Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ibrica Jusić

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 20:56

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 20:58

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:00

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:01

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:03

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:05

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:08

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:19

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Pon 16 Jan - 21:35

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 15:40

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 15:42

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 15:47

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:32

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:34

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:35

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:42

Ima dana kao da ih nema' je predivna duet balada u kojoj su vokale udružili legendarni Ibrica Jusić i Anezi. Suradnja Ibrice i Anezi nastala je spontano na prijedlog skladatelja Marka Tomasovića.

Početno je Ibrica izabrao pjesmu 'Ima dana kao da ih nema' samo za sebe, ali obzirom da je Marko dobro upoznao Anezin široki senzibilitet i vokalni izričaj, predložio mu je da ovu pjesmu otpjeva upravo s njom. Ibrica je zbog dugogodišnje suradnje s Tomasovićem prihvatio taj prijedlog i odlučio baš Anezi dati tu posebnu priliku za duet sa solo izvođačem, po prvi puta nakon 58 godina karijere

Tekst pjesme je životne tematike, a autorica je inspiraciju za njega dobila posjetom potresom pogođenoj Petrinji. Skladatelj je tekst pretočio u vrlo lijepu i ozbiljnu melodiju, dok je aranžer sve to obukao u jedno bezvremensko ruho.


Ibrica Jusić - Page 2 P1250510



Spot je snimljen u dvorištu i okolici oronulog Senatorija Brestovac na Medvednici. Za snimanje i montažu zaslužna je produkcija izvršne producentice projekta Ane Borić - Click Play Producitons. Lokacija se odlično uklopila u temu pjesme, a decentnim kadrovima Ibrice.
 - Imao sam gostovanja na pjesmama grupa – Picksiebner, Atlantida i Zabranjeno *********, ali nikada u svojoj karijeri nisam imao duet sa solo izvođačem. S Markom Tomasovićem surađivao sam na dosta pjesama i jako cijenim i poštujem njegovo mišljenje. Zbog toga sam u potpunom povjerenju Anezi upoznao tek na dan snimanja. Isprva mi se ta suradnja činila kao zanimljiva novost u mojoj karijeri u smislu spoja mladosti i iskustva. Međutim, kada sam upoznao Anezi to je postalo više od toga. Odmah sam imao osjećaj kao da ju znam 100 godina, a već kada sam čuo kako je otpjevala prvu kiticu našeg dueta pomislio sam si: 'To je to! Moje i ničije!' - kazao je Ibica te otkrio što misli o Anezi.


Ibrica Jusić - Page 2 98096827-2615727862048259-8061793127375173070-n

=>


Poslednji izmenio kreja dana Uto 17 Jan - 17:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:45

=>

- Moram priznati da sam zbog svojih zdravstvenih tegoba s rukom bio upao u neko apatično stanje. Bio sam bezvoljan i potišten, ali sam se razbudio nakon ove suradnje. Osim pjevačkog talenta, Anezi ima jaku osobnost i karakter koji me osvojio. Svatko tko uđe u ozbiljniji razgovor s njom ili je pominije prouči kroz njene intervjue shvatit će o čemu govorim. Zbog svega osjećam da mi je Anezi sudbina poslala kao svjetlo na kraju tunela u koji sam bio upao. Razveselila me naša suradnja - rekao je Jusić.
Anezi se pjesma svidjela jer je duboka i kvalitetna i kao takva odličan nastavak je na njenu naslovnu pjesmu s albuma prvijenca '100 je razloga' koju je izvela na festivalu „Večeri dalmatinske šansone“ 2021. godine. Pjesma 'Ima dana kao da ih nema' ostavlja snažan dojam duha evergreen vremena i grandioznih balada.
Ibrica Jusić - Page 2 Cover-blank
Foto: PROMO

 - Naprosto mi je čast i zadovoljstvo surađivati s takvom legendom. Zahvalna sam i blagoslovljena što je Ibrica pristao na Markov prijedlog za duet sa mnom. Nakon što sam upoznala Ibricu postala sam i oduševljena, jer on ima još uvijek onu jaku životnu iskru u očima i neslomiljivi dječački duh, što je za mene kao osobu koja voli život, iskustvo i voli stariti, apsolutno inspirativno. Pored toga, Ibrica je dobra i duboka duša, inteligentan i intenzivan, a takvi ljudi su baš po mojoj mjeri pa nije trebalo dugo da se između nas desi klik koji je doveo do dugih životnih razgovora, a nadam se da će odvesti i do doživotnog prijateljstva - rekla je Anezi te dodala:
- Nešto samo naizgled nespojivo ispalo je skroz izbalansirano i spojivo. Veselim se što ćemo to moći pokazati kroz ovu pjesmu, a i zajedničke nastupe i intervjue. Vjerujem da je Ibrica, u maniri najvećih, ovim duetom poklonio mnogo mojoj daljnoj karijeri i da je tim duetom, nakon mog nedavnog dvostrukog albuma prvijenca, finalno zabetoniran temelj moje karijere.
Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:47

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:56

Znaš li tko sam? U mladosti se s bratom svađao zbog gitare

Nastupio je u svim poznatijim svjetskim dvoranama poput Sydney Opera House, Carnegie Hall u New Yorku, China Theatre u Stockholmu i mnogim drugima
Prvi put je zapjevao uz gitaru na skalinama u Dubrovniku 1965., a karijeru šansonijera započeo 1968. godine, pobjedom na Zagrebačkom festivalu s pjesmom "Celuloidni pajac". Kao klinac se s braćom natezao oko jedine gitare u kući. Kad je stariji brat Đelo počeo pomalo svirati, Ibrici je bio uzor, odličan gitarist, klasičar.
Ibrica Jusić - Page 2 167959
- Dugo godina mu nisam mogao oprostiti što me nije htio u Dubrovačke trubadure. Nije mi bilo do zarade, nego da budem uz svog brata. Obožavao sam ga, htio biti uz njega. S godinama je priznao da sam imao pravo. Nije me htio u Trubadure jer je smatrao da sam prejak. Govorio je da je bolje biti vuk samotnjak nego ovca u bendu - rekao je Ibrica.
Za prvi album "Ibrica", brat Đelo mu je 1981. napravio bogate mediteranske aranžmane, a napisao mu je i antologijske pjesme, poput: "Šalom Sarah", "U svakom slučaju te volim", "Na Stradunu".
Đelo je bio u pravu. Ibrica je nastupio u svim poznatijim svjetskim dvoranama poput Sydney Opera House, Carnegie Hall u New Yorku, China Theatre u Stockholmu i mnogim drugima. 
Ibrica Jusić - Page 2 Ibrica
Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 17:59

Na Splitski festival dolazi s pjesmom ‘Sjećanje’. Dok je pjeva, kaže kako zna na koga misli. Iako s voljenom nije više od deset godina, i danas se pita gdje je, što je, kako je...
Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 18:09

Prošlo je već dvije godine od kada je dubrovačkog glazbenika napustio voljeni Bond, a sada je za proslavu Simbinog rođendana pripremio proslavu i tortu dostojnu svakog dlakavog mezimca

Veselje je u dubrovačkoj obitelji jer je kantautor Ibrica Jusić (77) svom novom mezimcu Simbi priredio pravu rođendansku proslavu koju je dočekao u krugu njegovih dviju mačaka. No ne bi to bila rođendanska zabava bez torte koja je napravljena od Simbinih najdražih poslastica..
Torta je bila napravljena od mljevenog mesa i ukrašena s keksima. Na vrhu torte se nalazio oblik srca od keksića te svijeća u obliku broja dva, koju je dodatno ukrasio jednom crvenom ružom.

Ibrica Jusić - Page 2 Pxl-120720-29521882


U travnju 2020 godine, Jusića je napustio njegov najbolji prijatelj i ljubimac,belgijski ovčar Bond. Ni on sam nije siguran je li to bila sudbina ali istog dana dobio američku Akitu inu Simbu koja je sada njegov najvjerniji prijatelj. Simba je krenula Bondovim stopama tako što je i ona pratila Ibricu na nastupima,od kojih joj je prvi bio na finalnoj večeri Splitskog festivala 2020. godine.

Ibrica Jusić - Page 2 Pxl_121014_9134381
- To malo čudo me oduševilo. Nije tvrdoglav, nego ima jaki karakter. Ljudi su se čudili kako je na Splitskom festivalu ležao uz mene poput sfingice. Ni pomaknuo se nije. Imao je samo pet mjeseci, a ništa ga nije omelo u njegovu ležanju, ni svjetlo, ni glazba, ni pljesak publike - hvalio je Ibrica svog ljubimca.


- Kao što je prijašnji pas Bond sve učio mačka Kikija, tako i sad Kiki sve uči Simbu. Njih dvoje se igraju, a ja gledam te njihove vragolije. Ugasim televizor, uzmem gitaru, sviram i uživam s njima – rekao je Ibrica.
Ibrica Jusić - Page 2 Pxl-210420-28761264_2SELpj3

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 18:24

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 18:28

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 18:32

Nazad na vrh Ići dole
kreja

Master
Master

kreja

Ženski
Poruka : 5595

Učlanjen : 18.12.2021


Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610Uto 17 Jan - 18:35

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ibrica Jusić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ibrica Jusić   Ibrica Jusić - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ibrica Jusić
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Dubrovacki trubaduri i Djelo Jusic
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Muzika-