Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Kako napraviti savršen omlet?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 13:40

Kako napraviti savršen omlet?

Kako napraviti savršen omlet? 0

OMLETI su kao paralelno parkiranje, na glasu kao zeznuti ali jednom kad ih svladate, možete se nazvati majstorom. Sa internetske stranice yahoo.shine uspjeli su nagovoriti Marie Simmons, autoricu mnogih nagrađivanih kuharica da otkrije kako postati majstor u spravljanju omleta.

Jaja. Dva ili tri jaja su savršena doza za jedan omlet. Ako pravite omlet za dvije osobe, napravite dva odvojena. Možete napraviti i jedan sa 4 ili 6 jaja, ali oni su tako brzo gotovi da nema razloga da ne napravite jedan za drugim.
Kad tučete jaja, neki kuhari se kunu u slatko vrhnje. Drugi pak u mlijeko, treći u vodu a neki ne dodaju ništa. To je stvar osobne naklonosti; eksperimentirajte da vidite što vam se najviše sviđa. Neki kažu da je omlet pahuljastiji ako dodate vodu, a drugi kažu da je takav od mlijeka. Ako se odlučite staviti neku tekućinu, stavite 1 jušnu žlicu na jedno jaje.

Pomagala. Koristite pravu tavu. Malo teža tava od neprianjajućeg materijala promjera 20-22 cm, s rubom koji se lagano zatvara i udobnom drškom je idealna za omlet od 2 ili 3 jaja.
Koristite špatulu od fleksibilne gume kako bi lakše okretali omlet da se ne raspadne.

Punjenje. Zapamtite, kuhanje je brži dio, pa je bolje da se spremni prije nego počnete. Neka su vam svi sastojci kojima ćete puniti omlet spremni i odležali na sobnoj temperaturi. Pazite da vam oči ne bude velike od gladi. Na omlet od 2-3 jaja ide ¼ ili 1/3 punjenja.

Potencijalne zamke. Pazite da ne pregrijete tavu. Kako biste je provjerili toplinu tave, približite ruku tavi. Trebala bi vam isijavati vrućinom. Drugi način da provjerite je li dovoljno vruća je da stavite maslac, kad se istopi i počne krčkati, postigli ste pravu temperaturu.

Nemojte prepeći jaja, dobit ćete tvrdi omlet. Jaja ne bi trebala poprimiti smeđu boju.
Omlet trebate preklopiti u pravom trenutku. Kad je na rubovima gotov, a u sredini još malo vlažan, preklopite kraj s jedne strane, jednu trećinu (onu s punjenjem) prema sredini. Zatim preklopite i drugi kraj preko toga. Uhvatite tavu za ručku i lagano ispustite omlet na tanjur. Uz malo vježbe, postat ćete pravi omlet majstor.

(Index.hr)










love


Poslednji izmenio Abu Dabi dana Ned 25 Maj - 0:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 19:38

Abo jes dobar taj omlet happy ja ga malko drugačije spremam Rolling Eyes izlupan 2 -3 jaja ,posolim .malo bibera origana ,bosiljka i kašikicu skorupa ( kajmak il mileram ) ,tiganj za palačinke premažem pa ugrejem pa sipam zbućkana jajca pobacam srir ,šunku , pečurke ...pa kad se formira kao palačinka velikom lopaticom prevrnem da tek porumeni ... ako je tanja varijanta kad izvadim mogu je i filovati sa raznim nadevom ... happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 19:44

Ja vako najvolem. Cool

Prepržim na malo ulja slaninu i bijeli luk narezan na kriške. Onda to malo ohladim.

Izmućkam tri jaja u koja dodam smrvljenog integralnog dvopeka, soli, origana i mrvac bibera.

Istresem u toplo, (ne vrelo) ulje, ulje i polako miješam cijelo vrijeme. Ne dozvolim da se ispeče do kraja, malo ranije prekinem, kad je još ljepljivo, da se osjeti da jaja nisu potpuno pečena. Laughing

Jedino jaja moraju biti svježa. Kako napraviti savršen omlet? 2222602150










love
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 20:14

al jes probo ovo happy isekcaš pečenu papriku na komade staviš seckan beli luk il ispasiran , slaninicu il sušen suvi vrat ,prodinstaš ,pospeš origanom ,biberom i bosiljkom pa krneš sira onog što se tegli pa staviš tanak dvopek pa zaliješ sa zbučkanim svežim jajcima ..ako nis vešt prevrnuti gurneš u mikrotalasnu samo da porumeni ..izvadiš i kiselim ovčijem mlekom smažeš happy happy al omleta ima mnogooo samo mašta i tiganj happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 21:10

Meni je najlepši kad na malo masti stavim tanko sečene listove slanine , pa ih propržim i zalijem sa pet dobro izmućenih jaja . Kad se zapeče odozdo, okrenem i zapečem i sa druge strane. Tada urolam kao palačinku i .. happy










Kako napraviti savršen omlet? Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 21:13

Very Happy happy -kaubojski omlet-,tako su to zvala moja deca dok su bili mali..ne bih ja bila iz Banata da mi taj sa slaninicom nije omiljeni Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 21:16

Ja sam jeo sa kobasicom na kolutiće kad sam bio mali deca. Ne pamtim da sam ga sto godina pravio ali umutio bih jaja, malo mleka, mrvicu brašna, malo soli i "dodatak" po želji na malo zagrejanog ulja (ni slučajno da pliva u maščurini) ispržiti s jedne i druge strane i to je to ... mislim, jel ima neko ozbiljnije jelo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 21:23

al neko jeo omlet sa dimljenom ribom , maslinkama ,pečurkama isve onako zavijeno ko skoverac urolovano pa preko one brčkave salate m poput mimoze,tatar sosa iii prelivi happy
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 21:26

bezim s teme,inace cu vecerati jos jednom happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 22:01

Nema bez masti ništa happy ...ovo kupovno ulje em je nezdravo, em pršti, puca, šišti kao da ti treba svemirski štit da bi samo ispržio jaja angry ...Malo, samo zaradi ukusa i mirisa i zdravlja i sitosti staviti u jelo i nemaš brige happy

Nisam probala ništa sem, slanine, šunke, viršle i kobasica u omletu happy.. happy Inače, ne volim da mešam hranu mislim, što ja kažem, zna se šta s čime ide happy Sve drugo mi izgleda kao skrnavljenje tako lepog obroka happy

Kad vidim na televiziji šta sve stavljaju jedno s drugim wonder na primer pečeno pile sa dzemom od šljiva happy pa ne bih probala da mi nude milion dolara happy










Kako napraviti savršen omlet? Haoss10


Poslednji izmenio Shadow dana Čet 18 Okt - 23:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 23:44

A pazite ovaj. Cool

Tanko izrezan luk i papriku (babura, rogulja, svejedno) zapržite, nalijete malo vode pa pirjate desetak minuta. Zatim u to šljoknete par jaja, promiješate i ispečete. Kako napraviti savršen omlet? 3842085980










love
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35374

Učlanjen : 10.09.2012


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 23:46

Ništa bez domaćeg dimljenog špeka,da cijeli dom zamiriši.Onda je pravi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 18 Okt - 23:50

Shadow ::

..........

Kad vidim na televiziji šta sve stavljaju jedno s drugim Kako napraviti savršen omlet? 2786959747 na primer pečeno pile sa dzemom od šljiva Kako napraviti savršen omlet? 3929217648 pa ne bih probala da mi nude milion dolara Kako napraviti savršen omlet? 1240115254

Izvinjavam se na malo spama - ali ne da bi probao to pile i džem, olizao bih i teglu ako treba ... i za 500 iljadarki ne mora milionče. Laughing

Ako već insistirate na omletu, ja bih ako bih bio u prilici, a nisam jer ne može se naći kod mene, napravio omlet sa svežim vrganjima i lisičarkama, postupak sličan kao sa Abinim paprikama .... Kako napraviti savršen omlet? 3842085980
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 10:43

Zovi na taj s vrganjima Very Happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 12:55

Bio sam prije dva tjedna u gljivama. Nabrao sam sunčanica. I dvije podstavke, gljive iz iz porodice vrganja.

Istu večer su savršile u tanjuru. Laughing

Recept kao s paprikama, ali bez paprike, a s podstavkama.

Tavica mora biti poklopljena cijelo vrijeme. I soliti na kraju. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 13:03

Abu Dabi ::
Bio sam prije dva tjedna u gljivama. Nabrao sam sunčanica. I dvije podstavke, gljive iz iz porodice vrganja.

Istu večer su savršile u tanjuru. Laughing

Recept kao s paprikama, ali bez paprike, a s podstavkama.

Tavica mora biti poklopljena cijelo vrijeme. I soliti na kraju. Cool

Kod nas na žalost ni na extra opremljenim pijacama ništa sem industrijski napravljenih, šampinjona (belih i braon), bukovača i šitaki ne može se od šumskih prirodnih pečuraka nabaviti Rolling Eyes, a pouzdano znam da u neposrednoj blizini Bgd-a, na Avalii Kosmaj u ima pečuraka u onim šumetinama.. Pretpostavljam da ljudi koji se i bave time uglavnom to koriste za sopstvene potrebe. Mogu se nabaviti sušeni vrganji, ali to nije to, jer ukus svežeg vrganja i ukus šampinjona su kao kad porediš Yuga i merdžu, mada većina ljudi to i ne zna.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 13:07

Šampinjone s jajima nisam pojeo pet puta u životu. affraid

Uvijek imam šampinjona u frižideru. Ali za pizzu i saft.

S jajima mi nikako ne paše. Rolling Eyes










love
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 13:09

Abu Dabi ::
Šampinjone s jajima nisam pojeo pet puta u životu. affraid

Uvijek imam šampinjona u frižideru. Ali za pizzu i saft.

S jajima mi nikako ne paše. Rolling Eyes

Oni su nužno zlo - zamena za bolju stvar, i za saft su mi pre vrganji nego šampinjoni, mada na Pizzu samo šampinjoni Kako napraviti savršen omlet? 3842085980
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 13:27

ja volim livadarke happy najzdravije al ima ih samo posle kiše ... vrganj volim .al koristim uglavno sušen jer lepši od ovih pijačarskih Rolling Eyes sav se skupi dok ga preliješ vrelom vodom ...mada volim i zekice al u Vovjvodini nema happy al ponekad dobijem kao pozdrav
mada nekako voli da ekperimentišem happy jednom sam omlet pravila i sa lignjama i mnogo mi se dopalo a i ostali nisu ni primetili ,misll da je pileće belo meso happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 17:44

Jedan, dva mlada poriluka ili mlada luka sitno isjeći, pa pržiti na malo ulja dok ne omeška. ( do desetak minuta)

Miris iz snova. Kako napraviti savršen omlet? 1288304819

Kada je omekšao, blebuti preko njega par jaja, pa miješati.

Zapeći po želji.

Kako napraviti savršen omlet? 3842085980Kako napraviti savršen omlet? 3842085980Kako napraviti savršen omlet? 3842085980










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Pet 19 Okt - 23:49

10 deka kravljeg svježeg sira (najbolje domaći) u teflonskoj tavi grijati da par minuta "kipi" i pjeni se.

Istresti par jaja, posoliti, promiješati i zapeći po želji.

Meni delikatesa. Kako napraviti savršen omlet? 3842085980










love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Sub 24 Nov - 14:14

Par koraka do savršenog jaja



Kako napraviti savršen omlet? Im


Kaže se da je moguće prepoznati pravog kuhara po tome kako priprema jaja

Iako jednostavno jelo, jaja zahtijevaju znanje i iskustvo da bi se postigao onaj savršeni izgled i okus. Stoga je prvi korak u samom odabiru jaja koja moraju biti svježa i na sobnoj temperaturi. Uzimanjem jaja iz hladnjaka riskirate prekuhavanje žutanjka, stoga svakako pravilno temperirajte jaja.

Odabrati masnoću na kojoj ćete pripremiti jaje je vrlo jednostavno: preferirajte maslac ako uz jaja pripremate slaninu ili sličnu mesnu deliciju, a maslinovo ulje ako vam je na meniju povrće.

Nekoliko tehnika pripreme jaja

Sljedeći i možda najvažniji korak je temperatura pečenja. Tu već dolazimo do mnogih teorija i interpretacija, ali stvar je u suštini vrlo jednostavna. Ako volite jaja koja su na rubovima blago hrskava, a žutanjak mek i polutekuć tada zagrijte tavicu na maksimalnu temperaturu stavite jaje i ostavite 30 sekundi. Zatim smanjite temperaturu i pecite još jednu minutu. No, ako volite „kompaktno“ jaje na oko možda je najbolja tehnika ona koju zagovara Jamie Oliver, a koja podrazumijeva razbijanje jaja u hladnoj tavici i lagano pečenje sa uljem na srednjoj temperaturi cijelo vrijeme. Ako ulje počne“krčkati“ temperatura je previsoka i treba ju odmah smanjiti. Ova tehnika zahtijeva više vremena, ali dobivate jaje mekane i ravnomjerne strukture.

Za napredne
: Neki bi mogli tvrditi da je priprema savršenog jaja na oko nepremostiv problem budući da žutanjak i bjelanjak postižu svoje idealno stanje na različitim temperaturama. Rješenje koje se nudi je kuhati cijelo jaje na 67°C 40 minuta. Zatim treba odvojiti žutanjak i baciti bjelanke. Sljedeći korak je uzeti 10 svježih jaja ( na 4 žutanjka!) i dobro ih „istući“ uz dodat soli i vrhnja i peći pokriveno u pećnici na 160°C 12 minuta. Kada su bjelanjci pečeni na vrh stavite prethodno skuhane žutanjke i savršena jaja na oko su gotova.

(Gastro.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Uto 15 Apr - 19:54

Omlet sa šunkom i začinima

Kako napraviti savršen omlet? N28681

Sastojci:

- jaja 3
- mleka 250 ml
- brašna 200 g
- šnita šunke 8
- seckanog peršuna kašičica
- seckanog bosiljka kašičica
- so po ukusu
- biber po ukusu
- ulje po ukusu

Uputstvo za pripremu:

Jaja podelite na žumanca i belanca. Žumanca umutite s mlekom i brašnom, posolite i pobiberite. U smesu potom umešajte i sneg od belanaca, iseckani peršun i bosiljak. Na vrelom ulju ispecite četiri omleta. Na svaki stavite šnit šunke i uvijte u rolat.

Prijatno!










Always be positive  Kako napraviti savršen omlet? 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Čet 24 Apr - 18:36

Ovo je tajna savršeno pečenih jaja

Kako napraviti savršen omlet? GetImage

Taman prije Uskrsa kulinarski stručnjak Michael Ruhlman objavio je kuharicu u kojoj je jedan veliki dio posvetio pripremi jaja. Ističe da su jaja nezamjenjiva namirnica zbog raznolikih načina pripreme i još boljih kombinacija s drugim jelima

Kako spremati jaje

Ruhlman dodaje da često pretjerujemo u pripremi jajeta i prekuhamo ih ili prepečemo u strahu da će ostati sirova. Tada primjerice, umjesto kremastog omleta, dobijemo prepečena i tvrda jaja koja uopće nisu ukusna. Zato je vrlo važno da jaja pečemo na slabijoj vatri. Na taj način jaje se polako peče i upija toplinu, ali i dalje ostaje kremasto i sočno.

Ruhlamn je za npr.blog preporučio jedan od omiljenih recepata s jajima – fritaju s krumpirom i povrćem.

Sastojci:

1 mali krumpir, oguljen i narezan na kockice (oko 225 grama)
2 žlice ekstra djevičanskog maslinovog ulja
sol
1/2 luka, izrezati u male kocke (oko 100 grama)
6 jaja
60 grama narezanog sira cheddara
svježe mljeveni crni papar
2 avokada, oguljena, bez koštica i narezana na kockice (opcionalno)

Priprema

Na tavi s neljepljivom površinom prepržite kockice krumpira na maslinovu ulju i dodajte prstohvat soli. Čim krumpir dobije boju, dodajte luk pa pustite da se kratko pirja.

U srednje velikoj zdjeli umutite jaja i dodajte sir, malo soli i papra. Prelijte krumpir jajima, malo promiješajte pa pustite da se donja strana zapeče. Preokrenite fritatu dok se i druga strana ne ispeče i na kraju stavite kockice avokada. Izrežite na trokute i poslužite.

(tportal.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610Ned 25 Maj - 0:45

Omlet na turski način

- 3 jaja,so,15g ulja;za garnituru:30g pileće džigerice, oko 0,5dl sosa od paradajza,20g kuvanog pirinča,20g soka od pečenja,so,začin.

- džigericu iseći na kockice propržiti na ulju,dodati saft od pečenja,pirinač,začiniti po ukusu.Ovakvu garnituru naneti na već isprženi omlet,preklopiti ga i servirati sa sosom od paradajza.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Kako napraviti savršen omlet? 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Kako napraviti savršen omlet? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti savršen omlet?   Kako napraviti savršen omlet? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako napraviti savršen omlet?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako smuvati devojku?
» Kako napraviti ulje od lavande
» Kako od humanosti napraviti - glupost
» Kako napraviti privremenu tetovažu kanom
» Kako napraviti kuhano jaje u obliku srca?
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Kulinarstvo-