Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook

Delite | 

Anegdote o poznatim ličnostima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Gost

Gost

Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Sre 10 Jul - 19:55

Ratna taktika Branka Ćopića

U napadu na Banja Luku, januara 1944. godine, sa jedinicama Četvrte divizije, učestvovao je i Branko Ćopić. Naše jedinice bile su prodrle u centar grada, ali su se morale povući usled iznenadnog prodora nemačkih tenkova.

Na povratku iz akcije, Branko je pričao svoje utiske iz ove borbe:

Nastupam ja sa mojom brigadom. Prodirem! Prodirem! Čvrsto držim inicijativu u rukama. Ukaza se i učiteljska škola. Moja škola! I, baš kad sam nameravao da posle toliko godina ponovo prekoračim prag svoje škole, ukazaše se nemački tenkovi.
Au, šta će sada biti? – upita neko od pažljivih slušalaca.
Bogme, drugovi, ja tada brzo prebacim inicijativu iz ruku u noge, pa zagrebah uz jedan tesan sokak – završi Branko praćen glasnim smehom svih prisutnih.

(Neven, 1983)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Sre 10 Jul - 19:56

Dva vola

Aristip iskaše poveliku sumu novca da jednog mladića uči. Ali, otac učenikov mu rekne:

Pa za toliko novaca ja mogu da kupim vola.
Kupi, pa ćeš onda imati dva vola, – odgovori filozof.

(Starmali, 1878.)
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 5629

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo

PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Pon 19 Avg - 14:57

Anegdote o Branislavu Nusicu:

Jедном је Нушић на коњу покушао да уђе у Министарство иностраних дела, када се одигравала демонстрација због окупације Босне и Херцеговине. Скупштински портир молио га је да то не чини, а Нушић му је у свом стилу одговорио: Море пусти, Јово, није ово први ни последњи коњ који улази у министарство.

Бранислав Нушић је, као млад момак, био заљубљен у Милицу Терзибашић, лепу Београђанку с Топчидерског брда. Kада се Милица разболела, Нушић је одмах замолио свог доброг друга лекара да је прегледа и лечи. А овај не само да ју је излечио него ју је и завео. Милица и млади лекар убрзо су се венчали, а Нушић је страшно патио. Међутим, ускоро је добио прилику за слатку освету. Позван је да у „Градској касини“ одржи предавање о љубави. У првом реду седели су Милица и њен супруг, бивши Нушићев друг. Био је то први пишчев сусрет с њима након венчања.
Предавање је започео конастатацијом: – Шта је то љубав? То је трагична прича у којој извесна госпођица воли једног, а уда се за другог. – рекао је Нушић, а ово двоје су нагло напустили гледалиште.

Занимљива је и следећа анегдота: Kада је просио Даринку Ђорђевић, конзулову ћерку, Нушић јој је поставио услов. Жениће се, али да му дозволи да задржи макар један свој порок – коцку, пиће или жене. Па нек бира. Мудра је тада била млада Даринка. Ако би изабрала коцку, отишла би кућа. Да изабере пиће, уз кућу оде и здравље. Најбоље је, мислила је она, да га пусти да јури жене. Чим је потписала да је сагласна с тим, венчали су се у манастиру код Битоља. Ипак, своју Аутобиографију Нушић је завршио речима да после женидбе човек и нема аутобиографије.
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Pon 19 Avg - 14:59

ČERČIL I LEJDI ASTOR

Nakon gorke Čerčilove opaske na račun Lejdi Astor, prve žene koja je postala član britanskog Parlamenta, 
ona mu uzvrati riječima:
– “Da sam ja vaša žena, sipala bih vam otrov u kafu.”
Čerčil na to odsječno uzvrati: “Da sam ja vaš muž, ja bih tu kafu popio.”
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610Pon 19 Avg - 15:03

Jos jedna anegdota  o Vinstonu Cercilu :

Postoji jedna anegdota vrlo poučna za naše prilike. Kad je Hitler krenuo na Britaniju, 
kad su „meseršmiti”, „štuke”, „fau 1” i „fau 2” počeli danima da tuku London, premijer
 Vinston Čerčil je sabrao ministre da vide šta im je činiti. Postavilo se pitanje: kako 
namaknuti sredstva za odbranu zemlje, odakle uzeti? Jedan ministar je predložio 
da se funte namenjene kulturi prebace u ratni budžet. „A šta ćemo, onda, da branimo?”, 
pitanjem je reagovao premijer.

( Politika.rs )
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Anegdote o poznatim ličnostima   Anegdote o poznatim ličnostima - Page 5 Sat610

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote o poznatim ličnostima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Kultura-