Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97442

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Empty
PočaljiNaslov: "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad   "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Sat610Uto 25 Okt - 18:13

"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad


Nedelja nezavisne kulture otvara se u utorak, 25. oktobra u Kulturnom centru Grad

"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad V221808p0

Otvaranje festivala "Na sopstveni pogon", u Kulturnom centru Grad ima za cilj da promoviše beogradsku nezavisnu kulturnu scenu u kojoj učestvuje gotovo 30 organizacija, kulturnih centara, inicijativa i neformalnih grupa, a biće predstavljeno više od 70 programa na lokacijama širom Beograda - od Zemuna do Krnjače.

Nedelja nezavisne kulture trajaće od 25. oktobra do 5. novembra, a program "Na sopstveni pogon" predstavlja aktuelni presek njene raznovrsnosti i potencijala, a ujedno ukazuje na probleme i izazove sa kojima se suočava, ali i na moguća rešenja za njihovo prevazilaženje.

Učesnici programa su: ApsArt, Bazaart, BIGZ, Cirkusfera, CZKD, Centar za razvoj fotografije, Dah teatar, Dez org, ERGstatus, Hop.la!, Kiosk, Kontekst u mesnoj zajednici, Kornet, Kulturni front / KC Grad, Liceulice, Magacin, Mimart, nKA, O3one, Plavo pozorište, KC Reks, Remont, SEEcult.org, Stanica Treći Beograd i ZMUC.



(MONDO)










"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97442

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Empty
PočaljiNaslov: Re: "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad   "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Sat610Uto 25 Okt - 18:16

Program i satnica:

Utorak, 25.10.

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00 Svečano otvaranje festivala NA SOPSTVENI POGON - koktel

16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
18.00 Mimart: ODABRANI SE BUDE - predstava (deo evropskog projekta Wake Up)
koncept i režija: Nela Antonović

Mesna zajednica „Studentski grad“, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
19.00 Kontekst u mesnoj zajednici
VLADIMIR MILADINOVIĆ: RADNIK U PROTESTU - Izložba

Univerzitetska biblioteka Svetozar Marković, Bulevar kralja Aleksandra 71
19:00 ZMUC: "KARAVUKOVO 002" - izložba
Radovi deset regionalnih umetnika nastali na drugom sazivu multimedijalne kolonije u Karavukovu 2011, koju organizuje ZMUC, a finansira fabrika Castrix

BITEF, Skver Mire Trailović 1
20.00 Stanica: MASCULINITY - predstava (zatvaranje KONDENZ festivala)
koreograf: Chris Leuenberger (CH)
dramaturg: Igor Dobričić

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
20.00 Otvoreni treninzi breakdance-a: RECOGNIZE CREW - radionica

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavska obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

O3ONE, Andrićev venac 12
TANJUG - retrospektiva novinske fotografije - izložba (24-29.10.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Sreda, 26. oktobar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

KC Rex, Jevrejska 16
18.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja: PRIMENI POZORIŠTE - PROMENI ŽIVOT - svečana završnica ApsArt projekta i prikazivanje tri predstave u izvođenju studenata FASPER-a i dece/mladih sa smetnjama u razvoju, poremećajem u ponašanju i oštećenjem sluha - predstava

KC Grad, Braće Krsmanović 4
18.30-20.00 KRUNO LOKOTAR: ZELENI MEGAHERC - program Zajednice nakladnika i knjižara Hrvatske tokom Beogradskog sajma knjiga - javni razgovori (26/27.10.)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
19.00 UČITELJ NEZNALICA I NJEGOVI KOMITETI
Čitajuća grupa: O POJMU ZAJEDNICE: Communism, the Proper Name, Georges Van Den Abbeele - javno čitanje

Dah teatar, Marulićeva 8
20.00 KOD Nastasijevića - predstava

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/VI
20.00 CIRKUSFERA - video projekcije predstava savremenog cirkusa u Finskoj (Circo Aereo & Les Objects Volants-Espresso; Race Horse Company-Petit Mal; Ville Valo & Kalle Hakkarainen - Waiting room/Vanishing point)

KC Grad, Braće Krsmanović 4
22.00 Jazz Opera Šou
OPERA CHAOTIQUE (Grčka): Tenorman - vokali/klavir & tajanstvenost, Vodoo Drummer - bubnjevi & trikovi
BRENCL BANDA (Slovenija): Polona Žalec (violina i vokal), Rok Šinkovec (harmonika i vokal), Matija Krivec (kontrabas i vocal), Andrej Boštjančič (gitara i vocal)

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavska obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

O3ONE, Andrićev venac 12
TANJUG - retrospektiva novisnke fotografije - izložba (24-29.10.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


ČETVRTAK, 27. oktobar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

Dah teatar, Marulićeva 8
17.00-19.00 Debata: POLOŽAJ UMETNIČKIH ORGANIZACIJA U ODNOSU NA KULTURNE INSTITUCIJE I CIVILNI SEKTOR

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
17.00-19.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja - otvorena radionica primenjenog pozorištа
vodi reditelj: Aleksandra Jelić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
18.00-20.00 KRUNO LOKOTAR: ZELENI MEGAHERC - program Zajednice nakladnika i knjižara Hrvatske tokom Beogradskog sajma knjiga - javni razgovori

KC Rex, Jevrejska 16
19.00 Biro Beograd/KC Rex: PRIVREMENE USLUGE, A TRAJNA UMETNIČKA PRAKSA - gostovanje umetnika i pisca BRETA BLUMA (SAD/Danska)
Moderacija i razgovor: Vladan Jeremić

Press centar Udruženja novinara Srbije, Knez Mihailova 6/III
19.00 Centar za razvoj fotografije: PRESS PHOTO SERBIA - godišnja izložba fotografija

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
21.00 RECOGNIZE CREW - otvoreni treninzi breakdance-a

KC Grad, Braće Krsmanović 4
22.00 INFLUENCERS GRAY FILASTINE (Barselona) - koncert u sklopu Influncers festivala

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavska obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

O3ONE, Andrićev venac 12
TANJUG - retrospektiva novisnke fotografije - izložba (24-29.10.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Petak, 28. oktobar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

17.00 INFLUENCERS - predstavljanje festivala iz Barselone
Okrugli sto: THE INFLUENCERS AND NON CONVENTIONAL PRACTICES THAT CROSS OVER ART AND COMMUNICATION (na engleskom jeziku)
Organizovanje "Tajne večere", kao deo Influencers koncepta za razbijanje monotonih umetničkih praksi, Bani Brusadin and Uros Savićević - prezentacija, javni razgovor

O3ONE, Andrićev venac 12
18.00 Javni razgovor o projektu BEOGRAD 2020 i ulozi nezavisnog kulturnog sektora u okviru projekta BEOGRAD 2020
panelisti: Aleksandar Peković, Danko Runić, predstavnici NKSS, Druge scene...

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
19.00 STUDENTI/KINJE PROTIV BOLONJE: AUTONOMIJA UNIVERZITETA OD POLITIČKIH PARTIJA - javna diskusija

KC Rex, Jevrejska 16
20.00 Filmski festival SLOBODNA ZONA - Muzičko zagrevanje!
BORIS KOVAČ (Srbija) & DAVID YENGIBARJAN (Jermenija)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
20.00-22.00 Kvaka teatar: GLUMAČKA RADIONICA NEVERBALNE KOMUNIKACIJE TEATRA POKRETA „KVAKA“ - radionica (28/31.10/2.11.)
vodi: Goran Cvetković, reditelj i pedagog

KC Grad, Braće Krsmanović 4
23.00 INDIE GOES TRONIC - electro DJ nastup

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavska obala
KOLEKTIVNE AKCIJE - predstavljanje umetničke grupe, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu
SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

O3ONE, Andrićev venac 12
TANJUG - retrospektiva novisnke fotografije - izložba (24-29.10.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Subota, 29. oktobar

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
10.00-14.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja RADIONICA ULIČNIH IGARA sа izvođenjem u jаvnom prostoru - radionica (29/30.10.)

KC Rex, Jevrejska 16
12.00-17.00 Poseta Starom sajmištu / Merila i kriterijumi sećanja
Treći seminar za svakoga: ČITANJA
Razumevanje i interpretacija istorijskih fakata vezanih za Drugi svetski rat, ratne zločine, holokaust i genocid
Prijateljice seminara: Olivera Milosavljević i Noa Treister
Koordinator seminara: Nebojša Milikić

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
14.00-18.00 Čitajuća grupa: RAZMENA VEŠTINA - javna diskusija

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
17.00-20.00 Radionica pozorišta senki: BEOGRADE, DOBRO JUTRO (29/30.10.)
vodi: Sanja Maljković (Kroz prozor fabrika)

Mesna zajednica „Studentski grad“, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
19.00 Kontekst u mesnoj zajednici
DEZ ORG: UMETNIK KAO PUBLIKA - otvorena diskusija među publikom o video instalaciji TALES OF PROTEST. A NECESSITY. o radničkom pokretu u zrenjaninskoj fabrici Jugoremedija
autor rada: Nina Hohl (Austrija)

KC Grad, Braće Krsmanović 4
19.00 RENDE promocija knjiga:
Ante Tomić: PUNOGLAVCI
Miljenko Jergović: INŠALLAH MADONA, INŠALLAH
Program vode Slobodan Kostić, Ante Tomić i Miljenko Jergović

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/VI
20.00 Cirkusfera: DARK KABARE - predstava
HALLOWEEN MASKEMBAL PARTY

KC Grad, Braće Krsmanović 4
23.00 OLA HORHE - retro futuristički sastav nastupa u proširenom sastavu, jer se grupi sa još dva sintisajzera pridružuje pijanistkinja Sonja Lončar
350/450 din

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavsla obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

noć: SPAVANJE - refleksija na praznu akciju KOLEKTIVNE AKCIJE - performans (29/30.10.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

O3ONE, Andrićev venac 12
TANJUG - retrospektiva novisnke fotografije - izložba (24-29.10.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Nedelja, 30. oktobar

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
10.00-14.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja RADIONICA ULIČNIH IGARA sа izvođenjem u jаvnom prostoru - radionica (29/30.10.)

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
18.00-20.00 Radionica pozorišta senki: BEOGRADE, DOBRO JUTRO (29/30.10.)
vodi: Sanja Maljković (Kroz prozor fabrika)

Kaluđerica
19.00 Prezentacija rezultata radionice fermentacije hrane u okviru debatne serije RASKRŠĆA ISTOK-ZAPAD projekta „Mašinsko odeljenje Evropa“
vode: umetnici Aviv Kuglanski, Vahida Ramujkić i Moše Robas

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavsla obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

noć: SPAVANJE - refleksija na praznu akciju KOLEKTIVNE AKCIJE - performans (29/30.10.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)










"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97442

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Empty
PočaljiNaslov: Re: "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad   "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Sat610Uto 25 Okt - 18:18

Ponedeljak, 31. oktobar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

KC Magacin, Kraljevića Marka 4
17.00 NKSS/DRS: SLUČAJ MAGACIN - javna diskusija

KC Grad, Braće Krsmanović 4
19.00 DELIKATESNI PONEDELJAK - svakog ponedeljka neko iz sveta kulture, umetnosti i medija priprema ukusna jela
večera uz bon od 100 din

O3ONE, Andrićev venac 12
19.00 SELI YUKI (Japan): YUGO JAPAN ART PROJECT - POKUŠAVAM DA PREBROJIM ZRNA PESKA PREOSTALA NA NOKTU - izložba fotografija (31.10.-5.11.)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 22
19.00 Čitajuća grupa: KRATAK KURS ISTORIJE MIŠLJENJA U JUGOSLAVIJI - Bit i suvremenost, Vanja Sutlić, 1967.
Moderator čitajuće grupe: Branimir Stojanović

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
21.00-22.00 Kvaka teatar: GLUMAČKA RADIONICA NEVERBALNE KOMUNIKACIJE TEATRA POKRETA „KVAKA“ - radionica (28/31.10/2.11.)
vodi: Goran Cvetković, reditelj i pedagog

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavsla obala
KOLEKTIVNE AKCIJE - predstavljanje umetničke grupe, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu
SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevica Marka 4
SLOBODAN MALDINI: ARHITEKTURA ZA PONETI - projekti (21-31.10.) - nKA

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)

Utorak, 1. novembar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
15.00-17.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja: Otvorena radionica primenjenog pozorištа
vodi reditelj: Aleksandra Jelić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

Mesna zajednica „Studentski grad“, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
19.00 Kontekst u mesnoj zajednici
O STANJU RADNIČKE BORBE U SRBIJI - razgovor sa predstavnicima radničkog sindikata "Sloga"

KC Magacin, Kraljevića Marka 4
19.00 nKA - Nezavisna Kulturna asocijacija: UMETNOST U PRIRODI - izložba radova (1-12.11.) realizovanih u Nacionalnom parku Kozara u okviru radionice "Ars Kozara/Umetnost u prirodi"
Učestvuju: Vesna Zarev i Zoran Vranešević i Tač.ka - grupa vizuelnih umjetnika, Prijedor, Bosna i Hercegovina (Igor Sovilj, Mladen Bundalo, Dajan Špirić, Dragan Inđić, Milijana Grabovica, Nemanja Čađo)

UK Vuk Karadzic, Bulevar Kralja Aleksandra 77a
20.00 ERGstatus: PSI - predstava
koreografija: Boris Čakširan
dramaturg: Marko Pejović

KC Bigz, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
20.00 RECOGNIZE CREW - otvoreni treninzi breakdance-a

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
MAFAF - NEVIDLJIVA ISTORIJA - pogled iz Beograda pulskog MAFAF (Međuklupski i autorski festival amaterskog filma) - izložba (1-10.11.)

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavsla obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

O3ONE, Andrićev venac 12
SELI YUKI (Japan): YUGO JAPAN ART PROJECT - POKUŠAVAM DA PREBROJIM ZRNA PESKA PREOSTALA NA NOKTU - izložba fotografija (31.10.-5.11.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Sreda, 2. novembar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

17.00 Remont: ARTYČOK.TV - predstavljanje projekta nekomercijalne televizije Akademije lepih umetnosti u Pragu - multimedijalni program (2-4.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
17.30-19.30 KROZ PROZOR FABRIKA - klovnovske pozorišne tehnike Jacques Lecoq-a (na engleskom jeziku) - radionica
radionicu vodi Jean-Baptiste Demarigny

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
19.00 Čitajuća grupa: O POJMU ZAJEDNICE: Communism, theProper Name, Georges Van Den Abbeele
Moderatorka čitajuće grupe: Noa Treister

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
19.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja: OSTRVO (2-4.11.)
Učesnici predstave: studenti FASPER-a i mladi iz doma "Sremčica"

O3ONE, Andrićev venac 12
20.00/20.30 Hop.La!: SOBA MALIH STRAHOVA - intermedijalni rad (2-4.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
20.00-22.00 Kvaka teatar: GLUMAČKA RADIONICA NEVERBALNE KOMUNIKACIJE TEATRA POKRETA „KVAKA“ - radionica (28/31.10/2.11.)
vodi: Goran Cvetković, reditelj i pedagog

KC Grad, Braće Krsmanović 4
22.00 Jazz Future Sessions - džez nastup

O3ONE, Andrićev venac 12
SELI YUKI (Japan): YUGO JAPAN ART PROJECT - POKUŠAVAM DA PREBROJIM ZRNA PESKA PREOSTALA NA NOKTU - izložba fotografija (31.10.-5.11.)

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavsla obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevića Marka 4
nKA - Nezavisna Kulturna asocijacija: UMETNOST U PRIRODI - izložba radova (1-12.11.) realizovanih u Nacionalnom parku Kozara u okviru radionice "Ars Kozara/Umetnost u prirodi"
Učestvuju: Vesna Zarev i Zoran Vranešević i Tač.ka - grupa vizuelnih umjetnika, Prijedor, Bosna i Hercegovina (Igor Sovilj, Mladen Bundalo, Dajan Špirić, Dragan Inđić, Milijana Grabovica, Nemanja Čađo)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
MAFAF - NEVIDLJIVA ISTORIJA - pogled iz Beograda pulskog MAFAF (Međuklupski i autorski festival amaterskog filma) - izložba (1-10.11.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Četvrtak, 3. novembar

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

17.00 Remont: ARTYČOK.TV - predstavljanje projekta nekomercijalne televizije Akademije lepih umetnosti u Pragu - multimedijalni program (2-4.11.)

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
19.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja: OSTRVO (2-4.11.)
Učesnici predstave: studenti FASPER-a i mladi iz doma "Sremčica"

O3ONE, Andrićev venac 12
20.00/20.30 Hop.La!: SOBA MALIH STRAHOVA - intermedijalni rad (2-4.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
21.00 RECOGNIZE CREW - otvoreni treninzi breakdance-a

KC Grad, Braće Krsmanović 4
23.00 B.TRAITS - Digital Sound Girl (Vancouver.Canada / London.UK)
Djashttown Queen - Necone - Rasheed MC DJ nastup

O3ONE, Andrićev venac 12
SELI YUKI (Japan): YUGO JAPAN ART PROJECT - POKUŠAVAM DA PREBROJIM ZRNA PESKA PREOSTALA NA NOKTU - izložba fotografija (31.10.-5.11.)

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavska obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevića Marka 4
nKA - Nezavisna Kulturna asocijacija: UMETNOST U PRIRODI - izložba radova (1-12.11.) realizovanih u Nacionalnom parku Kozara u okviru radionice "Ars Kozara/Umetnost u prirodi"
Učestvuju: Vesna Zarev i Zoran Vranešević i Tač.ka - grupa vizuelnih umjetnika, Prijedor, Bosna i Hercegovina (Igor Sovilj, Mladen Bundalo, Dajan Špirić, Dragan Inđić, Milijana Grabovica, Nemanja Čađo)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
MAFAF - NEVIDLJIVA ISTORIJA - pogled iz Beograda pulskog MAFAF (Međuklupski i autorski festival amaterskog filma) - izložba (1-10.11.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Petak, 4. novembar

ZMUC, Njegoševa 53, Zemun
13.00-23.00 ZMUC i Kornet: FESTIVAL BESMISLENIH VEŠTINA - multimedijalni program (4/5.11.)

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

17.00 Remont: ARTYČOK.TV - predstavljanje projekta nekomercijalne televizije Akademije lepih umetnosti u Pragu - multimedijalni program (2-4.11.)

17.00-22.00 MODA ZA PONETI - prodajna izložba neafirmisanih modnih dzajnera (4/5.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/VI
17.00-20.00 CIRKUSFERA - Laboratorija cirkuske umetnosti: KOORDINIŠI SE - radionica poi žongliranja (4/5.11.)
voditelj: Atila Sos

ApsArt - Pozorište zajednice, Narodnih heroja 30/II, Novi Beograd
19.00 ApsArt - Centar za pozorišna istraživanja: OSTRVO (2-4.11.)
Učesnici predstave: studenti FASPER-a i mladi iz doma "Sremčica"

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
19.00 STUDENTI/KINJE PROTIV BOLONJE: KVALITET I SVRHA OBRAZOVANJA - javna diskusija

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
19.00 Kroz prozor fabrika: BEOGRADE, DOBRO JUTRO - prezentacija rezultata radionice pozorišta senki, autor Sanja Maljković

19.45 TRESHHOLD - video instalacija
autori: Ana Stefanović (Bor) i Selena Junačkov (Beograd) - video, Nicolas Wiese (Nemačka) - zvuk

20.00 MAŠA MILORADOVIĆ: NA POČETKU BEŠE KNJIGA (atelje za kostim) - performans

ZMUC, Njegoševa 53, Zemun
20.00 SEEcult.org: A ŠTA POSLE DIPLOME? - razgovor sa studentima i profesorima umetničkih akademija
moderator: Goran Denić

O3ONE, Andrićev venac 12
20.00/20.30 Hop.La!: SOBA MALIH STRAHOVA - intermedijalni rad (2-4.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/III
20.45 Teatar pokreta KVAKA - mini predstava - prezentacija glumačke radionice i uvod u film „Feniksov san“

21.00 FENIKSOV SAN - srednje-metražni eksperimentalno-plesni film - premijera
autor: Saša Perić

21.00 RECOGNIZE CREW - otvoreni treninzi breakdance-a

KC Grad, Braće Krsmanović 4
23.00 DUB KOMBAT - elektro DJ nastup

Dvorana Kulturnog centra Beograda/Dom Omladine Beograda
7. Festival SLOBODNA ZONA (4-9.11.)

O3ONE, Andrićev venac 12
SELI YUKI (Japan): YUGO JAPAN ART PROJECT - POKUŠAVAM DA PREBROJIM ZRNA PESKA PREOSTALA NA NOKTU - izložba fotografija (31.10.-5.11.)

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavsla obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevića Marka 4
nKA - Nezavisna Kulturna asocijacija: UMETNOST U PRIRODI - izložba radova (1-12.11.) realizovanih u Nacionalnom parku Kozara u okviru radionice "Ars Kozara/Umetnost u prirodi"
Učestvuju: Vesna Zarev i Zoran Vranešević i Tač.ka - grupa vizuelnih umjetnika, Prijedor, Bosna i Hercegovina (Igor Sovilj, Mladen Bundalo, Dajan Špirić, Dragan Inđić, Milijana Grabovica, Nemanja Čađo)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
MAFAF - NEVIDLJIVA ISTORIJA - pogled iz Beograda pulskog MAFAF (Međuklupski i autorski festival amaterskog filma) - izložba (1-10.11.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)


Subota, 5. novembar

ZMUC, Njegoševa 53, Zemun
13.00-23.00 ZMUC i Kornet: FESTIVAL BESMISLENIH VEŠTINA - multimedijalni program (4/5.11.)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
14.00-18.00 Čitajuća grupa: RAZMENA VEŠTINA - javna diskusija

Dah teatar, Marulićeva 8
14.00-19.00 Bazaart: IN MEMORIAM SRPSKOM SELU / DNK ZA VEŠTAČKU OPLODNJU - serija digitalnih foto-print kolaža, nastalih u okviru projekta "Mit kao sudbina" - izložba (25.10.-5.11.)
autor: Zoran Rajšić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
16.00-22.00 KIOSK DIJALOZI - video intervjui sa srednjoškolcima na temu sećanja iz detinjstva - video instalacija (25.10.-5.11.)

BIGZ, Bulevar Vojvode Mišića 17/VI
17.00-20.00 CIRKUSFERA - Laboratorija cirkuske umetnosti: KOORDINIŠI SE - radionica poi žongliranja (4/5.11.)
voditelj: Atila Sos

KC Grad, Braće Krsmanović 4
17.00-22.00 MODA ZA PONETI - prodajna izložba neafirmisanih modnih dzajnera (4/5.11.)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
17.00 BITI RADNIK/CA DANAS: Šta nakon raskida ugovora? - Radničke inicijative spram Vladine Agencije za privatizaciju - javna diskusija
autori i moderatori: Milenko Srećković i Ivan Zlatić

KC Grad, Braće Krsmanović 4
23.00 VINILIJADA - DJ-evi vade vinile iz prašnjavih kofera i publici prenose onaj kvalitetet zvuka koji dolazi sa gramofonske ploče

O3ONE, Andrićev venac 12
SELI YUKI (Japan): YUGO JAPAN ART PROJECT - POKUŠAVAM DA PREBROJIM ZRNA PESKA PREOSTALA NA NOKTU - izložba fotografija (31.10.-5.11.)

Treći Beograd, Pančevački put bb, Dunavska obala
Predstavljanje umetničke grupe KOLEKTIVNE AKCIJE, ovogodišnjih predstavnika Rusije na Venecijanskom bijenalu - SABINE HENZGEN: PUTOVANJA IZVAN GRADA 1976-2010 - izložba (15.10-5.11.)

KC Magacin, Kraljevića Marka 4
nKA - Nezavisna Kulturna asocijacija: UMETNOST U PRIRODI - izložba radova (1-12.11.) realizovanih u Nacionalnom parku Kozara u okviru radionice "Ars Kozara/Umetnost u prirodi"
Učestvuju: Vesna Zarev i Zoran Vranešević i Tač.ka - grupa vizuelnih umjetnika, Prijedor, Bosna i Hercegovina (Igor Sovilj, Mladen Bundalo, Dajan Špirić, Dragan Inđić, Milijana Grabovica, Nemanja Čađo)

CZKD - Paviljon Veljković, Birčaninova 21
MAFAF - NEVIDLJIVA ISTORIJA - pogled iz Beograda pulskog MAFAF (Međuklupski i autorski festival amaterskog filma) - izložba (1-10.11.)

LICEULICE na svim lokacijama (25.10.-5.11.)

*Organizatori zadržavaju pravo izmene programa










"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Empty
PočaljiNaslov: Re: "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad   "Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
"Na sopstveni pogon" u Kulturnom centru Grad
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Koncerti i nastupi u Srbiji i regionu
» Bicikl na mlazni pogon
» Koncerti i nastupi u Srbiji i regionu
» Sunce
» Andrić grad
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Kultura-