Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Elektronska muzika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Dinamikon

Član
Član

Dinamikon

Muški
Poruka : 4

Godina : 43

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 15.05.2020


Elektronska muzika Empty
PočaljiNaslov: Elektronska muzika   Elektronska muzika Sat610Pet 15 Maj - 12:23

Citat :
Kada se spomene elektronska muzika mnogi imaju odbojan stav koji je proizišao iz nepoznavanja prave kvalitetne muzike ovog žanra koji ima gomilu podžanrova i konstantno evoluira i napreduje.
Dobra elektronska muzika se ne pušta na tv*u i radijima tako da bi ste čuli kvalitetan zvuk treba neko da vas uputi jer i u priznatim i cenjenim žanrovima ima gomila smeća, a to pričam sa stanovišta
muzičkog producenta koji se bavi elektronskom muzikom preko 20 godina. Moje mišljenje je da je kvalitetna el muzika klasika današnjice i da nije dovoljno cenjena i da su sadašnji veliki kompozitori
koji produciraju dobru el muziku treba da budu cenjeni kao Mozzart Vivaldi Hendl i slični. Pa realno kako to da su postojali veliki kompozitori i pravili velika dela a u sadašnjem vremenu ne postoje veliki
kompozitori i ne stvaraju se velika dela. Čist apsurd. Mozzart je pisao note na papiru a ja ih pišem na ekranu, tj koristim MIDI sintisajzer. Biti kompozitor znači obavezno sviranje nekog instrumenta najpre
sintisajzera. Ako ne kapirate kako to funkcioniše preko kompjutera, jednostavno imate digitron na stolu i digitron na ekranu, oba rade isto. Isto tako MIDI kontroler ili synth kontroliše sintisajzer koji
imamo na ekranu, dakle na ekranu može biti neki Korgov ili Yamahin synth ili jedan od bezbroj synthova pravljenih za tu namenu. Synth na ekranu možemo kontrolisati i mišem ispisujući note ali je proces
sporiji a talenat sluh je i dalje neophodan. Za 20 godina bavljenja muzikom stekao sam ogromno iskustvo u radu sa softverima i kombinacijom nekoliko softvera uz naravno dodatne VST pluginove dolazi
se do perfekcije. Opet ponavljam bez talenta i sluha nema muzike plus težak rad zalaganje volja čelični živci višečasovni fokus i kreativnost. Za tih dvadeset godina izgubio sam preko 200 radova koji su bili
u poodmakloj fazi komponovanja prilikom eksperimentisanja sa Linux sistemom, tada mi se sve srušilo ali nastavio sam dalje i počeo ispočetka (gubljenje podataka mi se i kasnije dešavalo ) i sada mogu
reći da iza sebe imam preko 30 singlova i jedan album koji se mogu naći u svim online prodavnicama tipa beatport itunes juno ili spotify. Ujedno sa iskustvom su dolazile i veze pa sam uspeo osnovati dva muzička labela
Precision i Musiclancer ali teško je naći artiste koji bi izdali za male neprofitabilne labele a ti isti artisti će izdati za nešto poznatije tj labele sa više izdanja, ali novac teško da će doći do njih jer su ugovori takvi da se ispod
100 $ zarade ne isplaćuje. Meni kao labelu je lakše i mogu nešto zaraditi, jer i moj limit je 100 $ ali sabiraju se sva izdanja na kojima imam 50% ili 100% ukoliko je u pitanju moje izdanje na mom labelu.

Eto upoznao sam vas malo i sa time kako funkcioniše nezavisna muzička industrija i pokušao vam približiti elektronsku muziku kako bi razumeli da ima veliku vrednost i da je u pitanju muzika koju ipak prave ljudi
a ne mašine.

Želim vam predstaviti svoj rad koji je siguran sam pravi reprezent kvaliteta jer nisam neki amater diletant i imam nasleđeni talenat jer mi je otac bio bubnjar stričevi i deda harmonikaši.

Nisam pretenciozan egoističan narcisoidan nadobudan i hvalisavac koji misli da je njegova muzika najbolja, naravno postojie kompleksniji žanrovi za koje ja nemam inspiraciju ali i tehnologiju i živce
i naravno postoji muzika koja je mnogo bolja od moje ali predstaviću vam neke moje radove iz razloga što se uopšte ne samopromovišem pa i nemam mnogo pregleda na youtube i soundcloudu,
pa ću ovom prilikom podeliti moje radove koji su nastajali godinama uz posvećenost i disciplinovan rad.
Ok molio bih da poslušate moje radove i date mi vaše komentare i kritike (više mi znači kritika od nezainteresovanosti)

Hvala vam unapred. Poslušajte molim vas. Ko bude zainteresovan shareovaću sva moja izdanja.

Pošto ne mogu shareovati linkove kucajte sasha elektroniker na youtube

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Elektronska muzika Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektronska muzika   Elektronska muzika Sat610Pet 20 Jan - 13:54

happy












sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
 
Elektronska muzika
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pop Muzika
» Rep muzika
» Ska muzika
» Dub muzika
» HQ muzika i filmovi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Muzika :: Muzički stilovi i pravci-