Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Novak Đoković

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Sledeći
AutorPoruka
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pon 21 Nov - 10:37

šta je Nole uradio, niko nikad u istoriji tenisa nije , a možda nikad ni neće  Happy

zato Nole fala ti na svoj sreći koju si nam dao  happy

odmori se, pripremi i idemo ispočetka po prvo mesto, ono tebi pripada, nije Mari prvi što je najbolji, već zato što si se ti zamorio  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
sav@

VIP
VIP

sav@

Muški
Poruka : 13899

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 08.08.2011


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pon 21 Nov - 16:57

Novak Đoković - Page 20 Tumblr_ogys007aKJ1szaph4o4_400

Novak Đoković - Page 20 Tumblr_ogys007aKJ1szaph4o2_500

Novak Đoković - Page 20 Tumblr_ogys007aKJ1szaph4o5_1280
Novak Djoković  pretrpeo je poraz  u finalnom meču protiv  Andy Murray  3-6, 4-6 na poslednjem turniru ove godine u Londonu na  Barclays ATP World Tour Finals .Imao je priliku da se vrati na prvo mesto ATP liste,ali je svojom lošom igrom propustio svoju šansu.
Nazad na vrh Ići dole
sav@

VIP
VIP

sav@

Muški
Poruka : 13899

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 08.08.2011


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pon 21 Nov - 16:57

Novak Đoković - Page 20 Tumblr_ogyk645Dyr1s29vrao1_1280
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Ned 4 Dec - 20:26

Piše: Ratko Dmitrović

Novak Đoković - Page 20 214e79s

I, šta smo zaključili? Zbog čega je Nole pao, ako je pozicija broj dva, svetskog tenisa, pad? Ishrana? Problemi u braku? Napuštanje pravoslavlja i priklanjanje nekoj sekti? Ništa od toga, uveren sam, bar ne u presudnom značaju. Odgovor je, kao što u ovakvim situacijama biva, vrlo jednostavan: Novaku Đokoviću tenis više nije najvažnija stavka u životu. Da li zbog rešene egzistencije za nekoliko sledećih generacija porodice Đoković, osvojenog svega što je moglo da se osvoji (sugeriše nedostatak motiva), svejedno je. Novak već neko vreme uzimenje reketa u ruke doživljava kao teret, s mukom u stomaku. Zašto?

Predodređen da uspe, pomilovan božjom rukom, s voljom čvršćom od švedskog čelika, Novak Đoković se na krov sveta penjao putem na kojem ne beše ni radosti ni užitaka svojstvenih mladom čoveku. Samo rad, uporan, težak, mučan, a pobede i titule jedina nadoknada za propušteno koje nije moglo da se nadoknadi, niti će moći. Premalo za momka zdravog ko dren, premalo i onda kad su počeli da pristižu ogromni talasi novca. Novak je, van sumnje, natprosečno inteligentan, ima zrelost pedesetogodišnjaka, ali mu je tenis oduzeo mogućnost redovnog formalnog obrazovanja, odnosno da se sa nekim temama susretne na vreme i na adekvatan način. Kojim temama?

Onima što sadrže mnogo više pitanja nego odgovora, u kojima su večne postavke i večne dileme: postoji li sudbina kao nepromenljivost ili je čovek sam kreira; odakle dolazi i gde uvire sreća; šta sve može vera; šta je apsolutna inteligencija a šta podsvest; kakve nas energije okružuju; kako se postiže mir sa samim sobom; zbog čega je čoveku dato da kontroliše samo jedno, svoje misli, i zašto je baš to najteže.

Prozor u ovaj svet Novaku je pre pet, šest godina delimično otvorio dr Igor Četojević ali, čini se, bez dovoljno objašnjenja i u taj prazan prostor Novakove psihe uleteo je izvesni Pepe Imaz. Verovatno izuzetno sugestivan, svakako harizmatičan, Pepe je Novaku došao kao poručen da bude svedok, možda i tumač, nesklada između višegodišnjeg svetskog bleštavila i unutrašnjih nemira i nezadovoljstava. Tako smo dobili onu paradoksalnu situaciju da Pepe drži predavanje o uspehu u životu, a među „učenicima“ sedi najbolji na svetu u jednom poslu (Novak) koji je najpozvaniji da drži baš takva predavanja.
U sadašnjem stanju smanjenog interesovanja za tenis Novak može da ostane nekoliko godina, što bi značilo i kraj karijere, ali moguće je i da se u godini pred nama vrati savladanih lekcija, bez imperativa pobeda i bez opterećivanja pitanjima čiji se odgovori, oduvek i zauvek, mogu samo nagađati. Kako god bilo, taman da skorih dana zauvek prekine sa tenisom, niko nema pravo da ovom čoveku nešto zameri.

(Večernje novosti)
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Nema više dileme.   Novak Đoković - Page 20 Sat610Uto 6 Dec - 21:42

Novak Đoković i Boris Beker su prekinuli saradnju! Posle tri uspešne godine, najbolji srpski teniser i legenda igre sa reketom su se dogovorili da ne nastavljaju tako gde su stali na kraju sezone. Nemački dnevnik Bild je objavio da su Beker i Đoković i definitivno odlučili da sledeće sezone ne rade zajedno, čime su samo potvrđena nagađanja medija koja su trajala prethodne tri nedelje. Đoković je sa Bekerom u stručnom štabu osvojio polovinu od svojih 12 Gren slem pehara.

Do raskola između Bekera i Đokovića došlo je kad je Srbin odlučio da član stručnog štaba postane Pepe Imaz. Beker je postavio ultimatum Noletu, ili on ili Španac, a Srbin se opredelio za Imaza. Kako će ova odluka uticati na Novakove rezultate, biće poznato već za pet nedelja, kad počinje Australijan Open na kom će Srbin braniti titulu. 

SD
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Čet 15 Dec - 20:20

Sta god da se desi Nole je Nole i ko zna kada cemo imati opet nekog Novaka. On je jedno divno bice, sin kakvog bi svaka majka da ima, blago majci koja ga rodila.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pon 2 Jan - 15:05

Novak sezonu počinje u ponedeljak, rival Nemac


Autor: mondo.rs

Najbolji srpski teniser svih vremena već drugog dana 2017. godine započinje učešće na turniru u Dohi na kom brani titulu iz prošle sezone.


Novak Đoković - Page 20 Novak-djokovic-djokovicFoto: AP Photo/Michel Euler

Prethodna je počela 4. januara, a ova će već drugog dana 2017. godine!

Srpski teniser Novak Đoković u novu sezonu kreće već u ponedeljak pošto tada počinje nastup na turniru u Dohi na kom brani titulu.

Ovoga puta u sezonu ulazi kao drugi teniser sveta, a prvi rival u ovoj, nadamo se vrlo uspešnoj godini, biće mu nemački teniser Jan-Lionard Štruf (26) koji se nalazi na 63. mestu ATP Liste. Sa njim se nikada do sada nije sastao.

Potencijalni rivali u narednom kolu su Zebaljos/Majer, a potom bi trebalo da "naleti" na Markosa Bagdatisa. Za polufinale u njegovom delu žreba konkurišu David Gofan i Ivo Karlović.

Na drugoj strani žreba su Endi Marej, Tomaš Berdih, Filip Kolšrajber, Žo-Vilfrid Conga...










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Čet 5 Jan - 14:40

Đoković bolji od Zebaljosa on poraz preboleo selfijem

Izvor: SK

Novak Đoković - Page 20 1483570346483


Đoković je u dva seta prikazao veoma stabilnu igru i slavio protiv Horacija Zebaljosa 6:3, 6:4 nakon samo 73 minuta na terenu.

Drugi reket sveta za prvo polufinale sezone moraće da bude bolji od starog zalca Radeka Štepaneka.

I pored poraza, Argentinac je izgleda bio impresioniran samom činjenicom da je igrao protiv Đokovuća pa ga je "zamolio" za fotografiju na kraju meča.












sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Ned 8 Jan - 20:05

Najava strašne sezone, Nole na Božić slavi titulu!

Autor: mondo.rs

Novak Đoković i Endi Marej u 36. međusobnom duelu demonstrirali maestralan tenis. Srbin pobedio prvog na svetu i odbranio trofej u Dohi. Kakav maraton...
Najava strašne sezone, Nole na Božić slavi titulu!

Novak Đoković - Page 20 GettyImages-631103436

Ne, nije Endi Marej imao loš dan. Naprotiv!

Novak Đoković je igrao fantastičan tenis protiv najboljeg na svetu i već na prvom turniru u sezoni, u Dohi, najavio povratak na čelo ATP liste.

Put je dug, a Nole nas je uverio da je spreman.

ĐOKOVIĆ - MAREJ 6:3, 5:7, 6:4!



Dva sata i 55 minuta trajao je teniski maraton u glavom gradu Katara! Borba za svaki poen, loptu, bez predaje, a u igri je bilo samo 250 ATP poena. Delovalo je kao da se Đoković i Marej bore za mnogo, mnogo više.

Nema sumnje, pred nama je spektakularna sezona u kojoj će se sve vrteti upravo oko ove dvojice - drugog i prvog igrača sveta. Posle meča u Dohi situacija je sledeća - Novak protiv Mareja, od 36 mečeva, ima 25 pobeda.


Bravo, šampione!

Samo nam to ostaje da napišemo kada se dobije meč na način na koji je to učinio Đoković. Dobijeno je pretvorio u izgubljeno, a onda, kada se malo ko nadao, podigao "iz mrtvih" i fantastičnom igrom uništio trenutno najboljeg igrača sveta.

Iako su obojica od početka igrala neverovatno, Đoković je bio bolji, precizniji, sa mnogo više direktnih poena. I takva slika trajala je do rezultata 5:3 za Srbina u drugom setu. A, onda su počeli problemi...

I Škot je želeo da pokaže zbog čega je lider ATP karavana.

Nole se mučio na svoj servis, ali je i pored toga uspeo sebi da obezbedio tri meč lopte. Međutim, sa druge strane mreže bio je agresivni, rastrčani i motivisani Endi. Sve je stizao, pogađao, jednostavno, igrao je bolje, svemoćno.

Britanac ne samo da je uspeo da spasi meč lopte, već je izbegao "tajbrejk" i treći set počeo osvojenim gemom. Ukupno ih je vezao pet za redom.



Delovalo je da je Novak izgubljen i da ne može da se vrati. Ipak, takvog šampiona je nemoguće otpisati i to bi posle toliko godina trebalo svima da bude jasno. U Đokovića nisu verovale ni svetske kladionice, koje su Mareju, barem po koeficijentima, dale ulogu apsolutnog favorita.

"Feniks" je ustao i pobedio!

Ponovo je Novak kod 3:3 napravio brejk. Ovaj put Marej je izgubio servis, a da nije osvojio nijedan poen. Materijalizovao ga je u sledećem gemu, a kada je ponovo servirao konačno je završio meč.

Doduše, Endi je počeo sa dva poena, ali snage za novi povratak nije imao. Bravo, Nole!

Sledi, pauza, a onda Australijan Open, kada ćemo ponovo gledati Đokovića u pohodu ka još jednoj grend slem tituli i odbrani trofeja.

Rodžer Federer ostaje rekorder Dohe sa tri titule. Marej je imao priliku da ga danas stigne, a sada je izjednačen sa Đokovićem, Edbergom i Petrom Kordom.










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Pitali su ga zašto ne voli Novaka..   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 11 Jan - 13:24

Njegov odgovor dugo će pamtiti..

Novak Đoković - Page 20 2v9q2kx

Mats Vilander veoma često je spominjao i kritikovao Novaka Đokovića. Baš zbog toga, nekadašnji teniser, sada komentator Jurosporta izuzetno je nepopularan među navijačima Srbina. Na najednostavnije i najdirektnije pitanje "Zašto ne volite Novaka Đokovića", Šveđanin je dao sledeći odgovor. 
- Nikada to nisam rekao. Nikada nisam rekao da ne volim Novaka. Znam da ste vi u Srbiji osetljivi na svog najboljeg sportistu, ali je veoma važno da svi vi, kao i Novak pažljivo čitate i slušate, ono što napišem ili kažem. Možda i jesam spomenuo nešto što vam se nije svidelo, međutim to je bilo pre desetak godina, kada je Novak tek počeo da se probija. Odmah mi je bilo jasno da je talentovan, ali i da mu je potrebna pomoć da pokaže svoj puni potencijal. Novak je uspeo da prevaziđe sve slabosti i postao je najbolji na svetu - rekao je Vilander u razgovoru za Blic. 

Novak Đoković - Page 20 517hfk


Takođe je dodao da mu ne smeta neprijateljski stav navijača prema njegovim komentarima. 
- Pamtite šta sam rekao kada je Novak imao 18-19 godina, na početku karijere. A da li pamtite da sam rekao da će u 2015. godini osvojiti sva četiri Gren slem turnira? Ne verujem. Isto sam rekao i za prethodnu godinu. Novak je sjajno odigrao u Australiji i Francuskoj, a onda je pao. Vidite, isto ću vam reći i za 2017. godinu. Čak i ako ponovo ne bude uspeo, i dalje ću da verujem u njega. Veliki sam Novakov navijač i ovog novog Novaka sada volim više nego ranije. 
Šveđanin takođe smatra da Đoković može da se vrati na prvo mesto ATP liste, na kojem je sada Endi Marej
- Novak je dugo bio broj jedan i ne vidim zašto se ne bi vratio na tron. Međutim, sa godinama i radnim stažom za tenisere je važnije da osvajaju Gren slemove, a ne da iz nedelje u nedelju osvajaju bodove. To je tempo koji umara i koji na kraju, uzima žrtve. Moj savet Novaku je da pažljivo bira turnire i da napada Melburn, Pariz, London i Njujork. Dokazao je svima da je najbolji teniser na svetu i sada bi trebalo da se okrene drugim zadovoljstvima. Siguran sam da će Novak da osvoji više Gren slemova od Rodžera Federera - kazao je Vilander, a zatim "poentirao". 
- Kada Novak zauvek bude ostavio reket, svima će biti jasno da je bio najbolji teniser svih vremena - zaključio je Vilander.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 11 Jan - 19:23

neno ::
Njegov odgovor dugo će pamtiti..

Novak Đoković - Page 20 2v9q2kx

Mats Vilander veoma često je spominjao i kritikovao Novaka Đokovića. Baš zbog toga, nekadašnji teniser, sada komentator Jurosporta izuzetno je nepopularan među navijačima Srbina. Na najednostavnije i najdirektnije pitanje "Zašto ne volite Novaka Đokovića", Šveđanin je dao sledeći odgovor. 
- Nikada to nisam rekao. Nikada nisam rekao da ne volim Novaka. Znam da ste vi u Srbiji osetljivi na svog najboljeg sportistu, ali je veoma važno da svi vi, kao i Novak pažljivo čitate i slušate, ono što napišem ili kažem. Možda i jesam spomenuo nešto što vam se nije svidelo, međutim to je bilo pre desetak godina, kada je Novak tek počeo da se probija. Odmah mi je bilo jasno da je talentovan, ali i da mu je potrebna pomoć da pokaže svoj puni potencijal. Novak je uspeo da prevaziđe sve slabosti i postao je najbolji na svetu - rekao je Vilander u razgovoru za Blic. 

Novak Đoković - Page 20 517hfk


Takođe je dodao da mu ne smeta neprijateljski stav navijača prema njegovim komentarima. 
- Pamtite šta sam rekao kada je Novak imao 18-19 godina, na početku karijere. A da li pamtite da sam rekao da će u 2015. godini osvojiti sva četiri Gren slem turnira? Ne verujem. Isto sam rekao i za prethodnu godinu. Novak je sjajno odigrao u Australiji i Francuskoj, a onda je pao. Vidite, isto ću vam reći i za 2017. godinu. Čak i ako ponovo ne bude uspeo, i dalje ću da verujem u njega. Veliki sam Novakov navijač i ovog novog Novaka sada volim više nego ranije. 
Šveđanin takođe smatra da Đoković može da se vrati na prvo mesto ATP liste, na kojem je sada Endi Marej
- Novak je dugo bio broj jedan i ne vidim zašto se ne bi vratio na tron. Međutim, sa godinama i radnim stažom za tenisere je važnije da osvajaju Gren slemove, a ne da iz nedelje u nedelju osvajaju bodove. To je tempo koji umara i koji na kraju, uzima žrtve. Moj savet Novaku je da pažljivo bira turnire i da napada Melburn, Pariz, London i Njujork. Dokazao je svima da je najbolji teniser na svetu i sada bi trebalo da se okrene drugim zadovoljstvima. Siguran sam da će Novak da osvoji više Gren slemova od Rodžera Federera - kazao je Vilander, a zatim "poentirao". 
- Kada Novak zauvek bude ostavio reket, svima će biti jasno da je bio najbolji teniser svih vremena - zaključio je Vilander.


ne verujem ovom ni reč. taj čovek jednostavno ne podnosi (MRZI) Noleta. to se vidi svaki put kad najavljuje ili komentariše Novakove mečeve. beda od čoveka.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 11 Jan - 19:44

Naš najbolji teniser završio je u invalidskim kollicima u Melburnu, gde se u različitim sportovima nadmetao sa najboljim sadašnjim i bivšim australisjskim sportistima u okviru Fondacije Novak Đoković, i pokazao koliko je veliki čovek.


Mondo

Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-1



Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-8



Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-2










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 11 Jan - 19:46

Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-6

Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-5










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 11 Jan - 19:46

Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-9

Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-10










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 11 Jan - 19:46

Novak Đoković - Page 20 Djokovic-humanitarni-mec-7










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Čet 19 Jan - 17:27

I to se desilo: Prvi poraz Novaka od igrača van top 100!


Najbolji srpski teniser Novak Đoković neslavno je završio učešće
 na Australijan openu, porazom već u drugom kolu od Denisa Istomina.


Novak Đoković - Page 20 1392789218588078263833e153650651_640


Đoković je izgubio nakon skoro petočasovne drame u Melburnu, rezultatom
 7:6 (10-Cool, 5:7, 2:6, 7:6(5), 6:4!


Novak je prvi put doživeo ovako ranu eliminaciju na prvom grend slemu sezone još
 2008. godine, a nestvarno zvuči da je Uzbekistanac prvi teniser van top 100 koji
 ga je eliminisao na nekom od četiri najveća turnira.
Trenutno 117. igrač na ATP listi potpuno je zaslužio pobedu, bio je hrabriji i na 
kraju došao tek do druge pobede nad top 10 igračima, u svom 34. susretu.


b92.net
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 25 Jan - 15:56

TEKST KOJI JE UZBURKAO SRPSKU JAVNOST! „Srbijo, skini se Đokoviću sa vrata!“


“Bato, penzija”.
“Sad lepo da nas ne brukaš, penzija i ćao”.
“Vreme je za penziju. Ovakvim sramoćenjem ništa ne dobija”.

Novak Đoković - Page 20 2ajrwpf

Ova tri komentara nalaze se ispod izveštaja o porazu Novaka Đokovića u drugom kolu Australijan opena. Momak nije ni napunio 30 godina. I posle svega što je uradio, kako da ne pomisliš – je l’ moguće ovo?
Vidim, mnogi se utrkuju da objasne pad najboljeg srpskog sportiste svih vremena. Ponoviću – najboljeg sportiste koje je ova Srbija ikada imala. I dodaću – a da nije doprinela ni pet odsto tome.
Da, Novak Đoković više nije onaj isti vanzemaljac, za kog apsolutno nijedan teniser nije imao rešenje. Nekako sam stekla utisak da baš taj blistavi period jedne teniske ere naš zaboravni narod ipak neće zaboraviti. Iz turnira u turnir, skupio je više mečeva u karijeri i od svih članove “velike četvorke”.
Te činjenice su i dalje tu: rekorder po broju masters titula, igrač sa najboljim odnosom pobeda i poraza u istoriji tenisa, sva četiri gren slema pehara su u jednom momentu bili u njegovim rukama (što se nije desilo od 1969. godine), jedini igrač koji je zaradio sto miliona dolara samo od turnira…
Osvajanje Rolan Garosa posle čak tri izgubljena finala turnira koji mu je jedino falio dovelo je do pitanja svih nas, a pogotovo Novaka: šta sad? Tu situaciju je najbolje objasnio u svojoj analizi Stiv Tignor, američki teniski konsultant i kolumnista, koji piše za “tennis.com” i Vimbldon.
“Za sportistu nije normalna situacija da mu ponestane ciljeva, ili prepreka koje mora da prevaziđe, i to se samom Đokoviću ne sviđa. Jedini protivnik mu je on sam, a to se često pokazalo kao najteži protivnik od svih”.
Gde i kako pronaći motiv kada si ostvario sve za šta si se godinama trudio? Život posvetiš nečemu, penješ se na planine i onda odjednom- nema više. Osvojio si i Mont Everest. Uz dužno poštovanje svima vama koji prozivate Đokovića da “ide za parama” i što kupuje stanove po Americi, ali nešto nisam sigurna koliko vas bi se menjalo sa njim, s obzirom za kakvu se žrtvu opredelio od momenta kada je prvi put uzeo reket u ruke. Isto tako ne verujem da ste taj momenat “ima se, može se” isticali u prvi plan u komentarima kada je redom osvajao pehare, rušeći svoje najveće rivale kao da su u pitanju igrači za nekoliko desetina mesta ispod njega. Isti ti rivali pokazuju razumevanje za svaki respekt.
Da me ne shvatite pogrešno, recite šta mislite. Samo, Novak je zaslužio malo više poštovanja, zar ne? Komentari na portalima u trenucima razočaranja zbog neuspeha su, u krajnjem slučaju jedna manje bitna stvar. Ali posebna su priča izjave ljudi koji su sarađivali sa njim.
Posle džentlmenskog rastanka na kraju 2016. godine, Boris Beker se javio sa oštrijom kritikom Đokovića baš posle tog poraza od Denisa Istomina. “Bravo” za izabran momenat.
– Sve vreme je izgledao potpuno nonšalantno na terenu, a to nije Novak kojeg poznajem! Više bih voleo da ga vidim kako lomi reket, cepa majicu, čini nešto da pokaže emociju. Nije sramota gubiti mečeve – rekao je Beker. Ponovio je i da Novaku tenis nije bio prioritet, i da je to bio glavni razlog za kraj njihove saradnje. Da podsetim da je Đoković angažovao proslavljenog nemačkog gren slem šampiona ne da bi mu pomogao oko slajsa, već da bi ga psihički spremio za velika finala istih tih gren slemova. Bekerova uloga je, ispostavilo se, ispunjena, a poslednja izjava mi deluje kao činjenje usluge svetskim medijima…
Naši treneri i mnoge teniske legende bi trebalo da imaju malo više odgovornosti u svojim nedovoljno potkovanim izjavama, koliko god da (misle da) poznaju najboljeg srpskog tenisera. Već mesecima se provlače tri “goruće teme”.
Da li stvarno treba da polemišemo o tome je ishrana problem Đokoviću? Zar bilo ko od nas bolje zna od Novaka i njegovog tima šta je najbolje za njega?
Da li stvarno treba da u prvi plan ističemo, priznaću, pomalo čudnog spiritualistu Pepea Imaza? Zar niko nije pomislio da Đokoviću treba “switch” u mentalnom pristupu tenisu – ili ne samo tenisu?
I na kraju, da li stvarno treba da licitiramo u kakve je privatne probleme Novak upao? Sa tim se bori svako od nas na svoj način – zašto ne bi i on?
Probajte da odgovorite na ova pitanja, i ‘ajde da ostavimo čoveka malo na miru. Umesto da “batu” kog u zvezde kujemo već godinama, a ništa mu ne dugujemo, šaljemo u penziju…

(Telegraf)
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Snima se film o Novaku Đokoviću   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sub 4 Feb - 21:35

Dejvis kup reprezentacija Srbije igra prvo kolo ovog takmičenja protiv selekcije Rusije. Posle prvog dana, naši momci, predvođeni trenerom Nenadom Zimonjićem, vode sa 2:0, posle pobeda Viktora Troickog i Novaka Đokovića.

Novak Đoković - Page 20 Ezkf7k

Posebnu radost svojim prisustvom doneli su Nišlijama, pošto se mečevi igraju u ovom gradu, te je veliki broj poštovalaca tenisa ali ponajviše Noleta na vreme kupio ulaznice. Međutim, oni nisu jedini. U Niš je stigla i jedna malo drugačija ekipa.

Filmska ekipa "Amazon prajma" je u Nišu, ali ne zbog Dejvis kupa, nego zbog Novaka Đokovića. Američka stanica snima dokumentarni film o osvajaču 12 Gren slem titula.

Ekipa je bila i na velikim turnirima, tako da sklapaju pravi mozaik o aktivnostima velikog srpskog asa. Premijera se očekuje na jesen.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pon 13 Mar - 14:54













sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
sav@

VIP
VIP

sav@

Muški
Poruka : 13899

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 08.08.2011


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 15 Mar - 21:55

Novak Đoković - Page 20 C9JkkHP

Novak Đoković - Page 20 DVsvst7
Novak Đoković je sinoć pobedio Juan Martín del Potro sa 7-5, 4-6, 6-1 u ove godine najboljem njegovom teniskom meču pa se tako plasirao u četvrtu rundu takmičenja
Večeras u 23 sata po našem vremenu igra sa Nick Kyrgiosom
Nazad na vrh Ići dole
sav@

VIP
VIP

sav@

Muški
Poruka : 13899

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 08.08.2011


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 15 Mar - 21:57


Najbolji Noletov poen na meču.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Čet 16 Mar - 9:29

NOLE, REALAN KAO I UVEK: Svemu dođe kraj!

Novak Đoković je istakao posle novog poraza od Nika Kirjosa da su uslovi u Indijan Velsu više odgovarali njegovom rivalu. Na drugom uzastopnom turniru Australijanac je nadigrao Đokovića i skinuo mu "krunu" posle tri uzastopne titule i 19 pobeda u nizu u Indijan Velsu.
Novak Đoković - Page 20 Nolo10
 Niz je bio neverovatan, ponosan sam na njega, ali moralo je jednom da se završi - rekao je Đoković koji je opet odbio da komentariše raspored mečeva, odnosno to što se našao na terenu svega 18 sati posle prethodnog.
Kirjos je pobedio Đokovića 6:4, 7:6, kao i u Akapulku pre svega zahvaljujući sjajnom servisu.

- Ovakvi uslovi odgovaraju serverima. Teško je pozicionirati se za njegove servise, lopta ide brzo i odskače visoko. Teško ga je pročitati. Nekad servira 220 km/h po T liniji, a onda pogodi po širini. Ne okleva ni na drugom servisu, nije napravio mnogo duplih grešaka. U takvoj situaciji je veliki pritisak na moj servis, a ja sam popustio već u prvom gemu na meču, pa je on imao kontrolu od početka. Nisam uspeo da uradim ono što je potrebno u tim trenucima - istakao je Đoković. 
Srbin je izgubio 910 bodova na ATP listi, sledeći turnir na kojem će učestvovati je drugi Masters sezone u Majamiju, gde takođe brani titulu.

SD
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pet 7 Apr - 15:15

Kad ga vidim dobijem ospice. happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Pet 7 Apr - 15:17

opet će Novak da leti nebesima, ponovo počeo da tamani prasiće i jagnjad  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610Sre 19 Apr - 4:12

Đoković: Nikoga se ne plašim


Novak Đoković jedva je izborio drugo kolo Mastersa u Monte Karlu, ali 
pobeda nad Žilom Simonom posle preokreta mogla bi značajno da utiče
 na Srbina.


Procitaj ovde

Najzanimljiviji deo meca:

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Novak Đoković - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novak Đoković   Novak Đoković - Page 20 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Novak Đoković
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Novak Đoković - Best of VIDEO
» Novak Đoković i Jelena Ristić čekaju bebu
» Završni Masters turnir u Londonu
» Vesti iz Tenisa
» GODINA KRALJA
Strana 20 od 26Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Tenis-