Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Kako ostati prijatelj sa bivšim?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 27 Jul - 10:53

Kao što generalno postoje dva suprotna stanovišta o tome da li muškarac i žena mogu biti samo prijatelji, tako postoje i suprotni stavovi po pitanju da li je moguće ostati prijatelj sa bivšim/bivšom. Ako je nemoguće naći kompromisno rešenje, dobro je bar da znamo šta se od nas na kraju veze očekuje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako ostati prijatelj sa bivšim

Bilo je situacija kada ste pognute glave prošli pored bivšeg partnera koji se pravio da vas ne poznaje. Osetili ste se posramljeno. Ovo je sigurno mnogo bolelo ukoliko niste čak ni krivi što se ta veza završila. Pitali ste se čime ste zaslužuli takvo ponašanje i verovatno pokušali da saznate zašto je bivši partner toliko ljut. Zar ne može bar da vas ispoštuje kao ljudsko biće i makar procedi jedno “zdravo”?

U većini slučajeva, uzalud se pitate i brinete. Osoba jednostavno tako funkcioniše, ruši sve mostove za sobom. Neki ljudi se tako postavljaju da bi i sami lakše preboleli kraj, a drugi iz principa. Smatraju da su ljubav i prijateljstvo mnogo različiti i trude se da to ne mešaju. Takođe, ima slučajeva da je osoba, mada ne deluje tako, previše sujetna i ne oprašta to što ste je ostavili ili što se niste dovoljno borili za nju dok je trebalo. Na kraju, ima i onih koji će pogaziti svaku uspomenu na vas samo zato da njihove sadašnje, buduće, pa čak i potencijalne veze ni malo ne trpe zbog vas.
Da ste ranije bili obavešteni da sa tom osobom nema prijateljstva posle ljubavi, možda biste joj od početka bili samo prijatelj.
Ubuduće razgovarajte otvoreno o tome pre nego što započnete vezu.
Ako se vaši stavovi razlikuju, iznesite svoje argumente, ali ne očekujte da ih osoba prihvati.
Ako ipak dođete u neprijatnu situaciju po završetku veze, kontaktirajte bivšu ljubav jednom u cilju razjašnjenja situacije. Ovaj razgovor bi trebalo ili da vas pomiri, ili da vam otvori oči da uvidite koliko malo ste joj značili.

Saveti

Zapitajte se posle svega, koliko je vama zaista stalo da vam se ta osoba javlja?
Neka želja za istinom, pravdom i civilizovanim odnosom ostane želja, a ne opsesija.
Ne očajavajte, vremenom će sve postati jasnije, a možda ispadne i bolje da niste u kontaktu.

Upozorenja

Ne raspravljajte se u društvu, pokušajte da razgovarate sa bivšim/bivšom nasamo.
Ne forsirajte taj razgovor ako osoba odbija. Ne dosađujte pozivima, ipak sada svako od vas ima svoj život.
Ako osoba pristane na razgovor, iskoristite ga da saznate razloge necivilizovanog ponašanja, ali ne osuđujte je. Nismo svi isti, neko je racionalan, a neko je impulsivan i svako ima pravo na svoje greške.


?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 27 Jul - 11:09

Najpre, pohvala za temu autoru, kao za mene da je naručena Very Happy

Ne može čovek a da ne bude u dilemi nakon raskida šta i kako se postaviti posle prekida veze
koja nam je ipak značila. Zauzeti rigidan stav, glumiti ravnodušnost i sl., baciti sve pod noge zbog ponosa ili čega već, baca senku na naše sopstvo i otvara hiljadu pitanja gde smo bili, s kim i zašto. Opet, zauzeti stav kako nam je svejedno, a nije, recimo, licemerno je opet prema, - sebi.
Možda je ova sintenca svako ima pravo na greške samo uteha, ali dobrodošla sasvim u dilemi kako ostati prijatelj sa bivšim.
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 27 Jul - 14:19

To se retko vidja, ipak prijatelj ima neko vise znacenje, e sad ako su se emocije obostrano ugasile, a dovoljno su ljudi, da prevazidju sve intrige, moguce , ali napominjem jako jako tesko!
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 27 Jul - 21:25


Zavisi kako ko gleda na "prijateljstvo" ... happy ..Mislim, ne mora to da bude ono prijateljstvo koje će podrazumevati svakodnevno viđanje, pričanje telefonom ili izlascima, ali može da bude ono, obično, prijateljski, da se javimo jedno drugom, naročito u prolazu..ili barem ponekad da se jednostavno ispričamo šta ima kod koga novo ili tako nešto slično...

Ne verujem da bi, ma koliko da je naša ljubav bila jaka ili je završila na način u kome je jedno povređeno, a uvek je neko na kraju povređen, Rolling Eyes ..to bio razlog za mržnju ili izbegavanje osobe s kojom smo do skoro bili sve na svetu..

To mi je baš bezveze i glupo happy i očigledno s namerom da se druga osoba ponizi ...A osoba koja voli, ili je volela nekog iskreno, nikad ne bi mogla namerno da tu osobu povređuje ....

Barem ja tako mislim....











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Sub 20 Okt - 22:56

Teško ali moguće ..sa svojim bivšim ljubavima sam ostala u korektnim odnosima, nije to više druženje ali pozdrav pri susretu i pitanje kako si , šta ima novo ..može , zašto da ne Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Sub 20 Okt - 23:02

Pa ako nije bilo "žurke" na rastanku, dolazi u obzir to ćao/zdravo ko i sa gomilom ljudi koje znaš ....ali to nije prijateljstvo [You must be registered and logged in to see this image.].

Mislim da je to nemoguća misija!
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Sub 20 Okt - 23:06

Zavisi od rastanka,bar sam ja imala takva iskustva..samo sam sa jednim ex u prijateljskim odnosima,bas prijateljskim.Nazove s vremena na vreme,ako se sretnemo i imamo vremena,popijemo i kafu,uvek je bio tu ako je trebalo nesto da mi pomogne,kao i ja njemu..vezu nas lepa secanja,delili smo ista osecanja koje smo istrosili..i produzili dalje. happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 2 Nov - 12:23

Vrlo jednostavno. Zaljubiš se u drugu do daske, zavoliš je svim srcem i možeš da budeš prijatelj i sa Dalaj Lamom a što ne bi mogao sa bivšom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 2 Nov - 12:31

To si lepo napisao Morg i slazem se.
Ali vidis ima nekih koji to ne zele.Kao da su neke devojke sugave, pa ne zele ni prijateljstvo sa njom.A nekada je bila dobra ta devojka...A sada je prihvaca kao nepoznatu osobu.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:09

Lako možemo ostat prijatelji samo ako se ne vidjamo, ne zovemo i neamo prijateljski sex u ime dobrih starih vremena [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:12

Enigma ::
Lako možemo ostat prijatelji samo ako se ne vidjamo, ne zovemo i neamo prijateljski sex u ime dobrih starih vremena [You must be registered and logged in to see this image.]

Onda niste prijatelji već poznanici.

Sa prijateljem se i viđaš i čuješ. Jedino nemaš seks sa njim/njom. To je jedina razlika.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:14

Ma štaa mi napriča [You must be registered and logged in to see this image.]
JEDINO tako možemo ostat prijatelji , znači nikako [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:15

Enigma ::
Ma štaa mi napriča [You must be registered and logged in to see this image.]
JEDINO tako možemo ostat prijatelji , znači nikako [You must be registered and logged in to see this image.]

Napriča ti ono što ja radim. Samo iskontroliši sebe. Tu je cela poenta.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:18

Morgoth Bauglir ::
Enigma ::
Ma štaa mi napriča [You must be registered and logged in to see this image.]
JEDINO tako možemo ostat prijatelji , znači nikako [You must be registered and logged in to see this image.]

Napriča ti ono što ja radim. Samo iskontroliši sebe. Tu je cela poenta.

A sex s prijateljicom ti se nikad u životu nije desio posle rastanka,onako čisto se setite kaako je onda bilo Shocked










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:21

Enigma ::
A sex s prijateljicom ti se nikad u životu nije desio posle rastanka,onako čisto se setite kaako je onda bilo Shocked

Nije. Zato što sam ja od prijateljica učio a nisam ih koristio za seks kombinacije.
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Ned 4 Nov - 13:23

Slazem se sa Morgom.A mi mozesmo sve, samo ako to zelimo.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 9 Nov - 8:04

Voljena osoba je prijatelj i ljubavnik u isto vreme. Jedno bez drugog ne ide..Bar kod mene je tako. Ako se raziđemo, znači da nemamo više bliske kontakte bilo koje vrste. Ostati blizak sa nekim sa kim si raskinuo, ostavlja mogućnost da uvek postoji ona ''latentna tenzija'', odnosno privlačnost koja bi to prijateljstvo moglo narušiti, a s'druge strane nikada ne prerasti u pravu ljubav koju smo imali sa nekom osobom...

Ne moram ni da ostanem prijatelj...Ali volim da se javim sasvim normalno i opušteno toj osobi i da povremeno neobavezno popričam..I to je moguće...Ali neko pravo blisko prijateljstvo je nemoguće...i ne vidim razlog zašto bi se na tome insistiralo...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 20 Feb - 23:21

Nikako. happy
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Uto 14 Jul - 23:35

Držati ga podalje... Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 355255

Učlanjen : 29.03.2018


Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610Pet 28 Jan - 21:41

Nikako, arhiviraš ga  happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Kako ostati prijatelj sa bivšim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ostati prijatelj sa bivšim?   Kako ostati prijatelj sa bivšim? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ostati prijatelj sa bivšim?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako ostati mlad?
» Postati i ostati vitalan
» Najbolji prijatelj
» Zbog čega muškarci čeznu za bivšim deovjkama
» Zbog djece ostati u nesretnom braku ?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-