Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Duki Dasa

Član
Član

Duki Dasa

Muški
Poruka : 235

Godina : 59

Lokacija : Bačka Topola

Učlanjen : 28.02.2020

Raspoloženje : Uglavnom dobro


Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Empty
PočaljiNaslov: Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...   Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Sat610Pet 13 Mar - 15:54

Ovo sam sa namerom stavio ovde jer bi želeo malo da filozofiram(o) o ovome ili ću barem pokušati.

Nedavno sam negde pročitao interesantan članak o jednom ispitivanju u vezi koliko je pravda slepa.Pravda u stvari nije baš tako slepa kako se misli jer na nju tj. na sudiju utiču brojni faktori poput raspoloženja,predrasuda pa čak i doručak.
Prema staroj američkoj izreci iz pravnih krugova ,PRAVDA je ono što je sudija jeo za doručak.
Presuda iz stomaka
Prema staroj američkoj izreci iz pravnih krugova, „pravda je ono što je sudija jeo za doručak".
Možda bismo voleli da verujemo da na iskusne sudije ne utiče nešto tako banalno kao vreme obroka, ali studije pokazuju ishrana ima veliki značaj.
Studija koju je na Poslovnoj školi na Kolumbiji 2011. godine sproveo profesor Džonatan Levav, pokazala je da su sudije bile sklonije da dodele uslovnu slobodu odmah nakon pauze za obrok, ali ne i kada bi se dan odužio.
Levav i njegov tim proučili su 1.112 presuda kojima su optužene osobe osuđene na uslovne kazne. Presude je izreklo osam iskusnih sudija u Izraelu u periodu od deset meseci.
Kad su sudije imale užinu ili pauzu za ručak, u 65 odsto slučajeva dodeljena je uslovna sloboda, kako stoji u Radovima Nacionalne akademije nauka (PNAS).

Još mnogo toga u stvari utiče na to koliko će pravda biti slepa ,ili kako će sudija biti raspoložen a sa time vezano i koju će kaznu nekome izreći.

Da dotaknem malo i advokate kada sam već počeo o pravdi,gde se radi o pravdi tu su uglavnom i advokati,tu negde okolo su sigurno...
Koliko je daleko u stvari spreman da ide jedan advokat i da li će braniti i pedofile i za koju sumu,naravno suma je uglavnom ta koja je odlučujuća najverovatnije

Pomenuo bih i podatak od pre nekoliko godina da je više od 50 advokata kod nas odgovaralo zbog nesavesnog rada,da li u stvari kod Advokata važi samo ono "Ko plati više"

Mili moji i dragi članovi,možda i budući tuženi i optuženi, želim vam puno sreće jer jedino to vam je izgleda i potrebno!
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...   Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Sat610Uto 17 Mar - 18:49

para vrti gde burgija neće   happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...   Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Sat610Čet 19 Mar - 22:33

U ovoj državi se sudi rukom pravde prvorođenog
Nazad na vrh Ići dole
putnik

VIP
VIP

putnik

Muški
Poruka : 10838

Učlanjen : 28.03.2013


Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...   Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Sat610Čet 9 Apr - 11:27

Nema više pravde. Sve je to vešto izgrađen sistem koji pogoduje bogatima a sirotinju ko šiša.










happy 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...   Koliko je pravda slepa,sudije,advokati... Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko je pravda slepa,sudije,advokati...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Opasnost od mobitela.
» Ah ti advokati
» Koliko kosta muskarac,koliko zena?
» Ah ta ljubav <3
» Socijalna pravda - ima li je?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-