Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Saša Pančić

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Saša Pančić Empty
PočaljiNaslov: Saša Pančić   Saša Pančić Sat610Ned 6 Mar - 17:00

Saša Pančić

[You must be registered and logged in to see this image.]

 I vedrina je pogled na svet


Radovi Saše Pančića prepoznatljivi su po crno-belom, apstraktnom izrazu, svejedno da li je reč o slikama, skulpturama, objektima ili kratkim filmovima.
Saša Pančić je diplomirao i magistrirao na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Član je ULUS-a, čiji je predsednik bio od 2007. Do 2010. Imao je dvadesetak samostalnih izložbi u zemlji i u inostranstvu i učestvovao je u nizu grupnih izložbi kod nas i u Evropi.


Da li Vam teško pada izolacija zbog koronavirusa?

– Izolacija mi ne pada teško, u svom pređašnjem rasporedu sam (povodom buduće izložbe) pripremio materijal za slikanje i krenuo sa radom, nešto manje od nedelju dana uoči objave epidemije. Ali bez obzira na to, oko sebe imam starije prijatelje, oca od osamdeset godina, i ljude kojima je neophodna pomoć – najviše za kupovinu namirnica i obavljanje svega što oni u ovim okolnostima ne mogu da urade.

Dobar je osećaj kad čovek uz dnevni rad napravi malu pauzu ne bi li pomogao bližnjima. Sveukupna situacija pomalo podseća na period bombardovanja, najviše kroz momente solidarnog jedinstva, nadam se da će ova nepogoda, ponovo martovska, trajati kraće od prošlih, već pomalo zaboravljenih.

Vaša nova izložba planirana je za početak juna u B2 galeriji u Beogradu. Da li sada radite na njoj ili pripremate nešto drugo?

– Planirana izložba u Galeriji „B2“ predstavlja onaj formalni, dodatni motiv, kako bi već započete skice i razmišljanja preveo u slike, objekte, prostorne instalacije. Još na početku prethodne godine, kada sam video prostor galerije u pripremi, zamišljao sam kako bi tako čist i jednostavan prostor, a malo ih je u Beogradu, odgovarao mojim radovima.

U međuvremnenu sam se dogovorio sa vlasnicima, i sad je sve na meni. Za buduću izložbu planiram slikarski „materijal“, a uz to moram priznati kako sam se uželo „klasičnog“ jezika, pošto za mene „slika“ ima i dalje uzbudljivu tajnu, uz svu dominaciju digitalnih iluzija. Uzgred, pregledam filmski, dokumentarni materijal o Olgi Jevrić i razmišljam kako bi se to dalo oblikovati u celinu. Negde sam joj to ostao dužan.

Kako provodite vereme kada ne radite?

– Priroda ovakvog rada je po sebi specifična, tu nema jasne granice kad se radi a kada ne. U onome što bih mogao nazvati pauzama čitam knjige, gledam filmove, slušam muziku, i kad god mogu, izađem na sunce. Zvučaće stereotipno, uz dodatnu opasnost od romantičarske obojenosti, ali sve to „između“ nekad bude važnije od samog rada, rekao bih da ono oblikuje krajnju sliku. Umetnik je „sunđer“ i „provodnik", uprkos svim umnim naporima.


Šta čitate ili gledate ovih dana, šta biste nam preporučili?

– Čitam uporedo po tri knjige, tako sam vremenom navikao, ali moraju biti iz različitih oblasti. Tako sada čitam: Vokovizel Vladana Radovanovića (po drugi put), Zapise Ljubice Marić, te poeziju Kasno ljeto Danijela Dragojevića. Po ko zna koji put gledam i filmove Vlatka Gilića, sada dostupne na Jutjubu.

Ko vas zna, zna da ste vedri, da li je smeh lek u ovakvoj situaciji?

– Verujte mi, često tom vedrinom pravim sebi problem, jer vas ljudi nekim čudnim pogledom na život, po automatizmu, svrstavaju u manje ozbiljne. Ali to me neće promeniti, pošto sam siguran da ne morate biti namrgođeni kako bi bili posvećeni ili ozbiljni. I vedrina je pogled na svet.


rts.rs.,  20.03.2020.


[You must be registered and logged in to see this image.]



Javni prostor grada Sofije, Bugarska - „Baš Čelik”



[You must be registered and logged in to see this image.]

Muzej Zepter Beograd - „Gravitacija 1”
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Saša Pančić Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Pančić   Saša Pančić Sat610Ned 6 Mar - 17:05

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Saša Pančić Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Pančić   Saša Pančić Sat610Ned 6 Mar - 17:08

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Saša Pančić Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Pančić   Saša Pančić Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Saša Pančić
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Saša Matić
» Saša Božović
» Saša Vidić opet napao Jelenu Karleušu
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Slikarstvo-