Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Dejan Tiago Stanković

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Dejan Tiago Stanković Empty
PočaljiNaslov: Dejan Tiago Stanković   Dejan Tiago Stanković Sat610Ned 12 Feb - 19:31

Dejan Tiago Stanković


Dejan Tiago Stanković 647071_de_f



Pisac o sebi, iz knjige " Odakle sam bila, više nisam ".
Laguna , drugo izdanje, 2022.god.


" Rodjen sam u Beogradu 1965, gde sam živeo dok nisam diplomirao arhitekturu kojom
 se potom nikada nisam bavio. Čim sam okončao školu , a pre nego što sam odrastao, 
iz puke radoznalosti i želje da upoznam svet odselio sam se u inostranstvu , gde sam 
nameravao dugo da ostanem, ali okolnosti su odlučile da bude drugačije. U Londonu 
sam živeo do 1995. , kada sam se, umesto da se vratim kući u Beograd, preselio se u
Portugal .Obitavam u Lisabonu, dobio sam njihovo državljanstvo i gledaju me kao svog.
     Spisateljski zanat naučio sam od najboljih, prevodeći književna dela. Tokom godina 
objavio sam nevelik broj prevoda, dela sebi najdražih pisaca , kako portugalskih na srpski
 tako srpskih na portugalski. Bio sam pionir u tom poslu , pa sam mogao da biram. Posebno 
se ponosim prevodima Saramaga , Ive Andrića i Dragoslava Mihajlovića. Potom sam počeo 
da pišem i na našem i na portugalskom. Sa objavljivanje sopstvenih dela počeo sam kasno 
u životu. tek u svojim kasnim četrdesetim, kada sam bio siguran da imam šta da kažem.
Roman Estoril je preveden na svetske jezike i nagradjen u Srbiji i Velikoj Britaniji , 
a u Portugal je, na šta sam posebno ponosan, ušao u školsku lektiru.
   Moj drugi roman , Yamalek, o sudbini i o Kairu, dobio je Evropsku nagradu za 
književnost. "


Preminuo pisac dejan Tiago Stanković




Dejan Tiago Stanković Delfi_odakle_sam_bila_vise_nisam_dejan_tiago_stankovic_

Prvo izdanje


Dejan Tiago Stanković Odakle_sam_bila_vise_nisam_vv


Drugo izdanje
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Dejan Tiago Stanković Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejan Tiago Stanković   Dejan Tiago Stanković Sat610Ned 12 Feb - 19:34

Dejan Tiago Stanković Estoril_dejan_tiago
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Dejan Tiago Stanković Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejan Tiago Stanković   Dejan Tiago Stanković Sat610Ned 12 Feb - 19:37

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Dejan Tiago Stanković Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejan Tiago Stanković   Dejan Tiago Stanković Sat610Ned 12 Feb - 19:38

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Dejan Tiago Stanković Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejan Tiago Stanković   Dejan Tiago Stanković Sat610Sub 11 Mar - 9:05

1. Sećanje je kao optimistični objektiv, doživljaji iz prošlosti budu lepši i dragoceniji kad ih pronađemo među uspomenama nego što su ikada bili.


2. Jedino je bitno da ne pričaš nikome, tajna je kao golub, otvoriš šaku i odleti slobodno.


3. Treba biti spreman da prihvatiš nepoznato i spretan na mestu koje ne poznaješ. Na kraju krajeva, nije li prilagodljivost ključ opstanka ljudske vrste?


4. O čovekovoj sudbini egipatska poslovica kaže – čovek planira, a Bog se smeje.

5. Kvalitet antikviteta, kao i starih ljudi, jeste u tome da imaju priču.

6. Šta ne može da se reši, reši se s parama, a šta ne može parama, probaj s mnogo para.

7. Arogancija je korov koji najbolje raste na balegi.

8. Bogatstvo dođe kao kornjača, a ode kao gazela.

9. Krvna veza nije tako snažna kao što su one koje se stvore za života pod istim krovom, među ljudima koji su zajedno.

10. Kad bi kamen koji pada imao svesti, on bi držao da je njegovo padanje rezultat njegove slobodne volje.


luftika.rs
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Dejan Tiago Stanković Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejan Tiago Stanković   Dejan Tiago Stanković Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Dejan Tiago Stanković
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Dejan Trajković
» Dejan Medaković
» Bora Stanković
» Kornelije Stanković
» Koštana-Borisav Stanković
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-