Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Dragan Nikolić

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Sre 5 Okt - 15:25

Dragan Nikolic



Dragan Nikolić BxGTyU7


Roden je u Beogradu 20.vii 1943. Godine. Apsolvent akademije za pozorište, film, radio i televiziju u beogradu. Filmsku karijeru otpocinje glavnom ulogom sezonskog radnika labilnog morala koji gine a da nije našao svoje mesto u društvu i u životu.

Za film Kad budem mrtav i beo (1967) Ž. Pavlovica je nagraden diplomom na festivalu u Puli 1968. godine.

Glumacko sazrevanje, sa nizom uspelih kreacija likova iz svoje generacije, donosi mu 1985. Godine Oktobarsku nagradu grada Beograda za " kreativnu sposobnost da uzbudljivo predočen lik velikog psihološkog raspona " ( uloga nasilnika Gare u filmu Život je lep B. Draškovica).

Glavne i vece sporedne uloge ostvario je u više od trideset filmova; isticu se još Horoskop (B. Draškovic, 1969.); Bube u glavi (M. Radivojevic, 1970), Uloga moje porodice u svetskoj revoluciji (B. Cengic, 1971), Mlad i zdrav kao ruža ( J. Jovanovic,1971), bez (M. Radivojevic, 1972, Car Konstantin u Nišu), Kicma (V. Gilic, 1975), Nacionalna klasa
(G. Markovic, 1979, Car Konstantin), Ko to tamo peva (S. Šijan, 1980), Banovic Strahinja (V. Mimica, 1981), gde je za ulogu turskog pljackaša Alije nagraden zlatnom arenom u Puli, Sezona mira u Parizu (P. Golubovic, 1981), Nešto između (S. Karanovic, 1983), Balkan-Ekspres (B. Baletic, 1983) i Obecana zemlja (V. Bulajic, 1986).

Nastupa i u kratkim igranim filmovima te na televiziji; osobitu popularnost kod mlade publike doneo mu je lik Prleta iz filmova i televizijskih serija Otpisani (1974) i Povratak otpisanih (1976) A. Đordevica, a istako se i u seriji show programa Obraz uz obraz, zajedno sa Milenom Dravic.

Kao clan Beogradskog dramskog pozorišta i Ateljea 212, u kojem je od 1969. tumacio je više od dvadeset uloga, izgradio je i vrlo uspešnu pozorišnu karijeru. U sezoni 1982/1983 ucestvovao je ulogom lopova Vaske Pepela u drami Na dnu M. Gorkog u eksperimentu rumunskog reditelja l. Pintiliea u Pariskom Theatre de la Villem a sa likom Isusa Hrista u Majstoru i Margariti  A. Bulgakova u režiji  Serbana.

Филмографија

1967 - Кад будем мртав и бео
1968 - Три сата за љубав - као Рики
1969 – Хороскоп - као Видак
1970 - Бубе у глави - као Драган
1971 - Млад и здрав као ружа
1971 - Последња станица
1971 - Улога моје породице у свјетској револуцији
1974 – Отписани - као Прле
1975 – Кичма - као Павле Гвозденовић
1976 - Девојачки мост
1976 - Повратак отписаних - као Прле
1978 - Трен
1979 - Национална класа - као Флојд
1980 - Ко то тамо пева - као шлагер певач
1981 - Бановић Страхиња - као Алија
1981 - Лов у мутном - као Столе
1981 - Нека друга жена - као Бобан
1981 - Сезона мира у Паризу
1982 - Идемо даље
1982 - Нешто између - као Марко
1983 - Балкан експрес - као Попај
1984 - Чудо невиђено
1984 - Грозница љубави
1985 - Живот је леп - као пилот
1986 - Мисс
1986 - Обећана земља
1986 - Протестни албум
1987 - Луталица
1988 - Чавка
1989 - Хаппy Енд
1989 - Искушавање ђавола
1989 - Последњи круг у Монци
1989 - Сабирни центар - као Јанко
1991 - Оригинал фалсификата
1992 - Дама која убија
1992 - Тито и ја
1992 - Велика фрка - као Чеда
1993 - Три карте за Холивуд
1994 - Биће боље
1994 - Ни на небу ни на земљи - као Игла
1994 - Сеобе
1995 - Подземље - као Филмски редитељ
1995 - Урнебесна трагедија
1998 - Буре барута - као пријатељ Џоновог боксера
1999 - Бело одело - као макро
1999 - Нож
2001 - Она воли Звезду
2001 - Виртуална стварност










Dragan Nikolić 4285547593


Dragan Nikolić 2lwq2yh


Dragan Nikolić 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Sre 5 Okt - 15:42

''Otpisani'' i ''Povratak otpisanih''















Dragan Nikolić 4285547593


Dragan Nikolić 2lwq2yh


Dragan Nikolić 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Sre 5 Okt - 15:48

''Poslednji krug u Monci'' jedan od jako dobrih filmova koje sam gledala sa Draganom Nikolićem u glavnoj ulozi.

Žanr: Socijalna drama / Režija: Aleksandar-Aco Bošković / Scenario: Dušan Prelević

Kratak sadržaj: Priča o autsajderu koji je sedam godina proveo u zatvoru zbog pljačke. Večiti pobunjenik, nezadovoljan sistemom i ljudima koji ga okružuju, želi da uspostavi put sopstvene pravde. Kao član beogradske mafije, posle još jedne neuspešne pljačke, zbog izdaje, ponovo je u zatvoru. Uspevši da pobegne, prinuđen je da napusti zemlju i jedine dve osobe koje ga vole, devojku i majku. Odlazi u Italiju i nakon uspešne osvete postaje šef jugoslovenskih mafijaša u celoj Italiji. Najzad je našao svoj put pravde, slave i bogatstva, ali ne i ljubavi. To je jedino što ga čeka u Beogradu. Upravo je završio veliki posao sa drugom za trke u Monci. Međutim, on neće moći da vidi poslednji krug u Monci...

Producent: Beograd film, RTV Beograd

Muzika: Oliver Mandić
Snimatelj: Miloš Spasojević
Scenografija: Milenko Jeremić
Zemlja porekla: Jugoslavija, Srbija
Montaža: Vuksan Lukovac
Trajanje: 105 minuta
Tehnika: Standard, kolor
Prvo prikazivanje: 19.12.1989.
Glumci:

Danilo (Bata) Stojković Danilo Lazović Dragan Maksimović
Dragan Nikolić Goran Sultanović Josif Tatić Miodrag (Miki)
Krstović Olivera Marković Petar Kralj Predrag Ejdus
Sanja Radmilović Vesna Stanojević

Godina: 1989
Zemlja: Jugoslavija, Srbija
Vreme: 105 minutes
Reditelj: Dušan Prelević
Glumci: Dragan Nikolić, Danilo Bata Stojković, Vesna Stanojević, Predraga Ejdus, Josif Tatić

Kratak opis:

Priča o autsajderu, momku sa beogradskog asfalta, koji je sedam godina proveo u zatvoru zbog pljačke. Večiti pobunjenik, nezadovoljan sistemom i ljudima koji ga okružuju, želi da uspostavi put sopstvene pravde. Kao član beogradske mafije, posle još jedne neuspešne pljačke, zbog izdaje, ponovo je u zatvoru. Uspevši da pobegne, prinuđen je da napusti zemlju ali i jedine dve osobe koje ga vole, majku i devojku. Odlazi u Italiju i nakon uspešne osvete postaje glava jugoslovenske mafije u celoj Italiji. Najzad je našao svoj put pravde, slave i bogatstva, ali ne i ljubavi. To je jedino što mu je ostalo daleko, u Beogradu. Upravo je završio veliki posao sa drugom za trke u Monci. Međutim sudbina će se poigrati sa njim i to surovo. Kada se bude vozio poslednji krug u Monci njega neće biti tu da to vidi...











Dragan Nikolić 4285547593


Dragan Nikolić 2lwq2yh


Dragan Nikolić 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Sre 5 Okt - 15:54

''Nacionalna klasa''

Nacionalna klasa (pun naziv: Nacionalna klasa do 785 ccm) je srpski film snimljen 1979. godine u režiji Gorana Markovića. Glavne uloge u filmu tumače Dragan Nikolić, Bogdan Diklić, Gorica Popović, Rade Marković, Aleksandar Berček, Olivera Marković, Voja Brajović, Bora Todorović i Mića Tomić.

Mladić iz beogradskog predgrađa, Flojd, (Dragan Nikolić), automobilski trkač u nacionalnoj klasi, u skladu sa svojom strašću, važi i kao veliki ljubavnik. Ali nije u skladu sa njegovim ambicijama da i dalje vozi u nacionalnoj klasi. Da bi prešao u višu klasu, mora da pobedi na važnoj trci, a da bi u tome uspeo mora da odloži služenje vojnog roka. Za to mu služi Mile (Bogdan Diklić), bubrežni bolesnik, koji umesto njega ide na preglede. Međutim, to ne uspeva, kao što ne uspeva ni izbegavanje braka sa „službenom" devojkom Šiljom (Gorica Popović), koja je zatrudnela. Na kraju, on gubi trku, gubi slobodu, ali dobija prijatelja - na isparaćaj u vojsku dolazi mu samo Mile.

Režija: Goran Marković
Scenario: Goran Marković

Glavne uloge:

Dragan Nikolić
Bogdan Diklić
Gorica Popović
Rade Marković
Aleksandar Berček
Olivera Marković
Voja Brajović
Bora Todorović
Mića Tomić

Muzika:
Zoran Simjanović
Dado Topić
Marina Tucaković

Montaža" Vuksan Lukovac
Žanr Komedija, drama
Godina 1979
Zemlja SFRJ
Uloge

Dragan Nikolić kao Branimir Mitrović „Flojd"
Bogdan Diklić kao Mile
Gorica Popović kao Šilja
Vojislav Brajović kao Papi
Bora Todorović kao Žika
Aleksandar Berček kao Miki
Maja Lelević kao Senka
Irfan Mensur kao Simke
Rade Marković kao čika Moma, Šiljin otac
Danilo Bata Stojković kao drug Čabor
Milivoje Mića Tomić kao Strahinja, Flojdov otac
Olivera Marković kao Flojdova majka
Ana Krasojević, kao Šiljina majka
Dragomir Felba kao čika Rade
Rahela Ferari kao tetka Nata
Jelica Sretenović kao Jasna
Alenka Rančić, kao Cukon Emilija
Slobodan Aligrudić, kao Vidoje
Muzičko izdanje sa devet pesama izašlo je 1979. godine, sa najavom za izlazak filma. Album je izdat u obliku LP ploče, a izdavač je bio PGP-RTB. Muziku je komponovao Zoran Simjanović, tekstove pesama je napisala Marina Tucaković, a od pevača se pojavljuju Dado Topić, Laboratorija zvuka (Vranešević), Oliver Mandić, Oliver Dragojević i Zumreta Midžić-Zuzi.

Spisak pesama:

A1. Floyd -- Dado Topić
A2. Imam sve -- Slađana Milošević
A3. Zašto -- instrumental
A4. Mirišem -- Laboratorija zvuka (Vranešević)
B1. Nacionalna klasa -- instrumental
B2. Cvećke i zloće -- Oliver Mandić
B3. Zašto -- Oliver Dragojević
B4. Hoby -- Zumreta Midžić-Zuzi
B5. Floyd -- instrumental











Dragan Nikolić 4285547593


Dragan Nikolić 2lwq2yh


Dragan Nikolić 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Čet 6 Okt - 14:08

"Ko to tamo peva"













Dragan Nikolić Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Sub 12 Mar - 19:09

Preminuo Dragan Nikolic

Najbolji filmski citati Dragana Nikolića


Dragan Nikolić, neponovljivi glumac, igrao je u velikom broju legendarnih filmova.


Dragan Nikolić 128383581956e3d2aa003bd481816236_v4_big


Izdvajamo vam neke od njegovih najboljih i najpopularnijih citata, koji se i dan danas prepričavaju i koji su već ušli u "narodni" govor: 

“Ti, nemoj da vređaš, ja sam šlager pevač!” – film Ko to tamo peva 

“Prva ti je gore levo, druga dole desno, treća… ma ne treba ti više, idi iza mene, gledaj šta ja radim.”– film Nacionalna klasa 

“Počeo rat bre, piz*a ti materina!”– film Balkan Ekspres 

“Sram te bre bilo, švalerašu jedan, znaš sram te bre bilo!”– serija Povratak otpisanih 

“E neću da idem u tu banju za popišure, pa kud puklo da puklo!” – film Velika frka 

“Neću više da pijem tvoju kafu i da pušim tvoje cigarete. U ovoj zemlji svi kradu majku im j****. Kad ima love za šljam ima da bude i za mene, svako otima kako ume, ja umem samo ovako.” – film Poslednji krug u Monci 

“Idemo dalje, plakali smo pa šta nije zabranjeno ni vojnicima…” – film Idemo dalje





"Dete nema pojma." - komentar na pokušaje seksa Slavka Štimca i Nede Arnerić u filmu Ko to tamo peva 

"I kad budem mrtav i beo, i ja bih hteo da budem kakva-takva svetiljka." - iz filma Kad budem mrtav i beo 

A ovo su neke od izjava koje je u svojim intervjuima rekao sam Dragan Nikolić: 

„Politika je kao gluma, stvar iskrenosti kroz koju dolaziš do istine. Ako je postulat u glumi da sve što radiš na sceni mora da ti se veruje, tako je i sa političarima. Kada gledam političare na televiziji, naročito u skupštini, lepo vidim ko laže. Nekima čak ni glumačka karijera ne bi pomogla da bi im se poverovalo. To nema veze s ispunjenim ili neispunjenim obećanjima, već se lepo vidi da ni sami ne veruju u to što govore.“ 

„Nikoga ne vučem za rukav, ali tražim poštovanje, isto ono koje imam s onima s kojima radim.“ 
„Sam po sebi sam epoha.“ 

„Jednostavan sam u stvarnom životu.“ 

„Ne razvodite se preko novina, ne šaljite poruku partneru preko novina, pronađite svoju intimu.“ 

„Sebi nikada nisam dozvolio da mislim da sam najbolji ili na neki način veliki. Mislim da je to svojstvo budala - verovati da si neko drugi.“ 

„Živeo sam u istom kraju sa Ciganima, ne pravim socijalne razlike, da li je neko siromašan ili bogat, crn ili beo.“ 

„Gluma je prikupljanje pažnje na sebe.“ 

„Borba. Ne predati se. Zašto. I kome?“
B92.net
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122333

Učlanjen : 06.12.2012


Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610Pon 14 Mar - 21:37

Dragan Nikolić LSeBy18










Dragan Nikolić IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Dragan Nikolić Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Nikolić   Dragan Nikolić Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Dragan Nikolić
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» In Memoriam
» Danilo Nikolić
» Dragan Mićanović
»  Magdalena Živanović Nikolić
» Vitomir Vito Nikolić
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film :: Biografije Glumaca i Glumica-