Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013.

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Empty
PočaljiNaslov: Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013.   Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Sat610Ned 13 Jan - 11:37

SP: 'Orlovi' uspešno poleteli

Rukometna reprezentacija Srbije pobedom je započela šampionat sveta koji se održava u Španiji.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. 196438011850f19d40931ee091917616_orig

U 1. kolu C grupe ekipa Veselina Vukovića savladala je selekciju Južne Koreje sa 31:22 (13:9).

Naši rukometaši su duel protiv neugodne Južne Koreje prelomili odličnom igrom na kraju prvog i početkom drugog poluvremena kada su stigli do osam golova viška u 44. minutu (22:14).

Momir Ilić predvodio je 'orlove' sa sedam golova, Vujin je postigao gol manje, a igrač utakmice bio je golman Darko Stanić koji je sjajnim odbranama podsetio na Evropsko prvenstvo u Beogradu. Naredni rival Srbije u Saragosi biće Balorusija, taj meč na programu je u ponedeljak.

Naša selekcija je dobro počela, pre svega u odbrani, i posle šest minuta je imala vođstvo od 3:1. Uvek neugodna Južna Koreja se brzo vratila sa dva vezana gola, naša reprezentacija je ponovo stigla do plus dva golovima Ilića i Toskića, ali usledila su tri vezana gola Koreje koja je prvi put na utakmici povela u 15. minutu (6:5).

Brzo se međutim konsolidovala naša selekcija, usledila je serija 5-1 (10:7) koju je mogao da produži Alem Toskić. Naš pivotmen promašio je nekoliko zicera u prvom poluvremenu što se odrazilo i na rezultat.

Ponovo se Južna Koreja vratila sa dva brza gola, ali finiš prvog dela je ipak pripao našim momcima. Novom serijom od tri vezana gola Srbija je došla do najvećih plus četiri a tim rezultatom je i završen prvi deo (13:9).

Početkom drugog dela naš tim je zadržao igru sa kraja prvog, pa je u jednom trenutku stigao i do šest golova viška (18:12). U tim trenutcima je i odlučen pobednik ovog duela, naš tim je igrao sve bolje u napadu, a razbranio se naš golman Darko Stanić.

Sve to je donelo ekipi Veselina Vukovića osam golova viška u 44. minutu (22:14). Usledio je poslednji pokušaj Južne Koreje da se vrati u meč, naši rivali postigli su tri vezana gola, ali to je bilo praktično sve što su uradili.

Srbija je ponovo 'zategla' odbranu, napad je funkcionisao sasvim solidno i naša selekcija je novom serijom došla do najvećih 11 golova prednosti (29:18) u 27. minutu. U poslednjih pet minuta Vuković je priliku pružio nekim igračima koji nisu dobijali veliku minutaži ali se to nije osetilo na rezultatu.

Muški

PočaljiNaslov: Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013.   Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Sat610Uto 15 Jan - 9:18

Naši preko Belorusije do 1/8 finala

Reprezentacija Srbije savladala je Belorusiju 34:28 (20:13) u meču drugog kola na prvenstvu sveta u Španiji.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. 102808847850f438d17ab10465667267_orig

Izabranici Veselina Vukovića su ovom pobedom već obezbedili plasman među najboljih 16, a sledeći meč igraju protiv Saudijske Arabije u utorak od 18 časova.

Posle izjednačenog starta naši igrači su u potpunosti preuzeli kontrolu i rutinski rešili meč u svoju korist. Nenadić, Nikčević i Vujin postigli su po pet golova, dok je Momir Ilić postigao gol manje. Kod Belorusa najbolji je bio Rutenka sa 11 golova.

Belorusi su sredinom drugog minuta postigli prvi gol zahvaljujući Žiloviču, ali je odmah uzvratio Rajko Prodanović.

Hala u Saragosi je prilično prazna, ima znatno ispod hiljadu gledalaca, a obe reprezentacije imaju po stotinak vatrenih navijača.

Serhij Rutenka je prvu priliku sa sedmerca dobio u trećem minutu, ovog puta nije probao svoj čuveni felš i bio je precizan.

Gol za gol nastavilo se do 3:3.

Belorusi su prekinuli igru gol za gol i sa dva uzastopna pogotka stigli do prednosti od 5:3.

Nisu naši iskoristili igrača više da smanje rezultat, ali su ,posle dve dobre odbrane, golovima Prodanovića i Nikčevića stigli do 5:5.

Naši su odigrali dva jako loša napada, što su Belorusi iskoristili i stigli opet do dva gola razlike - 7:5:

Nikčević je u narednom napadu smanjio na 7:6, da bi posle fenomenalne akcije Momir Ilić, popularnim cepelinom izjednačio na 7:7.

Naš kapiten je uhvatio zalet. Prvo je sa sedam metara doneo prvu prednost Srbiji, da bi u narednom napadu doneo dva gola prednosti.

Rutenka sam drži svoju reprezentaciju u igri, ali i naši igraju sve bolje i preko Nenadića održavaju prednost od dva gola - 11:9.

Obe reprezentacije su imale nekoliko neefikasnih napada. Uspeli su Belorusi da priđu na samo gol prednosti, ali su nači zaigrali čvršće u odbrani i serijom 4:0 stigli do maksimalnih +5 - 15:10.

Belorusi su zaigrali nešto agresivnije, ali su 'orlovi' odgovorili još boljom odbranom i nisu im dozvolili da se rezultatski vrate u meč.

Nemaju Belorusi odgovor za naše šuteve iz daljine, iz kojih Nenadić i Ilić prosto terorišu protivničkog golmana.

Srbija je krunisala odlično prvo poluvreme novim golom Ilića za konačnih +7 na poluvremenu - 20:13.

Nastavili su naši sa odličnom igromm i u nastavku. Nenadić, Vujin i Ilić nastavljaju da rešetaju gol Belorusa van linije od devet metara.

Rutenka nastavlja, kao i u prvom delu igre, da drži svoju reprezentaciju koliko toliko, postigao je do sada devet golova, ali jednostavno ne može sam - 26:17.

Naši su se malo opustili i pokušali atraktivnije da završavaju akcije, ali Belorusi nisu uspeli to da iskoriste i vrate se u meč. Selektor Vuković je rešio da odmori neke od standardnih igrača i dao šansu mladim igračima u našoj selekciji. Na golu je Gagić, dok su u polju Dragaš i Mitrović.

Mladi igrači su se dobro snašli, podpomognuti nekim iskusnijim igračima, i uspeli da održe razliku na velikih +8 - 30:22.

Igra se gol za gol na početku meča. Naša reprezentacija sigurno čuva prednost i ide ka drugoj pobedi na šampionatu. Obe ekipe igraju dosta opušteno, jer su i Belorusi i sami svesni da su jako blizu poraza.

Srbiju i dalje čini veliki broj mladih igrača, koji su dobrom igrom doveli naš tim na +9, ali su Belorusi iskoristili mali pad u igri 'orlova' i stigli do -6 - 34:28.

(b92.net)
drexler

Master
Master

drexler

Muški

PočaljiNaslov: Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013.   Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Sat610Sre 16 Jan - 13:34

Srbija sa ''pola gasa'' do nove pobede

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je i treću pobedu na Svetskom prvenstvu u Španiji. Saudijska Arabija odolevala samo u prvom poluvremenu, u nastavku sve došlo na svoje mesto.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Vucko107577020130115192221

Reprezentativci Srbije nisu na najbolji način ušli u meč trećeg kola Grupe C, ali su u finišu prvog i tokom drugog poluvremena zaigrali kako umeju, pa ubedljiva pobeda nije dovedena u pitanje - na kraju 30:20 (12:10).

Utisak je da su naši reprezentativci potcenili rivala tokom prvog poluvremena, nikako nisu uspevali da steknu osetniju prednost, što je već počelo i da iritira selektora Vukovića.

Ipak, u završnici prvog poluvremena konačno su ''dodali gas'', vezali dva gola i prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 12:10.

U drugih 30 minuta bilo je mnogo bolje, u napadu znatno efikasnije, a na golu je sve sigurniji bio Gajić i razlika u korist ''Orlova'' postala je sve ubedljivija.

Konačnih 30:20 sasvim je dovoljno za samopouzdanje u ekipi pred mnogo teže mečeve u finišu takmičenja u prvoj fazi takmičenja.

Momir Ilić i Ivan Nikčević bili su najefikasniji sa po osam golova, a golman Gajić je na kraju sakupio ukupno 19 odbrana.

(sportske.net)

drexler

Master
Master

drexler

Muški

PočaljiNaslov: Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013.   Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Sat610Pet 18 Jan - 15:18

Poraz Srbije u poslednjoj sekundi

Rukometaši Srbije prvi put su poraženi na Svetskom prvenstvu u Španiji, a nakon dramatične završnice bolja je bila Poljska 25:24.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. 118756165750f86cafef0c4176433165_orig

Izabranici Veselina Vukovića vodili su tokom većeg dela meča, ali je Poljska u finišu odgirala sigurnije i slavila golom Oržehovskog u poslednjoj sekundi.

Obe reprezentacije sada imaju po tri pobede i jedan poraz. U narednom meču Srbija igra sa Slovenijom, koja ima maksimalan učinak nakon pobede nad Belorusjiom. Poljska se sastaje sa Južnom Korejom, koja je bez bodova.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Momir Ilić sa devet golova, četiri je postigao Prodanović, a po tri Nikčević i Toskić. Darko Stanić je 18 puta sačuvao svoj gol.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Jurecki sa sedam pogodaka, pet je postigao Oržehovski, a po tri Kubištal i Jaška.

Srpski rukometaši su dobro igrali tokom većeg meča, odlično su funkcionisali i odbrana i napad, pa su na odmor otišli sa dva gola prednosti. Naši su imali i pet golova prednosti, ali je bilo i 'praznih' minuta, koje su Poljaci iskoristili i potpuno se vratili u meč, da bi u dramatičnoj završnici u poslednjoj sekundi upseli da stignu do veoma važne pobede.

Rukometaši Srbije su dobro otvorili meč i već u prvom napadu Prodanović postiže pogodak. Nakon golova Lijevskog i Ilića nekoliko minuta mirnije igre, uz sigurne odbrane obe ekipe.

U šestom minutu je dosuđen sedmerac za Poljsku, šutirao je Kubistal, ali je Stanić bio siguran.

Izabranici Veselina Vukovića igraju požrtvovano, a Momir Ilić postiže svoj četvrti gol na meču i Srbija prvi put ima tri gola prednosti.

Dva puta je sa sedam metara siguran bio kapten Ilić, a golove za našu reprezentaciju postigli su još Prodanović i Nenadić. Sa druge strane precizni su bili Jurecki i Oržehovski. Odbrane 6:0 i 5:1 funkcionisale su na pravi način, a Darko Stanić je do sada sedam puta sačuvao svoj gol.

Mala kriza u napadu srpske reprezentacije, više od pet minuta nije postignut pogodak, a drugi put na šampionatu Momir Ilić promašuje sedmerac. Nakon toga i Stanić brani udarac sa sedam metara, a na odmor Srbija odlazi sa dva gola prednosti.

Drugo poluvreme Srbija otvara pogotkom sa sedam metara, a svoj sedmi gol postiže Ilić. Međutim ’proradili’ su poljski napad i odbrana, pa smanjuju na samo gol razlike.

Nedostajali su golovi iskusnih Vujina, Šešuma, Nikčevića, ali je mladi Zelenović opravdao ukazano poverenje selektora Vukovića. Igrao je borbeno, postigao pogodak i iznudio sedmerac, koji je četvrti put iskoristio Ilić.

Važne golove postigao je i Rajko Prodanović pa Srbija vraća prednost stečenu u prvom poluvremenu (19:16).

Dva sedmerca svirana su Poljskoj za dva minuta, Jurecki je oba puta siguran i vraća svoj tim na gol zaostatka. Isti igrač je nakon kontranapada imao priliku da izjednači, ali je Stanić ponovo briljirao, ali Jašha to ispravlja, pa je rezultat 21:21.

Srbija iz nekoliko pokušaja nije uspela da vrati prednost, to kažnjava Jurecki i Poljska vodi prvi put na meču.

Naši su se konsolidovali nakon tajm auta koji je zatražio Vuković, a golgeterski post prekida Nikčević svojim drugim golom.

Poljska igra smirenije i održava minimalnu prednost. Nikčević je ponovo bio siguran, a Stanić je nastavio sa sjajnim odbranama.

Velika drama u samom finišu, pri nerešenom rezultatu minut pre kraja Srbija je imala napad, Ilić je šutirao, ali je protivnički golman sjajno intervenisao. Poslednji napad imali su Poljaci, a pogodak za pobedu postigao je Oržehovski uz zvuk sirene.

(b92.net)
drexler

Master
Master

drexler

Muški

PočaljiNaslov: Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013.   Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. Sat610Ned 20 Jan - 0:11

Srbija ispustila pobedu

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Slovenije 33:31 u poslednjem, petom kolu, grupne faze Svetskog prvenstva u Španiji.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. 206746899050fb0eb43379c514520318_orig

Izabranici Veselina Vukovića su tako ovaj deo takmičenja završili na trećem mestu iza Slovenije i Poljske, pa ih u osmini finala očekuje duel sa Španijom.

Slovenci su igrali bolje u prvom poluvremenu i na odmor zasluženo otišli sa tri gola prednsoti. Međutim u drugom poluvremenu drugačija situacija. Stanić menja Gajića na golu, nakon čega je Srbija zaigrala borbenije i sigurnije.

Naši su napravili seriju 5:0 i preokrenuli rezultat, ali je koncentracija popustila u samom finišu i Slovenija dolazi do važne pobede.

U timu Srbije najefikasniji su bili Vujin sa sedam golova, Nenadić i Prodanović su postigli po šest, a Toskić četiri.

U pobedničkom timu Luka Zvižej je postigao sedam golova, a Gajić i Mačkovsek po šest.

Tekstualni prenos meča:

Na golu naše reprezentacije je Ivan Gajić, umesto Darka Stanića koji se u petak žalio na povredu, ali je na klupi.

U prvih 15 minuta nijedna ekipa nije napravila osetniju prednost. Na obe strane dosuđen je po jedan sedmerac, a sigruni su bili Marko Vujin i Luka Zvižej.

Golove za Srbiju postizali su Vujin, Šešum, Prodanović i Ilić.

Slovenci su prvi put dva gola prednosti imali u 20. minutu, a nakon kontranapda Gajića je savladao Zvižej. U nastavku rukometaši Slovenije održavaju vođstvo, a našim rukometašima nedostaje temperamentnost u igri.

Na poluvreme Srbija odlazi sa tri gola zaostatka. Veliki broj primljenih golova govori o tome da je odbrana srpskih rukometaša trebala biti dosta čvršća, a golman Ilić imao je samo pet odbrana za 30 minuta igre.

Darko Stanić prvi put je ušao u igru kada je Sloveniji dosuđen sedmerac, odbranio je udarac Gajića i nakon toga ostao u igri.

Stanić je vratio sigurnost u igri naše reprezentacije, a pored odbrane i napad je ’proradio’, pa je Srbija serijom 5:0 stigla do vođstva posle dužeg vremena

Pogotkom sa sedam metara Slovenija prekida seriju naših rukometaša, ali Srbija održava prednost.

U nastavku je ponovo popustila koncentracija izabranicima Veselina Vukovića. Slovenija to koristi i sa nekoliko brzih golova vraća vođstvo iz prvog poluvremena i bez problema privodi meč kraju.

Katastrofa "orlova": Rukometaši Španije potpuno demolirali Srbiju

Rukometaši Srbije deklasirani su u osmini finala Svetskog prvenstva od domaćina Španije sa 31:20. Očigledno je da su poslednja dešavanja u ekipi, tenzija i odnosi selektora i igrača kumovali potpuno pasivnoj igri protiv motivisane "furije". Španci će se u borbi za polufinale sastati sa Nemačkom, koja je pobedila Makedoniju sa 28:23.

Svjetsko prvenstvo u rukometu za muškarce 2013. 304984_rukomet-foto-afp-1_f

Španci su utakmicu otvorili golom Makede, a zatim su usledila dva neuspešna napada obe ekipe. Španci nisu iskoristili jednu kontru, što je kaznio Nenadić za izjednačenje.

Sarmijento je vezao dva pogotka, Ilić odgovorio jednim, a Španija je došla zatim do 5:3. Igra se agresivno na početku, došlo je do prepirke sa sudijom posle isključenja za Špance. Stanić se istakao odbranama, između ostalog, i sedmerca, ali je na 6:3 povećao prednost Rivera lobom. Kanjelas donosi novi pogodak "furiji", da bi zatim i Vujin u svom stilu sa distance prevario Šterbika.

Naredni napad Španije u dve serije zaustavio je bravurozno Stanić, a zatim je Špance na cedilu ostavio Moros. Dobio je crveni karton zbog oštrog starta, Vuković je potom dobio žuti zbog prigovaranja, a onda su "orlovi" sve upropastili. Španija je sa igračem manje postigla dva gola. U napadu nisu ispraćene Stanićeve odbrane, a on je bio nemoćan u dve nove kontre.

Domaćini turnira bili su konkretniji u napadu, agresivniji u odbrani i brzo došli do 12:8. Koliko su lako dolazili do golova, toliko su im olakšavali srpski reprezentativci pasivnim napadima, i pogledima kojima su pratili kontre. Španci su nastavili da se iživljavaju, i na pauzu otišli sa 20:12.

Nastavilo se u istom ritmu: kombinacijom kontri i napada preko krila, "furija" je nastavila da melje. Trajao je kratko početni talas, pa je usledila letargična igra posle visoke prednosti. Takav pristup i sudijske odluke iznervirali su selektora Valera Riveru, koji je dobio žuti karton. Njegovo mišljenje delio je igrač Rokas, koji je sa dva gola povisio na 25:17, proslavljajući ih euforično i pokušavajući da animira publiku.

Marsenić je potom preoštro kažnjen crvenim kartonom zbog prekršaja nad Kabeljom, a zatim Aginagalde vara Stanića i postiže četvrti gol. Sve je bilo jasno, otaljavali su "orlovi" napade, pokušavali sa distance, a Vujin je čak promašio i sedmerac.

Finiš utakmice pretvorio se u rutinsko odrađivanje posla, a Španci su uspeli čak i da podignu razliku sa poluvremena.

Prvenstvo je za Srbiju završeno, ali ne i saga o odnosima u reprezentaciji. Golman Stanić najavio je povlačenje, što i ne čudi imajući u vidu naelektrisanu atmosferu, izjave igrača i selektora, koji je deo krivice za poraz od Slovenije prebacio na rukometaše.