Rolling Eyes










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!   Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim! - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Rat mršavicama: Ovo je moje telo, pomirite se sa tim!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Muzika za ..Moje Uši ...
» 31 Dan Moje Muzike
» Moje male bubice..
» Izrael
» Da li su pare moje, tvoje ili naše?
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak :: Ženski kutak-