Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Citati o poeziji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:08

„Ja sam pjesnik koji piše poeziju kao priču

o osamljenom čovjeku koji pokušava razumjeti svijet.

Ne volim patriotsku poeziju na bilo kojem jeziku.

Svi ti takozvani nacionalni pjesnici koji uzdižu kolektiv nauštrb pojedinca

uopće me ne zanimaju. Njih vole generali.

Vole ih i svećenici, učitelji i svi oni koji mrze pravu poeziju.“ – Čarls Simić


Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:09

Poezija jest očaravanje, ona je čaroban svijet mašte i razmišljanja, otvaranje duše novim svjetovima.
Poezija je kao švedski stol. Puna je delicija, a svatko odabire ono što mu dušu hrani.

Miroslav Mirko Borić

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:10

Poezija je čin potvrđivanja. Potvrđujem da živim, ne samo da živim.

Poezija je budućnost, razmišljanje o nedjelji koja slijedi, o nekoj drugoj zemlji,
o tebi kad ostariš.

A sad ja:

Pjesma namjere

Napisat ću jednom
najljepšu pjesmu
pustiti stihove da se roje

u kućerku bijednom
u okviru tijesnu
gdje više ništa neće biti moje.

Sagradit ću onda
dvore od riječi
i dati svima u njima da se nastane

u pjesmenoj Rotondi
pod kupolom što liječi
rukom ozgo’ bizarne freske narisane.

I zapjevat ću glasno
kroz razjapljene dveri:
uzmite odovud sve što vam se snilo

ali nek bude vam jasno
– ako to vas iznevjeri
to nije postojalo, k’o što ni mene nije bilo.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:10

Poezija jest sve što se sakupilo u nutrini i ne progovori tek tako, nego čeka, čeka i taloži se, i onda otkriva, sloj po sloj ljušti radost, ljušti tugu, zagleda se u nebo, dodiruje kiše, vjetrove pa time slika svoju dugu.

Mihovila Pasarić Walner

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:11

Poezija je bolji dio života.
Kada čovjek uči iz vlastitog iskustva, onda je spoznaja često bolna i stiže presporo. Kada se zabavlja čitajući, on stječe iskustvo i uči o životu
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:12

Stih je iskra u mraku
pjesma vatra što dušu grije
nek’ ovaj dan bude u znaku
najljepše poezije…

Stanka Sršen
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:12

Svaki trenutak u životu nastojim pretočiti u poeziju. Poezija je postala moj način razmišljanja, nju živim, sanjam, dišem… poezija je moja najvjernija prijateljica.

Spomenka Mišić Krebs
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:13

Poezija produhovljuje! To je bolji dio mene kojega pišući izražavam, plemenitost koja tjera da se razvijam i učim boljem životu, čini me nježnom i slabom, a u biti se osjećam najjačom kad uspijem napisati jedan djelić sebe! Moje tuge pakiram u pjesme i srce…poezija je kao dom u koga se uvijek ponovo vraćam!

Danijela

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:13

Poezija je jako promijenila moj život.
Do nedavno nisam mogla ni zamisliti toliku količinu
ugode i zadovoljstva koje mi svakodnevno donosi.
Poezija je jedan od najljepših zapisa duše.

Suzana Kostelac Marić
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:14

Poezija je ogledalo duše, jedna dimenzija u Svemiru čija su vrata portala u pjesnikovoj duši. Poezija je utočište, ispovjedaonica, škrinjica uspomena, ona je zrcalo ljubavi, ali i tuge. Meni je poezija sve!



Mirko Popović
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:14

Poezijo, književnost kao transponiranje životne činjenice u umjetničku, u simbol i emociju jest moja ljubav, ali sam još u mladim danima iz teško mjerljivih razloga, kao što znaš, najslađe prigrlio tebe, svu kao fluid, kao najljepši i najzagonetniji odbljesak onostranog, kao najprivlačniji način kazivanja stvarnosti… i paralelno s tvarnim pošao u avanturu iza stvari i pojava, da bih mogao iskazivati neizrecivo, te koliko mogu i umijem koliko mi krila dopuste i pluća, srce i um izdrže, disati na pučini bogatstva slika, osjećaja i spoznavanja.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:15

Moja uspomena davna, moja pjesma svakidašnja, moje trčanje prema zvijezdama, isprepleteni prsti vjetra i mojih kosa, hod izvan začaranih krugova mašte, trenutak sadašnji i trenutak sutrašnji… To je pjesma za mene i puno više skriveno u meni…

Boba Grljušić
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:15

Poezija je moja prva
i zadnja misao
i između sanjam
moj paralelni svijet
u kojem je tako lako disati
disati i pisati …..
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Pet 19 Jul - 10:27

Sve ono što nikom ne mogu reći sastavljeno je od jedne riječi – poezija, to sam ja, moja nutrina i vanjština sazdana od stihova.

Mirjana Pejak Peki
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610Sre 31 Jul - 11:10

Najlepša poezija je trenutak kad nisi svestan pesme. I najlepši je život kad nisi svestan da živiš, nego misliš da sanjaš.

Mika Antic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Citati o poeziji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o poeziji   Citati o poeziji - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati o poeziji
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Citati O Sportu!
» Citati o religiji
» Citati o istoriji
» Citati o deci
» Muzički citati
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-