Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da se prekrstiš ili ne ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Sre 28 Mar - 20:38

Razmišljam o situaciji sa kojom se susrećem svakodnevno a situacija je sledeća ..
Prolazim od kuće do svog radnog mesta bar pored tri crkve mada nisam brojala ali recimo da ih je tri ..posmatram ljude u basu , kad god prodjemo pored neke crkve oni se prekrste , ne svi ali recimo ..trećina Da se prekrstiš ili ne ? 3845856932
Ostali se nasmeše ili okrenu glavu u drugu stranu ..čude se ..a ovi što se prekrste to smatraju obaveznim jutarnjim ritualom od kuće do posla ili sasvim slučajne destinacije na koju su se zaputili a da prolaze pored verskog objekta ..

Šta mislite šta to znači?

Da li to treba svi da rade ili je neobično da to radi bilo ko onako javno u gradskom prevozu ili dok prelazi ulicu na pešačkom prelazu koji se nalazi pored crkve ?

Zar to nije po malo smešno ..ili nekima to predstavlja znak da im je lepo počeo dan u ime Oca , Sina i Svetog Duha ..Amin Da se prekrstiš ili ne ? 2786959747

Da li je to takav običaj vernika ili to nema veze sa običajima već čisto individualna stvar svake osobe? Da se prekrstiš ili ne ? 3845856932

Da li sam ja manje vernik ako mi je to ..u najmanju ruku čudno ili smešno .. Da se prekrstiš ili ne ? 3884182119

Šta vi radite u takvoj situaciji ..da li vam dodje da se prekrstite ili ne ? Da se prekrstiš ili ne ? 941697105










Da se prekrstiš ili ne ? 4285547593


Da se prekrstiš ili ne ? 2lwq2yh


Da se prekrstiš ili ne ? 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34286

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Čet 29 Mar - 22:12

Ne znam šta znači niti bih mogao da opišem zašto to rade, ali i ja sam jedan od njih. Svaki put kada prođem pored Crkve, ja se prekrstim. Tako sam učen. Verujem da oni koji su me tome učili, najbolje znaju zašto su to radili.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Pet 30 Mar - 0:15

..dal se treba prekrstiti kad prodjes pored crkve ,zavisi od kucnog vaspitanja ,da li se duhovnost postovala u porodici..... po meni ne vidim nista lose prekrstiti se bez obzira cija je crkva dal pravoslavna ,katolicka ili bilo koja hriscanska samo da nije sekta ,,, crkva nije samo objekat ona je sveto mesto ,duhovnosti nase ,,,Bog je jedan i neiziskiva mnogo sem vere ,a to je vera u sebe jer Boga nosis u srcu ma gde bio...cesto se prekrstim i ne pitam zasto , ma koji sveti hram bio .....
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Pon 8 Okt - 23:07

Nisam do sada ali sada razmišljam o tome sve češće... prekstim se kad nešto pročitam..čujem ili vidim ..pomislim u sebi ..Bože , ima li te .. Da se prekrstiš ili ne ? 2786959747










Da se prekrstiš ili ne ? 4285547593


Da se prekrstiš ili ne ? 2lwq2yh


Da se prekrstiš ili ne ? 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Pon 8 Okt - 23:16

Mislim da je to potpuno individualna stvar, i čini mi se da je kod nas početna euforija kad smo svi postali najveći vernici spasla na primerenu meru. Volim da udjem u crkvu pomolim se , zapalim sveću, bez ikakvog posebnog razloga ili zato što to iz nekog razloga treba da se uradi. Ne krstim se na svako zvono koje čujem, ali ne smeta mi ako neko ima tu vrstu potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
Ivkic

  

Ivkic

Muški
Poruka : 16424

Godina : 40

Lokacija : Negde u Srbiji

Učlanjen : 05.09.2012


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Pon 29 Okt - 13:42

Naravno..kad god odem u crkvu ili na groblje uvek se prekrstim a i kad je slava tako nam vera nalaze..a pre sam imao naviku da se bez razloga prekrstim neki su smatrali da mi je to losa mana al ja mislim da nije..










Da se prekrstiš ili ne ? I6xz8Jk
Da se prekrstiš ili ne ? Uy0JXu8
Da se prekrstiš ili ne ? Moderator
Nazad na vrh Ići dole
drexler

Master
Master

drexler

Muški
Poruka : 6727

Učlanjen : 02.02.2012


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Pet 9 Avg - 23:48

Potpuno razumijem filly. Krstiti se u autobusu nije po meni lijepo. Znači raditi to pred punim autobusom putnika.

Kod mene je ovako: mogu prići crkvi sa dvije strane. Neki se prekrste čim uđu u dvorište crkve. To ne radim, ali mi ne smeta. Ja se krstim na ulazu u crkvu, poljubim zid crkve i onda uđem u crkvu. Neko je za vrijeme liturgije miran kao bubica (i pored skromnosti kojom me vjera uči; spadam u te mirne. A neki se samo vrte, gledaju svukud okolo, kao da im je dosadno. Meni su bolji vjernici bar pola ovog foruma, nego neki koje gledam svaki put kad odem u crkvu. Crkva nikom ne piše table koliko je puta bio. Nekome je crkva predaleko, a nekom benzin je skup, pa neće doći u crkvu.

Bog sve vidi. I sa neizmjerno koliko ljubavi gleda na sve nas. Tek će se na danu Strašnog suda vidjeti ko će u Carstvo Nebesko, a ko u pakao. Svako ima svoj krst koji nosi. Neko manji, a neko veći.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Sre 14 Avg - 10:51

Imao sam sreću da me nisu religiozno odgajali.
Tako da nisam prisiljen biti vjernik.
Kada sam postao svjestan religije, zaključio sam i odlučio da to nije moj film.
I u religiji mene nema. Laughing 
Tako da se ne krstim ni u kojoj prilici.
U životu se nisam prekrstio. Ozbiljno.
Ako je bilo koji puta u zajebanciji, to se ne računa. happy 

Nemam ništa protiv prekrštenja.
Tko voli, neka izvoli.
Ako je to izraz vjere, ok.
Jedino ovi "novokomponovani" vjernici malo pretjeruju. Da se pokažu i dokažu.
Neka i njih. Mahanje rukicama je dobro za krvotok.
A i malo zrak prostruji po ovoj sparini. happy

I za kraj, jedan savjet od ateiste.
Ako dopustite. Cool 

Džaba vam prekrštenje moji sinovci. Ako prije i poslije toga niste činili dobro. Sebi i drugima. Jer u tome bi trebala biti bit vjere.
Barem bi ju ja tako postavio.
Da sam Bog. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610Uto 26 Avg - 21:30

Nisam jedna od vernika koja se krsti dok prolazi pored svakog verskog objekta jer smatram da je religija lična stvar a skromnost i smernost vrlina pravog vernika.

Prekrstim se pre ulaska u crkvu , kad palim sveću i kad iz crkve izlazim.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Da se prekrstiš ili ne ? 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da se prekrstiš ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da se prekrstiš ili ne ?   Da se prekrstiš ili ne ? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da se prekrstiš ili ne ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija :: Religija-