Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Gdje najvise volite na idete na odmor?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Ned 10 Mar - 18:15

1.Na more
2.Na planine
3.Na selo
4.Na jezero
5.Kod kuce

Meni na more i na selo










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
stepski

Član
Član

stepski

Muški
Poruka : 492

Učlanjen : 28.01.2019


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 11 Mar - 16:41



Zevs je znao gde se trebalo roditi. Veliki El Greco i Nikos Kazantzakis potiču sa tog veličanstvenog ostrva.

Ostrvo velike kulture i tradicije, mesto rođenja prve prave evropske civilizacije. Najlepše plaže u Evropi, divna hrana, divno vino, izuzetna klima, prelepa priroda, gostoljubivi ljudi. "Filoksenija" doslovce znači ljubav prema strancima i ta reč postoji samo u grčkom. Kod nas se to prevodi kao gostoljubivost ali je više od toga.

Krit je ogroman, prebogat sadržajem, ima za svakoga po nešto interesantno. Najbolje je otići sopstvenim kolima i odmor provesti nomadski, upoznajući Krit uzduž i popreko. Neuporediv je, recimo, osećaj svratiti u neku tavernu u unutrašnjosti, porazgovarati sa lokalcima, jesti što i oni, uklopiti se koliko je moguće, biti Grk na jedan dan. I gledati sa uzvišenja koliko pogled dobacuje, zemlju, more, nebo. Nigde plava boja nije tako lepa kao na Kritu. Ne može se objasniti osećaj kada se, recimo, visoko iznad glava ugledaju orlovi koji kruže, pravi gospodari kritskog neba, veličanstvene ptice. Krićani su ponosan narod, a mnogi zapadnjaci pokušavaju da ih tretiraju maltene kao robove - platili smo vam, sada ćemo vas jahati. Zato, ako kažete u taverni na primer "dobar dan" ili naručite kafu na grčkom, verujte mi da će to izuzetno ceniti, taj mali gest prijateljstva. Uzvratiće iskrenom ljubaznošću.

Ipak, turisti će uništiti to božanstveno ostrvo ako nastave da naviru kao do sada. Veći gradovi (Hanja je predivan stari mletački grad) sve više postaju u sezoni torovi za pijane Engleze i Holanđane, posebno Heraklion. Zato treba izbegavati jun, jul i avgust, a i zbog vremena koje je u tim mesecima pretoplo i za lokalce.

Ako želite da posetite pravi mali biser najtoplije preporučujem gradić Jerapetra na južnom delu ostrva koji nije turistički aktuelan kao severni deo. Treba doživeti tu atmosferu. Preko vode je Afrika i kada je vetrovito miriše na Saharu i pesak...

Razmišljam sve ozbiljnije da u narednih 10-15 godina, ako bude zdravlja i para, kupim neki kućerak i svoje poslednje godine provedem baš na tom ostrvu...

Eto, Malena40, nadam se da si zadovoljna odgovorom. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 11 Mar - 20:25

Kako si ga napisao, bome, ja sam i taj miris skoro osetila  Very Happy


Ja kad pomislim na Grčku, prvo osetim miris girosa  happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 11 Mar - 21:31

Stepski bravo zadovoljna sam Laughing Grcka divna i dobar im giros happy










....My heart beats  only for you....


Poslednji izmenio Malena40 dana Pon 11 Mar - 21:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 11 Mar - 21:34

happy happy

Kod njih mi je sve lepo.

Najlepše je more. A ja se lepše osećam u vodi nego na suvom.

Za mene je idealan odmor svuda gde ima reka, jezero, more....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Ned 5 Maj - 21:41

Gdje najvise volite na idete na odmor? Stuga-kopingbadens-camping










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
putnik

VIP
VIP

putnik

Muški
Poruka : 10838

Učlanjen : 28.03.2013


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 22 Nov - 19:18

Grčka.  flower










happy 
Nazad na vrh Ići dole
putnik

VIP
VIP

putnik

Muški
Poruka : 10838

Učlanjen : 28.03.2013


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 22 Nov - 19:19

stepski ::


Zevs je znao gde se trebalo roditi. Veliki El Greco i Nikos Kazantzakis potiču sa tog veličanstvenog ostrva.

Ostrvo velike kulture i tradicije, mesto rođenja prve prave evropske civilizacije. Najlepše plaže u Evropi, divna hrana, divno vino, izuzetna klima, prelepa priroda, gostoljubivi ljudi. "Filoksenija" doslovce znači ljubav prema strancima i ta reč postoji samo u grčkom. Kod nas se to prevodi kao gostoljubivost ali je više od toga.

Krit je ogroman, prebogat sadržajem, ima za svakoga po nešto interesantno. Najbolje je otići sopstvenim kolima i odmor provesti nomadski, upoznajući Krit uzduž i popreko. Neuporediv je, recimo, osećaj svratiti u neku tavernu u unutrašnjosti, porazgovarati sa lokalcima, jesti što i oni, uklopiti se koliko je moguće, biti Grk na jedan dan. I gledati sa uzvišenja koliko pogled dobacuje, zemlju, more, nebo. Nigde plava boja nije tako lepa kao na Kritu. Ne može se objasniti osećaj kada se, recimo, visoko iznad glava ugledaju orlovi koji kruže, pravi gospodari kritskog neba, veličanstvene ptice. Krićani su ponosan narod, a mnogi zapadnjaci pokušavaju da ih tretiraju maltene kao robove - platili smo vam, sada ćemo vas jahati. Zato, ako kažete u taverni na primer "dobar dan" ili naručite kafu na grčkom, verujte mi da će to izuzetno ceniti, taj mali gest prijateljstva. Uzvratiće iskrenom ljubaznošću.

Ipak, turisti će uništiti to božanstveno ostrvo ako nastave da naviru kao do sada. Veći gradovi (Hanja je predivan stari mletački grad) sve više postaju u sezoni torovi za pijane Engleze i Holanđane, posebno Heraklion. Zato treba izbegavati jun, jul i avgust, a i zbog vremena koje je u tim mesecima pretoplo i za lokalce.

Ako želite da posetite pravi mali biser najtoplije preporučujem gradić Jerapetra na južnom delu ostrva koji nije turistički aktuelan kao severni deo. Treba doživeti tu atmosferu. Preko vode je Afrika i kada je vetrovito miriše na Saharu i pesak...

Razmišljam sve ozbiljnije da u narednih 10-15 godina, ako bude zdravlja i para, kupim neki kućerak i svoje poslednje godine provedem baš na tom ostrvu...

Eto, Malena40, nadam se da si zadovoljna odgovorom. Very Happy


Stepski,  happy happy happy


Laughing










happy 
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34200

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Ned 16 Jan - 19:39

Planina
Nazad na vrh Ići dole
putnik

VIP
VIP

putnik

Muški
Poruka : 10838

Učlanjen : 28.03.2013


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 22 Avg - 12:43

More.  afro










happy 
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Ned 2 Okt - 10:18

putnik ::
stepski ::


Zevs je znao gde se trebalo roditi. Veliki El Greco i Nikos Kazantzakis potiču sa tog veličanstvenog ostrva.

Ostrvo velike kulture i tradicije, mesto rođenja prve prave evropske civilizacije. Najlepše plaže u Evropi, divna hrana, divno vino, izuzetna klima, prelepa priroda, gostoljubivi ljudi. "Filoksenija" doslovce znači ljubav prema strancima i ta reč postoji samo u grčkom. Kod nas se to prevodi kao gostoljubivost ali je više od toga.

Krit je ogroman, prebogat sadržajem, ima za svakoga po nešto interesantno. Najbolje je otići sopstvenim kolima i odmor provesti nomadski, upoznajući Krit uzduž i popreko. Neuporediv je, recimo, osećaj svratiti u neku tavernu u unutrašnjosti, porazgovarati sa lokalcima, jesti što i oni, uklopiti se koliko je moguće, biti Grk na jedan dan. I gledati sa uzvišenja koliko pogled dobacuje, zemlju, more, nebo. Nigde plava boja nije tako lepa kao na Kritu. Ne može se objasniti osećaj kada se, recimo, visoko iznad glava ugledaju orlovi koji kruže, pravi gospodari kritskog neba, veličanstvene ptice. Krićani su ponosan narod, a mnogi zapadnjaci pokušavaju da ih tretiraju maltene kao robove - platili smo vam, sada ćemo vas jahati. Zato, ako kažete u taverni na primer "dobar dan" ili naručite kafu na grčkom, verujte mi da će to izuzetno ceniti, taj mali gest prijateljstva. Uzvratiće iskrenom ljubaznošću.

Ipak, turisti će uništiti to božanstveno ostrvo ako nastave da naviru kao do sada. Veći gradovi (Hanja je predivan stari mletački grad) sve više postaju u sezoni torovi za pijane Engleze i Holanđane, posebno Heraklion. Zato treba izbegavati jun, jul i avgust, a i zbog vremena koje je u tim mesecima pretoplo i za lokalce.

Ako želite da posetite pravi mali biser najtoplije preporučujem gradić Jerapetra na južnom delu ostrva koji nije turistički aktuelan kao severni deo. Treba doživeti tu atmosferu. Preko vode je Afrika i kada je vetrovito miriše na Saharu i pesak...

Razmišljam sve ozbiljnije da u narednih 10-15 godina, ako bude zdravlja i para, kupim neki kućerak i svoje poslednje godine provedem baš na tom ostrvu...

Eto, Malena40, nadam se da si zadovoljna odgovorom. Very Happy


Stepski,  happy happy happy


Laughing
Bio sam 2015 g. na Kritu / Kreta.
Otok je 160km dugacak i 40km sirok. Bio sam u Analipsi pola sata busom od Heraklion. Nazalost nemoze se sve vidjeti za 7 dana. Ali bio sam u palast Knossos.
happy
Nazad na vrh Ići dole
Crux

Član
Član

Crux

Muški
Poruka : 10

Godina : 14

Lokacija : Na kauču ili u krevetu.

Učlanjen : 18.11.2022

Raspoloženje : Varira.


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Sub 26 Nov - 5:18

More, Planine  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11001

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Pon 28 Nov - 16:17

More i varošica  u Šumadiji... happy
Nazad na vrh Ići dole
Malisef

Master
Master

Malisef

Other / Decline to state
Poruka : 5210

Učlanjen : 20.10.2020


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Sre 7 Jun - 18:51

2.Planine
Nazad na vrh Ići dole
andjeo

Član
Član

andjeo

Muški
Poruka : 433

Lokacija : Trenutno na Zemlji

Učlanjen : 09.10.2017


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Sre 7 Jun - 21:40

Suma,jezera,planina u cistu prirodu
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Elita
Elita

Tony

Muški
Poruka : 2661

Lokacija : Zemlja

Učlanjen : 06.02.2019

Raspoloženje : kako kada


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Čet 8 Jun - 22:24

Na balkonu, gledam kako komsinica prostire rublje u kratkim gacicama. happy
Nazad na vrh Ići dole
Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški
Poruka : 35374

Učlanjen : 10.09.2012


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Čet 8 Jun - 22:36

U kantinu ili menzu.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48275

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610Čet 15 Jun - 12:43

Tanguy ::
U kantinu ili menzu.



happy happy happy


nije ni birtija loš izbor  happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Gdje najvise volite na idete na odmor? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje najvise volite na idete na odmor?   Gdje najvise volite na idete na odmor? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Gdje najvise volite na idete na odmor?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Gdje se krije najviše bacila u vašem domu
» Idete li na zimovanje?
» Ako idete autom na more..
» Jeftina letovanja
» Znaci i odmor
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Zabava, Druženje, Igrice :: Ankete-