Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Niš: Studentski festival folklora

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Niš: Studentski festival folklora Empty
PočaljiNaslov: Niš: Studentski festival folklora   Niš: Studentski festival folklora Sat610Uto 17 Jul - 22:04

Niš: Studentski festival folklora

Veličanstveni početak petog Međunarodnog studentskog festivala folklora u gradu na Nišavi. Defile centrom grada oduševio prolaznike

Niš: Studentski festival folklora Srb-nis-2-SPAJANJE_620x0

NIŠ - Prvi put sam u Srbiji i u ovom gradu, ali mi je bilo potrebno samo nekoliko sati, pa da shvatim kako sam među prijateljima, sličnog mentaliteta. Čuo sam, a sada se i uverio,da je Niš lep, carski grad, bogate kulturno-istorijske baštine i sigurno ću odavde poneti najlepše uspomene. Inače, jedva čekamo nastup na istorijskom Čegru, o kojem smo do sada samo slušali - ovako je prvi susret sa Nišom i Nišlijama opisao Nazim Gari, direktor folklornog ansambla iz turskog grada Bursa koji, sa još deset ansambala iz devet zemalja, učestvuje na petom Međunarodnom studentskom festivalu folklora, koji će trajati do 21. jula.


Kao uvertira predstojećim, tradicionalnim gradskim manifestacijama - najpre "Nišvilu", a zatim i Filmskim susretima - studentski festival folklora počeo je preksinoć defileom svih učesnika centrom grada, da bi kasnije igrom i svirkom oplemenio amfiteatar kraj Nišave, uz prisustvo hiljada žitelja grada na Nišavi, od kojih su se mnogi i sami uhvatali u kolo...


UČESNICI
PORED predstavnika Srbije, na Festivalu učestvuju i ansambli iz Indonezije, Rumunije, Italije, Makedonije, Turske, Meksika i Bugarske, dok Kanadu predstavlja folklorno društvo "Sveti Sava", sastavljeno od dece naših iseljenika. U Nišu je, trenutno, oko 400 folkloraca.

- Na osnovu nekih mojih saznanja sa interneta, nečem sličnom sam se i nadao, ali ovakvo druženje, gostoprimstvo i simpatije domaćina prevazilaze sva moja očekivanja - nije krio Meksikanac Viktor Kastiljo, dodavši da je o Srbiji mnogo lepog čuo i ranije, od kolega iz niškog "Ora", tokom nedavnog festivala u Rumuniji.

Startom ove vesele manifestacije zadovoljni su i u Studentskom kulturnom centru, organizatoru festivala, pa direktor Miša Jović ističe, da će se ova tradicija nastaviti sve dokle god ljudi žele da igraju i dok naši, odnsono folklorci iz drugih zemalja imaju šta da pokažu.

- Ideja je da SKC i naše "Oro", koje ove godine slavi jubilej, kroz tačku kulturnog dodira povežu mlade studentske ansamble iz čitavog sveta, te da našem gradu predstavimo što različitije i zanimljivije kulture, muziku i plesove - objašnjava Aleksandra Strahinjić iz niškog SKC.

Međunarodni studentski festival folklora, narednih dana, nastavlja se nastupom ansambala u dvorištu Banovine, na Čegru, i u Niškoj Banji i Beloj Palanci - sve do subote, kada će na Letnjoj pozornici u Tvrđavi, od 20,30 sati, biti održan završni koncert svih učesnika.


novosti










Niš: Studentski festival folklora Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
 
Niš: Studentski festival folklora
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Međunarodni festival folklora CIOFF
» Srpkinje u istoriji
» Enter festival
» Muzicke novosti i najave!
» Hip hop festival: Svi kao jedan
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Putovanja :: Gradovi :: Niš-