Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook

Delite | 

In Memoriam

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 5452

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo

In Memoriam - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: In Memoriam   In Memoriam - Page 12 Sat610Uto 10 Sep - 7:54

Ima neke simbolike u nazivu ove pesme...tuzno..

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 39027

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: In Memoriam   In Memoriam - Page 12 Sat610Uto 10 Dec - 15:21

Preminula pevačica benda Roxette Mari Fredrikson

Izvor: Mondo

In Memoriam - Page 12 Roxette

In Memoriam - Page 12 2869940

Mari Fredrikson preminula je u 61. godini zbog komplikacija nastalih prethodnim stanjem. Mari je od 2002. godine otkriven tumor na mozgu.

Zvezda osamdesetih i devedesetih godina Mari Fredrikson, članica dueta Roxette, preminula je juče u 61. godini.

Mari je preminula "nakon duge i teške bolesti", saopštila je porodica.

"S velikom tugom saopštavamo da je jedna od najvećih i najvoljenijih muzičkih zvezda Mari Fredrikson preminula. Umrla je 9. decembra zbog zdravstvenih komplikacija", stoji u saopštenju porodice, supruga Mikaela i dece Jozefine i Oskara.

Mari je 2002. godine otkriven tumor na mozgu. Borila se i pre pet godina čak vratila na binu kako bi održala nekoliko koncerata s kolegom iz benda Perom Geslom.

Ovo je njen poslednji nastup:

sreća je kad je svuda sivilo

a tebi u srcu duga

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 39027

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: In Memoriam   In Memoriam - Page 12 Sat610Ned 12 Jan - 18:25

Preminula Neda Arnerić

Izvor: Blic

In Memoriam - Page 12 Hu6k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRFN01EQV8vYzdhOTYzMjI0ZTNiMmNlZjYwN2QyNDMwYmIxNWM2M2MuanBnkZMCzQLkAIEAAQ

Slavna glumica Neda Arnerić preminula je danas, u 67. godini života u Beogradu.

In Memoriam - Page 12 B_Ok9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTTJNN01EQV8vZGMxNzJlYTZlNTFiMzg4YjdlMDI2MGZmNDgxOTJlZjMuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

Prema prvim informacijama, glumica je pronađena u svom stanu na Vračaru, a pronašao ju je brat koji je danas hteo da obiđe sestru.

Glumica se, kako nezvanično saznajemo, nedavno vratila sa zimovanja.

Neda Arnerić rodila se 15. jula 1953. godine u Knjaževcu i imala je bogatu glumačku karijeru. Poznata srpsku glumicu, koju je brat u februaru pronašao bez svesti, pa je izvesno vreme bila zbrinuta na VMA, a nedavno je za medije govorila o planovima da se preseli u Indiju i iskusi asketski način života.

In Memoriam - Page 12 Azpk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpjN01EQV8vMGU5NGFkYmMxNTcxNzk2MzE5ODA3NWM3NjdkNjIxODEuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

Glumačku karijeru započela je sa samo 13 godina, debitujući u filmu “San” Puriše Đorđevića 1966. godine. Još kao učenica Devete gimnazije, tri godine kasnije upisala se na Akademiju za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu, ali nije diplomirala glumu, nego istoriju umetnosti. To joj, međutim, nije smetalo da u karijeri dužoj od pola veka ostavi iza sebe brojne uspešne i zapažene uloge.

Filmskim radnicima dopala se njena lepota, te je tako munjevitom brzinom dobijala brojne uloge. Do svoje 20. godine snimila je više od 20 filmova, a cela Jugoslavija pratila je njeno "odrastanje pred kamerama" i sve ono što je radila.

In Memoriam - Page 12 9_bk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTldVN01EQV8vMTRjZmUyZjY2Nzg0MmU1NTNjMGY1ZmUyYWI4ZTBkMjIuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

U vreme neverovatne popularnosti partizanskih filmova, Neda igra glavnu ulogu u ostvarenju “Višnja na Tašmajdanu”, savremenoj melodrami o tinejdžerki iz velikog grada, što je publika dočekala kao pravo osveženje. Kažu da joj je ta uloga bila presudna. Zahvaljući tom filmu, Višnja preko noći postaje najpopularnije lice sa domaćih ekrana.

Njen šarm tih godina naveo televiziju da snimi šou "Mala Neda", a privukao je i strane producente. Tako je Arnerićeva igrala veće uloge u stranim filmovima "Hamsin" (1970), "Malo, Mnogo, Strastveno" (1971), "Pakost" (1971) i "Šaft u Africi" (1973).

Nedi je lepota na početku karijere bila otežavajuća okolnost jer je dobijala uloge u kojima je više bila "ukras". Međutim, usledilo je nekoliko ozbiljnih filmova posle kojih joj nije smetalo da je smatraju privlačnom ženom. Nekoliko puta se obnažila pred kamerama za potrebe filma, što je bila prekretnica u srpskoj kinematografiji. Na pitanje kako bi karijeru izrazila u brojkama, Neda Arnerić je za "Blic" rekla:

- Dugo ih nisam znala. Tačnije, doskora. Otkad je rađena monografija o meni povodom nagrade „Pavle Vuisić”, saznala sam; 69 igranih filmova, preko 40 predstava, oko 150 TV filmova, drama, serija. Verovali ili ne, i sama sam se iznenadila otkud toliko. A ceo život sam samostalni umetnik, neko ko se sam bori za mesto pod suncem. Ponekad mislim da postoji nešto gore što upravlja nama i da to nešto ume da ceni čistotu i poštenje.

sreća je kad je svuda sivilo

a tebi u srcu duga

happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: In Memoriam   In Memoriam - Page 12 Sat610

Nazad na vrh Ići dole

In Memoriam
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu